Sari la conținut

Cheia - 16.09.2007


m3talik
 Share

Postări Recomandate

DOAMNE FERESTE nu m-am luat de tine ( nu m-am luat de nimeni pt. ca INCA nu am nimic personal cu nimeni) inca nu a dat un motociclist peste mine, facand slalom printre masini cu 130 la ora prin oras...este vb. de copii aia rupti din gard care, da ...au km mai muti decat noi coborari de cric, dar noi avem mai mult IQ decat au motoretele lor CP.

 

De invatat o sa am mereu...dar doar de la cine este demn de a se numii "invarator" in cazu de fata.Cand e vb. de nijte copii teribilisti care si-au luat motor sa impresioneze clasa purtatoarelor de vagin (no offence pt. fete)...atunci deja e alta treaba

 

iar la treaba cu clatitele ... sunt numai ochi si urechi :)

treaba cu iq-ul te-ai autoevaluat si ai ajuns la o concluzie ? care e faza cu invatator ca nu ma prind ... unuia care posteaza pe aici i se zice profesoru' .... adika tre sa invat de la el ? copil teribilist .:-?? cine tu? slice&dice tace da le face :lol:)) o sa vezi daca vrei sa te ti dupa el pe Circuitul National Cheia ;))) muhaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Alt topic care a degenerat, nu ma mai mir, e ceva normal.

 

Generatia pokemonilor care se lauda cat de tare se dau ei a prins curaj. Le-au crescut coltii si acum latra...

 

P.S.: In afara de look de ce si-o fi luat o femeie un R1 nu stiu, ce cacao sa invete pe el, rezultatul: a ratat o curba pe Cheia si voi tot dramatizati. Bravo celor care au oprit sau au venit sa o ajute, si rusine celor care nu au oprit...

 

Ce roti in gura v-as mai da si eu mah laudarosilor... :)

In sfarsit un om care a inteles ce sa intamplat!!!Faza cu datul racing recunosc ca nu am mers asa pe un drum public in viata mea dar mi-a fost frica sa nu fi patit ceva fata...Si eu si Reverse,un baiat cu un GSX-R nou si un RR nou am mers cat am putut de repede,fiecare cat il tinea experienta si in cazul meu motoreta, cu un SCOP.

 

PS:Poate daca ar exista un circuit in Romania nu am mai merge pe Cheia tare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt topic care a degenerat, nu ma mai mir, e ceva normal.

 

Generatia pokemonilor care se lauda cat de tare se dau ei a prins curaj. Le-au crescut coltii si acum latra...

 

P.S.: In afara de look de ce si-o fi luat o femeie un R1 nu stiu, ce cacao sa invete pe el, rezultatul: a ratat o curba pe Cheia si voi tot dramatizati. Bravo celor care au oprit sau au venit sa o ajute, si rusine celor care nu au oprit...

 

Ce roti in gura v-as mai da si eu mah laudarosilor... :)

 

Propun o taxa pentru misoginism ne-am umple de bani... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mezine baga si la mine 3 saorma :lol:

 

@ restu ... ce dracu sa va raspund , aveti toti dreptate ma ...continuati sa va certati aiurea p-aicea ca oricum nu ne intereseaza ...

 

Bafta

Cum vrei saorma,cu sau fara unghii??

 

Eu sper ca in mare parte sa clarificat situatia si toti au inteles ce si cum si de ce. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul meu post pe forumul de accidente, ever.

Sunteti ca niste shacali, ashteptati cu sufletul la gura sa simtiti miros de sange pe asfalt.

Sunt scarbit de ce vad si ce citesc pe aici.

Va f*ute grija ca de ce nu a postat din ce motiv a cazut, au cazut sute si mii de oameni si inca n-a invatat nimeni nimic, tot se cade tot se moare, ce rahat mai vreti? ce tot asteptati pe forumul asta?

 

Incep sa cred ca deja va face placere sa mai ziceti un rip, sau o insanatosire grabnica.

 

 

Cautati vinovati atunci cand nu mai conteaza, credeti ca daca aratati cu degetul pe unul/una faceti lumea mai buna?

Prostii, inseamna ca sunteti mai vistatori ca niste pixde proaste.

