Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

A postat cineva mai demult un wheelie cu o Electra Glide, se ridica de ziceai ca-i Ducati Monster. Banuiesc ca omul pusese ceva bolovani in coburi si in topcase.

Hai c-o dam in speederisme si va trage Blackul de urechi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ideea, da sper ca e din metal f moale la cat e de gros , ca doar nu protejezi scutul de indoituri... heheheh

 

ma , nu e complicat cu wheelie-ul daca prinzi unde sa lasi greutatea corpului si cum sa tragi de carman - altfel fuge roata si pix ridicari. Nasol e cand ai ajuns la o anumita "altitudine" mainile deja sunt in spatele umerilor si gata, pici inapoi. Nu ajungi sus cum trebuie ca sa poti sa te menti, si nici Hayabusa turbo nu esti sa accelerezi in asa fel incat sa ramana bicla ridicata doar la 30 de grade pentru o vesnicie... hehehe

Ma bate gandul sa imi mai fac o "montura " completa de ghidon, clip-on f scurt sau zbar de 10 cm inalt care vine in jos, care sa-l pun sus doar pt scamatorii... heheheh... poate dupa ce imi schimb cureaua... mai vedem

Ahoi, e din fier, daca il puneam din aluminiu se ducea nabii la primul damb, in plus e prins intre cadru si comenzile avansate asa ca shock-ul e absorvit in surube deci mai degraba se rup suruburile care din cate stiu eu sunt dintr-un duraluminiu.

Apoi succes in tentativele tale de a face wheelie si sper sa nu ai evenimente urate de pe urma lui, oricum acuma la tine vine vara asa ca precis te mananca sa mergi de nebun si sa te bucuri de jucaria ta.

Bafta si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sti barbate, daca ai facut-o carne de tun sau nu!

La tentativa de wheelie ma mai gandesc,,, e tare greu ca nu cred ca as ajunge cu mainile!

 

In seara asta am meres sa momim un raulet ca sa mergem poimaine la pescuit(140 km). Am ramas impresionat de XJ400 in curbe... intra aproape ca mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEY te cert un pic, tot nu ai pus poze cu HD-ul tau :blink:

 

 

:scratch: pana sa puna poze aici, mai bine isi face una pentru acasa, ca nu am vazut-o cu harley-ul in ultimul timp... cica de frig, a fost explicatia.

 

*Cria: dar la mare de 1 Mai nu ti-a fost frig ? intreb si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: pana sa puna poze aici, mai bine isi face una pentru acasa, ca nu am vazut-o cu harley-ul in ultimul timp... cica de frig, a fost explicatia.

 

*Cria: dar la mare de 1 Mai nu ti-a fost frig ? intreb si eu

 

* nu mi-a fost, ca atunci ma incalzea ...dorinta ptr. Harley. ;)

 

haide, bre, ca il scot sambata. te bagi? pana la Biker's, bem o ciocolata... (stii ca ma racit, da, ca am mers cu "shapca" open face, hm!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sa faci 2-3 poze asa de curiozitatea noastra. Oricum nu te plange de frig ca te invit aici si cred-ca o sa ma injuri, eu chiar azi ies una si aici nu sunt mai mult de 5-8 grade, si m-am dat cand au fost -2,-3 si ningea :burnout:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sa faci 2-3 poze asa de curiozitatea noastra. Oricum nu te plange de frig ca te invit aici si cred-ca o sa ma injuri, eu chiar azi ies una si aici nu sunt mai mult de 5-8 grade, si m-am dat cand au fost -2,-3 si ningea :burnout:

 

* iaca si poze:

(azi Bucuresti - Giurgiu, cam frigut pe linie dreapta, unde am dat gaz, evident! culorile toamnei in lumina dupamiezii - priceless! vant pe alocuri si TIR-uri multe - coafura insa rezista!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* iaca si poze:

(azi Bucuresti - Giurgiu, cam frigut pe linie dreapta, unde am dat gaz, evident! culorile toamnei in lumina dupamiezii - priceless! vant pe alocuri si TIR-uri multe - coafura insa rezista!)

 

 

acum am vazut invitatia... :(

 

oricum asa trebuie sa vedem harley-ul tau... cand il scoti la plimbare ! Bun... si frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* iaca si poze:

(azi Bucuresti - Giurgiu, cam frigut pe linie dreapta, unde am dat gaz, evident! culorile toamnei in lumina dupamiezii - priceless! vant pe alocuri si TIR-uri multe - coafura insa rezista!)

nice bre. doua mumoase! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa jucarie ti-ai luat @Cria_p, sa ai noroc de el si fara evenimente negative, oricum ai avut si un zambet creat de ''jucaria'' asta in timp ce o calareai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice bre. doua mumoase! :hug:

 

* merci! p-a ta cand o vedem? :hug:

 

acum am vazut invitatia... :(

 

oricum asa trebuie sa vedem harley-ul tau... cand il scoti la plimbare ! Bun... si frumos!

 

* bineeee, data viitoare, arunc cu buzduganul in Pipera. poate asa va treziti si voi!

 

Frumoasa jucarie ti-ai luat @Cria_p, sa ai noroc de el si fara evenimente negative, oricum ai avut si un zambet creat de ''jucaria'' asta in timp ce o calareai.

 

* daaa, numa' zambetul ala m-a ferit de raceala ieri, la ce soare cu dinti a fost...

promit sa nu va aratam decat evenimente pozitive, duomnu' ;) si merci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* merci! p-a ta cand o vedem? :hug:

am adus-o saptamana trecuta. acum ii fac plinul cu uleiuri, RAR, inmatriculare si e gata de drum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru este foarte clar : comunitatea proprietarilor de Harley in Romania este in plina ascensiune !

 

am adus-o saptamana trecuta. acum ii fac plinul cu uleiuri, RAR, inmatriculare si e gata de drum :)

 

 

sa o folosesti sanatos si fara incidente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru este foarte clar : comunitatea proprietarilor de Harley in Romania este in plina ascensiune !

 

 

 

 

sa o folosesti sanatos si fara incidente !

multam fain :cheers:

 

You lucky... Tot mai prinzi o zi-doua de plimbare, cred...La mine mai dureaza (inca) vreo 2 sapt. Acu' e prin Malta

vreo doua saptamani-trei, dupa care iernat in barlog si scos nasul prin februarie. totul tine de cat de repede rezolv cu inmatricularea:). nici tu nu mai ai mult :)

 

intrebare intrebatoare: HD merge numai pe baterie HD? a mea e moarta, nu tine amperajul. Am incarcat-o si la prima apasare s-a descarcat. exista alte baterii care pot face aceeasi treaba, din ce stiu HD consuma puternic si am inteles ca face muci alte baterii precum Varta. din ce stiu parca Yuasa mai fabrica baterii pt HD.

 

Doi la mana: cine cunoaste pe cineva cu un Cross Bones: am nevoie de site pt. o zi sa trec de ITP. la mine a venit cu tobele golite, mama lor de aemricani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...