Sari la conținut

Postări Recomandate

Seara buna! E vreun holtei pe-aici dispus sa-si piarda maine dupa-masa o ora ajutand un frate motociclist? Sunt proaspat mutat in Sibiu si trebuie sa mut un dulap si nu am la cine sa apelez :| ma gandeam sa incerc aici, poate poate. Dau o bere!

Ps. E din PAL, usor, nu lemn masiv :P

Editat de condamned18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut! De ceva vreme imi face cu ochiul motocicleta asta. Din pacate nu am reusit sa o vad live. E vreun posesor in Sibiu care sa aiba chef sa ne intalnim sa o vad? Nu vreau sa vad cum merge, doar sa ma sui pe ea sa vad cat de ok stau pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La indemnul colegilor din brasov am spus sa va intreb si pe voi daca stie cineva ceva de motocicleta asta care este la vanzare in brasov dar inscrisa in sibiu. http://www.pro-bike....ha-r1-din-2008/ si daca credeti ca merita sa merg pana acolo pentru o verificare, e bine ca sunt din bacau si nu as avea decat 200 km dus si 200 intors pentru o vizita, dar si asa tot nu as vrea sa merg degeaba. Mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sibieni,

Intentionez sa fac o tura in curand pe Transfagarasan, si m-am gandit sa o iau de la CJ inspre Sighisoara, dupa care Agnita, de unde ar fi mai multe variante, una inspre Arpasul de Jos (pe google street view pare drum neasfaltat, deci cam pica), sau Agnita - Voila prin DJ 105 care pare mai ok, sau Bradeni - Fagaras (fara sa mai trec prin Agnita), si acesta pare asfaltat, dar mult mai rau. Puteti sa ma ajutati careva cu starea actuala, care varianta este mai ok pt un cruiser? Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreun posesor de Aprilia Pegaso pe aici ? Vreau sa vad cat de bine mi se potriveste la inaltimea pe care o am.

Multumesc.

 

E o aplicatie care iti poate da o idee despre ce vrei tu. Poate iti ajuta alta data: http://cycle-ergo.com/

Editat de BMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sibieni,

Intentionez sa fac o tura in curand pe Transfagarasan, si m-am gandit sa o iau de la CJ inspre Sighisoara, dupa care Agnita, de unde ar fi mai multe variante, una inspre Arpasul de Jos (pe google street view pare drum neasfaltat, deci cam pica), sau Agnita - Voila prin DJ 105 care pare mai ok, sau Bradeni - Fagaras (fara sa mai trec prin Agnita), si acesta pare asfaltat, dar mult mai rau. Puteti sa ma ajutati careva cu starea actuala, care varianta este mai ok pt un cruiser? Mersi anticipat!

Agnita-Voila, dar este asfaltat proaspat si Agnita-Arpas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La indemnul colegilor din brasov am spus sa va intreb si pe voi daca stie cineva ceva de motocicleta asta care este la vanzare in brasov dar inscrisa in sibiu. http://www.pro-bike....ha-r1-din-2008/ si daca credeti ca merita sa merg pana acolo pentru o verificare, e bine ca sunt din bacau si nu as avea decat 200 km dus si 200 intors pentru o vizita, dar si asa tot nu as vrea sa merg degeaba. Mersi anticipat.

Iti recomand ASTA.Cunosc proprietarul si a fost cumpatata NOUA!!!http://olx.ro/oferta/yamaha-r-6-rossi-replica-ID4qIAm.html#499680dd77

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare ! Ma intereseaza sa inchiriez pe termen lung si foarte lung o camera la o pensiune in Sibiu. Pretul il discutam la telefon/ prin PM. Stiu ca nu sunt prea mari sanse sa gasesc ce caut aici pe forum dar daca cunoasteti pe cineva proprietar de pensiune, as aprecia daca ne-ati pune in legatura. De asemenea ma intereseaza si alte oferte de cazare decente. Daca aveti vreo propunere, astept PM :)

 

Tel: 0766657960

 

P.S. Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, SALUTARI TUTUROR!



In al doilea rand, indraznesc sa va cer o mana de ajutor intr'o chestiune ce ma sacaie de o vreme.



De vreo 2 luni dau "buna dimineata!" , "buna ziua!" , "buna seara!" si toate cele, unei mobre (Suzuki gsxr600 rosie cu nr de SV) , zic eu "PARASITE" in fata blocului unde de tot atata timp m'am si mutat - Sibiu , pe str. Maramuresului (precizez adresa pt ca nu mai stiu cum sa dau de propietar).


Saracuta e amarata tare, sifonata putin, plina praf si zau ca ma tenteaza sa ii ofer un culcus dar nu am cu cine sa vorbesc. Geamul bucatariei mele da fix in fata copacului de care e rezemata si se vede clar ca nu e miscata de mult (ditamai stufarisul crescand in jurul ei) - ma tot uit periodic la ea, dar nu se vede nimic, nicio miscare, nimeni nu o "viziteaza". De o sapt m'am hotarat clar ca trebuie sa fac ceva asa ca si mai frenetic ma perindez pe la geamul bucatariei si mereu imi gasesc scuza sa trec pe langa ea (imediat o sa fac ditamai cararea pe langa ea), dar nu am dat niciodata de nimeni. Ba i'am lasat si un bilet galben lipicios pe ea cu mesajul "Ma intereseaza mobra! 07XXXX.." - si nimic. Biletul a disparut in aceeasi zi (fie l'a zburat vantul, fie l'a luat propietarul, fie altcineva - chiar langa fiind o scoala).


O cunostinta mai in gluma mai in serios mi'a spus sa ii schimb pozitia cativa m mai in dreapta sau stanga, astfel poate atrag atentia propietarului si apoi sa ii las iar un bilet pe ea. Bine inteles, ca ideea nu mi se pare cea mai stralucita, eu fiind proaspat mutata aici, deja imi inchipui cum sunt urmarita de vecinii mei (majoritatea >60 ani) in timp ce o mut ca o zapacita. Imaginati'va cum o sa mai dau eu "buna ziua!" pe aici, o sa ma trezesc si cu porecla "cleptomana de la 4" :) .



Acum, pastrand aceeasi nota tragi-comica, ma intreb daca are ceva dintre voi o idee mai stralucita de cum as putea da de individul asta ce e mai invizibil ca The Invisible Man - sau poate individul e cumva pe aici? Sau poate il cunoaste careva?




Cu respect ma inchin,



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti face o vizita la sectia de politie si le spui ca ai in fata blocului o motocicleta care pare furata si abandonata si le ceri sa verifice daca apare ca furata; daca ai noroc, afli cine e proprietarul, daca nu, macar stai linistita ca proprietarul e contactat.

 

Mai exista si metoda "am un amic politist si verifica el cine e proprietarul", dar nu functioneaza decat in anumite cazuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...