Sari la conținut

Yamaha


  

108 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am stat si am citit foarte mult , am intrebat prietenii care au motociclete .. si pana la urma am ajuns la o concluzie , vreau un motor de teren :burnout: chiar imi place foarte mult cross-ul ... si am ales patru modele ... nu conteaza banii ... vreau sa`mi iau ceva cat mai bun pt cross ... va rog sa nu dati comentarii aiurea :| mc mult

Editat de V L D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si am citit foarte mult , am intrebat prietenii care au motociclete .. si pana la urma am ajuns la o concluzie , vreau un motor de teren :burnout: chiar imi place foarte mult cross-ul ... si am ales patru modele ... nu conteaza banii ... vreau sa`mi iau ceva cat mai bun pt cross ... va rog sa nu dati comentarii aiurea :| mc mult

Yamaha DT 125,e in 2T si are puterea mai mare decat XT.Iar dintre cele spuse de tine XT125x ca imi palce supermoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto DT-ul ... vreau ceva cat mai bun pt teren accidentat

 

Atunci alege un DT....ii foarte bun....si acuma serios....nu zic asta ca as avea ci pt ca stiu ca ii foarte bun din experienta...nu am avut probleme pana acuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci alege un DT....ii foarte bun....si acuma serios....nu zic asta ca as avea ci pt ca stiu ca ii foarte bun din experienta...nu am avut probleme pana acuma

 

Da :burnout: va ca tu ai DT :cheers: da faza e ca nush de unde sa o cumpar ... de la noi sau din germania ... ca ma duc sa`mi iau echipament din germania ...

A si care e diferenta intre DT125R si DT125X?

Editat de V L D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da :burnout: va ca tu ai DT :cheers: da faza e ca nush de unde sa o cumpar ... de la noi sau din germania ... ca ma duc sa`mi iau echipament din germania ...

A si care e diferenta intre DT125R si DT125X?

DT125R e cu roti de enduro si DT125X e cu roti de supermoto.

Mai bine o cumperi din Germania mai ingrijite gasisem eu la 2000km rulati,15cai in acte si 2004 parca vreo 3000si ceva de euro

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man io din cate am vazut YZ 125 e DT125 dar de cross..cum e CR125 cu CRM125

Te inseli my friend.....ii diferit de la furca si cadru pana la motor;).......yz ii 100% cross si dt ii varianta care merge si pe strada si pe coclauri.....credema ca am vazut YZ si imi cunosc si motocicleta;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu, observ ca vrei un cross sau enduro, nu ai specificat exact ce vrei sa achizitionezi. Xt-ul nu te ajuta deloc la enduro, doar daca nu cumva vrei sa faci soft-enduro... La hard iti trebuie neaparat un 2t care sa traga bine. Daca vrei un motor super bun cu care sa mergi si pe coclau si pe asfalt iti recomandam toti sa alegi un DT 125. Daca vrei sa te dai cu el numai pe teren accidentat si nu vrei sa mergi pe strada cu el atunci alege un model cross: YZ sau TT-R.

 

sper sa-ti fie de folos postul meu, daca nu treci peste el si citeste-l pe urmatorul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu prefer xt-ul

sii...trebuie ceva care sa te ajute si pe asfalt...ca de acasa pana pe coclauri cu ce ajungi ????..bine nu ca traficul nostru si soselele nu ar fi de enduro..cred ca daca faci un drum de 4-5 ore deja poti sa te inscrii la rally-raid stiind ca esti pregatit...ma rog era doar o supozitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

dupa parerea mea un Xt sau Dt pt ca nu cred k vrei sa te duci cu motorul pe platforma la ciolpani de exemplu sau la rm valcea.ramane la latitudinea ta ce model,cu toate ca daca vrei un enduro adevarat dt e modelul potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...