Sari la conținut

Parintii Lui Traian Si Ai Elei Au Nevoie De Ajutorul Nostru


vintze
 Share

Postări Recomandate

Dragii nostri, ne-ati fost alaturi atunci cand am suferit pentru pierderea dragilor nostri Traian si Ela si va multumim din tot sufletul. Acum va cerem din nou ajutorul. Singurul nostru martor este un copil de 14 ani si tatal lui care nu a vazut accidentul dar care poate depune marturie doar ca soseaua era murdara de noroi. Avem nevoie de martori pentru a incrimina firma de constructii CONCELEX care a umplut ce noroi soseaua la iesirea din santier. Avem nevoie de martori pentru ca imediat dupa accident angajatii firmei au scos furtunele si au curatat soseaua. Politia nu a constatat decat ca era uda, si nu murdara de noroi. Va rugam, daca puteti, daca stiti pe cineva care poate depune maturie la politie in acest sens il rugam din tot sufletul sa ne ajute in acest demers, contactandu-ne la tel: 410.24.96 sau 0788.234.504.

Va multumim, Parintii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in aceea seara cand s-a intamplat nenorocirea exista un baiat care a facut poze cu telefonul la ce era pe acolu .. in fine cred ca poate reiesi ca soseaua a fost murdarita de noroi sin din filmare si din pozele care au aparut in ziare

 

PLus ca daca te duci acum pe plevnei avem mare surpriza ca pe sosea sa se afle mult pamant usca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza daca e si acum noroi...important e cum a fost inaintea producerii accidentului...

iar ca niste poze de pe telefon sa fie acceptate ca proba la proces...e mai complicat...

tot mai importanta e declaratia martorilor...

 

ar fi bine ca baiatul care facea poze cu telefonu in seara acea sa citeasca ce scriem aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmarile de la proteve si antena 1 (sau ce alte televiziuni au mai fost acolo) ar putea fi verificate pentru inceput.

 

Sau poate niste foi lipite pe stalpii din zona cu "se cauta martori". Daca cineva dintre cei care locuiesc prin zona au vazut ceva - macar ca era murdar drumul daca nu accidentul, poate ajuta.

:cheers:

 

Alte idei momentan nu-mi vin in minte.

Poate doar: anunt in prime time la stiri ca "se cauta martori sau poze", dar din pacate nu stiu cat de dispusi astia din media sa faca asa ceva...

Poate si un articol in libertatea...? Ca tot au scris a doua zi despre accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au mai fost si la fata locului de pe forum, daca nu ma insel. de exemplu @victor_petrescu a fost acolo inainte sa fie luati Traian si Ela... acum ma uitam pe topicul cu accidentul... hai sariti la interval, oameni buni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in zona cu ~10 minute inainte de accident si pot confirma ca strada era plina de noroi. Maine voi lua legatura telefonic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Respect" si eu, intr-adevar, dar va rog, nu faceti un topic de "urari" si incercati sa dati orice fel de informatie care banuiti ca ar putea ajuta si ATAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu niste poze de la accident .... le-am primit de la cineva de pe forum ..... in poze arata clar rotile masini pline de noroi, urme de noroi lasate de roti si noroi in zona accidentului .... poate sunt de folos ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca spuneau unii ca pe la 15 a fost accidentul... DUPA ora 4 am primit un mass de la el in ziua respectiva pe messenger ca pleca intr-acolo. Asta nu e imediat. Oricum, daca poate da detalii fiti siguri ca le va da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia trecuta, la actiunea de prevenire din scoli pe care o face AMR cu Politia Rutiera, a vorbit elevilor un moto-politist care a fost la accident. Azi avem actiune la Caragiale, voi incerca sa dau cumva de acel politist si sa-l intreb daca vrea sa fie martor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, ia legatura telefonic cu parintii. Ai nr in primul post.

 

De asemenea, cei care aveti poze de la locul accidentului sau aveti amici care au fost de fata si au facut poze, in care se vede si soseaua, implicit noroiul, luati legatura telefonic cu parintii pentru a-i ajuta sa le primeasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu niste poze de la accident .... le-am primit de la cineva de pe forum ..... in poze arata clar rotile masini pline de noroi, urme de noroi lasate de roti si noroi in zona accidentului .... poate sunt de folos ....

