Sari la conținut

Concursuri Enduro - Calendar


Postări Recomandate

 

Ca sa incheiem - asa cum spuneam, merge foarte bine la C cu DRZ. Ambitie sa fie :rolleyes:

 

 

Lasa Ionut omu sa faca traseul de A cu dRZ-ul :crack: :rock:

 

Oricum nici unu din noi nu cred ca stim ce inseamna concret traseu Cat. A avand in vedere cat de diversificate au fost trasele din etapele anului acesta ... d.p.d.v al dificultatii.

 

Si fiecare are propriul lui "regim de concurs"

 

Gata fratilor hai sa ne mai si dam ca prea mult vorbim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

patrick asteptam si de la tine ceva...hai ..cu curaj...ca in 2008 si in carje(doamne fereste)vin..macar ca arbitru... :rolleyes:

 

Din partea noastra organizam campionatul Balcanic Enduro mi se pare ca pe data de 06 iunie.

Enduro extrem pe mijlocul lunii august,trei tabere de antrenament plus doua wekenduri intre prieteni cu iesiri de noapte ..

O sa ne vedem la tine

si te asteptam si la noi,nu ca arbitru ci ca motociclist.

 

:crack: :rock: :blbl: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea noastra organizam campionatul Balcanic Enduro mi se pare ca pe data de 06 iunie.

Enduro extrem pe mijlocul lunii august,trei tabere de antrenament plus doua wekenduri intre prieteni cu iesiri de noapte ..

O sa ne vedem la tine

si te asteptam si la noi,nu ca arbitru ci ca motociclist.

 

:blbl: :( :) :)

de abia astept iesirile de noapte..am vazut cum se pot monta lumini suplimentare pe platosa ptr extra lumina si o mai buna orientare.... :rolleyes: :crack: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

incerc ca raspund la toata lumea...cursa este neoficiala(adica nu conteaza in vreun calendar federal)..cursa daca totul merge bine la va fi 18-20 mai.va avea 2 feluri de trasee:hard si soft..traseele vor fi marcate cu banda si vor exista si track-uri gps(compatibile garmin)...se adreseaza doar motociclistilor...

speram pe un numar de 100 participanti in traseu..si ptr asta vom pregati ptr a 2 zi a intrunirii un prolog inspirat din romaniacs(prologul va fi contra cronometru si se va premia)... :wink:

 

PS un calendar enduro ar fi grozav...(noi deschidem sezonul si speram ca tot noi il vom inchide la jumatatea lui octombrie 2008)+ de asta motomania organizeaza si ea a 3-a editie,deci ptr amatori sunt 3 curse sigure in 2008... :P

 

Calendar 2008 (provizoriu) !!! :

Este neoficial ,cel oficial va fi comunicat de FRM (cred).

Eu spun ce stiu pina acum ,mai bine asa decat deloc.

 

Endurocross:

 

21.03 Valea lui mihai(oradea –carei)TRANSBULDEX racing

XX.04 sf gheorghe OUTRIDERS

20.07 lazarea(gheorgheni) SMART

XX.09 medias(copsa mica)

XX.10 branesti (lugoj) MOTOVERDE

??.?? cluj MOTOLAND

 

Enduro:

 

1.mai Constanta sau Mangalia (popescu dan )

17-18 mai Cluj-Baisoara

7-8 iunie gheorgheni-etapa BALCANICA (SMART)

13 oct sf gheorghe (OUTRIDERS)

16- 17 august Cupa extrem enduro Gheorgheni -patrick

 

Raliu hard enduro (musaios/gps):

 

1-6 iulie buzau

xx. august cluj

 

Redbullromaniacs

septembrie

 

Cam asta stim pana acum !

sper ca vom avea cat mai repede varianta oficiala.

 

liviu

Editat de ktmoldboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calendar 2008 (provizoriu) !!! :

Este neoficial ,cel oficial va fi comunicat de FRM (cred).

