Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Cineva so dat cu 72? Daca da va rog sa povestiti experienta :bounce:

 

* incercat, probat, admirat. ce sa zic, doar ptr. look nu merita renumele. cand l-am vazut in reclama, am dat pe spate, ei bine, e chiar asa cum se spune: marketingul tine firma asta acuma, no offence! e ca un motor nou pe care s-a dat o "patina" sa arate vechi. dar nu e the real thing(!).

ca si motorizare e un Sporty la fel ca celelalte, alearga, se tine dupa "aia mari", depaseste, dar pozitia rider-ului e destul de incomoda (asa cum mi s-a parut si la Iron acum 2 ani). Culoarea? mie tocmai aia imi place, ca are personalitate :) In schimb cand aud motorul ...cu injectie, mi se ridica parul in cap. Nu e sunetul care trebuie si cu asta basta!...

 

al meu arata si mai bine, merge mai bine, sta mai bine pe sosea, in curand va avea si "the look", asa ca nu prevad o schimbare in urmatorii x ani. :D

 

despre eveniment si organizare numai de bine! :cheers:

 

si poze:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

Sambata nu s-a dat nimeni de doua ori....

 

 

Te contrazic, am fost la test sîmbătă și finul meu s-a dat de două ori... Iar eu, dacă veneam cu jumate de oră mai repede, mergeam și la a doua tură. Dacă ai fost în staff, nu se poate să nu fi remarcat bărboșii care au venit cu Uralul. Uralul care dădea ture prin parcare la final.

 

Toate bune! :cheers:

 

Distractie faina baieti si fete! E tare fain cand pui prima data popoul pe un Harley... e ca si prima data pe motor! Pur si simplu altceva... nu zic mai bun , nu zic mai extraterestu, dar pur si simplu altceva! O sa vedeti la ce ma refer cand o sa dati tura! garantat! E ca si cand ai avea prima data un motor din fier dupa ce toata viata ai avut plastic intre picioare.

 

Uite, aș putea să te contrazic, eu am avut toată viața numa fiare între picioare! :) Dar nu te contrazic cu totul, pentru că a fost într-adevăr altceva, numai că nu m-a dat atît de tare pe spate precum mă așteptam sau pe cît îmi doream. Mi-a plăcut mult, dar, repet, nu pe cît mă așteptam. La final am plecat tot pe Uralul pe care am venit, iar ăsta e cu adevărat un fier! Fier vechi, dar FIER!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cria_p iti sta bine pe 72, oricum sunt curios ce iasa din jucaria ta. Multumesc de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* incercat, probat, admirat. ce sa zic, doar ptr. look nu merita renumele. cand l-am vazut in reclama, am dat pe spate, ei bine, e chiar asa cum se spune: marketingul tine firma asta acuma, no offence! e ca un motor nou pe care s-a dat o "patina" sa arate vechi. dar nu e the real thing(!).

ca si motorizare e un Sporty la fel ca celelalte, alearga, se tine dupa "aia mari", depaseste, dar pozitia rider-ului e destul de incomoda (asa cum mi s-a parut si la Iron acum 2 ani). Culoarea? mie tocmai aia imi place, ca are personalitate :) In schimb cand aud motorul ...cu injectie, mi se ridica parul in cap. Nu e sunetul care trebuie si cu asta basta!...

 

al meu arata si mai bine, merge mai bine, sta mai bine pe sosea, in curand va avea si "the look", asa ca nu prevad o schimbare in urmatorii x ani. :D

 

despre eveniment si organizare numai de bine! :cheers:

 

si poze:

 

din pacate,si HD s-a dat dupa piata,arata/functioneaza tot mai mult ca jap....asta e bine pt firma,dar pt impatitmiti NU.

nu o sa iau niciodata dunul nou,nu o sa iau INJECTIE EVER....urmatorul va fi EVO sau TwinCam cu carb.

oricum,cam dupa 2006,HD nu mai e cea fost,e o "jap deghizata" cu sunet de HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cria_p iti sta bine pe 72, oricum sunt curios ce iasa din jucaria ta. Multumesc de info!

 

* hehehe, pai d-aia am si facut poza, sa ma vad cum stau! :D ..ca nu aveau oglinda in parcare.

stai sa ma vezi p-al meu :) eu nu mai vreau alteva acum decat motorul meu. ...mai e nitzel si sunt gata si tevile noi, asa ca o sa ma apropii mult mai mult de ideea ptr. care s-a construit acest HD 72 decat el insusi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil o sa vina vremea cand cele vechi intretinute bine sau perfect chiar...sa fie mai scumpe decat cele noi.Ma refer la hd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate,si HD s-a dat dupa piata,arata/functioneaza tot mai mult ca jap....asta e bine pt firma,dar pt impatitmiti NU.

nu o sa iau niciodata dunul nou,nu o sa iau INJECTIE EVER....urmatorul va fi EVO sau TwinCam cu carb.

oricum,cam dupa 2006,HD nu mai e cea fost,e o "jap deghizata" cu sunet de HD.

