Sari la conținut

Accident pe Apusului 12.01.2005


SVR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut...sunt Daniel...ne intalneam pe la Arc....tot ma urcam pe dominatorul tau.....iti mai aduci aminte ca vroiam sa-mi cumpar un Enduro...eh..mi-am luat un dr 650 rs...

 

 

imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat...bine ca nu a fost mai rau...iti doresc insanatosire grabnica....fieru se repara!

 

DANIEL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Grija mare cu asigurarile, unii sint niste nemernici. Pe un prieten l-a facut praf un timpit cu o dacie, omu' avea un ZX9 impecabil, a fost dauna totala si porcii aia i-au evaluat motocicleta la 1000 de euro  :moron:  :wave: . Acu' tre' sa se judece cu aia si cu boul care l-a accidentat.

spune si firma de asigurari daca potzi pls, sa stim si noi de cine sa ne ferim.... nu de alta dar doamne fereste dam de vreun dobitoc si macar sa stim la ce ne asteptam sa fim tari pa pozitie eventual sa "apelam" la vreo "interventie"... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand INSANATOSIRE GRABNICA

 

iar in al doilea rand e cam nashpa cu asigurariile astea .

Eu am avut un accident aproape de sfasitul verii trecute. Probabil shtiti motoreta era un ZZR , vopsit alb si albastru de 400 cmc.

 

Mi-a iesit un idiot in fata , si mai departe ...faza normala , am cazaut am intrat in el , ma rog chestii de genul asta , (((multumesc fratiilor motociclishti care au sarit sa-l ia la bataie))))...... .

Tipul era asigurat la UNITA , dupa ce le-am dus hartiile cerute , in care se vedea clar ca , cheltuieliile de reparatie erau foarte mari, gagiu de la sigurari mi-a spus:" Domne e dauna totala" ,. tre sa va dam banii pe motor., suma maxima este de 1200 euro.

Va dati seama ce innebunisem atunci. dar nu prea am avut ce face ma simteam si rau . Deci inca o data trebuie avut grija cu astia , ei mi-au tot spus ca daca aveam casco , imi dadeau mult mai multi bani , dar asa daca am avut decata sigurarea normala , a idiotului cu papucul, mi-au dat o suma de tot kkatul.

 

Aveti grija si bafta multa in continuare .

Acuma am achizionat un ZX9R,, ii voi face sigur CASCO, si sper ca Doamne Ajuta sa nu am vre-o problema .

 

 

 

Drum Uscat!

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Bine ca ai scapat fara mai multe oase rupte. Ce sa zic; da un tel. sa vorbim inainte de discutia cu asiguratorul. Ar mai exista o solutie , sa-i pui in brate motorul "tutei" care te-a lovit si sa-ti dea bani pe el(iti explic cum trebuie facut legal, fara sa fi obligat sa accepti "rahatul" celor de la RCA)); oricum trebuie sa plateasca si daunele "tale" inclusiv casca (sa zicem 150-300 euro) ,conform fisei tehnice trebuie schimbata dupa un incident major obligatoriu, cisme 100-150 euro , costum , protectii alea,alea.....ceas,tel mobil etc TOT CE A FOST DISTRUS IN URMA ACCIDENTULUI ESTE OBLIGATA SA PLATEASCA.

Nu te lasa impresionat de eventualele "povesti lacrimogene"!!!!! fi sigur ca nu scapai usor daca erai tu de vina. Stii , ca ti-am povestit despre accidentul meu, in care am fost ingaduitor si am crezut ca se rezolva totul prin RCA si "AM LUAT-O IN MANA" de toata frumusetea. (scuze pt. "MANA")

BAFTA (ca ai nevoie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Bine ca ai scapat fara mai multe oase rupte. Ce sa zic; da un tel. sa vorbim inainte de discutia cu asiguratorul. Ar mai exista o solutie , sa-i pui in brate motorul "tutei" care te-a lovit si sa-ti dea bani pe el(iti explic cum trebuie facut legal, fara sa fi obligat sa accepti "rahatul" celor de la RCA)); oricum trebuie sa plateasca si daunele "tale" inclusiv casca (sa zicem 150-300 euro) ,conform fisei tehnice trebuie schimbata dupa un incident major obligatoriu, cisme 100-150 euro , costum , protectii alea,alea.....ceas,tel mobil etc TOT CE A FOST DISTRUS IN URMA ACCIDENTULUI ESTE OBLIGATA SA PLATEASCA.

Nu te lasa impresionat de eventualele "povesti lacrimogene"!!!!! fi sigur ca nu scapai usor daca erai tu de vina. Stii , ca ti-am povestit despre accidentul meu, in care am fost ingaduitor si am crezut ca se rezolva totul prin RCA si "AM LUAT-O IN MANA" de toata frumusetea. (scuze pt. "MANA")

BAFTA (ca ai nevoie)

Multumesc mult de sfaturi si tinem legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput circul cu RCA de la Ardaf. Am alergat toata ziua si nu am reusit nici macar sa deschid dosarul de daune. Mau plimbat din Splai in Primaverii degeaba. Daca are cineva telefonul de la Comisia aia sa-l posteze aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...sunt Daniel...ne intalneam pe la Arc....tot ma urcam pe dominatorul tau.....iti mai aduci aminte ca vroiam sa-mi cumpar un Enduro...eh..mi-am luat un dr 650 rs...

