Sari la conținut

Postări Recomandate

in concluzie, in romania sunt foarte multe persoane care se dau mai rotunde decat altii:

- eu fac

- eu dreg

- sa vezi ce mi-am luat

etc

chiar credeti ca merita sa iti bati capul cu toti nebunii (din romania)

adica cu toti (fete sau baieti) impresari artistici????? :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...."si tata meu are un cal mai mare decat tata tau... sic, sic"...... :lol: . Asa si cu motociclistul mai moticiclist decat altii... Am auzit multe idiotenii la viata mea , dar asta... intra direct in top 10. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE LOOSER ALA CU EU SUNT MAI MOTOCICLIST CA TINE...BLA, BLA, BLA! CACATURI DE OAMENI COMPLEXATI!

 

EU AM ALTA INTREBARE:

 

DACA (IN CAZUL MEU) MA DAU CU MOTORUL DOAR DUMINICA (SERVICIUL NU-MI PERMITE IN REST), INSEAMNA CA SUNT SUNDAY BIKER SAU MAI PUTIN BIKER CA ALTII?

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE LOOSER ALA CU EU SUNT MAI MOTOCICLIST CA TINE...BLA, BLA, BLA! CACATURI DE OAMENI COMPLEXATI!

 

EU AM ALTA INTREBARE:

 

DACA (IN CAZUL MEU) MA DAU CU MOTORUL DOAR DUMINICA (SERVICIUL NU-MI PERMITE IN REST), INSEAMNA CA SUNT SUNDAY BIKER SAU MAI PUTIN BIKER CA ALTII?

:(

 

nu inseamna ca esti sunday biker ci iti place sa ai drumul liber :moto:

si ca ultima gluma si asa esti saturat de aberatiile mele . :) ..te dai duminica pe drumuri libere poate poate reusesti faza cu frana aerodinamica. gata ....stiu ca te-ai saturat ...nu mai zic nimic despre chestia cu frana ....dar mi-ai promis ca ma inveti si pe mine

 

te pup :moto:)))

 

Asfalte Astupate!

Editat de AxL_FzR_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE LOOSER ALA CU EU SUNT MAI MOTOCICLIST CA TINE...BLA, BLA, BLA! CACATURI DE OAMENI COMPLEXATI!

 

EU AM ALTA INTREBARE:

 

DACA (IN CAZUL MEU) MA DAU CU MOTORUL DOAR DUMINICA (SERVICIUL NU-MI PERMITE IN REST), INSEAMNA CA SUNT SUNDAY BIKER SAU MAI PUTIN BIKER CA ALTII?

:)

 

Mai putin biker decat altii NU, dar Sunday-biker DA. :moto: :(

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

definitia cuvantului motociclist....hmmmm

eu zic asa.....biker-ul, e motociclist.......dar motociclistul, nu e intotdeauna biker.... :( fiecare intelege ce vrea.....mi+e lene sa explic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii sunt mai motociclisti decat altii....poate au 2 perechi de 00, poate au 2,5 roti si pot sa manevreze motocicleta cu limba, cu pupila sau alte organe...Or fi oameni care se dau zilnic, pe orice conditii de vreme si trafic, ghostrideri carpato-danubiano-pontici, cu protectii si casca incorporate din nastere.....sa continui cu aberatiile? :(

Sau cel mai motociclist dintre noi e ala care s-a nascut direct in sa?

Ca unii sunt mai talentati, ca simt altfel motocicleta si ca o pot controla in feluri in care altii doar viseaza, este de inteles si nimeni nu contesta abilitatile acestora. Dar sa afirmi ca esti mai MOTOCICLIST decat alt rider...mi se pare de-a dreptul aberant, pe langa faptul ca este de prost gust sa faci astfel de afirmatii.

In fine....chiar daca nu am multa pe 2 roti, sunt mandru sa afirm ca sunt MOTOCICLIST...mai putin talentat decat unii si mai talentat decat altii, dar oricum as fi...tot MOTOCICLIST raman, asa cum toti de pe acest forum, impartasind aceeasi pasiune intram in aceeasi categorie...

Sa-l vad pe cel care imi demonstreaza cum e el mai motociclist decat mine

BRING IT ON

 

 

Respecte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

definitia cuvantului motociclist....hmmmm

eu zic asa.....biker-ul, e motociclist.......dar motociclistul, nu e intotdeauna biker.... :) fiecare intelege ce vrea.....mi+e lene sa explic.

