Sari la conținut

Care Sunt Cele Mai Inalte Locuri Prin Care Ati Ajuns?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@aditorpan: termina cu porcariile, n-ai cum sa ajungi cu dominatorul pe moldoveanu decat daca il duci piese si il montezi acolo. chiar si cu un exc e foarte greu si ultimi 200m nu cred ca se pot urca nici cu ala... eu am ajuns pana sub moldoveanu dinspre Valsan dupa 3-4 saptamani de cautat trasee si posibilitati de atacare a varfului...poate cu o motoreta de trial si mult antrenament.... dar si asa am mari dubii

daca vrei sa pleci cu dominatorul acolo iti dau eu 100 de euro pe el, sigur iesi mai castigat si daca esti cuminte dupa doua luni ti-l vand inapoi la un pret promoional ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aditorpan: termina cu porcariile, n-ai cum sa ajungi cu dominatorul pe moldoveanu decat daca il duci piese si il montezi acolo. chiar si cu un exc e foarte greu si ultimi 200m nu cred ca se pot urca nici cu ala... eu am ajuns pana sub moldoveanu dinspre Valsan dupa 3-4 saptamani de cautat trasee si posibilitati de atacare a varfului...poate cu o motoreta de trial si mult antrenament.... dar si asa am mari dubii

daca vrei sa pleci cu dominatorul acolo iti dau eu 100 de euro pe el, sigur iesi mai castigat si daca esti cuminte dupa doua luni ti-l vand inapoi la un pret promoional ;)

 

Foarte adevarata partea cu Vf. Moldoveanu dar m-am uitat prin tot topicul si nu am vazut legatura aditorpan-Dominator-Vf. Moldoveanu. Stiu ca are BMW Dakar si ca a spus ca a ajuns pe Transalpina, Balea, Calimani si Stelvio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2009m pe gps cu xt, mai sus de lacul iezer..

 

Am urcat pe jos cand aveam 9 ani pana la Lacul Iezer, dar pe unde spui tu acum 34 de ani era un drum forestier, tin minte ca la intoarcere am coborat pe el pana la Cabana Voina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat pe jos cand aveam 9 ani pana la Lacul Iezer, dar pe unde spui tu acum 34 de ani era un drum forestier, tin minte ca la intoarcere am coborat pe el pana la Cabana Voina.

 

Drumul Voina - Vacarea - Crucea Ateneului este degradat acum. Se poate face doar in regim hard enduro. Accesul cel mai usor, la ora actuala, este: Rausor - Portareasa - Iezerul Mic - Crucea Ateneului. In ambele cazuri privesti lacul de pe buza caldarii glaciare. Crucea Ateneului - Lac: hard enduro. Crucea Ateneului e pe la 2290m dar drumul dinspre Portareasa ajunge pe la 2350m.

 

Mai exista trasee interesante in zona: Slatina - Mt. Setu - Mt. Papau - Iezerul Mic - Crucea Ateneului.

sau: Valea Mare Pravat - Argesel - Mt. Mara - Poiana Gradisteanu. Pana sub Vf. Papusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acum 10 zile la iezer urcand de la cabana voina

se merge lejer pe forestieru care pleaca de la baraj sau un pic mai greu de langa cabana

 

De la cab Voina ai urcat cu EXC cred. Nu cu ST.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aditorpan: termina cu porcariile, n-ai cum sa ajungi cu dominatorul pe moldoveanu decat daca il duci piese si il montezi acolo. chiar si cu un exc e foarte greu si ultimi 200m nu cred ca se pot urca nici cu ala... eu am ajuns pana sub moldoveanu dinspre Valsan dupa 3-4 saptamani de cautat trasee si posibilitati de atacare a varfului...poate cu o motoreta de trial si mult antrenament.... dar si asa am mari dubii

daca vrei sa pleci cu dominatorul acolo iti dau eu 100 de euro pe el, sigur iesi mai castigat si daca esti cuminte dupa doua luni ti-l vand inapoi la un pret promoional ;)

 

 

Amice .... inainte sa te bagi in seama in mod gratuit, citeste cu atentie topicul si ceea ce am afirmat cu cateva pagini inainte. Nu am sustinut ca as fi fost pe Moldoveanu si nici nu detin Dominator.

Foarte spiritual flacaul, doar ca e complet in aer, probabil datorita altitudinii mari :laugh:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul voinea - vacarea - crucea ateneului este un pic dificil pana la iesirea in golul alpin unde se afla stana , am urcat acum 2 sapt pe un forestier destul de abrupt dar bine facut era uscat insa daca ploua cred ca lucrurile se complicau mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4670m, Tadjikistan, impreuna cu "samolapraga"

 

 

asta nu se pune. acolo ajungeai si cu TV-ul, astistenta tehnica a CAP-ului. totusi era vorba de enduro, nu de plimbatul cariciorului pe asfaltul din parc.

 

manelistu care merge la balea tot asa poate spune, ca el a urcat cel mai sus, mai sus decat unul cu hard enduro care a ajuns la 2000 m prin paduri cu codri verzi, peste ape si pante dificile. sigur, cand se termina drumul, caci nu poti direct din oras. dar nici sa mergi pe asfalt la 15 mii de metri si sa spui ca esti enduristul care a atins luna cu mana...sau mana cu luna, sau cum se mai poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg din ce scrii ca ai fost si tu acolo si cam stii ce si cum :D ..bravo tie.

Oricum, ne cerem scuze daca nu ne-am ridicat la nivelul standardelor tale, o sa ne dam silinta sa facem mai mult data viitoare ;)

 

Mark

io ti-am zis man,nu mai plimba trotineta pe asfalt si incearca si tu ceva mai tare.o iesire la padure,mai hard asa.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ti-am zis man,nu mai plimba trotineta pe asfalt si incearca si tu ceva mai tare.o iesire la padure,mai hard asa.... ;)

 

Tu chiari crezi ca tine exc-ul de 200 pentru plimbare pe asfalt ?

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice .... inainte sa te bagi in seama in mod gratuit, citeste cu atentie topicul si ceea ce am afirmat cu cateva pagini inainte. Nu am sustinut ca as fi fost pe Moldoveanu si nici nu detin Dominator.

Foarte spiritual flacaul, doar ca e complet in aer, probabil datorita altitudinii mari :laugh:

 

 

scuze, era pentru userul motoadvpunctro.... ma bed, the weeed bro....

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg din ce scrii ca ai fost si tu acolo si cam stii ce si cum ;) ..bravo tie.

Oricum, ne cerem scuze daca nu ne-am ridicat la nivelul standardelor tale, o sa ne dam silinta sa facem mai mult data viitoare :laugh:

 

Mark

Se accepta...cu indulgente...totusi, data viitoare sper sa nu vad poze cu taxiul in capitala Boliviei sau poate chiar din Anzi , sa-mi spuneti ca v-ati urcat direct pe izvorul Amazonului...uite ce sus am ajus noi enduristii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se accepta...cu indulgente...totusi, data viitoare sper sa nu vad poze cu taxiul in capitala Boliviei sau poate chiar din Anzi , sa-mi spuneti ca v-ati urcat direct pe izvorul Amazonului...uite ce sus am ajus noi enduristii!

 

dodo , tu cu ce motor te dai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...