Sari la conținut

Accident 4.10.2007, Ora 12:00 - Iuliu Maniu


Vizitator alexman
 Share

Postări Recomandate

M-ATI ACRIT!TAXIMETRISTII ASA, TAXIMETRISTII PE DINCOLO!Mereti si voi 200 km pe zi in infectia asta de oras, alergati la comenzi, luati clienti care sunt nehotarati si mai au unii dintre ei si probleme psihice, tampiti pe care ii ferim la fiecare 5km parcursi, si nu pot uita motoristii care merg cu 40km/h[aici pe forum], iar pe strazi merg de parca ar decola!PERSONAL AM FERIT CEL PUTIN O DUZINA DE MOTORISTI, PE GRESEALA LOR!NUMA BINE MOTORISTULUI IMPLICAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-ATI ACRIT!TAXIMETRISTII ASA, TAXIMETRISTII PE DINCOLO!Mereti si voi 200 km pe zi in infectia asta de oras, alergati la comenzi, luati clienti care sunt nehotarati si mai au unii dintre ei si probleme psihice, tampiti pe care ii ferim la fiecare 5km parcursi, si nu pot uita motoristii care merg cu 40km/h[aici pe forum], iar pe strazi merg de parca ar decola!PERSONAL AM FERIT CEL PUTIN O DUZINA DE MOTORISTI, PE GRESEALA LOR!NUMA BINE MOTORISTULUI IMPLICAT

Frate jeane..dar crezi ca sa referit cineva la tine si la experienta ta??..am referit la faptul ca cei mai multi taximetristi cam 75-80% nu au nici un fel de experienta si talent la condus in infectia asta de oras cum spui tu,pentru ca sunteti veniti mai toti de prin alte parti ale tarii , sau daca locali, sunteti mai toti niste hamesiti de profit ,de capatuiala in cel mai scurt timp posibil! dar ce ?? tu o sa tii cu motoristii??..nu tu tii cu aia de unde vine banu frate!!pai eu tio spun din experienta mea si din orice lipsa de modestie e cam lunga ,ca voi acritii astia, la accidente, raportat la numaru de masini private in orasul infect sunteti campioni la trantit motoreta...nu mai vorbesc de 4 ca si acolo sunteti in top..De ce??pentru ca voi meseriasii nu mai vedeti nimic in afara de banul strans la buzunar..cat e ora si cati bani am.,cum sa var maimuta prin buzunare sa nu vada clientu si cu ochii in 16 dupa altii care sa nu va haleasca ei pe voi.Asa ca atentia voastra este normal sa fie concentrata asupra celor 200 km facuti pe zi in orasul infect,nicidecum asupra a ceea ce e pe langa voi.Asa ca mai jeane lasama cu vrajeala asta si lasama sa decolez cum si cand vreau eu ca deaia miam luat motor,nu sami tii tu socoteala ,e pe rapunderea mea!!..iar raspunderea mea e tavalita de un prost handicapat de taximetrist pe care lam mai si cunoscut,in cazul lui sinner pe care nici nul cunosc,ptr ca eram acolo!!..dar cati ticalosi de taximetristi,ca veni vorba nam cunoscut??.. asta nu inseamna ca toti sunteti lafel, dar aveti acelasi scop..si teai bagat tu sa ti cu cine?? cu taximetristii..??? cu tiristii?? cu motociclistii??..crezi tu ca pe mine ma intereseaza pe unde alergi tu??la comenzi la oameni cu probleme psihice bla bla..Nu ma intereseaza!! e treaba ta!! Dar nu ma deranja ,nu ma tavali.frate.Eu simt ca tu esti un baiat cu experienta daca ai evitat o duzina de motociclisti si ma intreb de ce teai bagat in topicul asta ca sa tii parte cui??... si cand vad ca scrii la misto ca sunt motoristi care merg cu 40 la ora aici pe forum ,ma intreb daca teai gandit o clipa ca au fost motoristi de curand care au murit la viteza asta in realitate din vina altora!..Tu ai gandit rapid prin prizma intereselor tale pentru ca nu motoreta produce ,eu nu am interese in ceea ce scriu si ce simt fata de voi taximetristii de bucuresti,asta simt ,iar tu daca stai 200 km pe zi in taxi ma intreb cand mai esti si motorist sa simti ce simt eu??.......bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm.

