Sari la conținut

Probleme in clubul brasovean BULL BIKERS


rontz
 Share

Postări Recomandate

Am auzit de la un prieten din Brasov ca adevaratul motiv pentru care nu se mai tine intrunirea e altul... s-au certat intre ei cei din Bull Bikers pentru bani...

ce sa mai zici la faza asta?

ati luat-o razna mai oameni buni? ce v-a apucat?

voua nu va convine cum va impartiti banii intre voi si pe noi ne lasati sa ne uitam cum nu se mai tine cea mai frumoasa intrunire din tara? si pe langa asta ne mai si mintiti ca e de vina UCMR sau Bacaul...

foarte frumos, ce sa mai zic...

astept reactii ale voastre domnilor din Bull Bikers!!!

sper sa va schimbati atitudinea asta infecta...

ne ignorati si ne mintiti!

BRAVO!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca pana acum ne-au ignorat (au postat de vreo doua ori aici) reactia mea mi se pare normala...

sunt brasovean si ma mandresc cu asta... intrunirea imi dadea un motiv in plus sa ma mandresc cu orasul in care am crescut.... ceea ce face Bull Bikers acum mi se pare penibil... din cate stiu eu campingul nu e rezervat in perioada 3-5, asa ca nu asta e motivul adevarat...

oricum astept explicatiile lor si mai vedem dupa aia...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din cate am inteles eu cei de la bulk bikers nu au spus ca e ocupat campingul in perioada 3-5 ,au spus ca e liber dar nu sunt de acord cei de la bacau ca intalnirea de la brasov sa se tina inaintea lor.nu mai stiu ce sa cred.

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si anu trecut bv si bacau au fost una dupa alta...si n-a fost nici o problema...

UCMR nu impune cand se tin intrunirile, din cate stiu eu...

dupa cum se vede pe domnii de la Bull Bikers ii doare exact in (cuvant urat) de noi... nu au zis nici ca e adevarat, nici nu au dezmintit ce am auzit eu... nici despre intrunire nu mai zic nimic... a ramas in plop...

@bronto: ce mai zici acu? mai am o atitudine ostila?

io sunt brasovean si cunosc multa lume acolo... si nu degeaba multi motociclisti brasoveni nu intra in Bull Bikers, unii refuza sa fie membrii onorifici, chiar daca e unul dintre cei mai vechi motociclisti...

e adevarat ca Bull Bikers au reusit sa faca un lucru foarte frumos in ultimii 2 ani, cu intrunirea si ii felicit pentru asta, dar asta nu le da dreptul sa aiba atitudinea pe care o au, sau sa minta...

Bafta si sper sa ne vedem la bv cu sau fara intrunire...

ne ducem peste ei cu japca... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt brasovean si motociclist, nu cunosc detalii despre anularea intalnirii sau motivele acesteia, tot ce vreau sa va spun este ca Bull Bikers, nu reprezinta, din punctul meu de vedere, un club din care, ca motociclist obisnuit, sa vrei sa faci parte. Nu ma caracterizeaza nici plecarea pe o roata de la semafor, nici ambalarea excesiva (pana la rateuri) in centrul istoric al orasului, nici macar "plimbarile" in imprejurimile orasului la viteze ametitoare, nici scamatoriile de orice fel pe drumurile publice. Acestea se pare ca sunt insa "lege" pentru o parte din membrii clubului, deci o mare parte din motociclistii brasoveni aleg sa ramana departe de acestia, poate de aici si lipsa de implicare in organizarea intrunirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca sunt offtopic, sibiu se tine anul asta sau iar sunt probleme organizatorice sau de sanatate si se anuleaza ?? (29-31 SIBIU - (organizator Crazy Bike MC))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt brasovean si motociclist, nu cunosc detalii despre anularea intalnirii sau motivele acesteia, tot ce vreau sa va spun este ca Bull Bikers, nu reprezinta, din punctul meu de vedere, un club din care, ca motociclist obisnuit,  sa vrei sa faci parte. Nu ma caracterizeaza nici plecarea pe o roata de la semafor, nici ambalarea excesiva (pana la rateuri) in centrul istoric al orasului, nici macar "plimbarile" in imprejurimile orasului la viteze ametitoare, nici scamatoriile de orice fel pe drumurile publice. Acestea se pare ca sunt insa "lege" pentru o parte din membrii clubului, deci o mare parte din motociclistii brasoveni aleg sa ramana departe de acestia, poate de aici si lipsa de implicare in organizarea intrunirii.