Eu spun ce stiu pina acum ,mai bine asa decat deloc.

 

Endurocross:

 

21.03 Valea lui mihai(oradea –carei)TRANSBULDEX racing

XX.04 sf gheorghe OUTRIDERS

20.07 lazarea(gheorgheni) SMART

XX.09 medias(copsa mica)

XX.10 branesti (lugoj) MOTOVERDE

??.?? cluj MOTOLAND

 

Enduro:

 

1.mai Constanta sau Mangalia (popescu dan )

17-18 mai Cluj-Baisoara

7-8 iunie gheorgheni-etapa BALCANICA (SMART)

13 oct sf gheorghe (OUTRIDERS)

16- 17 august Cupa extrem enduro Gheorgheni -patrick

 

Raliu hard enduro (musaios/gps):

 

1-6 iulie buzau

xx. august cluj

 

Redbullromaniacs

septembrie

 

Cam asta stim pana acum !

sper ca vom avea cat mai repede varianta oficiala.

 

liviu

 

daca se face pe 17-18 mai la cluj ca sa nu mai suprapunem cursele ca anul trecut(noi si cu patrick)o sa nu mutam o sapt mai tarziu pe 23-25 mai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calendar 2008 (provizoriu) !!! :

Este neoficial ,cel oficial va fi comunicat de FRM (cred).

Eu spun ce stiu pina acum ,mai bine asa decat deloc.

 

Endurocross:

 

21.03 Valea lui mihai(oradea –carei)TRANSBULDEX racing

XX.04 sf gheorghe OUTRIDERS

20.07 lazarea(gheorgheni) SMART

XX.09 medias(copsa mica)

XX.10 branesti (lugoj) MOTOVERDE

??.?? cluj MOTOLAND

 

Enduro:

 

1.mai Constanta sau Mangalia (popescu dan )

17-18 mai Cluj-Baisoara

7-8 iunie gheorgheni-etapa championat europeen (SMART)

13 oct sf gheorghe (OUTRIDERS)

16- 17 august Cupa extrem enduro Gheorgheni -patrick

 

Raliu hard enduro (musaios/gps):

 

1-6 iulie buzau

xx. august cluj

 

Redbullromaniacs

septembrie

 

Cam asta stim pana acum !

sper ca vom avea cat mai repede varianta oficiala.

 

liviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine! Ma bucur ca nu ati lasat sa moara campionatul de enduro.

 

Stef, daca poti, pune intalnirea ta in alt weekend - e pacat sa trebuiasca sa alegi.

 

nu trebuie sa alegi,noi am hotarat-o pe 23-25 mai tocmai sa nu se suprapuna ca anul trecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa alegi,noi am hotarat-o pe 23-25 mai tocmai sa nu se suprapuna ca anul trecut...

 

:wink: Nu pentru mine - pentru altii! Eu in mai o sa fiu putin ocupat cu primul mostenitor care se lanseaza la sfarsitul lui aprilie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: Nu pentru mine - pentru altii! Eu in mai o sa fiu putin ocupat cu primul mostenitor care se lanseaza la sfarsitul lui aprilie :P

 

si uite asa se ingroasa randurile..enduristilor...la mai multi,sa sa fie sanatos....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKE TEAM va invita sa participati la cea de-a treia editie a enduro-maniaco-depresiv ce va avea loc in data de 23-25 mai 2008,tabara de baza va fi in campingul comanca(drumul de trafic greu ce ocoleste statiunea baile olanesti)..

traseul va fi o singura zi 23 mai (hobby-60 km,profi-65 km), f multa padure si forestier ptr legaturi...

 

proba speciala (hobby si profi) va fi pe 24 mai si va contine obstacole artificiale(masini,camioane,cauciucuri,butuci) precum si obstacole naturale(proba contracronometru pe categorii ce se va premia)

 

se asigura cazare(in camping si statiunea olanesti),parc rece pazit,masa in incinta campingului,traseu marcat pe GPS si marcaje profesioniste(sa nu mai existe probleme ca la editiile precedente)..

