Sari la conținut

Motor Trantit


yamaha woman
 Share

Postări Recomandate

Fapta e fapta...cine a facut-o intentionat sau nu...a disparut... :cheers:

 

Pe viitor...probabil se poate rezolva ceva daca ai un sistem de alarma...si asta doar daca e unul mai priceput...si...bineanteles un martor binevoitor prin preajma...in caz ca pleaca faptasul...sa-ti dea nr de masina...ca daca face Zarva mare se cam teme faptasul cu vehicol sa paraseasca zona...da si asa nu tine...

 

Daca e vreun "pretin" si-i face de petrecanie...un Scorpion cu perimetru si alertare prin pager...te-ar putea ajuta din timp...da tot nu rezolva problema...in cazul in care o intinde...paguba e paguba... :moto:

 

Prinde orbu...scoate-i ochii... :lol:

 

Imi pare rau...si yo's patit...la Mogosoaia in fata primariei...a dat unul cu spatele si mi-a rasturnat-o pe dreapta...era in Iunie...mama lor...dupa care a disparut...nimeni n-a vazut nimic...doar julitura de pe stanga...de pe sticker arata ca a fost impinsa de pe cric,de o masina...am avut noroc cu CASCO...dar m-au tinut 3 luni pana s-a rezolvat...totul. Plus bataia de cap si nervii...

 

Asa ca mi-am pus niste "slidere"...in caz ca o sa cada in viitor...sa mai preia ele din soc...cred ca te scapa de cheltuieli mari...daca nu ai...pune 2 ca nu sunt scumpe...

 

Da nici astea nu tin in caz de nebuni...sfarsitu'...il afli de la rubrica accidente...

 

Noroc... :lol:

 

as pune totusi doua...slidere...sau ma rog...Crashpaduri cum zic altii...ajuta la caderi statice...

 

de fapt...de ce nu...sunt si bune la cele dinamice si la alte impacturi...eu am ramas cu piciorul drept intreg... :)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asta e cea mai frustranta faza care i se poate intampla unui motociclist....sa vii dimineata la motor si sa-l gasesti trantit.. :lol: ....eu asa am patit la servici cand un destept a dat cu spatele si mi a trantit scuterul in fata mea... :) :moto: ...va dati seama ca am scos lantul cu care era legat scuterul si i l-am facut guler.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

demoto, alias motoplus, parerea mea este ca ar fi bine sa stai in banca ta si sa te abtii de la remarci rautacioase....nu e problema ta ca a cazut motorul pe circuit...de aia l-am luat....iar acum nu era parcat pe niciun gandac sau picior de animal umblator..asa ca...STAI IN BANCA TA CA E MAI BINE...RAUTACISMELE TINE-LE PENTRU ALTELE....

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 08:13 -------------

NE pare nespus de rau ptr ce s a intamplat! dar am auzit k te ai dat si pe circuit...si ai pikat si akolo! mey mey...acum vad k pica si singur motorul tau! iti dai seama k nimeni nu vine sa ti l plezneasca de pamant aiurea!...poate ai parcat pe piciorul unuia...sau ai calcat vreun gandac si te au ochit astia de la drepturile naturii!

 

eh...glumim si noi....! nu e frumos cand iti pika Fieratania!

 

totusi, ar fi indicat sa l pui lanag un zid, pom, gard,firma, etc...

 

noi suntem aici si incercam sa te ajutam cum putem~!

 

motoru este cumva cel din avatar?

 

SI INCA CEVA...MOTOPLUSE..NU VAD CARE E RELEVANTA CA A CAZUT MOTORUL PE CIRCUIT....E VREO PROBLEMA???? EU CRED CA NU..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

asa cum bine a spus cineva o alarma cu senzor de inclinare isi face destul de bine treaba si mai pune "romani" la distanta

 

iar pt durate mai mari de stationare parcheaza cat mai lipit de zid sau gard chiar daca te dai tu mai greu jos impiedici in felul asta "curiozitatea romanului" de a calari o motocicleta care nu ii apartine :cheers:

 

ce am vazut afara si am aplicat si eu

o semihusa de vara pt protectie solara

un banner/mesh cu elastice la capat care il dai peste ghidon si sa tine la soare protectie si nu mai vin toti prosti sa vada cat prinde

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

asa cum bine a spus cineva o alarma cu senzor de inclinare isi face destul de bine treaba si mai pune "romani" la distanta

 

iar pt durate mai mari de stationare parcheaza cat mai lipit de zid sau gard chiar daca te dai tu mai greu jos impiedici in felul asta "curiozitatea romanului" de a calari o motocicleta care nu ii apartine :cheers:

 

ce am vazut afara si am aplicat si eu

o semihusa de vara pt protectie solara

un banner/mesh cu elastice la capat care il dai peste ghidon si sa tine la soare protectie si nu mai vin toti prosti sa vada cat prinde

 

 

Cred ca toate acestea sunt bune in cazul in care se parcheaza motorul pe o durata lunga de timp. Dar ce faceti cand lasati motocicleta doar 10 minute, ca mergeti sa cumparati o sticla de Cola de la magazin..eh?? puteti sa puneti alarma, dar daca parcheaza un bou conserva, si loveste motorul si-l tranteste, nu vad la ce ajuta alarma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc sa fie prima si ultima tranta a lui Yami ta ! :)

