Sari la conținut

Se cauta trupe pentru motoRRock!


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Roa a zis bine ce a zis cu trupele alea desi ma cam indoiesc ca ar merge Negura la un festival de moto (poate asa in particular :wave: )! Eu zic ca formatii gen Suie Paparude si ce s-a mai numit NU AU CE SA CAUTE la un festival de motociclete. Despre Parazitii nu mai zic nimic pentru ca ei nu fac orice pentru bani si si-ar da seama ca nu au cum sa cante in fata unui public "motociclist" asa ca nu ar veni sigur. La un festival de motociclete merge rock-ul si heavy-ul. O trupa care ar fi binevenita si mie mi-ar placea sa o vad anul acesta ar fi M.S. (hard-rock) cu Costi "Damigeana"Sandu la voce, un om care s-a nascut pentru a canta genul asta de muzica. Ar mai fi Altar, Taine, Defender(Heavy, din Cluj parca) si daca vreti ceva ce sigur o sa fie un deliciu atunci recomand Thunderstorm(Bucuresti) ce le baga pe coveruri Maiden si Manowar de o sa fie nebunie mare :huh:

Editat de Virago
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinda, oglinjoara, cine sa ne incante la a doua oara?

 

Desi ne-am dori, nu suntem Mos Craciun care sa ducem spre indeplinire toate doleantele prezentate in mesajele anterioare. Ne-am facut o parere deja dar asteptam si alte sugestii, de data asta poate ceva mai rezonabile! (de unde ba nene atata banet?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa volumul mare de muzica live de la motoRRock, ne-am dori ca si calitatea acesteia sa fie ridicata. Eu as zice ca anul trecut asa a fost si vrem ca anul acesta sa fie cel putin la fel, de preferat mai bine, avand in vedere faptul ca avem si experienta primei editii.

Acum, problema care s-ar pune ar fi ce se intelege prin calitate?

a)Trupe cu o oarecare notorietate, cu multe aparitii in public si la tv si implicit o valoare recunoscuta, dar al caror gen muzical sa nu fie chiar pe placul motociclistilor sau care sa aiba deja o oarecare "uzura" aparuta odata cu aparitiile dese?

b)Trupe mai "proaspete", cu o mediatizare mai redusa, dar care sa nu fie totusi la prima iesire in public si sa poata fi selectate pe baza recomandarilor celor prezenti pe forum pentru a putea fi evitate surprizele neplacute.

Probabil ca o combinatie reusita intre cele doua categori ar fi varianta optima dar pentru alcatuirea celei de a doua categori si pentru filtrarea formatiilor din prima am avea totusi nevoie de ajutorul vostru.

 

In concluzie, orice alta sugestie sau opinie (care sa fie realista in ceea ce priveste trupele consacrate si cat mai putin obiectiva in privinta celor mai tinere) este binevenita :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni .. fiti realisti: DE UNDE BANI DE FORMATII SCUMPE?

Pica Iris, Cargo, Zdob si Zdub ... etc

 

Trebuie luate formatiile care ar canta si pe gratis (in prag de lansare) sau formatii mai ieftine: trooper, travka, implant pt refuz.

 

Sau cele gratis: MP3. Ce .. neaparat trebuie sa urle unul pe scena? Mp3 urla non stop si gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca de o formatzie mai scumputza ar merge mai degrava Vita de Vie , in loc de IRIS(nu ma intelegeti gresit ca si eu sunt fan inrait iris , dar parca ...... nush......vreau sa ma distrez.......nu sa ma duc sa-l iau in brate pe don leoncio si sa incep sa-i povestesc de prietena care m-a parasit. :huh:

Numa' bine!

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......vreau sa ma distrez.......nu sa ma duc sa-l iau in brate pe don leoncio si sa incep sa-i povestesc de prietena care m-a parasit. :ph34r:

Ca sa faci smecheria asta trebuie sa :wave: :huh: o gramada si tu si el :drums:

Vita de Vie poate fi o varianta dar nu putem sti ce priza ar avea la majoritatea motociclistilor :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vita de Vie poate fi o varianta dar nu putem sti ce priza ar avea la majoritatea motociclistilor :moron:

shteker :huh: ...

mai bine mai multi si mai mici ... decat mari si putini ...

 

din aia mici, daca nu ne place vreunul, stim macar ca nu canta mult :ph34r:

 

 

pe de alta parte bafta multa baieti si sa ne vedem cu bine acas' la voi in PH :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Eu cred ca ar avea un succes nebun niste trupe care sa poata reproduce intr-o anumita masura melodii (de top si mai vechi si mai noi) ale artistilor consacrati de afara si din tara!

Mie unul mi-ar face placere sa ascult rock mai vechi (si nou de ce nu) pe care nu am avut niciodata posibilitatea sa il aud "live" la acest eveniment, si cred ca ar avea destul de mult succes!!!

Voi ce parere aveti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata e oarecum oficial, am avut ceva inside informatii care acum s-au confirmat: TIMPURI NOI se reuneste si o sa vina la MotoRRock 2 speram  :wave:

sa se fi impacat Catalin cu Artanu' ???

 

 

Maaaare minune ... dar ma bucura enorm ...

 

 

silvers ... ne vedem la motorock-party ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinda, oglinjoara, cine sa ne incante la a doua oara?

 

Desi ne-am dori, nu suntem Mos Craciun care sa ducem spre indeplinire toate doleantele prezentate in mesajele anterioare. Ne-am facut o parere deja dar asteptam si alte sugestii, de data asta poate ceva mai rezonabile! (de unde ba nene atata banet?)

lasa si tu un nr. de telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenim la problema banilor

am o idee

mai bine bagam din top la mp3 si din banii pe care ii avetzi datzi de baut gratis motociclistilor

bag mana in foc ca vetzi fii mai bine apreciati decat daca ati aduce formatie lu peste

cine voteaza pentru ?

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C'mon man...si apoi nu cumva trebuie sa schimbam si numele festivalului din MotoRRocK in BereMocca Fest. :huh:

:wave: Festivalul are nevoie de trupe diverse (cred eu ca un minim 4-5 pe seara cu un cap de afis a la Timpuri Noi)si, bineinteles cat mai bune. Nu de mp3, mp4 sau alte glume. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...