 

 

Pentru insetatii de accidente sangeroase le recomand ogrish.com, aveti si poze, cioclilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu iq-ul te-ai autoevaluat si ai ajuns la o concluzie ? care e faza cu invatator ca nu ma prind ... unuia care posteaza pe aici i se zice profesoru' .... adika tre sa invat de la el ? copil teribilist .:-?? cine tu? slice&dice tace da le face ;))) o sa vezi daca vrei sa te ti dupa el pe Circuitul National Cheia :))) muhaha

 

Poate ne vedem o data la o bere ....sa-mi explici si mie ce Dumnezeului ai vrut sa zici mai sus. :)

 

iar legat de VESNICUL circiut national ..cheia..hai frate ..mah lasi ...vb. de IQ ...(imi pare rau ca tocmai tu te-ai simtit dintre toti :lol: ) chiar mai mult de cheia nu va duce: CAPU/motoru/buzunaru...Asta sa fie apogeul vostru..cine merge mai reped decat cine pe acolo ..Jesus Christ...

Cand vine vorba de viteza in oras sunteti zeci de insi care iesiti cu capu in fata...cand vine vb. de o iesire pe circiut (doar pt. fanii genului evident)...acei zmei isi pierd subit aripile...dar e ok ...atata timp cat exista cheia, ultimul refugiu al vitezomanului pe 2 roti

 

si crede-ma ..nu am nimic de demonstrat/dovedit nimanui...ca ala il face pe ala ..ca ala imi da roti in fata...s.a.m.d... astea sunt (cuv urat****) care nu prea isi au rostul decat in anumite cercuri de oameni (oameni pe care poate ii ataci/impresionezi cu astfel de remarci/afirmatii)

 

gandeste-te bine inainte sa lansezi o afirmatie de genu asta, pt ca, ptrintre noi mai sunt si oameni care NU stau toata ziua cu curu-n sa. Mai sunt pe la munca, mai vin obosti de la munca ai tot asa.carora poate chiar NU le pasa de skill'ul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne vedem o data la o bere ....sa-mi explici si mie ce Dumnezeului ai vrut sa zici mai sus. :lol:

 

iar legat de VESNICUL circiut national ..cheia..hai frate ..mah lasi ...vb. de IQ ...(imi pare rau ca tocmai tu te-ai simtit dintre toti ;) ) chiar mai mult de cheia nu va duce: CAPU/motoru/buzunaru...Asta sa fie apogeul vostru..cine merge mai reped decat cine pe acolo ..Jesus Christ...

Cand vine vorba de viteza in oras sunteti zeci de insi care iesiti cu capu in fata...cand vine vb. de o iesire pe circiut (doar pt. fanii genului evident)...acei zmei isi pierd subit aripile...dar e ok ...atata timp cat exista cheia, ultimul refugiu al vitezomanului pe 2 roti

 

si crede-ma ..nu am nimic de demonstrat/dovedit nimanui...ca ala il face pe ala ..ca ala imi da roti in fata...s.a.m.d... astea sunt (cuv urat****) care nu prea isi au rostul decat in anumite cercuri de oameni (oameni pe care poate ii ataci/impresionezi cu astfel de remarci/afirmatii)

 

gandeste-te bine inainte sa lansezi o afirmatie de genu asta, pt ca, ptrintre noi mai sunt si oameni care NU stau toata ziua cu curu-n sa. Mai sunt pe la munca, mai vin obosti de la munca ai tot asa.carora poate chiar NU le pasa de skill'ul tau.

cu un minim de IQ ti-ai da seama ca poza lui raveboy de la avatar este facuta pe un circuit!:))))so...il duce si mai mult CAPU/motoru/buzunaru'!hai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slice, acum ca ai aplanat conflictul si ti-ai facut fani, apuca-te si fa reclama la trotinete ;))

Gata sefa am inteles!!! :lol: Distractie placuta la Seres si ai grija ca ama auzit ca virajul dupa linia dreapta e cam nashpa :) Doamne fereste sa nu trebuiasca sa iau platforma cu Paulica sa vin dupa voi...Vlabil si pentru Tibi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

freeman4, te-or fi ajuns greutatile vietii si oboseala la 21 de ani :D Am o slabiciune pentru victimele societatii :D

