Sari la conținut

Am Si Eu O Gioarsa


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Cam asta e bunicuta. Inca nu m-am apucat de ea, deocamdata ma bucur de ea cum se bucura bunica-mea de bibelouri.

AÂşa arata acum.

post-263-1193595166_thumb.jpg

 

AÂşa ar trebui sa arate la sf lui 2010, asta daca nu ovand sa-mi "impecabilizez" alta gioarsa.

p2210033.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta e bunicuta. Inca nu m-am apucat de ea, deocamdata ma bucur de ea cum se bucura bunica-mea de bibelouri.

... o sa ai ceva de lucru la ea ...Mult succes ! si dupa ce termini sa postezi cu ea ... rabdare ... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! Chiar ca e OK, dintr-un motor asa de vechi mai gasesti de obicei doar cadrul, si ala vai de capul lui. Vad ca ai totusi acolo si motor, evacuare, sa... Oricum, evacuarea va trebui sa o refaci complet probabil. Toate piesele mobile din motor noi, realezari, nebunii... Bafta si spor la munca. Va fi ceva treaba de facut, dar si cand o termini...

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare jucaria.Spor la treaba si sa o faci frumoasa.

 

Mersi. Pe tine te sun cat de curand, ca am inteles ca vecinul tau Dan stie un mosulet unde se poate sabla mai ieftineanu.

 

Care stie un rezervor de zundapp de vanzare, let me know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Pe tine te sun cat de curand, ca am inteles ca vecinul tau Dan stie un mosulet unde se poate sabla mai ieftineanu.

 

Care stie un rezervor de zundapp de vanzare, let me know.

 

 

Era un mosh nebun pe aci prin cta care avea un cadru de zundapp de vanzare....o sa fac nishte sapaturi sa vad daca mai exista shi daca vinde rezervoru'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Pe tine te sun cat de curand, ca am inteles ca vecinul tau Dan stie un mosulet unde se poate sabla mai ieftineanu.

 

Care stie un rezervor de zundapp de vanzare, let me know.

Frateee, nu stiam despre ce motor ii vorba, da la cum se prezinta treaba eu zic sa nu-l duci la sablat!Sincer...sau macar sa foloseasca ceva nisip mai fin, ca nu se stie cat de mancat e...si eu am dus la sablat o piesa de mi-era ca dispare din pricina starii ei...e de preferat rotativa de sarma, usor si sigur ;)

 

Jucaria nu poate fi catalogata drept gioarsa(asta daca nu e mancata in interior grav de rugina) atata timp cat la prima vedere exterioara are lipsa nu prea multe piese...Alea-s belele si e bine ca la capitolul piesaraie de aspect are putine lipsuri.Pacat de asa motorete ca le tin proprietarii pe fundu' lacului :ok:

 

Am si eu o mare rugaminte la tine...dupa ce-o sablezi, pana o vopsesti(in caz ca faci operatiunea in locuri separate), asamblez-o asa de forma cat sa stea si fa-i niste poze....sunt curios cum arata :D Acum, sa speram ca stratul de rugina nu e enorm de gros, ca nu-i mancata, si ca interiorul motorului e cat de cat ok pastrat!

 

In rest, as cataloga-o drept un motor numai bun de restaurat!As vrea si eu ceva in genul, ca inca nu m-am saturat :lol:

 

Iti urez spor la treaba, si if need help, just ask ;) Te-ntorci in timp restaurand o asa piesa :pow: Superba indeletnicire...felicitari :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Euro. Mii. Asta insemnand recondiţionare cu piese originale sau replici de bună calitate. Dar problema e că recondiţionarea nu se măsoară în bani, ci în nervi, dezamăgiri şi exultări precum şi multă alergătură.

In consecinta, cumpar piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No Mihai, faina ii, dar vei avea de munca la greu musiu, mai ales in gasitul pieselor. pe ebay e jale. am cautat in draci azi si pe com, de, fr, it, co.uk

si nu am gasit mare branza.

daca vad ceva te anunt. spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No Mihai, faina ii, dar vei avea de munca la greu musiu, mai ales in gasitul pieselor. pe ebay e jale. am cautat in draci azi si pe com, de, fr, it, co.uk

si nu am gasit mare branza.

daca vad ceva te anunt. spor!

 

 

Hahaaha..eu nu dorm de 2 sap de am invatat poloneza, rusa, portugheza, germana, si tu imi spui ca nu gasesti...hahaha...adica asta este un ras psihedelic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate lup, m-ai lasat speechless ...

 

O sa te enerveze in asa hal incat mai al dracu o sa te ambitionezi s-o termini. :ok:

Strategie: noteaza-ti undeva toate cheltuielile cu ea pe care le faci, insa nu fa recapitularea niciodata. S-ar putea sa te descurajeze ;)

 

Spor la munca, radare si tutun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strategie: noteaza-ti undeva toate cheltuielile cu ea pe care le faci, insa nu fa recapitularea niciodata. S-ar putea sa te descurajeze :ok:

 

Spor la munca, radare si tutun!

 

Stai linistit, ca deja i-am deschis caietul de cheltuieli. ÂŞi tutun nu, ca nu servesc. Poate ceva Taur RoÂşu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, ca deja i-am deschis caietul de cheltuieli. ÂŞi tutun nu, ca nu servesc. Poate ceva Taur RoÂşu.

 

Vezi ca mai este o substanta de curatat vopsea,se cheama SVERNICIATTORE,este in doua variante,pentru lemn si pentru metal;se importa din Italia,e sub forma de gel si e foarte buna,dar, daca e vopsea arsa, trebuie "ajutat" putin si cu peria de sarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi Super kromofag de la eurocolor, dar am inteles ca este destul de puternica.

 

Kromofagul este pentru lemn,nu stiu daca este chiar indicat pentru metal,chiar daca ar fi si o varianta pentru metal???,nu stiu,n-am folosit si nici n-am auzit;sverniciattore are si varianta pentru metal;si usureaza munca la curatarea vopselelor arse;tehnologia de vopsire era ,parca,mai serios facuta cu ani in urma,cel putin o vopsea uscata in cuptor acum multi ani in urma este mai dificil de indepartat decat cele din ziua de azi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kromofagul este pentru lemn,nu stiu daca este chiar indicat pentru metal,chiar daca ar fi si o varianta pentru metal???,nu stiu,n-am folosit si nici n-am auzit;sverniciattore are si varianta pentru metal;si usureaza munca la curatarea vopselelor arse;tehnologia de vopsire era ,parca,mai serios facuta cu ani in urma,cel putin o vopsea uscata in cuptor acum multi ani in urma este mai dificil de indepartat decat cele din ziua de azi!

e echivalentul decanolului romanesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e echivalentul decanolului romanesc

Stiu de Kromofag,il folosesc la restaurari in lemn,doar ca nu stiu de o varianta pentru metal;mi se pare prea "dur",ca sa spun asa,pentru metal;nu stiu ce efect are asupra metalului,cel putin cel pe care il folosesc eu n-as avea curaj sa-l folosesc la metal;de asta am spus de sferniciattore,e si pentru metal,dar am inteles ca se gaseste doar in Timisoara,la prietenul meu care importa asa ceva,nu m-am gandit ca numai el importa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...