Sari la conținut

Accident pe Apusului 12.01.2005


SVR
 Share

Postări Recomandate

... Auzi tu mah sa fie solutionat cazul :huh: si sa intru in lista de asteptare  :moron: pentru achitarea sumei...  :wave:

Apropos, e vorba de omniasig....

Cu scuzele de rigoare pt off-topic. Scrie si tu pe am-luat-teapa.ro sa stie si alti de cine sa se fereasca. Nu mai stiu cum e acum dar si cand a vrut cineva sa inchida un abonament de mobil cacao pe ei o groaza. Nu zic ce retea era ca nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma intreb care e gresala ta cand o proasta ca aia a facut ce a facut?? de vina sunt numai ei ,cretinii de soferi inconstienti :wave:

Poate e prea mult spus "greseala", mai bine ar fi din experienta groaznica prin care am trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a fost doar atit, se putea intimpla si mai rau.

Anul trecut s-a intimplat ca un frate rider sa alerge pe Ion Mihalache-Bucuresti-seara si destul de tare . La semafor la piata ala din fata a pus frina pt ca era rosu , riderul avind viteza nu a mai putut evita si acum e la loc cu verdeata!

Oricum am avut si eu destule neplaceri cu tipe care nici macar nu ar trebui sa se apropie de volan si stiu cum e.

Indiferent de ce pb. ar avea, atunci cind conduc trebuie sa fie constiente ca nu sunt singure pe strada, si ca pot omori cu fierul pe care-l comanda.

SANATATE MULTA!!!!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La  semafor la piata ala din fata a pus frina pt ca era rosu

nasol ce a patit fratele rider....dar trebuie si tu , ca rider, sa ai responsabilitate..normal ca omu a pus frana la stop ca doar nu trecea pe rosu..e nasoala faza cu semaforul,ca se poate schimba in orice moment si sunt multi soferi care nu forteaza galbenul si pun frana brusc..sau din contra,deci care vad ca se schimba culoarea, forteaza galbenul dar nu mai apuca sa treca si pun frana grusc..deci mare grija la semafor...parerea mea :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt misogin de fel, dar femeile ar trebui sa-si vada de cratita! (unele). Cunosc si persoane de sex feminin care au condus 30km cu cana de cafea pe masina... dar asta era macar cu 15 ani de condus si pilotaj avioane de acrobatie...( traseul a fost breaza - strejnic ploiesti cu un golf 4)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca nu a fost grav accidentul, dar nu poti spune ca trebuie sa invatam din greselile tale, ca tu nu ai gresit cu nimic. Daca idioata nu s-a asigurat, te-a costat pe tine...

Nu conduc motoare in legalitate...momentan, dar am realizat riscul pe care si-l asuma motoristii, numai in cand m-am dat cu motorul prin oras. Cand vezi atatia soferi de-a dreptul idioti, care nu au nici o treaba...se intorc dupa un motor frumos, dar daca e sa-l lase sa intre in fata lui, p**a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Au trecut mai bine de trei luni de zile si dosarul este tot la Politie.

 

La Ardaf nu pot sa-mi deschid dosarul de dauna pentru ca "nu se stie cine vinovatul". I-am reclamat la CSA ca nu vor sa deschida dosarul de dauna si mi-au raspuns, conform nu stiu carui paragraf din legea asigurarilor, ca daca nu se stie cine e vinovat de producerea accidentului ei nu deschid dosarul".

Politia a citat-o de doua ori si nu s-a prezentat la audieri. Sotul ei, care e in tara, spune ca e plecata in Anglia si nu stie cand se intoarce. Cei de la Politie spun ca daca nu vine nu au ce sa-i faca si nu pot sa dea dosarul mai departe in instanta.

 

Cei de la Politie ma tot preseaza sa renunt la procesul penal pentru ca atunci, se considera doar tamponare si ei pot intocmi procesul verbal.

Pe scurt nu pot sa-mi repar motocicleta fiindca nu am deschis dosarul de dauna si nu pot sa-mi deschid dosarul pentru ca nu se stie cine e vinovat si nu se stie cine e vinovat pentru ca nu mai e de competenta Politiei (fiind un caz cu vatamare corporala) si Politia nu poate sa dea dosarul mai departe in instanta pentru ca proasta a plecat din tara si nu s-a mai intors iar ei nu au nici o baza legala ca sa o aduca inapoi.