 

mmm..nus ce sa zic aici...nu cred ca m-am plans pe undeva ( nu prea am de ce) dar legat de ce ai zis sa sti ca nu e frumos sa judeci lumea in orice fel fara sa sti nimic despre acea pers. daca tot suntem la capitolu am mai mult decat...ai tu ... cand lucrezi 3-4 luni CONSECUTIVE fara nici un fel de pauza ..weekend de weekend ..zi de zi ..pana seara tarziu sau in zorii zilei uneori..pai da ..am luni in care am mai multe ore de munca decat aveti voi ore de sofat in in decursul unui an :hug: .Consecintele ..voi sofati f..f.f. bine :) ..iar eu imi fac treaba la fel de bine

 

cu un minim de IQ ti-ai da seama ca poza lui raveboy de la avatar este facuta pe un circuit!;))))so...il duce si mai mult CAPU/motoru/buzunaru'!hai :lol:

 

da am obervat si ma bucura nespus de mult treaba asta. Am vazut la f.f.f. multi poze de avatat pe circuite (felicitari)..o data pe circiut restu pe strada..decat deloc :). Nici o legatura intre IQ si spiritul de observatie (precizare in cazu de fata)...

 

Una peste alta...fara sa ne mai certam si sau/intepam...se apropie ora meciului ..deci e timpul sa polemizam altceva. vre'un fan al ros-albastrilor pe aici ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un om care a inteles ce sa intamplat!!!Faza cu datul racing recunosc ca nu am mers asa pe un drum public in viata mea dar mi-a fost frica sa nu fi patit ceva fata...Si eu si Reverse,un baiat cu un GSX-R nou si un RR nou am mers cat am putut de repede,fiecare cat il tinea experienta si in cazul meu motoreta, cu un SCOP.

 

PS:Poate daca ar exista un circuit in Romania nu am mai merge pe Cheia tare. :)

 

Putina lipsa de luciditate? nu ajuta cu nimic daca te imprastiai incercind sa ajungi intr-un loc in care cineva avea nevoie de tine, ba dimpotriva, nu crezi ? De reflectat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei,vreau sa invat si eu ceva din topicul asta!Ce inseamna sa-i dai roti in gura?

 

Adica te ridici intr-o roata si-i dai cu ea in gura? Sau explicati-mi si mie ca am ramas in urma si ma fac de ras pe la terase,fara nici un fel de misto,chiar vreau sa stiu care-i faza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care s-a simtit lezat in trafic sunt eu ( ala pe care era sa se urce baiatul care " se grabea " ) .

Daca se grabea putin mai incet nu trebuia sa mai ajungeti la fata cu R1 ca aveati un accident la care sa discutati si sa faceti supozitii chiar linga voi .

Stau si ma gandesc ca forumul nu este chiar inutil - unii mai si scriu lucruri folositoare .

Toti km din lume pe serres sau pe alt circuit nu va scapa de un cal , tir , balega care apare dupa colt .

Dar cred ca nu vorbeste ratiunea din mine ci tijele si suruburile care inca le mai am in mina .

Eu am fost norocos - voi ????

 

P.S. @Adena e chiar distractiva -cum le stie ea pe toate ca un om mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putina lipsa de luciditate? nu ajuta cu nimic daca te imprastiai incercind sa ajungi intr-un loc in care cineva avea nevoie de tine, ba dimpotriva, nu crezi ? De reflectat.

Ai dreptate nu zic nu dar am fost sub indrumarea emotiilor...Nu am mers atat de periculos incat sa risc sa fac accident,daca as fi facut asta se si intampla lucrul asta.

 

Eu ma retrag din discutie ca nu mai are rost sa redeschidem un subiect care a fost deja clarificat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdap...despre cel al motociclistei vb si eu mai sus...dar nu vroiam sa dau detalii ca este motociclista pt ca incepeau baietii sa zica faze de genu ca ce cauta fetele pe motor si mai ales pe cheia...asa sunt ei rautaciosi:)

care face faze de genu' ala e un nesimtit! pana una alta toti suntem MOTOCICLISTI si asta are importanta mai mare decat sexul motociclistului. multa sanatate fetei!