Fata de multi altii de aici de pe forum eu daca spun ca am avut 5o chiar am avut, pentru ca atunci cand am avut mai mult am recunoscut. Nu is genul de frustrat lup moralist care sa dau sfaturi de cetatzean model.

Mi-am asumat mereu greselile si prostiile, asadar cred k ce ai spus tu, Jean, mai sus era o aluzie la alte specimene nu la mine.. sper eu.

 

Cat despre problemele taximetristilor; is si eu om si inteleg, dar pe de alta parte iti mai spun ceva. Este o meserie ca oricare alta. Toate joburile au un stress specific muncii aferente. Cine munceste are parte de stress in ceea ce face evident. E logic. Fiecare trebuie sa isi asume stressul zilnic si sa isi vada de treaba si de atributii mai ales cnd vin in contact cu terti, nici pe tine nu te intereseaza ce sterss am eu zilnic referitor la activitatile mele, asadar fiecare cu ale lui. Nu e o scuza ca 2oo km prin oras si cu psihopati te fac sa faci prostii in trafic. Daca nu rezisti apuca-te de altceva.

 

Dar daca ai comis-o si ai gresit fi macar cinsit si recunoaste, fi baiat de treaba si se rezolva fara penale si alte alea. El a ales the hard way.

 

Nu am nimic cu taximetristii personal ci in general. A se observa diferentza.

 

Bafta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fratie dar voiam sa schimb si directia de mers peste cativa metri si in aglomeratia aia chiar voiam sa vad ce am in jur :friends: ul m :laugh: eu. Ma rog paote is io mia dobitoc.. voi nu va asigurati cand schimbati banda..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ace, chiar nu am ce sa iti raspund!Asa este, eu nu pot simti ceea ce simte un motorist in trafic, sunt prea ocupat sa mai merg si cu motoreta.E o jignire pe care mi-ai adresat-o fara ca macar sa ma cunosti, pacat, eu mi-am propus sa nu jignesc pe nimeni, pe forum,iar daca nu mi-a reusit mereu, imi cer scuze.Sinner nu am facut nici -o aluzie la tine pt simplu fapt ca nu te cunosc, nu ar fi corect.Numa bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate jeane..dar crezi ca sa referit cineva la tine si la experienta ta??..am referit la faptul ca cei mai multi taximetristi cam 75-80% nu au nici un fel de experienta si talent la condus in infectia asta de oras cum spui tu,pentru ca sunteti veniti mai toti de prin alte parti ale tarii , sau daca locali, sunteti mai toti niste hamesiti de profit ,de capatuiala in cel mai scurt timp posibil! dar ce ?? tu o sa tii cu motoristii??..nu tu tii cu aia de unde vine banu frate!!pai eu tio spun din experienta mea si din orice lipsa de modestie e cam lunga ,ca voi acritii astia, la accidente, raportat la numaru de masini private in orasul infect sunteti campioni la trantit motoreta...nu mai vorbesc de 4 ca si acolo sunteti in top..De ce??pentru ca voi meseriasii nu mai vedeti nimic in afara de banul strans la buzunar..cat e ora si cati bani am.,cum sa var maimuta prin buzunare sa nu vada clientu si cu ochii in 16 dupa altii care sa nu va haleasca ei pe voi.Asa ca atentia voastra este normal sa fie concentrata asupra celor 200 km facuti pe zi in orasul infect,nicidecum asupra a ceea ce e pe langa voi.Asa ca mai jeane lasama cu vrajeala asta si lasama sa decolez cum si cand vreau eu ca deaia miam luat motor,nu sami tii tu socoteala ,e pe rapunderea mea!!..iar raspunderea mea e tavalita de un prost handicapat de taximetrist pe care lam mai si cunoscut,in cazul lui sinner pe care nici nul cunosc,ptr ca eram acolo!!..dar cati ticalosi de taximetristi,ca veni vorba nam cunoscut??.. asta nu inseamna ca toti sunteti lafel, dar aveti acelasi scop..si teai bagat tu sa ti cu cine?? cu taximetristii..??? cu tiristii?? cu motociclistii??..crezi tu ca pe mine ma intereseaza pe unde alergi tu??la comenzi la oameni cu probleme psihice bla bla..Nu ma intereseaza!! e treaba ta!! Dar nu ma deranja ,nu ma tavali.frate.Eu simt ca tu esti un baiat cu experienta daca ai evitat o duzina de motociclisti si ma intreb de ce teai bagat in topicul asta ca sa tii parte cui??... si cand vad ca scrii la misto ca sunt motoristi care merg cu 40 la ora aici pe forum ,ma intreb daca teai gandit o clipa ca au fost motoristi de curand care au murit la viteza asta in realitate din vina altora!..Tu ai gandit rapid prin prizma intereselor tale pentru ca nu motoreta produce ,eu nu am interese in ceea ce scriu si ce simt fata de voi taximetristii de bucuresti,asta simt ,iar tu daca stai 200 km pe zi in taxi ma intreb cand mai esti si motorist sa simti ce simt eu??.......bafta

