Sari la conținut

Accident Th. Pallady Cu Trapezului? 25.09.2007 - Buc.


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Service-urile care citesc aici (si sunt destule) ar trebui sa ia atitudine cand se va prezenta Xulescu la reparatii :finger: Asta in caz ca nu e gasit inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Service-urile care citesc aici (si sunt destule) ar trebui sa ia atitudine cand se va prezenta Xulescu la reparatii :moron: Asta in caz ca nu e gasit inainte

 

Din pacate, mi-e greu sa cred ca nu gaseste el un meserias sa-i repare mobra repede si taca din gura.. Poate gaseste vreun amarat care n-are ce manca, sau unul destul de naiv care sa nu-si puna prea multe intrebari.. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog adminul sa dea ban tuturor doamnelor de peste 70 de ani care au ca ocupatie barfitul si telenovelele.Multumesc!

 

Baiatul ala cu motorul mai bine merge singur la gabori si povesteste si el ,cu cuvintele lui, ceea ce s-a intamplat.oricum, multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca EROI astia care il menajeaza pe inconstient (chiar prin atitudine) au familie? sau macar pe cineva drag, sau macar vreun prieten care a murit intr-un acicident rutier din vina altora.

 

Numai bine, si sa stiti ca vorba aceea cu cine se aseamana se aduna e foarte adevarata!

Editat de cristian78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel motociclist este un mare, dar MARE idiot. A dat peste o baba beata care traversa aiurea strada. A fugit si a intrat in maro, daca ramanea si-si asuma raspunderea pentru ce a facut ar fi scapat lejer.

 

Nene cu cat stai mai mult cu atat iti ingreunezi situatia, asta doar daca nu ai noroc chior si scapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un idiot.Sper sa il prinda cat mai repede si sa isi fure si o mama de bataie inainte ptr lasitate. Si sper sa il puna in celula cu niste violatori vietzasi care au rude moarte in accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai simplu pentru el, chiar si acuma in ultimu ceas e sa se duca la politie si sa declare ce a facut. De prins oricum il prinde, iar daca nu il prinde politia direct, tot se scapa in cele din urma la un amic/prieten/coleg etc. care o sa il dea pe goarna, ca asta e - un lucru stiut de doua persoane - nu mai e un secret.

Partea cea mai aiurea a problemei e ca daca desteptu ramanea la locul accidentului - mai mult ca sigur - scapa mult mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autorul accidentului a fost identificat, din cate am inteles de la Politie. Se pare ca nu mai are domiciliul stabil in Bucuresti, ci in alta localitate, conform cartii sale de identitate, intrucat in Bucuresti are interdictie. Asta inseamna ca a mai facut el ceva prostioare pe aici...

 

Am tot asteptat pana acum sa dea un semn, insa nu a facut-o...

 

Am sa va dau acum cateva informatii, care sa speram ca vor ajuta la prinderea lui.

Subliniez ca informatiile nu sunt verificate si ca este posibil ca porecla si poza care vor aparea aici sa fie ale cuiva care nu are nicio vina. Tot ce va rog este sa nu acuzati pe nimeni, pentru ca pana la proba contrara, este prezumtiv nevinovat. Am rugamintea sa precizati doar daca il cunoasteti pe cel din poza (care repet, e posibil sa nu fie el autorul accidentului, ci sa fie doar o confuzie).

 

Suspectul, pentru ca este suspect in momentul de fata din punctul meu de vedere, are porecla "SAMURAIUL" (nu are nicio legatura cu Samuraiders) si zice cineva ca ar fi cel din poza asta.

Nu va grabiti sa trageti concluzii, omul poate fi nevinovat. Va rog sa fiti scurti si la obiect: il cunoasteti, sau nu? Daca il stiti, el este "SAMURAIUL"? Daca el este, stiti si cum il cheama si unde poate fi gasit?

 

Daca cel care apare in poza e nevinovat si isi vede poza aici, il rog sa ia legatura cu noi, ca sa indepartam orice suspiciune care planeaza asupra lui in momentul de fatza. Daca e vinovat, ar fi bine sa mearga la Politie, la Udriste si sa se predea. Ar fi mai bine pentru el...

 

Poza scoasa la rugamintea userului ambidextru

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o zi, am plecat de la semafor la schimbarea culorii in verde, am traversat intersectzia, iar imediat dupa trecerea de pietoni la fre-o 3-4 metri o baba mi-a iesit in fatza de pe trotuar. frana, pe jos nisip binentzeles, evit in dr, dau drumu la motoreta, io ma duc pe cotsi genunchiudrept, motoreta sarmana pe maner capac motor semnal oglinda etc (fracturata la pedala de frana...), in fine feresc baba la centimetri (catziva)

 

io la tricou pantaloni scurtzi binentzeles ma ridic, sange, motoreta plangea (sau era sufletu meu nu mai stiu...) shi cand ma uit dupa baba deja traversase, fugind shi reusesc sa prind urmatoarea imagine inainte sa se piarda-n multzime: baba in alergare cu privirea peste umar speriata. o sa-i fac un portret robot si poate cineva o recunoaste shi o prinde shi o ducem totzi ambaland motoarele la politzie....

