Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Tre' sa se sacrifice cineva sa ia castana si pacaleala, ca altfel lumea nu intreaba si se duce buhu lui dracones ca are motor prost cu piston de tractor. De ce nu as fi crezut-o, cand exista la cofetarii de te doare mintea.

 

Toate motocicletele comuniste sunt in rodaj, fara exceptie.

 

Eu nu am intrebat daca o sa faca km mai multi decat 50(are deja 10 conform ceasului) sau daca poate, ci daca o sa mearga mai departe de 50 de km, sa o vedem si live fara sa mergem in Cluj - care e cu totul alta intrebare(simpatica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multi imi pomenesc de www.piese-mz.net/ro,vreau sa va spun ca demult incerc sa cumpar de la ei,dar nu au ce am nevoie si nici posibilitate de aducere nu au,asa ca....

deocamdata stau.

 

Îți răspund aici căci pe PM nu pot pune poze.

Pahare amortizor 11 euro bucata.

post-59949-0-30949100-1380312993_thumb.jpg

post-59949-0-80881000-1380313007_thumb.jpg

 

toba ETZ 52 euro aici, numai că eu am luat aceeași tobă de la Tg. Mureș (Okany) cu 170 lei.

post-59949-0-97468000-1380313021_thumb.jpg

Fă necesarul de piese, strange banii, comandă-le toate odată și plătești transport 17 euro. Dacă vei comanda de mai multe ori, la fiecare transport plătești cei 17 euro.

 

Spor la treabă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa-i supar pe baietii de la piese mz dar pe moment am fost multumit de piesele luate de la ei, in schimb acestea s-au dovedit a fi piese proaste. Din cate stiu mai multi comercianti se aprovizioneaza de la aceeasi sursa, deci lipsa asta de calitate este mai greu de ocolit pentru comenzile facute la noi in tara.

 

Si in Germania o sa dai de piese chinezesti / turcesti dar daca colegii de suferinta sunt multumiti de ost2rad, atunci da-i inainte. Pentru comenzi viitoare tot la ei o sa apelez si eu.

 

Cand citesc topicul asta imi aduc aminte ca ETZ-ul meu n-are nevoie de reparatii, buna alegere am facut ca am luat MZ, ma felicit :D :D

Editat de dani_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinda stare buna

pedala de frana are o sudura spre capat, dar cu finisare atenta va arata f bine

unul din suportii de far are o indoitura superficiala rezolvabila

jugul nu are reparatii dar se exfoliaza cromul, un suport de ghidon are gaura de 8 , celalalt de 6

le dau pe toate la pachet cu 100 lei + transport

post-12587-0-63988400-1380477600_thumb.jpg

post-12587-0-71447000-1380477613_thumb.jpg

post-12587-0-92945100-1380477627_thumb.jpg

post-12587-0-84977900-1380477666_thumb.jpg

post-12587-0-41203800-1380477689_thumb.jpg

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suportii de far s-au dat....



oglinda stare buna

pedala de frana are o sudura spre capat, dar cu finisare atenta va arata f bine

jugul nu are reparatii dar se exfoliaza cromul, un suport de ghidon are gaura de 8 , celalalt de 6

 

propuneti voi ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l schimbi cu unul bun, cred ca are uzura suficient de mare. Mai sunt posibilitati limitate cu incarcarea cu sudura si rectificare dar nu sunt for home user, si nici nu prea tine. Restul cum arata?



vad un ciocan acolo. nu-i bine :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l schimbi cu unul bun, cred ca are uzura suficient de mare. Mai sunt posibilitati limitate cu incarcarea cu sudura si rectificare dar nu sunt for home user, si nici nu prea tine. Restul cum arata?

 

vad un ciocan acolo. nu-i bine :nono:

Da dar cu incarcarea cu sudura mia zis cineva ca si-ar pierde tratamentul.Ca as putea forte simplu sa fac dar doar la asta cu tratamentul ma gandesc.Si la faza cu ciocanul e vina mea:)) Nu va mai fi pe acolo :))Mersi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai pierdut material acolo tratamentul totdeauna se aplica ca si tratament superficial, o cementare urmata de o revenire.

 

Doar faptul ca erau 5 dinti i-a lungit viata. furca cum e, ca s-a chinuit sa tina crabotii cuplati. Roata adiacenta cu gauri cum arata?

 

dogbox.jpg

 

 

la motoare avem o varianta sau alta de dog-gears. Moartea lor e rotunjirea colturilor la impact, la tine a tinut glorios pot sa zic, numai sa nu ai de schimbat 3 piese de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine sa stricat ca pinionul acela are ceva de ungere si de nustiu unde a intrat niste span si sa blocat.Piesele celelalte sunt perfecte.Doar asta e dus din fericire pot sa zic



Nu stiti daca de la un mz etz se potriveste mansoanele alea de cauciuc de pus pe lant(burduf lant) pt un mz rt 125?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la magazin si roaga-i sa-ti masoare niste burdufuri de ETZ 150. Daca nu, ia legatura cu cineva care are Minsk/Voshod si roaga sa-ti masoare lungimea, respectiv dimensiunile capetelor. Poate ai noroc.

La MZ ES se potrivesc burdufuri de Planeta 5 (putin scurtate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la magazin si roaga-i sa-ti masoare niste burdufuri de ETZ 150. Daca nu, ia legatura cu cineva care are Minsk/Voshod si roaga sa-ti masoare lungimea, respectiv dimensiunile capetelor. Poate ai noroc.

La MZ ES se potrivesc burdufuri de Planeta 5 (putin scurtate).

Ok.Mersi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cauta la Dany, vezi daca mai are eu le am de 3ani de la el si nu au crapat nu le-am taiat ,nimic

si au costat si 20 de lei ambele

nu mai cumpara fake-uri la pret de original!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta la Dany, vezi daca mai are eu le am de 3ani de la el si nu au crapat nu le-am taiat ,nimic

si au costat si 20 de lei ambele

nu mai cumpara fake-uri la pret de original!

Care Dany.chiar ma intereseaza.Si deci nu merge de etz nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...