 

 

In primul rand l-as felicita pe omu' taximetrist care a postat aici si a subliniat grija pe care o are fata de noi in trafic atunci cand e pe 4 roti, cu atat mai mult cu cat este si motorist pe deasupra.

In al 2-lea rand, Sinner a fost ofuscat din pricica ca soferul de taxi nu a recunoscut ca a gresit si nu a dat RCA-ul.

In al 3-lea rand, parerea mea legata de postul tau este ca,atunci cand se petrece ceva, asistam la niste generalizari stupide (taximetrist, camionagiu, scuterist, motociclist, conservar). Oricine care apartine multimii reprezentative este vinovat. Ca sa dau mai multa apa la moara unora, da, sunt scuterist, cu permis "de profesionist" (C,E) si circul de la inceputul lui iulie anul asta cu 1000 de protectii pe mine si respect chiar F MULT regulile de legislatie rutiera si ceilalti participanti la trafic. (e simplu motivul pt. care fac acest lucru - pt. ca mi-e frica pe 2 roti la fel de mult ca pe 6 sau N rotzi, insa cand sunt pe 2, MAI ABITIR...) Ex.: atunci cand stau la stop in ambuteiaj facand spume, trec o multime de motociclisti/conservari pe trotuar, pe contrasens sau pe trotuarul de pe contrasens fara sa se sinchiseasca - deci incalcare flagranta a regulilor de circulatie rutiera). De multe ori mai circul si eu cu taxiul, ca si altii dintre voi, si pot spune ca, din ce am observat la destul de multi soferi de taxi, aveau suficienta ingaduinta, respect si bun simt pt. cei aflati pe 2 roti (in teorie dar si in practica).

In schimb, trebuie sa recunosc ca, de cand circul prin capitala asta de cacao, am vazut si vad multi dobitoci, si pe 4, dar si pe 2 roti, indiferent ca sunt sutere, motoare, autoturisme sau basculante. Diferenta este acolo ca atunci cand ne "shterge" unu, noi ne dam pe jos si asta se lasa de obicei cu niste vatamare corporala, in comparatie cu alti conservari care isi julesc nitel vopseaua. Lucru care e destul de nasol pt. noi, ce-i drept, insa sa nu uitam un lucru: NOI AM ALES SA NE DAM PE 2 ROTI si nu cu basculantele sau limuzinele. (doar pt. asta am fost si la miting-autorul moral) Si, DA, uoamenii taximetristi fac 200km zilnic, ceea ce nu se compara, de pilda, cu cei 18 de km facuti de mine zilnic, dus-intors pana la scarbiciu. Riscurile cresc exponential. Cati dintre voi fac 200 de km zilnic? iar cu privire la ce a spus Sinner - MULTA SANATATE, MAN! - stresul tau zilnic nu stiu in ce masura comporta amenintarea altor VIETI... ci, probabil, destabilizarea pe termen scurt sau mai lung a unui proiect/departament/companie in care lucrezi, ceea ce, cred eu, ne lasa pe toti reci. :laugh:

In rest, numai bine tuturor! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fratie dar voiam sa schimb si directia de mers peste cativa metri si in aglomeratia aia chiar voiam sa vad ce am in jur :friends: ul m :laugh: eu. Ma rog paote is io mia dobitoc.. voi nu va asigurati cand schimbati banda..?