Nu te supara dar la motocicleta ta nici nu se potriveste ambalatul la maxim viteza ametitoare etc... DAR cum ei nu te judeca pe tine ca mergi incet cu pleata-n vant nu-i judeca nici tu pe ei !

De exemplu eu nu mi-as cumpara Chopper pentru nimic in lume dar pentru asta RESPECT pe cei care nu gasesc nimic mai frumos sa mearga cu asa ceva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca sunt offtopic, sibiu se tine anul asta sau iar sunt probleme organizatorice sau de sanatate si se anuleaza ?? (29-31 SIBIU - (organizator Crazy Bike MC))

Recunosc in mesaj tonul tau "IRONIC" da pe noi nu ne afecteaza.....

Asta era una si a 2-a sezonul e lung si poate o sa ai si tu "probleme de sanatate" :friends: cum a avut Andy si atunci o sa intelegi mult mai bine cum sta treaba !

OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de la un prieten din Brasov ca adevaratul motiv pentru care nu se mai tine intrunirea e altul... s-au certat intre ei cei din Bull Bikers pentru bani...

ce sa mai zici la faza asta?

ati luat-o razna mai oameni buni? ce v-a apucat?

voua nu va convine cum va impartiti banii intre voi si pe noi ne lasati sa ne uitam cum nu se mai tine cea mai frumoasa intrunire din tara? si pe langa asta ne mai si mintiti ca e de vina UCMR sau Bacaul...

foarte frumos, ce sa mai zic...

astept reactii ale voastre domnilor din Bull Bikers!!!

sper sa va schimbati atitudinea asta infecta...

ne ignorati si ne mintiti!

BRAVO!!! :friends:

Nu va aruncati ca schiopu-n carje!! Problemele nu sunt neaparat de la bani ci pur organizatorice. In data anuntata la UCMR (in decembrie) campingul era ocupat. Constatarea ca era ocupat a avut loc in Ianuarie, imediat dupa sarbatori pentru ca nu si-a imaginat nimeni ca pentru o rezervare de camping trebuie sa te duci cu un an inainte. In continuare patronul campingului a oferit un alt weekend dar aceasta situatie nu a fost agreata de cei din Bacau care s-au temut ca nu va mai veni lumea si la ei la intalnire. Intalnirea de la Brasov va avea loc mai mult ca sigur si urmeaza ca in curand sa se afle mai multe amanunte.

Bafta si.... mai mult calm!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara mi-au confirmat inca 2 surse ca ceea ce mi s-a spus (cearta pentru bani) este adevarat... acum nu mai am indoieli ca asa e...

sper sa se impace cei din Bull Bikers si sa nu mai minta pe forum, ca lumea asta e mica si se afla tot...

@Radeon: sper sa ai dreptate si sa se tina intrunirea... ar fi mare pacat sa se duca si Bv... sunt nervos, recunosc, dar asta pentru ca domnii din Bull Bikers nu considera ca meritam sa ni se dea niste lamuriri si cand le dau mai si mint...

sa ne vedem sanatosi la Bull Bikers Party!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: :cheers: :laugh:

deci pana la urma noi muritorii de rand tre sa ii credem pe cei de la bull bikers

da cu cata inversunare ii zice rontz inseamna ca stie si el ceva!!!

ne da si noua cineva lamuriri CONVINGATOARE?

 

bafat si sper sa ne vedem pe la brasov!

Alin Azuga!!! :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pentru cei care merita sa pierd timpul si sa dau lamuriri referitoare la discutiile ce s-au iscat in legatura cu Intrunirea Moto de la Brasov. Aceste lamuriri nu o sa le dau nici pentru cel ce pretinde ca este brasovean si a refuzat sa fie membru onorific al clubului Bull-Bikers si nici pentru Rontz care mi se pare un personaj de telenovele.

Mentionez ca nu avem titlul de membru onorific. Avem numai cativa membrii plini, ceilalti fiind membrii simpatizanti, noi fiind cei care-i alegem pe ei,ci nu ei pe noi.

De asemeni vechimea sau indemanarea pe motor nefiind un criteriu de selectie. Cu timpul, cel ce a facut aceasta afirmatie sper sa descopere si alte valori...dar vulpea care nu ajunge la struguri...

Pentru cei ce au aruncat cuvinte grele la adresa clubului, tin sa-i anunt ca o astfel de intrunire cere un consum mare de nervi, timp si bani, fara sa avem avantaje financiare sau placerea de a ne distra la propria intrunire unde problemele organizatorice ne acapareaza total. In clipa de fata sunt chiar furios ca in urma muncii noastre profita si se distreaza si persoanele mentionate mai sus. Poate ca acesta este un raspuns la hotararea Clujului de a primi participanti la intrunire numai pe baza de invitatii.

