Sari la conținut

Accident Intre Sibiu Si Cisnadie - 01.11.2007


-Sir Daniel-
 Share

Postări Recomandate

In urma cu doua zile daca nu ma insel, a murit un om pe soseaua care leaga Cisnadia de Sibiu.

Aici articolul!

:cheers: RIP

 

Accident mortal pe drumul Cisnădiei

535 vizualizări

 

 

Cristina FOTA

 

Un bărbat de 66 de ani, care circula cu motocicleta, a murit ieri dimineaţă în timp ce se deplasa pe drumul Cisnădiei. Motociclistul, a fost lovit în plin de un autoturism, iar în urma impactului a fost proiectat în şanţ. Loviturile primite au fost fatale, iar motociclistul a murit pe loc.

 

"Mă îndreptam spre Cisnădie şi l-am văzut venind spre mine. Se balansa de pe o parte pe alta, nu ştiu ce a vrut să facă. Am tras cât am putut de volanul maşinii, dar a venit spre mine, nu l-am putut evita...", povestea imediat după accident, şoferul autoturismului.

 

Spusele şoferului au fost întărite şi de poliţiştii veniţi la locul accidentului. "Se pare că totul a fost cauzat de neatenţie, motociclistul s-a dezechilibrat şi a pătruns pe contrasens", ne-a declarat comisarul Narcis Voinea, din cadrul Serviciului Poliţiei Rutiere Sibiu.

 

Este pentru a treia oară, în numai două luni de zile, când pe drumul de legătură între Sibiu şi Cisnădie se produce un accident mortal.

0c34a1cb74.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala este un YBR?

E FirstBike Formula.

 

Accidentul nu e de alaltaieri... Pe data de 2.11 vorbeau baietii din Sibiu despre asta : AICI.

Editat de maniakz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cunoscutii motociclistului... asigurati-va ca politistii isi fac treaba si fac expertiza completa si nu va servesc presupuneri. Astia ar fi in stare sa inchida cazul doar cu marturia soferului (ca sa nu munceasca ei prea mult).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul acela este foarte ingust, carosabilul intr-o stare jalnica (il tot petecesc pe alocuri degeaba) si se circula foarte tare. mergeam pe acolo acum ceva vreme cu 100, si-am luat la flashuri de aveam pulsul la 200 cand am ajuns acasa. chiar m-am bucurat ca n-am patit nimic. anul trecut au murit doi tineri cu moto pe acelasi drum, si s-au intamplat multe si intre timp.

 

groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le explice cineva la militenii de la rutiera in cursurile lor din scoala de militieni ca nu exista "s-a dezechilibrat" la motocicleta la drum intins (peste 20 la ora). Astia habar n-au de nimic in materie de moto. De ex poate ca la 50 la ora io pot sa le foot o urma de franare de 20 de m (spate blocat) si ei vor aprecia complet pe langa circumstantele unui eveniment rutier. Sa-i scolarizeze dracu si pe astia cineva.

 

RIP :burnout: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le explice cineva la militenii de la rutiera in cursurile lor din scoala de militieni ca nu exista "s-a dezechilibrat" la motocicleta la drum intins (peste 20 la ora). Astia habar n-au de nimic in materie de moto. De ex poate ca la 50 la ora io pot sa le foot o urma de franare de 20 de m (spate blocat) si ei vor aprecia complet pe langa circumstantele unui eveniment rutier. Sa-i scolarizeze dracu si pe astia cineva.

 

RIP :burnout: :cheers:

 

problema e ca drumul ala are valuri longitudinale, diagonale si perpediculare directiei de mers. am circulat de nenumarate ori pe acolo. nu cred sa fie vina celui care venea din sens opus, nici a motociclistuli incepator(poate doar c-a ales drumul asta pt inceput si n-a stiut cum sa reactioneze), ci a carosabilului execrabil. calea cisnadiei a fost asfaltata in anii 65, de atunci n-a fost largit deloc, n-a fost modernizat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul acela este foarte ingust, carosabilul intr-o stare jalnica (il tot petecesc pe alocuri degeaba) si se circula foarte tare. mergeam pe acolo acum ceva vreme cu 100, si-am luat la flashuri de aveam pulsul la 200 cand am ajuns acasa. chiar m-am bucurat ca n-am patit nimic. anul trecut au murit doi tineri cu moto pe acelasi drum, si s-au intamplat multe si intre timp.

 

groaznic.

Amice, aberezi! :burnout:

Drumul ala e ca in palma, nu are nici un onduleu... este aproape perfect! Iar acolo NU au murit doi tineri anul trecut... Inclin sa cred ca tu vorbesti de drumul de la DN1 catre Cisnadie (care intr-adevar este jalnic :cheers: si acolo au murit anul trecut cei doi tineri), nu cel care leaga Sibiul de Cisnadie pe la Sevis.

Numai bine! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici a motociclistuli incepator

Din ce am inteles eu nu era de loc vorba de un motociclist incepator, ci de unul foarte harsait dar pe vremea "comunistelor" care s-a lasat de ceva timp de chestia asta si de relativ putin timp s-a apucat din nou... Cred ca de aia si-a luat motor mic, ca sa se re-obisnuiasca cu mersul pe doua roti...

Oricum la 65 de ani, e posibil sa fi avut ceva probleme cu inima si accidentul urmat de o lovitura de piept in rezervorul de benzina sa-i fi pus capac...

Cred ca trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca chiar si daca esti motociclist undeva intre 63 si 95 de ani o sa mori, poate in pat, poate in baie, sau poate din intamplare cand te dai pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...