 

"Yami" a ei este "Kamisaki" GPZ. :moto:

Si da, sa fie primul si ultimul incident de acest fel, pentru YamahaWomen, care la avatar calareste o Hondita, la profil un Intruder si poseda o frumusete de Kawasaki... :lol:

 

P.S. A nu se intelege ca-s carcotas... concluzia pe care o trag este ca iubesti intr-adevar motocicletele, indiferent de gen sau marca! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toate acestea sunt bune in cazul in care se parcheaza motorul pe o durata lunga de timp. Dar ce faceti cand lasati motocicleta doar 10 minute, ca mergeti sa cumparati o sticla de Cola de la magazin..eh?? puteti sa puneti alarma, dar daca parcheaza un bou conserva, si loveste motorul si-l tranteste, nu vad la ce ajuta alarma...

 

Nervi...RCA...Politie...sau mai nou..."cazi la invoiala" :cheers: ...iti dai de lucru...daa mai recuperezi din paguba...

 

Pune-ti niste Crashpaduri ca-i paguba mai mica...sau daca nu...fa rost de un tank pe 2roti.... :) de unul blindat...si te poti duce la rasnit de conserve...

 

Noroc

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toate acestea sunt bune in cazul in care se parcheaza motorul pe o durata lunga de timp. Dar ce faceti cand lasati motocicleta doar 10 minute, ca mergeti sa cumparati o sticla de Cola de la magazin..eh?? puteti sa puneti alarma, dar daca parcheaza un bou conserva, si loveste motorul si-l tranteste, nu vad la ce ajuta alarma...

Daca alarma are pager asta incepe sa piuie si sa vibreze pe o distanta destul de mare, si daca apuci vii repede si-i dai cu sticla de Coca-Cola in cap...

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tank ma gandeam si eu...ce as mai ara pe strazi, mama mama..si le-as zice conservarilor: SCUZE, NU V-AM VAZUT!!!

 

 

cand e frig afara si unii dintre noi suntem conservari :)... nu stiu de ce dar cum o spui tu suna ca o jignire! nu toti conservarii sunt mai mult m.u.i.s.t.i. si neatenti! unii chiar sunt f dragutzi si iti fac loc, te proteajeaza si le multumit! :cheers:

Editat de Luc1f3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e topic hai sa zic si eu:

 

Imi parchez motorul frumos in curtea facultatii, si cand vin il vad rezemat de gard,zgariat, in fundul lui fiind o Octavia. Am presupus ca el mi-o mutat motorul. Dupa 3 saptamani il vad pe om ca (,) coboara din masina(era lector universitar,spre uimirea mea). Il intreb de ce a mutat motorul( poate cedeaza si recunoaste) si imi raspunde ca nu a avut suficient spatiu pentru a parca masina. Ii spun ca data viitoare o sa iau 5 baieti si ii mut masina in sant ca is jmeker si n-am loc de parcare. Incepe sa se jure pe familie , pe inima(* sa ma calce masina) cum ca el nici nu s-o atins de el,ci o rugat 4 baieti sa-l mute numai 2 metri mai incolo :cheers: :) . Nu i-am mai zis nimic ca o dadea in aberatii( numea motorul masinarie etc). Ulterior i-am facut un ,, tuning by bokank '' Octaviei la barele de protectie.

 

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred k ti a trantit motorul o baba sclerozata si frustrata care a avut pe vremuri un ij ..cu atash! sau un dnepre..si mai tare!

 

jesus...heeeeeeeey..ce cauta mey topicul asta la accidente???? e vreun ranit pe aici? ...poate gandacelul pe care l a strivit domnisoara YAMAHA WOMAN, care se pare k are un kawa..

 

pliz...muta topicul la rubrica..." CATERINCA"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred k ti a trantit motorul o baba sclerozata si frustrata care a avut pe vremuri un ij ..cu atash! sau un dnepre..si mai tare!

 

jesus...heeeeeeeey..ce cauta mey topicul asta la accidente???? e vreun ranit pe aici? ...poate gandacelul pe care l a strivit domnisoara YAMAHA WOMAN, care se pare k are un kawa..

 

pliz...muta topicul la rubrica..." CATERINCA"

 

DEMOTO, ESTI OFF TOPIC..AS USUAL....NU TE PUNE NIMENI SA POSTEZI AICI DACA NU AI CE SA SPUI....

 

PS.NU VAD DE CE TE ROADE PE TINE CA AM NICK YAMAHA WOMAN SI CONDUC UN KAWASAKI? DACA TU AI NICK MOTOPLUS INSEAMNA CA ESTI ASUL MOTOCICLETELOR? HAHAHAH

 

 

--- Mesaj completat în 07 Nov 2007 07:52 -------------

cand e frig afara si unii dintre noi suntem conservari :)... nu stiu de ce dar cum o spui tu suna ca o jignire! nu toti conservarii sunt mai mult m.u.i.s.t.i. si neatenti! unii chiar sunt f dragutzi si iti fac loc, te proteajeaza si le multumit! :cheers:

 

 

IMI CER SCUZE PENTRU APELATIVUL "CONSERVARI". Ai dreptate, nu toti sunt o apa si-un pamant. Am intalnit o multime de soferi draguti. SCUZE INCA O DATA....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...