Sari la conținut

Himalaya 2007


dinu_d
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Excursia de sase luni - Romania, Bulgaria, Turcia, Iran, Pakistan, India, Nepal, Thailanda, Cambodgia, Vietnam, Laos - din care 18.000 km pe motocicleta, se apropie de sfarsit. Grasu' s-a intors deja in tara, cu vaporul (Calcutta-Constanta) si asteapta cuminte, in vama, sa ii vina stapanii. Ioana si Cip vor sosi sambata.

Editat de dinu_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii sunt incredibili! super curajosi si cu un spirit de aventura iesit din comun!

Iti trebuie un curaj enorm sa te desprinzi de grijile cotidiene si sa iei lumea la picior/roata/elice/vasla/camila etc!

Foarte, foarte tare! tot respectul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pana la urma o sa inte cip sau ioana sa ne dea ceva povestiri extra, special ptr motociclism.ro?

Sunt tare curios...

 

Pana una-alta, in revista Motociclismo pe aprilie au doua articole pe tema excursiei de 6 luni prin Asia. De fapt, un interviu si o poveste proprie. Pe zumzumzum.ro au pus o lista a cheltuielilor facute in diverse tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

foarte tare :whip:

Tin minte ca vazusem un documentar acum ceva vreme pe discovery despre niste motociclisti englezi care au facut o tura din asta lunga, mi s-a parut superba aventura lor si toate locurile care le-au vizitat (cel mai misto era in siberia unde au gasit un betivan haios care manca peste crud).

Pacat ca nu se face mai mult tam-tam cu ce ati realizat :D in loc de crime, scandaluri si politica m-ar interesa mai mult stiri despre ceva de genul asta.

 

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare :whip:

Tin minte ca vazusem un documentar acum ceva vreme pe discovery despre niste motociclisti englezi care au facut o tura din asta lunga, mi s-a parut superba aventura lor si toate locurile care le-au vizitat (cel mai misto era in siberia unde au gasit un betivan haios care manca peste crud).

Pacat ca nu se face mai mult tam-tam cu ce ati realizat :D in loc de crime, scandaluri si politica m-ar interesa mai mult stiri despre ceva de genul asta.

 

Felicitari!

 

unul dintre ei era chiar ewan mcgregor cunoscut si din razboiul steleor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pana una-alta, in revista Motociclismo pe aprilie au doua articole pe tema excursiei de 6 luni prin Asia. De fapt, un interviu si o poveste proprie. Pe zumzumzum.ro au pus o lista a cheltuielilor facute in diverse tari.

 

Pana una alta sunt multi oameni care "traieste" in afara tarii si nu prea este acces la revista despre care virbesti.

Multumesc pentru raspunsul sarcastic. Si... nu ma interesau cheltuielile lor, chiar nu... ar fi fost frumos macar sa dea un copy/paste la "marele" interviu si frumoasa descriere....

 

Pana una alta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta sunt multi oameni care "traieste" in afara tarii si nu prea este acces la revista despre care virbesti.

Multumesc pentru raspunsul sarcastic. Si... nu ma interesau cheltuielile lor, chiar nu... ar fi fost frumos macar sa dea un copy/paste la "marele" interviu si frumoasa descriere....

 

Pana una alta....

 

Raspuns sarcastic? L-am mai citit o data si nu vad nimic sarcastic in el. Am mentionat chestia cu cheltuielile pentru ca altii s-au aratat interesati si de aspectul asta (probabil unii care "traieste" inauntrul tarii si ar vrea sa puna ban langa ban sa faca ceva asemanator - aici am fost sarcastic).

Nu stiu care e intelegerea cu revista. E posibil ca "Motociclismo" sa nu fie de acord ca materialele din revista aflata inca in chioscuri sa poata fi citite gratuit pe net - poate si pe unde esti tu exista textul "Reproducerea oricarui material, sub orice forma, fara acordul scris al editorului...bla, bla, bla ". Cand o sa-si faca editie online, poate or sa dea si ceva texte. Deocamdata poti admira doar copertile pe motociclismo.ro :lol:

 

"Marele" interviu nu e foarte mare, dar e frumos scris, de niste oameni care nu numai ca au avut curajul sa faca o asemenea calatorie, dar au pus si mult suflet si inteligenta in asta, ceea ce i-a si ajutat, probabil, sa se intoarca dintr-o vacanta lunga si frumoasa, nu dintr-un calvar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta sunt multi oameni care "traieste" in afara tarii si nu prea este acces la revista despre care virbesti.

Multumesc pentru raspunsul sarcastic. Si... nu ma interesau cheltuielile lor, chiar nu... ar fi fost frumos macar sa dea un copy/paste la "marele" interviu si frumoasa descriere....

 

Pana una alta....

 

Povestea continua si in numarul pe mai: /index.php?...t&id=313803

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma o sa inte cip sau ioana sa ne dea ceva povestiri extra, special ptr motociclism.ro?

Sunt tare curios...

vezi bre ca tocmai a postat omu inaintea ta :lol:

 

si daca ar posta, crezi ca ar posta special pt motociclism.ro sau pt noi, cei care i-am urmarit si admirat?

 

felicitari...sunteti mari :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi bre ca tocmai a postat omu inaintea ta :lol:

 

si daca ar posta, crezi ca ar posta special pt motociclism.ro sau pt noi, cei care i-am urmarit si admirat?

 

felicitari...sunteti mari :lol:

 

Eu m-am mirat ca au zis ceva si pt Motociclismo. Nu i-a prea preocupat publicitatea. Cip a postat de vreo doua ori inainte de plecare la "coltul enduristilor" si cam atat. Daca nu deschideam eu threadul asta, probabil ca multi nici n-ar fi stiut de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am mirat ca au zis ceva si pt Motociclismo. Nu i-a prea preocupat publicitatea. Cip a postat de vreo doua ori inainte de plecare la "coltul enduristilor" si cam atat. Daca nu deschideam eu threadul asta, probabil ca multi nici n-ar fi stiut de ei.

foarte bine ai facut....sper sa-i vad la o bere, sa ma povestim....misto faza cu postatul live de acolo, dar din pacate ii depunctez pt puntinele scrieri din timpul excursiei, asa poate s-or apuca sa scrie o carte :lol:

 

pur si simplu, cred ca au facut ca multa lume sa viseze :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bine ai facut....sper sa-i vad la o bere, sa ma povestim....misto faza cu postatul live de acolo, dar din pacate ii depunctez pt puntinele scrieri din timpul excursiei, asa poate s-or apuca sa scrie o carte :lol:

 

pur si simplu, cred ca au facut ca multa lume sa viseze :lol:

 

cand i-am spus Ioanei de carte, s-a strambat la mine :lol: nu cred ca e vreo sansa...

n-au apucat nici sa-si faca ordine in pozele facute pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...