 

Io ma asigur, dar in aglomeratie nu prea intorc capul, ci ma uit in oglinzi temeinic inainte sa fac manevra. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io ma asigur, dar in aglomeratie nu prea intorc capul, ci ma uit in oglinzi temeinic inainte sa fac manevra. :friends:

pai tocmai aici e greseala,ca nu intorci capul,care este un tic obisnuit motociclistilor pentru a se asigura 100% ca manevra care urmeaza a fii facuta nu implica nici un risc...de multe ori oglinzile retrovizoare ale motocicletei iti confera un unghi destul de mic, de vizibilitate si neaparat mai ales in aglomeratie e bine sa intorci putin capul atat cat sa vezi ce nuvezi in oglinda...e un tic pe care-l folosesc si cand sunt la volan si de multe ori am vazut ce nu as fii vazut doar in oglinda,mai ales pe cei mai putin vizibili...dar asta, e iti trebuie ceva experienta ca sa stii lucrul asta!! in cazul acestui accident consider ca tocmai asta e greseala pentru ca taximetristul daca ar fii intors putin capul spre stanga lar fii observat pe motociclistul din unghiul "mort" al oglinzii...asa ca nu e deajuns sa te uiti doar in oglinzi in conditii de trafic aglomerat si nu numai...! toate bune!!...PS:..culmea e ca intotdeauna am ajuns sa tinem cont noi motoristii ,sa ne uitam noi in oglinzile masinilor care ne inconjoara sa vedem daca suntem vazuti si sai atentionam ca suntem si noi pe acolo...!!!

Editat de alfa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire, treaba cu "unghiul mort", am invatat-o inca din prima zi de carnet categoria B si m-a ajutat timp de vreo 8-9 ani si ma ajuta in continuare cand merg pe 2 roti. Chiar ieri am "aplicat" metoda unghiul (cel) mort, altfel ma pupam cu un mertzan de vreo 40.000 euroi... :friends:

 

Din nefericire, putini au habar de asta sau tin cont prea rar de acest aspect, de cele mai multe ori lipsa acestei "manevre" ducand la accidente mai mult sau mai putin grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Survo, Alfa ti-a raspuns taman ce voiam si eu a spune.

Una peste alta care sunteti avocat sau cum dreaq fac sa depun plangerea aia, am inteles ca trebuie formulata cumva. Si aminteles ca trebe facuta plangere civila pentru daunele morale.

Is in ceatza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai aici e greseala,ca nu intorci capul,care este un tic obisnuit motociclistilor pentru a se asigura 100% ca manevra care urmeaza a fii facuta nu implica nici un risc...de multe ori oglinzile retrovizoare ale motocicletei iti confera un unghi destul de mic, de vizibilitate si neaparat mai ales in aglomeratie e bine sa intorci putin capul atat cat sa vezi ce nuvezi in oglinda...e un tic pe care-l folosesc si cand sunt la volan si de multe ori am vazut ce nu as fii vazut doar in oglinda,mai ales pe cei mai putin vizibili...dar asta, e iti trebuie ceva experienta ca sa stii lucrul asta!! in cazul acestui accident consider ca tocmai asta e greseala pentru ca taximetristul daca ar fii intors putin capul spre stanga lar fii observat pe motociclistul din unghiul "mort" al oglinzii...asa ca nu e deajuns sa te uiti doar in oglinzi in conditii de trafic aglomerat si nu numai...! toate bune!!...PS:..culmea e ca intotdeauna am ajuns sa tinem cont noi motoristii ,sa ne uitam noi in oglinzile masinilor care ne inconjoara sa vedem daca suntem vazuti si sai atentionam ca suntem si noi pe acolo...!!!

 

Eu nu intorc capul in aglomeratie tocmai de ce a patit sinner...sigur putea fi evitat accidentul daca nu intorcea capul. Asa si eu intorc capul de multe ori...dar sincer m-am trezit si eu cu vreo 2-3 masini in fata cum ia facut si lui sinner, noroc ca m-au tinut franele si am tras de ghidon sa intru exact printre masini ca altfel ma accidentam si eu ca el. M-am invatat minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am evitat la mustata (suindu-ma pe frane ) cateva impacturi datorate franarii violente a masinilor din fata mea in timp ce eu intorceam capul sa ma asigur .

iar un prieten si-a ciobit piciorul (protejat cu gheata goasa de enduro) si a stat in ghips din acelasi motiv .