 

* man, dupa ce ai avut ...ce-ai avut tu inainte, nu ai cum sa-ti iei vreodata un Harley nou ;) ...eu nu cred ca-s facute ptr. noi. pur si simplu isi "cauta" alti clienti motoarele astea... si sunt sigura ca ii vor gasi. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hehehe, pai d-aia am si facut poza, sa ma vad cum stau! :D ..ca nu aveau oglinda in parcare.

stai sa ma vezi p-al meu :) eu nu mai vreau alteva acum decat motorul meu. ...mai e nitzel si sunt gata si tevile noi, asa ca o sa ma apropii mult mai mult de ideea ptr. care s-a construit acest HD 72 decat el insusi :D

Ai sa faci din al tau un '70 de 1200 si deja imi inchipui cum o sa zambesti la orice calatorie pe el. Pacat ca la party la C.A. te-am vazut pe jos, trebuia sa aduci jucaria cu tine sa vad cu iti sta pe ea, dar daca ajung pe la Bucuresti cat de curand am sa te contactez si poate mergem impreuna la reprezentanta la HD! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modelul 72 sunt mai multe culori, trei daca nu ma insel din stoc. Nu mi-am inchipuit ca culoarea poate fi atat de importanta la un Harley. Stiam in schimb ca fiecare are posibilitatea sa si-o customizeze cum vrea si amanunte de tipul culorii sau a seii, de exemplu, sunt asa de amorul artei.

 

Daca unii au reusit sa se dea de doua ori inseamna ca undeva au profitat de vreo smecherie sau cine stie ce alte tertipuri. Practic sistemul nu permitea decat sa folosesti odata ciclul. Ma rog, la noi se pare ca este posibil. Dar asta nu inseamna ca a fost o regula.

 

In fine dupa mine un eveniment pe care mi l-as dori mai des.

 

Marketing? Hmmm... Suntem in anul 2012 totusi... iar vremurile flower-power au apus demult. Din pacate... Iar ca sa supravietuiesti trebuie sa vinzi. Nu poti trai doar cu fidelitatea detinatorilor de Harley. Ma rog, aici sunt multe de spus dar nu ma bag nefiind de specialitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua fotografii si un scurt film de la eveniment am publicat si aici: http://goo.gl/V8eW9

Am testat un XL1200 Custom.

Mi-au placut in mod special si micii... :)

 

* iti trebuie un ghidon mai mare (inalt), clar :D

si niste tobe...

si gata! :)

 

sa-l stapanesti sanatos, btw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un model care promite mult: Slim din familia Softail. Morfina l-a chinuit si era extaziat pe partea tehnica. Estetic insa, daca tot se cheama Slim, merita un rezervor mai ingust. Chiar daca e un Softail. O sa-l incerc cu prima ocazie! :P

 

Da,da, obida i-am dat si chiar mi-a placut Softail-ul slim, pozitia m-a incantat. Trage bine peste tot, sus-jos, cum vrei sa-i zici si ciclistica excelenta. E drept ca motorul era absolut nou, complet nerodat, pana si cauciucurile alunecau, avea 16 mile motorul...

Beleaua, la fel ca si la alte modele, nu suna a HD, nu pare sa fie HD, nu ma impac eu cu motoarele pe curea neam, orscum se vede treaba ca asta e tendinta, mie nu-mi place. La fel nici prea tare cu injectia nu ma impac, poate cu injectie directa de benzina sa fie ceva mai bine, dar nu vad treaba asta la motociclete curand. In fine, brutalitatea acceleratiei data de carburator lipseste si asta imi doream, dar mi-a placut motorul, repet: trage bine peste tot in plaja de turatie si se manevreaza excelent, n-ai simti greutatea deloc.

 

As mai vrea sa punctez pozitiv conducatorul de coloana care in cazul meu a fost decent si nu s-a pankarit ca anul trecut si a mers 70-100 km/h ca sa inteleg si eu ceva. Nota bene.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

nup...nu sunt eu ! eu facusi poza mon cher :P

 

as vrea sa vad si eo poze de la ultimul eveniment...am decis sa stau cu poola-n mana acasa :))))

 

arunc si asta la gramada : de unde dracu iau si eu teava de 7/8'' = 22,25-23mm (neagra de preferabil...sau nu) ?! DANKE !

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

pregatiti-va canile si tigaile inscriptionate H-D, sa nu uit de bricege :))

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...