Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am nevoie mare de un bolt pentru piston mzrt3!

De unde pot cumpara unul rapid? pe miese-mz.net nu au!

salut daca este pe 15 vezi ca merge bolt de piston de scuter china4t de 125gasesti la orice magazin sau mecanic care repara scutere, ti asi trimite eu dar nu merita deranjul de distanta si curieru ia scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e de 15 .

 

 

O sa il masor in seara asta!

Din amintiri stiu ca are 15.

 

Eu mă refer la dimensiunile originale ale bolțului, nu la invențiile comise asupra motoarelor voastre. Între 12,00 și 12,20 sunt bolțuri de 6 dimensiuni.

 

post-59949-0-07359400-1377979726_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in poza atasata de dumneavoastra nu sunt specificatiile pentru RT3 ci pentru RT1. Daca spuneti ca asupra motoarelor noastre au fost facute "inventii" cum explicati comercializarea pe siteurile din germania a seturilor de motor cu bolt de 15?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa faca o poza si sa o posteze? Am nevoie de tabloul de sigurante de pe MZ ETZ 251. In mod special imi trebuie sa stiu unde vine conectat + ul si - ul de la baterie ca s-a desconectat din greseala si nu stiu unde vine... Va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat asa si mi s-a ars siguranta. Acu nu mai am sigurante :) Vroiam sa fiu sigur ca fac bine.

conform schemei, + baterie vine la Si1(prima din dreapta) care are 2 sau 3 papuci pe intrare. - baterie vine la Si2, a 2-a din dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am scurt ca inainte imi mergea. Nu s-a schimbat nimic altceva decat ca mi-au iesit astea doua cabluri. Probabil ca nu am inteles eu bine cum ai zis. Am facut o poza si am marcat cu literele alfabetului. Deci pana acum am incercat cu + ul in A (cablul galben) si - ul in B - cablul nu este conectat acum.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ce sa fac acum, sa te mint frumos? Ti-am spus cum se leaga dupa original, si asta ai fi primit si daca facea cineva poza. Si cand se arde o siguranta de 16A acolo e un mic scurt, indiferent de ce zici. Eu nu vad clar dar in cealalta parte la Si2 ai fir rosu care normal era la Si1, nu vad lar ce e legat ;a Si1 dar pare galbui sau maro, si alte neconformitati.

 

Cauta pe net dupa "schaltplan ETZ251" si o sa gasesti schema. Daca cablarea ta nu o respecta, ghinion, va trebui sa sapi singur.

de exemplu

schaltplanetz251.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, nu ma gandisem sa caut dupa numele german. Eu cu partea electrica sunt cam paralel... Daca nu e conform cu ce trebuie sa fie, va trebui sa vad ce pot sa fac. Probabil desfacut tot, mers pe fir si sa speram ca pot sa pun la loc cum e in carte. Sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9e036ab6955947c476d13c146962a1c1e1ff3360



d291609b4f78356eac2c525d57a3462490dd5e95



Salut,

 

Asta e noua mea jucarie, Un MZ ETZ 301 (mai exact KANUNI) din 2001. Estetic nu arata prea bine dar am inceput deja sa o demontez si va reveni curand pe strada frumoasa ca la inceput.

Editat de AdrianP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8000 zici? imi e greu sa cred..... Domnul Robert incearca de ceva timp sa isi vanda BK-ul cu 3000 si nimic..si scuza-ma e BK!

Cine mai stie ,cine si cum incearca sa ridice pretul motocicletelor marca MZ|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8000 zici? imi e greu sa cred..... Domnul Robert incearca de ceva timp sa isi vanda BK-ul cu 3000 si nimic..si scuza-ma e BK!

Cine mai stie ,cine si cum incearca sa ridice pretul motocicletelor marca MZ|

 

io stiu ce sa zic? poate nemtii, este mai rar modelul cu 2 evacuari? a avut 60 de licitatori

 

http://www.ebay.de/itm/111158988371?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...