 

poate ca stam prea mult cu capul intors cand facem asta , poate ghinionul de a frana auto din fata tocmai atunci ... cert e ca oglinzile imi sunt insuficiente de multe ori .

 

nu am sa ma opresc a intoarce capul , poate o voi face doar mai repede .

e nebunie curata sa nu -ti iei maximum de precautii cand circuli pe doua roti in orasul asta , in tara asta ...poate .

 

ieri mi-am vizitat la spital un prieten ce nu-si mai poate folosi picioarele in urma unui accident moto datorat faptului ca un sofer nu s-a asigurat la depasire .

poate niste experienta in plus , poate mai mult noroc sa fi avut ... viata te musca cu salbaticie , fara sa aleaga .

macar TU ia-ti toate masurile pe care stii ca ti le poti lua !!!

 

altfel e bai .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io ma asigur, dar in aglomeratie nu prea intorc capul, ci ma uit in oglinzi temeinic inainte sa fac manevra. :friends:

Si io am patit-o anu trecut dintr-un scenariu practic similar, am intors capul fix cand ala din fata mea punea o frana brusca. Am scapat cu o entorsa mai urata, de atunci m-am invatat sa dau mai putin din cap, mai ales in aglomeratie ... oglinzile sunt sfinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu intorc capul in aglomeratie tocmai de ce a patit sinner...sigur putea fi evitat accidentul daca nu intorcea capul. Asa si eu intorc capul de multe ori...dar sincer m-am trezit si eu cu vreo 2-3 masini in fata cum ia facut si lui sinner, noroc ca m-au tinut franele si am tras de ghidon sa intru exact printre masini ca altfel ma accidentam si eu ca el. M-am invatat minte.

vad ca nici acum nu ai inteles ce am vrut sa spun! o sa intru in detalii ca sa nu mai fii asa de sigur ca motociclistul e de vina ,pentru ca asta vrei sa subliniezi!! in conditii de trafic foarte aglomerat nu te pune nimeni sa intorci capul atat de mult incat sati iasa din vizibilitate masina din fata..iar distanta pe care o pastrezi fata de ea trebuie sa fie suficienta ca sa nu te surprinda in cazul unei franari violente...in cazul in care in acel moment intentionezi sa schimbi directia de mers,sa te bagi cum spunem noi dar sa nu deranjezi pe nimeni,inca o data iti spun ca e bine sa intorci putin capul atat cat sa ai in acoperire si masina din fata, e acel fel de a trage cu ochiul..mai bine zis sa vezi in 2 puncte...acest lucru se petrece mai mult din instinct si incredibil de repede.Incearca sa intorci capul cu 5-6 cm si ai sa vezi mai mult in spate cu 5-6 metrii si inacelasi timp vezi ce se intampla si in fata.Daca ai adaptat viteza si ai pastrat distanta de siguranta nu se poate intampla nimic,raportat la masina din fata.Aceste lucruri se intampla fulgerator de rapid...in cazul de fata nu sa pus problema masinii din fata...motocicleta era pe banda 3,taxiul era pe 2 inca paralel dar mai in fata in aria vizuala a motoristului,el a intors putin capul sa vada mai mult dc are loc sa intre. pe 2..cum facem toti.moment in care taxiul a virat mai violent stanga ptr ca nu la vazut,iar asta e cu totul altceva si anume schimbarea directiei de mers fara sa te asiguri,si e normal ca taxiul sa ajunga in fata motoristului dupa ce la tavalit.Mai spunea cineva pe aici care avazut ca nici nu a semnalizat,lucru care spune multe.Daca esti convins ca nu e bine sa intorci capul inseamna ca mergi numai drept,iar schimarea directiei o faci cand nu este nimeni pe langa tine,sau cand oglinzile''de multe ori inexistente'' iti permit.....sal tuturor!ps :din procesul vb facut de politie reiese vina soferului de taxi..no coment!