Nu a fost absolut nici o cearta in club din cauza banilor, singura problema in ceea ce priveste intrunirea fiind de ordin tehnic, UCMR-ul neavand absolut nici o vina. Cei ce au emis aceasta ipoteza nu cunosc faptul ca putinii bani ce ne-au ramas in urma intrunirilor au fost donati la case de copii sau azile de batrani; deci nu se poate pune problema unei afaceri.

 

In final vine si vestea buna: facem tot posibilul sa organizam anul acesta o MEGA INTRUNIRE in perioada 22-24 iulie 2005, intr-o alta locatie(poate chiar mai buna), unde sa amenajam cinema in aer-liber, concursuri si jocuri ca niciodata si muzica live non-stop pe perioada intrunirii. Dorim sa aducem cele mai bune trupe reprezentative: Hip-Hop(ex. Parazitii, BUG Mafia, Bitza, Puya, M&G), Rock(Iris, Zdob si Zdub, Antract, Cargo, Vank, Partizan etc) si de asemenea trupe de muzica electronica.

Deoarece cheltuielile estimate vor fi mult, mult mai mari singura noastra problema este sa gasim sponsori.

Sa speram ca totul va merge bine si ne vom intalni la Brasov si promit sa va tinem la curent.

Presedinte Bull-Bikers, Bujoreanu Daniel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Daniel! Asa auzisem si eu despre voi, numai lucruri bune!

Si ar fi fost tare pacat ca o intrunire asa importanta cum e cea de la Brasov sa fie lasata deoparte. Keep fighting the good fight! :friends:

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea bujoreanu' :friends: (daca se permite) nu mai apleca urechea la prostii, si pune umaru la organizare, ca vrem sa ne distram la Brasov. Fiecare zi in care nu ai accesat forumu asta sper sa ne aduca mai aproape de-un kef misto la Brasov.

 

Restu: voi nu aveti treaba ? Si daca nu face Bullbikers party, ce ? o sa murim fara petrecere la Brasov ? sunt si alte locuri, si la o petrecere cel mai important este cu cine te distrezi nu neeaparat lautarii :cheers:

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Daniel,

Tocmai mi-a venit o idee, deci permite-mi o sugestie pentru locatie:

Strandul CODLEA.

 

Sunt convins ca cei care cunosc locul or sa ma sustina. Este de vis.

Numai sa fie posibil tehnic si financiar.

 

Drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bike Babe: nu am mintit cu nimic... cele 3 persoane care mi-au zis de o cearta in clubul Bull Bikers sunt de incredere...

@Dan Bujoreanu: ma bucura foarte mult faptul ca se va tine intrunirea, oriunde ar fi facuta... daca va organizati ca pana acuma sunt sigur ca o sa iasa super faina...

nu am inteles faza cu 'personaj de telenovele'... ai fost prea subtil...

pe mine unul m-a deranjat foarte mult atitudinea voastra ignoranta... nu ma priveste ce se intampla in clubul vostru...

bull biker a lasat sa se inteleaga la inceput ca UCMR v-a impus sa nu tineti intrunirea intre 3 si 5... dupa aia a aparut faza cu champingul rezervat... nu prea mi se pare ca ati spus in permanenta adevarul...

Bafta multa la organizare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Daniel,

Tocmai mi-a venit o idee, deci permite-mi o sugestie pentru locatie:

Strandul CODLEA.

 

Sunt convins ca cei care cunosc locul or sa ma sustina. Este de vis.

Numai sa fie posibil tehnic si financiar.

 

Drum uscat!

:friends: te sustin :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Rontz...se pare ca tu intelegi numai ce vrei. Poate ca ai citit topicurile de pe forum in alta ordine. Primu mesaj care a fost postat pe forum spunea ca Intrunirea de la brasov va fi mutata in data de 3-5 iunie, initial fiind pe 22 iunie, deoarece in 22 iunie e campingul ocupat. Si dupa discutia cu cei de la bacau, s-a votat si, in final, s-a renuntat si la data de 3 iunie...moment in care am spus ca intrunirea nu se va mai tine.

Asa ca de acum incolo cand citesti ceva de pe forum uita-te si la data la care a fost postat mesaju...ca ai inversat ordinea...si asta ca sa nu mai faci acuzatii aiurea.

Si cu personajul de telenovele era chestia ca tu crezi toate prostiile ce se discuta pe cine stie unde... Si invata sa recunosti cand ai gresit...nu sa continui sa te contrazici asa aiurea... Te salut.

Editat de bullbikers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...