 

 

 

daca poti, foloseste adresele de e-mail, chinezu1974@yahoo.com sau vintze.vintze@gmail.com

amandoua sunt ale mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu comisarul Stroescu si treaba sta in felul urmator:

1. Nu stie daca politistul care a fost la locul accidentului are voie sa depuna marturie intr-un proces civil legat de accident. Mi-a promis ca se va interesa.

2. La dosarul penal impotriva soferului se afla procesul verbal de constatare, dosar pe care parintii victimelor, ca parti in proces, au dreptul sa-l consulte. In procesul verbal trebuie sa fie mentionata si starea carosabilului. Gandesc ca un document oficial de la accident ar putea fi o proba mai puternica decat o marturie ulterioara.

 

Singura problema ar fi ca, in cazul nu era mazga pe jos, sa nu scrie "starea carosabilului - uscata". Asta nu ajuta cu nimic, ar trebui sa scrie ca pe jos era praf, sau noroi uscat, ceva care sa arate ca franarea in siguranta nu era posibila. De aceea, primul pas trebuie sa fie consultarea acelui proces verbal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut pe acolo in ziua accidentului pe la ora 13.30-14.00

pot confirma faptul ca soseaua era plina de noroi.

Soseaua sau bucata de sosea din dreptul garajului pe unde ieseau camioanele ? Atentie la nuanta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cautati-l si pe ambidextru. a fost acolo imediat dupa accident

 

Asa este, am fost acolo, doar apar si in filmarea de la PRO TV, insa nu imi amintesc in ce stare era carosabilul. Politia m-a chemat acolo sa identific cadavrul si cand l-am vazut pe Traian cum arata, am fost extrem de socat cateva zile. Nu am mai fost in stare sa fiu atent la ce mai era in jurul meu. Mi-a fost rau vreo 2 saptamani de la incident... Parerea mea este ca pana la urma este chiar irelevanta starea carosabilului. Faptul ca nemernicul de sofer a iesit in strada fara sa se asigure, cu intentia de a traversa pe linie dubla continua, dovedeste in mod clar vinovatia lui. Deja trecuse cam 3 sferturi cu camionul pste linia dubla continua. Daca cineva va dori sa spuna ca Traioan avea viteza, la fel de irelevent ar fi acest lucru, desi toata lumea afirma ca nu a avut viteza (inclusiv cei care au vazut accidentul). Faptul ca nemernicul ala cu camionul nu s-a asigurat cand a iesit din santier, IL FACE VINOVAT EXCLUSIV. Nu are nicio scuza pentru asta si trebuie sa plateasca pentru ca a luat viata a 2 copii nevinovati. Cand am fost la fatza locului, erau cativa martori care locuiau chiar acolo, pe Calea Plevnei. Vorbiti cu ei, sigur au vazut totul. Eu i-am auzit cand au spus ca au vazut accidentul. Imi pare rau ca nu imi amintesc cum era carosabilul, insa repet, asta imi pare irelevant. Ce este relevant, este faptul ca nu s-a asigurat la iesirea din santier si ca a trecut pe linie dubla continua. Pentru asta, pot oricand sa depun marturie si daca e nevoie am sa vin la proces in calitate de martor, doar am fost acolo si am vazut clar cum si unde era oprit camionul.

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost la locul accidentului, necrezand zvonurile ca peste noapte a aparut marcaj discontinuu (in loc de linie dubla continuua ca pana acum) in dreptul respectivului santier.

 

post-2950-1194620415_thumb.jpg post-2950-1194620453_thumb.jpg post-2950-1194620488_thumb.jpg acum

vs

4-ed-accident_5516.jpg atunci

 

No other comments (pt moment)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devinde din ce in ce mai clar ca se incearca musamalizarea cazului. Propun o actiune de protest. Personal, nu am de gand sa las lucrurile asa. Am sa fac tot imi sta in putinta ca totul sa se desfasoare in mod corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in zona cu ~10 minute inainte de accident si pot confirma ca strada era plina de noroi. Maine voi lua legatura telefonic.

Si eu!!! Am trecut pe-acolo cu putin inainte de accident.Daca e nevoie, pot da declaratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...