 

va agitatzi totzi de la sarmanu baiat care-a comiso nu-i mai lasatzi loc deloc sase-agite...

 

oricare dintrevoi de frica shi sperietura probabil ar fi facut lafel, nu mai condamnatzi shi judecatzi. a stricato asta este, acuma depinde de el cum procedeaza, nu mai formatzi voi ditamai militzia sa-l prindetzi etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gresesti! iar urmatoarea poate fi chiar maicata.

 

 

intradevar, dar la fel de bine pot fi shi in locul tipului din cauza caruia a inceput acest topic. nu-i iau apararea doar m-am pus in locul lui, k e motorist shi shi io-mi conduc zilnic motoreta deci pot ajunge in aceeashi situatzie (sper k nu) oriknd. after that ma pun in locul femeii accidentate, care da, poate fi shi mama, prietena sau fratele sau chiar eu kn m-avant pe-o trecere de pietoni.

 

sper numai sa fak ce e mai bine tipu' vinovat, dak are sanse (makr 70%) sa nu dea lumea de el (ceea ce e putzin probabil), sa stea pa' bara iar dak nu shi deja aude k se intereseaza lumea de el....sashire maxima iertare shi relatziile de pus in functziune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambidextru scoate poza aia si termina cu aberatiile

 

 

maaamaaaaa...tu esti tipu din poza!!!!!

 

hai sa te haituim sa te punem la pamant, sa te legam shi sa facem Drepotate!!

 

te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io la tricou pantaloni scurtzi binentzeles ma ridic.

 

 

 

In profil scrii ca ai un Fireblade :blink: , si tu il calaresti in tricou si pantaloni scurti :kick: :blink: .

 

 

 

Intr-adevar, sunt multi pietoni bezmetici, nu neaparat babe, ci si copii. Daca mergi cu viteza legala ai mai multe sanse sa ii feresti. Uneori iti sar in fata si nu mai apuci. Insa data viitoare cand iesi pe sosea "la o tura", macar poarta echipament complet, totusi conduci o raketa. :)

 

Numai bine!

Editat de ZX-636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambidextru scoate poza aia si termina cu aberatiile

 

 

Ai vreun interes ca acest accident sa ramana cu "autor necunoscut" ? Tu ai idee cat s-a straduit Dac Motors sa faca campanii antiaccidente, marsuri si altele, pentru ca acum acest iresponsabil sa vina si sa nea totul peste cap?

 

Cred ca mai bine te abtii. Iar daca tu crezi ca am aberat, te rog argumenteaza. Poate ai citit doar printre randuri ce am scris... Am sa ma repet si am sa scriu cu majuscule: NU AM AFIRMAT NICIODATA CA TIPUL DIN POZA ESTE AUTORUL ACCIDENTULUI !!!!!!!!!!!!! AM SPUS CLAR CA POATE FI NEVINOVAT, IAR DACA ASA STAU LUCRURILE, SITUATIA TREBUIE CLARIFICATA, TOCMAI SPRE BINELE LUI, PENTRU CA SUNT VOCI CARE SPUN CA AR FI EL. DACA ESTE EL, ATUNCI TREBUIE SA RASPUNDA IN FATA LEGII.

 

Am fost suficient de clar cu aberatiile mele? Si da, putea fi mama mea pe acolo, pentru ca locuieste in acelasi cartier. Eu insumi, am locuit 27 de ani in Salajan.

 

Magg, zici ca scapa cine poate... daca ai fi tu victima unui accident, ti-ai dori sa vin langa tine si in loc sa te ajut, sa iti spun ca suntem intr-o jungla urbana si ca scapa cine poate? Nu cred ca ai vrea asta... Motociclistii nu fac asa ceva.

 

Ok, am sa va fac pe plac... am sa scot poza individului de aici si porecla lui. NU am inteles totusi de ce va grabiti sa ii luati apararea... sa fie oare chiar el autorul accidentului , iar prietenii lui sar sa ii ia apararea? Credeti ca asta l-ar ajuta? Va spun eu ca nu...

 

O asemenea atitudine nu e cel mai inteligent lucru din partea voastra... daca o sa treceti cu motoarele pe strada Trapezului, sa nu va mire daca o sa arunce aia cu sticle dupa voi... ca daca nu pot da dupa acel infractor cu sticele, poate pot da dupa "PRIETENII INFRACTORULUI", baiat curajos si motociclist adevarat, care fuge de la locul accidentului. Daca ar fi fost conservar, ati fi sarit toti cu gura, ca trebuie linshat...

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambidextru turnatoru... nu-i prea bine... chiar daca tipu e vinovat, si tu esti turnator...

sa-l prinda politia pe care ii platim cu o caruta de bani nu ii mai ajuta si tu.

de asta politia e mai mult degeaba, pentru ca atunci cand cauta pe cineva in aproape suta la suta din cazuri tot imbecilii de civili dau telefoane si auzi la stiri ca ''in urma unui telefon anonim...'' si dupa aia e avansat general respectivu'

scoate draq poza aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambidextru...vad ca iti dai silinta foarte mult...cred ca ai facut din acest accident scenariul vietii tale...te tot dai cu presupusul...dar...nimic concret...sunt altii abilitati sa caute si poate sa si gaseasca vinovatul...si sincer...de la un anumit moment devi...penibil...

toate cele bune...

