Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

În Sibiu săptămâna aceasta au fost ceva nori dar destul de rari, iar precipitaţii ioc. Luni dimineaţa pe la ora 6 a plouat 15 minute aşa de speriat porumbeii, în rest linişte şi pace. La deal nu ştiu cum o fi, dar de nins serios nu cred că poate fi vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

mai aduce cineva louis sau fc-moto in sibiu ? se pare ca nici RollFast nu mai lucreaza cu Louis.

 

Momentan fc-moto ma intereseaza

 

De la Louis imi comand direct de pe site. Transportul costa 9,95 euro, coletul ajunge prin DHL/Cargus in ~ o saptamana. Plata poti s-o faci direct prin card sau prin PayPal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Da, MYMOTO este partener POLO MOTORRAD pentru ROMANIA. Comenzile se dau saptamanal, vinerea.

 

l.u.v, poti da comanda prin email (online@mymoto.ro), telefonic (0733.MYMOTO) sau direct la magazinul din Cotroceni 19.

 

Cu stima,

Echipa MYMOTO

Editat de MYMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Neata,

 

Dragilor dati-mi o mana de ajutor care se pricepe pe la scutece...am unu mic si nesimtit - s-a rupt cablul de acceleratie si-am sunat la peste 10 magazine in tara si nu gasesc nici kit original de replacement si nici macar CHINA aftermarket,nimic nimic - din cate am inteles trebuie sa-l "adaptez" un cablut.

 

Are cineva cunostinte cine se pricepe la asa ceva ? Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Dragilor dati-mi o mana de ajutor care se pricepe pe la scutece...am unu mic si nesimtit - s-a rupt cablul de acceleratie si-am sunat la peste 10 magazine in tara si nu gasesc nici kit original de replacement si nici macar CHINA aftermarket,nimic nimic - din cate am inteles trebuie sa-l "adaptez" un cablut.

 

Are cineva cunostinte cine se pricepe la asa ceva ? Multam!

Salut,

 

Ce marca si ce model este scuterul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Dragilor dati-mi o mana de ajutor care se pricepe pe la scutece...am unu mic si nesimtit - s-a rupt cablul de acceleratie si-am sunat la peste 10 magazine in tara si nu gasesc nici kit original de replacement si nici macar CHINA aftermarket,nimic nimic - din cate am inteles trebuie sa-l "adaptez" un cablut.

 

Are cineva cunostinte cine se pricepe la asa ceva ? Multam!

0740498503 incearca sa suni si poate te poate ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ce marca si ce model este scuterul?

Salve, Benelli 49X ( quattronovex 50 - are un cablu scurt de la maneta care intra intr-o consola de comanda de unde pleaca 2 cabluri mai lungi - acceleratie si pompa de ulei ) - mie mi s-au rupt 2 dintre ele, cel de la maneta si cel de acceleratie. / modelul este din 2008

 

0740498503 incearca sa suni si poate te poate ajuta

Am notat, multumesc frumos!

Editat de AirNike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Dragilor dati-mi o mana de ajutor care se pricepe pe la scutece...am unu mic si nesimtit - s-a rupt cablul de acceleratie si-am sunat la peste 10 magazine in tara si nu gasesc nici kit original de replacement si nici macar CHINA aftermarket,nimic nimic - din cate am inteles trebuie sa-l "adaptez" un cablut.

 

Are cineva cunostinte cine se pricepe la asa ceva ? Multam!

http://www.louis.de/_20b87d7faf409adb82972406c28ff581d2/index.php?topic=artnr&artnr=10019100

 

de cateva zile Jerry aduce si de pe Louis ... mymoto ... pe alba iulia vis-a-vis de regi

 

sunt 2 cabluri unul gros si unul subtire ... daca te grabesti iti dau setul meu dar mi-l cumperi inapoi

 

http://www.louis.de/_20b87d7faf409adb82972406c28ff581d2/index.php?topic=wgr&article_context=list&grwgr=460&wgr=345&new_step=36

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.louis.de/_20b87d7faf409adb82972406c28ff581d2/index.php?topic=artnr&artnr=10019100