 

 

  imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat...bine ca nu a fost mai rau...iti doresc insanatosire grabnica....fieru se repara!

 

  DANIEL

Ma bucur pentru tine, sa-l stapanesti cu placere si fara incidente, si de abia astept sa iesim la plimbare impreuna dupa ce imi revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput circul cu RCA de la Ardaf. Am alergat toata ziua si nu am reusit nici macar sa deschid dosarul de daune. Mau plimbat din Splai in Primaverii degeaba. Daca  are cineva telefonul de la Comisia aia sa-l posteze aici.

prin amabilitatea lui WIS, text citat integral de pe am-luat-teapa.ro

 

<< Text extras din Ordin 3113 din 28 noiembrie 2003

 

 

Comisia de Supraveghere a Asigur?rilor

Ordin nr. 3113

 

din 28 noiembrie 2003

 

pentru punerea în aplicare a Normelor privind aplicarea legii în domeniul asigur?rilor obligatorii de r?spundere civil? pentru pagube produse ter?ilor prin accidente de autovehicule ?i autorizarea asigur?torilor care vor practica aceast? asigurare în anul 2004

 

Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 858 din 3 decembrie 2003

 

CAPITOLUL IV

Plata desp?gubirilor

 

Art. 46. - (1) Asigur?torul va efectua plata desp?gubirilor în termen de cel mult 20 de zile calendaristice de la data depunerii de c?tre persoana p?gubit? a ultimului document necesar finaliz?rii dosarului de daune. Persoana p?gubit? va specifica în cererea de desp?gubire modalitatea de plat?: în numerar sau prin ordin de plat?, în cont bancar personal sau în contul bancar al unit??ii de specialitate care a efectuat repara?ia.

(2) Prevederile alin. (1) se aplic? ?i în cazul în care în drepturile persoanei p?gubite s-a subrogat asigur?torul acesteia, conform prevederilor art. 22 din Legea nr. 136/1995, cu modific?rile ulterioare, astfel:

a) dac? nu exist? obiec?ii asupra sumelor solicitate, acestea se vor achita în cel mult 20 de zile calendaristice;

:wave: dac? exist? obiec?ii asupra acestor sume, acestea se vor comunica solicitantului în termen de cel mult 15 zile calendaristice, urmând ca în termen de cel mult 20 de zile calendaristice de la solu?ionarea obiec?iunilor s? se efectueze plata.

(3) Fa?? de termenele prev?zute mai sus asigur?torul de r?spundere civil? pentru pagube produse ter?ilor prin accidente de autovehicule va reactualiza cuantumul desp?gubirii cu o cot? procentual? de 0,1% pentru fiecare zi de întârziere în efectuarea pl??ilor.

 

Nr. de tel de la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor reclamatii este>>2317494..2317484.. reclamatia o puteti trimite si prin fax nr.2315999 >>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, vecine! Si fereste-te, nu numai de proastele la volan, ci si de soferii de 336 si 178. Kali stiiieeee..

AI uitat de aia de 136, si de troleu. Si de taxi (or mai fi unii atenti,ba'eti gigea si de treaba, da'...).

 

Insanatosire grabnica, e cam tot ce pot spune aici. Si sper sa-ti recuperezi paguba! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... am vazut ieri masina implicata in accident... arata destul de naspa! Bine ca ai scapat doar cu atat! Sanatate si bafta cu asigurarile!

Si cand te gandsti ca o parte din aripa am indoit-o cu picirul drept (a ramas urma de vosea pe pantalonii de piele si vanataile pe picior).

post-14-1105893762_thumb.jpg

Editat de SVR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvane vezi ca tzi-am ghicit dimensiunile motanelului prin under....pantaloni :huh: . Oricum ..imi pare rau... tot binele din lume-tzi doresc shi insanatoshire grabnica. Sa ne vedem la o "cetire" racoritoare :wave: . Carmina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te faci bine ba baiatule.asta-i sarcina ta pacat ca-i tocmai dreapta :huh: cat despre motor stai linistit ca juma din piese deja ti le-am luat.ti le-am trimis pe mail.cand vin in tara bem ceva sa te refaci mai bine.bafta.Milu :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu dupa ce am venit "din excursie cu salvarea" de la Municipal.........

Vad ca astia de la HOSPITAL v-au lasat fara pantaloni!!!

:huh:

Macar au facut o treaba buna cu ghipsul?

:moron:

Oricum insanatosire rapida si resuscitarea si mai rapida a calului!!!

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune si firma de asigurari daca potzi pls, sa stim si noi de cine sa  ne ferim.... nu de alta dar doamne fereste dam de vreun dobitoc si macar sa stim la ce ne asteptam sa fim tari pa pozitie eventual sa "apelam" la vreo "interventie"... :wave:

M-am informat, e vorba de Asirom :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
M-am informat, e vorba de Asirom  :wave:

ma asteptam la asa ceva!!! nu ma mira atata timp cat eu in urma unui credit la banca (credit pe care l-am inchis dupa o luna) am cerut sa mi se returneze banii de pe asigurarea de viatza (sau sa o cesioneze in favoarea altei persoane) si se fac 30 de zile de cand astept "sa imi fie solutionat cazul" si sa primesc niste amarati de 50 euro! Auzi tu mah sa fie solutionat cazul :moron: si sa intru in lista de asteptare :ph34r: pentru achitarea sumei... :huh:

Apropos, e vorba de omniasig....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...