 

 

Esti fix ca ala de care se vorbea in primul post.

Ce dracu' e aia biker??????

 

Biker

From Wikipedia, the free encyclopedia

Jump to: navigation, search

Biker may refer to:

 

a rider of a motorcycle i.e. one who participates in motorcycling

a member of a motorcycle club

a rider of a bicycle

 

Banuiesc ca tu te crezi "bikerita" si nu motociclista, nu? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti fix ca ala de care se vorbea in primul post.

Ce dracu' e aia biker??????

 

 

 

Banuiesc ca tu te crezi "bikerita" si nu motociclista, nu? :(

"dragul meu"......eu nu vorbeam de mine.....si ceea ce ma cred eu, e strict problema mea......

ce e biker?.....ceva ce n-ai sa fii tu niciodata.....asa ca n-ai cum sa intelegi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dragul meu"......eu nu vorbeam de mine.....si ceea ce ma cred eu, e strict problema mea......

ce e biker?.....ceva ce n-ai sa fii tu niciodata.....asa ca n-ai cum sa intelegi. :(

 

 

ce......mi'ai........zis'o....

esti.......cea......mai.....tare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi dau si eu cu parerea, din ce am invatat prin tara si prin altele straine... si incep de la definitie!

Am avut ocazia sa schimb motociclete, sa cunosc pasionati, sa invat cate ceva despre trebilii astea, sa vad incepatori precum copii de cativa ani pe bicicleta. Cred ca trebuie privita fiecare din aceste laturi dar mai ales ultima. Nu stiu daca exista 1 din 1000 sau 100.000 care sa isi dea drumul pe motor si sa se lase dupa ce le-a invatat, cine are virusul ramane in sha si cine a ramas in sha este motociclist! Deci, pentru 99.9999% motociclist este cel care poate sa-si tina echilibrul, sa schimbe vitezele, sa mearga corect in trafic. Incepator sau expert, cred ca are dreptul sa fie numit asa.

Diferenta intre motociclist si biker este una practica. Teoretic, BIKER este cel care merge pe 2 roti -moto sau bicicleta - din engleza iar "motorcyclist" cred ca este un cuvant rar folosit - care-i usor de inteles ca inseamna "cel care merge pe motocicleta" - deci, diferente sunt dar mici.

Din cate stiu, BIKER a prins valente diferite in Europa(importat ca si cuvant "la moda") si se refera la pasionatii care reusesc sa faca altceva cu motorul decat simplul mers pe 2 roti. De apreciat ambele categorii pentru ca este totul sustinut de o pasiune!

Oricum, comunitatea motociclistilor n-ar trebui sa fie un spatiu in care sa se faca diferente sau discriminari, dimpotriva, ar fi placut sa ne ajutam si sa credem in asta. Avem de luptat cu soferi needucati, cu gropi, cu primaria, cu politia. Am face fata mai usor daca am fi mai uniti si daca am crede. N-are rost sa va simtiti mai putin motociclisti pentru ca o spune cineva, aia este inauntru, este un virus care se aprinde cand simti motorul si se vede in ochii nostrii cand auzim baraitura de motor care trece pe strada - SI NOI O AUZIM!!!!!!!!!!!!!!!!

Am vazut multi inconstienti pe strazi si mi-e rusine cu ei la masa asa ca am invatat sa fiu indiferent la orice reactie, orice atac din partea lor si sa ma concentrez asupra ceea ce-i bun. Pentru cei care au pasiunea si dorinta de a discuta despre ea, cautati mereu unul pasionat de motorul in sine si nu de imaginea lui sau pe cea care o reflecta.

Bafta si asfalt uscat!

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am salutat si eu ieri pe un motociclist cu o hayabusa neagra care desi m-a vazut nu mi-a raspuns la salut , poate era mai motociclist decat motociclist ....

muhahahahahahaha!!!! asta cu salutul la motociclisti e tare!! nu mai e cum era o data....ehhheeeiii...in fine..oricum este un topic pe tema asta.....of of of. Oare de ce suntem asa? Unii mai increzuti decat ceilalti?