 

de cateva zile Jerry aduce si de pe Louis ... mymoto ... pe alba iulia vis-a-vis de regi

 

sunt 2 cabluri unul gros si unul subtire ... daca te grabesti iti dau setul meu dar mi-l cumperi inapoi

 

http://www.louis.de/_20b87d7faf409adb82972406c28ff581d2/index.php?topic=wgr&article_context=list&grwgr=460&wgr=345&new_step=36

 

Salutare, sa-mi traiesti! Ma duc la Jerry luni sa vad ce rezolv. Nu e graba la mine, meric YUK, doar ca mi-a cam sarit mustarul, sa nu gasesti tu piese NORMALE de Benelli, de parca ar fi fabricat pe luna....dau o bere la primavara, multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Rugaminte la bikeri si prietenii din SIBIU !!!

Un prieten a cumparat un motor , o nipra , din Suceava , luata initial din Sibiu , inmatriculata pe TIMARIU LAURENTIU DUMITRU .
- In acte figureaza la adresa : Sibiu , Str rahova nr 43 ap 11 , dar nu mai sta acolo .
- CEREM AJUTOR sa ii dam de urma , sa putem inamtricula motocicleta cum trebuie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in Norvegia - Laurentiu TD pe facebook, poate va ajuta sa il contactati. Mai aveti camere la Bikes on Ice? De la Sibiu s-a anuntat cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Produse Dainese la preţuri foarte bune, pe strada Distribuţiei. Oferta valabilă până in 23 februarie!

Azi am aflat şi-am fost pe acolo. Multe produse de ski şi ciclism, protecţii pentru spate, armuri complete ( soft, burete! ), pantaloni scurţi, lungi, geci ceva material asemănător pielii ( fară protecţii ). Nu pot fi sigur de originalitatea produselor, sincer mă îndoiesc de asta, dar dacă au fost fabricate în România şi scoase pe sub mână din fabrică, ar avea o explicaţie.

 

Mai multe detalii în poze.



Am uitat să menţionez : pentru motociclism nu veţi găsi prea multe. Sun nişte armuri soft, ceva protecţii de spate şi geci perforate, poate bune la vreme caldă, dar fără protecţii sau buzunare.

Şi pantaloni de iarnă, cu nu prea multă căptuşală, impermeabili, cu fermoare pe tot piciorul în lateral, la 170 lei parcă.

post-59052-0-70192300-1392060338_thumb.jpg

post-59052-0-98837800-1392060341_thumb.jpg

post-59052-0-39036600-1392060366_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Produse Dainese la preţuri foarte bune, pe strada Distribuţiei. Oferta valabilă până in 23 februarie!

Azi am aflat şi-am fost pe acolo. Multe produse de ski şi ciclism, protecţii pentru spate, armuri complete ( soft, burete! ), pantaloni scurţi, lungi, geci ceva material asemănător pielii ( fară protecţii ). Nu pot fi sigur de originalitatea produselor, sincer mă îndoiesc de asta, dar dacă au fost fabricate în România şi scoase pe sub mână din fabrică, ar avea o explicaţie.

 

Mai multe detalii în poze.

 

Am uitat să menţionez : pentru motociclism nu veţi găsi prea multe. Sun nişte armuri soft, ceva protecţii de spate şi geci perforate, poate bune la vreme caldă, dar fără protecţii sau buzunare.

Şi pantaloni de iarnă, cu nu prea multă căptuşală, impermeabili, cu fermoare pe tot piciorul în lateral, la 170 lei parcă.

 

M-ai întrecut, asta vroiam sa postez si eu :)

Am fost astăzi pe acolo si personal mi-am luat 2 protecții ,

- o protecție gen brîu (70 roni), intenționez sa o folosesc pe moto, ca supliment la protecția gecii ,

plus protecție vînt

- a doua ceva mai mare cu bretele (90 roni) pe care intenționez sa o folosesc la schi/snow.

 

Părerea mea e ca la prețul dat se merita. Aia gen brîu mi se pare cea mai utila si faina.

 

Poze similare.

Dainese-Shield-Evo-6-7.jpg

59e5accf3e5cedcec18e5e1e381258f3ce6.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...