 

Nu stiu ce sa fac!!! Daca poate cineva sa ma jute cu un sfat astept un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu sanatatea cum esti?

parerea mea e ca ar trebui sa faci o intrebare la un avocat care a mai avut ceva asemanator,au astia niste scheme de lupta,probabil ca trebuie sa si cotizezi la el dar sint bani care se recupereaza,...ar fi culmea sa pierzi procesul(chiar daca sintem in RO),oricum ar trebui sa vina inapoi ca trec zilele si intra in penalitati cu pasaportul,

intra un pic mai tare in sot nu prea e nimeni amator sa umble prin procese,daca ii trimite idioata o imputernicire .......oricum nu renunta la proces ,totusi e dreptul tau

sanatate !!! si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum mai mult ca orican sa-i ie dublul banilor ca te-a tinut incurcat si nu a vrut sa vina sa dea cu subsemnatul ce credea ca renunti la proces sa plateasca de doua ori mai mult . Asa ca vezi nu mai vinde Aprilica ca momentan e buna de alergat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost intr-un caz asemanator numai ca eu nu am depus plangere penala nefiind accidentat fizic mai mult decat o vanataie. La fel aceeasi problema, dar dupa o saptamana de drumuri la militie mi-au dat un raspuns catre Asirom (ei trimisesera o adresa pe care eu personal am inregistrat-o la militie).In raspuns spune ca dosarul este inca in cercetare la Biroul Cercertari Penale sector 1 dar din primele cercetari rezulta ca vinovat e celalalt, nu eu. Hartia asta fost de ajuns ca Asiromul sa imi completeze dosarul si sa iau banii. Dupa aproape 6 luni de la accident, dar totusi nu am ramas chiar cu buza umflata.Doar ca la mine mi-au deschis dosar de dauna si dupa aia si-au dat sema ca nu aveau "baza legala" :D De fapt le era foarte clar cine e vinovat iar la militie m-au trimis asa doar sa ma puna pe drumuri si sa amane plata. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum mai mult ca orican sa-i ie dublul banilor ca te-a tinut incurcat si nu a vrut sa vina sa dea cu subsemnatul ce credea ca renunti la proces sa plateasca de doua ori mai mult . Asa ca vezi nu mai vinde Aprilica ca momentan e buna de alergat.

Am apucat sa dau Aprilica si acum am ramas doar sofer pana o sa-mi fac Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Am primit in sfarsit citatia sa ma prezint pe 7 aprilie la proces. Abia acum incepe judecarea propriu zisa, dupa ce m-a tinut un an si ceva prin proceduri ca asa a vrut "muschii ei" sa nu se prezinte. Si nici acum dupa un an nu recunoaste ca e vinovata ba mai mult sustine ca eu am fost de vina! Cand am citit dosarul dimineata mi s-a facut sila de tot acest sistem. Cand ma gandesc cati banii pierduti si cat timp irosit si nu s-a rezolvat nimic pana acum. Pentru cei care au timp si vor sa vada pe viu ce inseamna un proces penal pot veni pe 7 la tribunalul sector 6 cp1 ora 8:30. Sedinta este publica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fucking shit !!!! ma scuzati, da' mi-am iesit putin din ritm, dupa ce am citit aici.

@SVR - daca tot ai avut atata rabdare pana cum, nu te lasa. nu sunt avocat si nici nu cunosc legile la perfectie, dar cred ca poti sa-i ceri daune. inteleg ca asta e procesul pentru a stabili vinovatia ?

si dupa ce se hotaraste in instanta ca vaca e vinovata, plateste daune sau urmeaza un alt proces ?

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce se hotaraste in instanta ca vaca e vinovata, plateste daune sau urmeaza un alt proces ?

Are dreptul sa faca apel apoi recurs care inseamna de fapt alte doua procese. Alti bani alta distractie! Eu sper sa vina la procese, fiindca s-a intors in tara, si sa ne judecam odata!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptul sa faca apel apoi recurs care inseamna de fapt alte doua procese. Alti bani alta distractie! Eu sper sa vina la procese, fiindca s-a intors in tara, si sa ne judecam odata!.

 

mda... la asta ma gandeam. si la stilul romanesc de a se taragana lucrurile astea... :moto:

 

bafta multa si nervi de titaniu !

motorul pana la urma l-ai facut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au timp si vor sa vada pe viu ce inseamna un proces penal pot veni pe 7 la tribunalul sector 6 cp1 ora 8:30. Sedinta este publica.

 

7 aprilie 2006?

as veni eu, sa-mi fac o idee.

 

dar ce s-a intamplat, politia a solutionat cazul? a declarat-o pe ea vinovata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 aprilie 2006?

as veni eu, sa-mi fac o idee.

 

dar ce s-a intamplat, politia a solutionat cazul? a declarat-o pe ea vinovata?

Daca ajungi joi la intalnire (Daewoo) iti dau mai multe amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...