Respecte motociclistilor!!....imi venea sa pun in paranteza "adevarati"....dar riscam sa ma molipsesc si eu de chestia cu motociclist mai motociclist!!!!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist este o persoana care are carnetul de categorie A, e indragostit de senzatia oferita de mersul pe motocicleta si, cu mult noroc, are si motorul mult visat "intre picioare" si il conduce cu mandrie. :(

Nu conteaza viteza! Conteaza sa nu ai accidente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare si as dori sa ma lamuriti : pasagerii sunt motociclisti, motocicliste (depinde de sex)?sau sunt motociclisti doar cei care conduc si doar atat si restul sunt surpluse de bagaje sau "obiecte"de admirat?

Editat de dark_angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Nu de mult, acu' vreo luna jumate am avut o discutie in contradictoriu cu un motociclist (nu dau nume...pt. ca risc sa-mi supar o prietena buna) care zicea despre el ca este mai motociclist decat alti motociclisti.

Oare cum vine asta frate???? :laugh:

Si mai spunea, citez: "femeile nu sunt motocicliste adevarate!!! o sa fie motocicliste cand o sa ma faca pe curbe cu 1XX/ora!!!" ;)

Oare pe ce isi bazeaza el teoria asta si oare ce criterii de comparatie detine pentru a stabili care e mai motociclist dintre motociclisti?? ;)

De motociclisti mai experimentati decat altii am auzit!!! Dar de motociclisti mai motociclisti....zau ca nu...pana acu'!

Dupa umila mea parere un MOTOCICLIST este o persoana posesor de carnet conducere cat. A si care are in dotare un motor (cu care se da)! :laugh:

Parerea voastra care e???

 

Probabil se referea ca e mai pasionat sau ca se implica mai mult, isi repara mobra singur, chestii de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare si as dori sa ma lamuriti : pasagerii sunt motociclisti, motocicliste (depinde de sex)?sau sunt motociclisti doar cei care conduc si doar atat si restul sunt surpluse de bagaje sau "obiecte"de admirat?

Buna intrebare Alinutza! hahahaha Propun ca asta sa fie urmatorul topic! ;) Sa vezi atunci ce iscam....la intalniri o sa vb. numai de topicele de pe forum! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare Alinutza! hahahaha Propun ca asta sa fie urmatorul topic! ;) Sa vezi atunci ce iscam....la intalniri o sa vb. numai de topicele de pe forum! ;)

Cine ziceai ca sunt? Ioi Nico ce iti fac!!! :laugh:

Scuze de off- topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ziceai ca sunt? Ioi Nico ce iti fac!!! :laugh:

Scuze de off- topic

Vai Maia!!!!! Mea Culpa!!!!!! ;) :laugh: ;) eram tocmai trezita din somn!.....

scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare Alinutza! hahahaha Propun ca asta sa fie urmatorul topic! ;) Sa vezi atunci ce iscam....la intalniri o sa vb. numai de topicele de pe forum! ;)

adevarul e k semanam un pik :laugh:), avem acelasi sex =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cand am pasager spun ca-s cu maimutza ,fie ea de sex m sau f . :-P

bine ca nu prea car in spate ( pana acu de vo 3 ori am avut "maimutza" in spate )

 

acu la altii poate are alta denumire respectabilul domn sao doamna care sta in spate si care oricum trebuie sa aiba ceva cunostinte despre asta ca altfel zici ca duci betoniera pe saua din spate .

Editat de laurentiutd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cand am pasager spun ca-s cu maimutza ,fie ea de sex m sau f . :-P

bine ca nu prea car in spate ( pana acu de vo 3 ori am avut "maimutza" in spate )

 

acu la altii poate are alta denumire respectabilul domn sao doamna care sta in spate si care oricum trebuie sa aiba ceva cunostinte despre asta ca altfel zici ca duci betoniera pe saua din spate .

 

pai da cam asa e dar tot un surplus de bagaje ramine sau MAIMUTZA. na asa e vorba dar ala din spate ar cam trebui sa stie si el ce ar trebui sa faca acolo ca altfel ;)

Dar unele pasagere se mai numesc si obiecte sau ceva de admirat cind vine vara sau te miri ce mai cara omu in spate........nu vreau sa scriu ca e..............

Editat de speedy_alien23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare si as dori sa ma lamuriti : pasagerii sunt motociclisti, motocicliste (depinde de sex)?sau sunt motociclisti doar cei care conduc si doar atat si restul sunt surpluse de bagaje sau "obiecte"de admirat?

doar atat? cam slabut ... si totusi...sunt sau nu motociclisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...