 

nu dati cu barda, e doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata bravitate, doamne....estraordinar :)

 

am citit cuvant dupa cuvant 10 pagini de porcarii...

 

1.insanatosire fetei care a cazut, si sper ca o sa traga o invatatura din asta :D

2.rusine celor care nu au oprit

3.rusine voua, TOTI CARE ATI FOST...SUNTETI DE (cuvant urat) SI LA PROPRIU SI LA FIGURAT(parerea mea), si, acum, sa va spun si de ce:

 

reverse si co. se lauda ca pot...bravo looor nene...extraordinar...se strang oamenii multi, si pleaca spre cheia...in momentul cheie pe cheia, oamenii dau gaz, cum au spus, in functie de capacitatile fiecaruia, de experienta...

 

foarte bine...aia care stiu, se duc, aia care nu, merg mai lejereanu...ajung aia care stiu la dracu-n praznic, ducand un ritm alert de mers si fortandu-i pe cei neexperimentati sa zboare dupa ei, si, in acel moment, acei zmei dovedesc un singur lucru:

 

II DOARE IN poponeata DE CEI DE LANGA EI, DE COMPANIA CU CARE AU PLECAT, ATATA TIMP CAT PARASESC TURMA(GRUPUL) PT CA EI POT MAI MULT...SE CHEAMA RESPECT FATA DE CEL DIN GRUPUL TAU, NU ZIC DE CEILALTI PARTICIPANTI...LA VOI, DACA VA PURTATI ASA, ESTE 0

 

treaba o cunosc chiar de la oameni din gasca voastra de alergatori..."vai frate...ne formam in grupuri...aia experimentati dupa care nu te tii, in fata, apoi, alt grup in spate, etc..."

 

exista o regula de bun simt, toti pt unul, unul pt toti, care spune ca, atunci cand pleci in haita, chiar pe cheia, plecati cu totii, veniti cu totii....ati citit ceva despre mersul in grup?stiti cu ce se mananca asta?aratand pe cheia cat de zmei sunteti si lasand in urma incepatorii, dati dovada de nepasare, oamenilor ;) cel mai frumos exemplu pe care il puteti da cuiva care abia si-a luat motor puternic ca incepator, este sa il luati pe cheia, si voi sa dati blana, sa se tina dupa voi, ca voi sunteti smecheri, aveti coae, va dati asa cum eu nu pot si nu am cu ce....RUSINE ;)

 

RESPECT PT ADEVARATII MOTOCICLISTI, si, dau un exemplu:

anul trecut, la targoviste, am cazut, cu 49cc(incapabil dom'le)...m-au bagat in ghips, si a trebuit sa vin inapoi calare pe motor :D

 

in semn de solidaritate, un grup format din @Ozzy, Hell_Boy, Adie, RaveGSXR au venit cu mine, incetisor, si ne opream din cand in cand pt a se interesa de durerile mele...asta este sufletul de motociclist, de prieten, de camarad, care, atunci cand alege o destinatie si pleaca in grup, merg pe traseul dorit pastrand grupul si nu pleaca fiecare cum vrea, hai hui...tine de bun simt :) daia multi ca voi sunt praf si in parade si, cand se merge cu 40 ca doar e parada, ei forjeaza ca sunt smecheri, adica varza :D

 

Pt acesti oameni, RESPECT!

 

PS: si, maine daca va hotarati sa mai forjati motoare cu viteze mari prin trafic, sper ca daca vreti sa muriti, sa nu luati si nevinovati cu voi :hug: nu sunteti singuri, domnii mei, si, strada nu va apartine, si, daca vreti sa invatati ce este solidaritatea, vedeti cum sunt comunistii intre ei, ca tot ziceti de comuniste....

 

pe mine nu m-a (cuvant urat) mama pe erunu, si daca ar fi sa o faca, cu siguranta nu m-as duce pe cheia dupa primii 1000 de km luand cu mine altu cu erunu care abia si-a luat permis, si aratandu-i cum zbor eu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...