Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

salutare am si eu nevoie pentru un mz 125 rt an 61 urmatoarele:

- sei cat mai bune

- stop original ( cel mic)

Astept semne.... :cheers:

 

Sa intelegem :( ca ai reusit pana la urma sa-ti iei si tu mult doritul MZeu ? Daca e asa, Bunule poti dormii

linistit :(

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa intelegem :( ca ai reusit pana la urma sa-ti iei si tu mult doritul MZeu ? Daca e asa, Bunule poti dormii

linistit :(

 

Nu dorm linistit.I-am gasit pe Inserat un MZ in stare f.buna la 300 E.Am pierdut ocazia sa-i fiu de folos.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum se afla pe un site de prin Polonia sau fosta Germanie Democrata :lol:. Poza asta o am ca desktop de vreo 5 ani :disappointed:

Mesaj completat

uite-o si din partea cealalta:

post-7819-1264931700_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei! si eu am trecut de la un scuter de 49 cmc la un ETZ 250 :wink: bafta, sper sa-ti gasesti ceva!

 

am si eu cateva intrebari, daca nu va suparati: 1. are cineva, sau stiti unde as gasi o aripa spate clasica, rotunjita, pentru ETZ? a mea e dreapta si cu colturi. 2. un maner pentru pasageri unde as putea gasi? si 3. o oglinda rotunda de dreapta, daca sunteti buni ;) astept preturi daca are cineva dintre voi, domnilor.

 

Numai bine!

Editat de pastoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei! si eu am trecut de la un scuter de 49 cmc la un ETZ 250 :laugh: bafta, sper sa-ti gasesti ceva!

 

am si eu cateva intrebari, daca nu va suparati: 1. are cineva, sau stiti unde as gasi o aripa spate clasica, rotunjita, pentru ETZ? a mea e dreapta si cu colturi. 2. un maner pentru pasageri unde as putea gasi? si 3. o oglinda rotunda de dreapta, daca sunteti buni :hurt: astept preturi daca are cineva dintre voi, domnilor.

 

Numai bine!

 

http://www.brockolow.de/

Aici gasesti orice piesa la orice MZ. Preturile sunt bune! Cu transportul e cam nasol, costa :angry: .

Numai bine!

Editat de BiroCatalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am si eu un mz 125 din 1956, si cred ca ma apuc de reconditionat. care are de vanzare burdufele de la telescoapele fata(oricum numai alea au burdufe :angry: ). ale mele sunt coapte. ms, astept raspuns

Greu de gasit si scumpe mansoanele.Du-te la un magazin de piese auto si cauta mansoane pentru caseta de directie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am si eu un mz 125 din 1956, si cred ca ma apuc de reconditionat. care are de vanzare burdufele de la telescoapele fata(oricum numai alea au burdufe :angry: ). ale mele sunt coapte. ms, astept raspuns

 

Da, are dreptate bachus, burduful de la directie de la ARO este aproximativ ca cel de la telescoape. Si sunt ieftine, 6lei bucata,cred.

Editat de BiroCatalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt.telescoapele fata de mz rt 125 se pot folosi burdufe de bieleta de directie reglabila de dacia la partea de jos si completate cate 2 ca unu nu ajunge, iar la lant burduf de mz etz 125 din care se scurteaza un pic.... spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am si eu nevoie de un cadru cu acte de MZ ES250(gat de lup); si de cateva piese cum ar fi maneta de ambreiaj; avans centrifugal de la aprindere;capacul de la aprindere si mai multe piese. eventual un mz paraginit dar cu acte!

 

numai bine!!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de gasit...scump scump dincolo era mai ieftin!!! poate ai norock cine stie...eu stiu unu da ..nu cred ca te apropii sub 500ron:|

 

Mesaj completat

daca gasesti vreunul sa aibe ambreiajul si instalatia electrica..cat de cat originale. daca le are...face.. . acuma dac avrei sa restaurezi ...ca daca vrei sa mergi cu el...si atat nu e chiar asa de greu!depinde ce satisfactie vrei sa obtii!...din pacate!

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa fie cat de cat original si da...vreau sa merg cu el...dar imi trebuie cadru cu acte... :laugh:

salut Iulica este unu la noi ,are dreptate lantz dar are nr vechi ,si cam ai de munca la el daca il iei mult noroc :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa orice motocicleta devine dacie sau minsk, dupa caz, cu grefe de aro, etc. Chiar nu se mai gasesc mansoanele alea? la ETZ inca se gasesc. La pret mai piparat se gasesc si pt RT125, la comanda din vest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat o solutie la indemana tuturor cu acele burdufe, dar pt. replici dupa model se gasesc la o firma din polonia ca face elemente de cauciuc la scarite, pedale ,mansoane si colaboreaza cu oldtimer garaje.........au si preturile afisate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...