Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu stiu unul din 2004 cu toate bubele posibile ... la inceput (cumparat sh) a fost ok, dar dupa 15-20 mii ... avalansa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu unul din 2004 cu toate bubele posibile ... la inceput (cumparat sh) a fost ok, dar dupa 15-20 mii ... avalansa

asa am auzit si eu....Ma orientez catre yamaha fz6. Asta daca imi vand viespea...Mersi de sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am auzit si eu....Ma orientez catre yamaha fz6. Asta daca imi vand viespea...Mersi de sfat

te las o tura cu monocilindrul meu :) an 2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! imi puteti recomanda un instructor bun de moto pentru o cunostinta? vrea sa se motocicleasca si se pare ca eu nu mai cunosc pe cel cu ajutorul caruia am intrat in legalitate (pierdut-am numarul de tel)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, eu am facut cu Vio de la Combi si nu am sincer ca sa ii reprosez, e prietenos, are rabdare si se adapteaza la interesul "elevului",... in sensul ca daca vede ca te intereaseaza iti explica. Cat despre scoala, sala de curs (cu clima :D ) si profu e ok. http://www.scoaladesofericombi.ro/categoria-A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Are dreptate AtlasWing , Vio de la Combi e un mare caracter. Eu am facut la Prima (pe care NU ii recomand nimanui) care au poligonul comun cu cei de la Combi. Isi da interesul foarte mult, sta langa tine, comunica cu tine, te invata are rabdare si cel mai important, nu are multi cursanti (m-a ajutat desi nu eram elevul lui). Calin de la Prima: vesnic plecat, grabit, plictisit (dar OK ca om). Am invatat singur si am privit cum altii au venit la scoala sa faca wheelie sau sa cada pentru ca se dadeau in stamba la poligon, nefiind supravegheati. Se ia permisul si la Prima, nu pot sa zic, dar totusi pe banii mei as vrea ceva calitate. Alegera o faci singur acum...

P.S. 1: Cei de la Combi au un Hyosung Comet (destul de intretinut, dar aiurea prin constructie) iar cei de la Prima la fel un Hysoung si un TDM850 (foarte rablagite).

P.S. 2: Bafta cunostintei tale

Editat de Ovidiu M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! imi puteti recomanda un instructor bun de moto pentru o cunostinta? vrea sa se motocicleasca si se pare ca eu nu mai cunosc pe cel cu ajutorul caruia am intrat in legalitate (pierdut-am numarul de tel)..

Salut, subscriu colegilor de mai sus si recomand pe Vio cu caldura. Administratorul de la Combi e la fel de treaba.Daca as fi sa mai fac o data scoala , la ei m-as duce fara ezitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult pentru recomandari!m-ati "convins" si o sa-l recomand viitoarei biker-ite!si eu tot la Combi am facut acum ceva ani dar cu un anume Sorin pe care nu-l recomand fiindca seamana cu cel de la Prima!sosele uscate!

Editat de spidewar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva... cand am facut eu scoala (2012) inintea mea la poligon era o tipa frumusica, nu am vazut sa se comporte aiurea si sa "se dea la ea" sau sa faca glume stupide.

Sorin (sper sa nu gresesc) e patronul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Prima am facut eu si nu recomand, dezinteres total din partea instructorului la poligon. La teorie mi-a placut.

 

Offtopic. Are careva de gand sa cumpere ceva de pe fc-moto ca sa ne combinam la transport? Parca n-as da 10 euro la cumparatura de 40 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut cu Dumi, si mi-a aratat si lucruri pe care le aplic si acum legate de un mod de motociclit mai avansat. Recomand.

Scoala e Medauto.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi motociclisti sibieni,

 

Doresc sa achizitionez o motocicleta Yamaha xt660z Tenere si vroiam sa stiu daca sunt posesori in Sibiu al unui astfel de motor.

 

Vreau sa cer cateva sfaturi cu privire la motocicleta si daca este amabila persoana poate ma lasa sa o "incalec" ca sa imi dau seama de inaltimea ei si pozitia in sa.

 

Multumesc in avans pentru feedback.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Sambata 31.05.2014 Larisa si Luci ,iubitori de 2 roti , isi vor uni destinele.

 

Va propun sa ii insotim pe un scurt traseu ( LukOil - intrare Sibiu dinspre Brasov <> Hotel Silva ) cu plecare de la ora 15:15 .

 

Va rog sa confirmati prezenta la tel 0744 137 356 .

 

Va multumin anticipat ! Berea ii din partea casei !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Sambata 31.05.2014 Larisa si Luci ,iubitori de 2 roti , isi vor uni destinele.

 

Va propun sa ii insotim pe un scurt traseu ( LukOil - intrare Sibiu dinspre Brasov <> Hotel Silva ) cu plecare de la ora 15:15 .

 

Va rog sa confirmati prezenta la tel 0744 137 356 .

 

Va multumin anticipat ! Berea ii din partea casei !!

din pacate cam prost au nimerit ..... E intrunirea la Cluj ..... si nu cred sa vezi vreum ''Bicher'' prin Sibiu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este la fel de frumos ca un mt03, dar te poate duce in locuri frumoase .

Totusi de luat in calcul inaltimea , al meu este standard , are saua cea mai "scobita" si este ok, (poate putin inalt) la 186 cm ... Exista chit de coborare 3-5 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inaltimea si pozitia in sa este un aspect care ma ingrijoreaza putin deoarece vreau sa folosesc motocicleta si prin oras.

Am citit (bikez.com) la specificatiile legate de inaltimea la sa undeva la 895mm pentru xt660z fata de 800mm cat a avut ultima mea motocicleta... iar eu am undeva la 1,77m inaltime.

In cazul in care ma decid sa iau o motocicleta pe care sa o folosesc mai mult prin oras, atunci clar o Yamaha MT-03 este in topul preferintelor mele,...

...nu stiu cum s-ar comporta o mt-03 pe drumuri de tara???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...