Editat de alfa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca nici acum nu ai inteles ce am vrut sa spun! o sa intru in detalii ca sa nu mai fii asa de sigur ca motociclistul e de vina ,pentru ca asta vrei sa subliniezi!! in conditii de trafic foarte aglomerat nu te pune nimeni sa intorci capul atat de mult incat sati iasa din vizibilitate masina din fata..iar distanta pe care o pastrezi fata de ea trebuie sa fie suficienta ca sa nu te surprinda in cazul unei franari violente...in cazul in care in acel moment intentionezi sa schimbi directia de mers,sa te bagi cum spunem noi dar sa nu deranjezi pe nimeni,inca o data iti spun ca e bine sa intorci putin capul atat cat sa ai in acoperire si masina din fata, e acel fel de a trage cu ochiul..mai bine zis sa vezi in 2 puncte...acest lucru se petrece mai mult din instinct si incredibil de repede.Incearca sa intorci capul cu 5-6 cm si ai sa vezi mai mult in spate cu 5-6 metrii si inacelasi timp vezi ce se intampla si in fata.Daca ai adaptat viteza si ai pastrat distanta de siguranta nu se poate intampla nimic,raportat la masina din fata.Aceste lucruri se intampla fulgerator de rapid...i

 

Total de acord. Si pe moto si mai ales in masina este o masura care te scapa de belele. Mai ales in situatia in care vrei sa faci dreapta si te trezesti cu o masina/moto in paralel cu tine (sau in unghiul mort). Si nu se aplica numai in oras/aglomeratie, e foarte buna si cand ai viteza si vrei sa schimbi banda de mers (de ex pt o depasire). E de ajuns sa nu te uiti 3-5 secunde in oglinda ca cineva sa-ti intre in unghiul mort.

Dar cum zice si alfa, trebuie oarecum sa anticipezi ce va face cel din fata, sau sa pastrezi o distanta de siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca nici acum nu ai inteles ce am vrut sa spun! o sa intru in detalii ca sa nu mai fii asa de sigur ca motociclistul e de vina ,pentru ca asta vrei sa subliniezi!! in conditii de trafic foarte aglomerat nu te pune nimeni sa intorci capul atat de mult incat sati iasa din vizibilitate masina din fata..iar distanta pe care o pastrezi fata de ea trebuie sa fie suficienta ca sa nu te surprinda in cazul unei franari violente...in cazul in care in acel moment intentionezi sa schimbi directia de mers,sa te bagi cum spunem noi dar sa nu deranjezi pe nimeni,inca o data iti spun ca e bine sa intorci putin capul atat cat sa ai in acoperire si masina din fata, e acel fel de a trage cu ochiul..mai bine zis sa vezi in 2 puncte...acest lucru se petrece mai mult din instinct si incredibil de repede.Incearca sa intorci capul cu 5-6 cm si ai sa vezi mai mult in spate cu 5-6 metrii si inacelasi timp vezi ce se intampla si in fata.Daca ai adaptat viteza si ai pastrat distanta de siguranta nu se poate intampla nimic,raportat la masina din fata.Aceste lucruri se intampla fulgerator de rapid...in cazul de fata nu sa pus problema masinii din fata...motocicleta era pe banda 3,taxiul era pe 2 inca paralel dar mai in fata in aria vizuala a motoristului,el a intors putin capul sa vada mai mult dc are loc sa intre. pe 2..cum facem toti.moment in care taxiul a virat mai violent stanga ptr ca nu la vazut,iar asta e cu totul altceva si anume schimbarea directiei de mers fara sa te asiguri,si e normal ca taxiul sa ajunga in fata motoristului dupa ce la tavalit.Mai spunea cineva pe aici care avazut ca nici nu a semnalizat,lucru care spune multe.Daca esti convins ca nu e bine sa intorci capul inseamna ca mergi numai drept,iar schimarea directiei o faci cand nu este nimeni pe langa tine,sau cand oglinzile''de multe ori inexistente'' iti permit.....sal tuturor!ps :din procesul vb facut de politie reiese vina soferului de taxi..no coment!

 

Eu nu am spus ca nu intorc capul deloc...oricum in aglomeratie de obicei mai bine stau cuminte pe banda mea si ma bag printre masini cand ele stau pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...