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand pierzi timp si bani si nervi ca sa faci ceva bine (membrii dac motors) si vine un gushter (cuvant jignitor) frustrat si fricos si strica toata munca si efortul tau (pentru care nu esti rasplatit decat verbal)... iti cam vine sa-l vanezi tu!

Asa ca tine-ti-va comentariile cu turnatori si mai stiu eu ce pentru voi!

Bravo dacilor...tineti-o tot asa!

 

Sper sa-l prinda 'altii' inaintea politiei si sa-l invete pe mare BAICĂR cate una-doua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambidextru...vad ca iti dai silinta foarte mult...cred ca ai facut din acest accident scenariul vietii tale...te tot dai cu presupusul...dar...nimic concret...sunt altii abilitati sa caute si poate sa si gaseasca vinovatul...si sincer...de la un anumit moment devi...penibil...

toate cele bune...

 

 

Se scrie corect "devii penibil" si nu pot "sa ma dau cu presupusul", ci sa dau cu presupusul... de dat, pot sa ma dau cu sania, nu cu presupusul... si nu... nu asta a fost scenariul vietii mele. Scenariul vietii mele a fost atunci cand m-am zbatut sa fac un bine fetitei de numai un an a unui motociclist adevarat, aducand cazul respectiv in toata presa scrisa si audiovizuala. Aia chiar a fost o chestie importanta pentru mine.

 

Aici e altceva. E vorba de efortul pe care il face Dac Motors, de campaniile antiaccidente si despre alte treburi pe care motociclistii adevarati le cunosc... noi facem ceva concret. Tu ce faci? Aperi un infractor? Infractorul asta pe care il aperi tu, nu este motociclist. Cum am mai spus, oricine poate gresi. Poti sa faci accident din te miri ce motiv. Nu asta e problema... ci faptul ca a fugit de la locul accidentului. E urat ce a facut... Nu ai vrea ca un taximetrist sau un alt "biker" din asta pe care il aperi tu, sa dea peste tine si sa ramai infirm, iar tu sa te uiti dupa el cum fuge de la locul accidentului.

 

E posibil sa aveti totusi dreptate... hai sa nu mai ajutam la prinderea individului. Sau de ce nu, chiar sa il incurajam. Sa ii si facem cinste, de ce nu? Poate sa il si ascundem la noi acasa, pana uita Politia de el...

 

Problema e ca prin atitudinea voastra fata de acesti oameni, favorizati o imagine deformata despre motociclisti in general. Motociclistii vor fi pentru unii oameni, infractorii aia care lovesc oamenii pe treceri de pietoni si care ii apara pe cei care comit asemenea fapte. Ma asteptam sa vedeti dincolo de gestul meu. Magg si NFS, aveti o varsta apropiata de a mea. NU mai suntem pustani. Asteptam mai multa maturitate de la voi. Serios. Poate as fi inteles ca asemenea idei sa vina de la niste pustani, dar de la voi nu...

 

Daca deranjeaza asa mult ca vrem sa aratam opiniei publice ca ne delimitam de acel individ, ok, nu mai postez aici. Dar nu inseamna ca am si fiu de acord cu voi. Insa tineti minte : orice efort pe care il vom face in folosul comunitatii moto, va fi in zadar daca ne vom pastra aceasta mentalitate.

 

Si inca ceva: nu stiu cate victime ale accidentelor rutiere ati vazut voi in viata voastra, insa eu sunt ala pe care a fost chemat sa identifice cadavrul motociclistilor omorati de nemernicul ala cu camionul, pe data de 13 Septembrie 2007, pe Plevnei. Asta m-a indarjit asa tare impotriva acelor iresponsabili care prin neglijenta lor comit accidente... Si chiar si ala, nu a fugit de la locul accidentului !

Atat am avut de spus, nu mai postez nimic aici!

Sa dea Dumnezeu sa nu aveti parte de niciun accident sau sa nu pierdeti pe cineva apropiat intr-un accident... nici dusmanilor vostri sa nu doriti asta!

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu va ganditi la bietul om? Nu aveti solidaritate de comunitate?

 

Omul acela poate are mustrari de contiinta, traieste cu frica pentru ca il urmareste politia (coruptii aia care vor numai spaga) si, in plus, mai are si o carena de reparat!

 

In semn de solidaritate, eu propun sa iesim azi pe strazi si sa busim cu totii cativa pietoni care nu traverseaza pe unde trebuie! In felul acesta dam dovada de unitate! Numai asa putem fi o comunitate!

 

 

P.S. Sunt mai nou pe forumul asta, dar ma uimeste cat de multe prostii debiteaza unii pe aici... mai rau e cat sunt de agresivi cand o fac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...