 

VOM REVENI CU AMANUNTE IN CEEA CE PRIVESTE TAXA DE PARTICIPARE SI RESTUL..

 

pun cateva poze ptr cei ce doresc sa vada care sunt conditiile in camping..toate camerele si baile sunt la fel..

post-15042-1201107578_thumb.jpgpost-15042-1201107192_thumb.jpgpost-15042-1201107612_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de calendarul competitional: ce cursa de enduro se poate face la mangalia?

 

asa ma gandeam si eu. insa daca este vointa si pricepere se poate face oriunde traseu de enduro. Si din cate stiu eu s-ar putea sa se implice un endurist cu mare experienta in conceperea traseului.

In ungaria de fac curse de enduro la campie si toti cei care au fost (enduristi de top de la noi) au zis ca sunt "rupere". unii imi povesteau ca in ungaria ii bagau in niste paduri tinere si faceau slalom printre copaci kilometri intregi pe poteci pe unde abia incapea ghidonul (au fost ceva bucati asemanatoare si anul trecut la sf gheorghe). Daca la asta mai adaugi si niste timpi stransi sa trebuiasca sa stai numai cu mana in gaz si sa nu ai unde sa sufli + o zona tehnica intr-o cariera + 3 ture pe zi .... sa vezi atunci cum te "stoarce" si un enduro la campie.

Eu daca ma pun pe picioare pana atunci o sa ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de calendarul competitional: ce cursa de enduro se poate face la mangalia?

 

In padurea de la Hagieni ar putea iesi ceva foarte frumos. Numai sa evitam sezonul de reproductie al broastelor testoase. Ar merge in februarie martie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In padurea de la Hagieni ar putea iesi ceva foarte frumos. Numai sa evitam sezonul de reproductie al broastelor testoase. Ar merge in februarie martie

 

 

hagieni este un loc super pentru enduro, m-am dat doua zile la rand cu un prieten anul trecut si va asigur ca nu are nimic in comun cu o zona de campie.

este un loc cu multa stanca, pasaje grele si vai incitante. este un loc superb care se rupe de-a dreptul din campie. stiu ca este rezervatie, dar padurarul ne-a dat ok-iul :friends:

 

ar fi fain un concurs acolo mai ales ca seara te retragi la malul marii.

bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hagieni este un loc super pentru enduro, m-am dat doua zile la rand cu un prieten anul trecut si va asigur ca nu are nimic in comun cu o zona de campie.

este un loc cu multa stanca, pasaje grele si vai incitante. este un loc superb care se rupe de-a dreptul din campie. stiu ca este rezervatie, dar padurarul ne-a dat ok-iul :friends:

 

ar fi fain un concurs acolo mai ales ca seara te retragi la malul marii.

bafta! :friends:

 

pai hai fratilor...invitati-ne ca venim...nu am mai fost la mare de 7 ani(si nici nu tin neaparat daca nu are legatura cu ceva cursa de enduro)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ma gandeam si eu. insa daca este vointa si pricepere se poate face oriunde traseu de enduro. Si din cate stiu eu s-ar putea sa se implice un endurist cu mare experienta in conceperea traseului.

In ungaria de fac curse de enduro la campie si toti cei care au fost (enduristi de top de la noi) au zis ca sunt "rupere". unii imi povesteau ca in ungaria ii bagau in niste paduri tinere si faceau slalom printre copaci kilometri intregi pe poteci pe unde abia incapea ghidonul (au fost ceva bucati asemanatoare si anul trecut la sf gheorghe). Daca la asta mai adaugi si niste timpi stransi sa trebuiasca sa stai numai cu mana in gaz si sa nu ai unde sa sufli + o zona tehnica intr-o cariera + 3 ture pe zi .... sa vezi atunci cum te "stoarce" si un enduro la campie.

Eu daca ma pun pe picioare pana atunci o sa ma duc.

:friends: :friends: :rock: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...