Sari la conținut

Simbata excursie la Horezu- Polovraci


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Danube Bikers va invita simbata 19. 03. 2005 la o excursie de inceput primavara pe traseul Bucuresti - Pitesti - Rimnicu Vilcea - Horezu - Polovraci - Pestera Muierii si retur.

 

Start: ora 9,00 Arcul de triumf

Sosire: ora 12,00 Horezu

Plecare Pestera Muierii : ora 15,00

Sosire Bucuresti Arc: ora 18,00

 

Costi Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este asfalt pina la Pestera Muierii, adica tot drumul.

Ploi anemice se anunta in jumatatea de nord a tarii.

Decidem pe loc simbata.

 

Costi Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar vad ca se anunta ploaie ptr simbata in Bucuresti si nu numai

In prinzipiu m-ar tenta

:friends:

mah..nu va mai luati dupa prognozele qurului...luati-va un combinezon de ploaie..si aia e :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Orice amator de motociclism este binevenit, conducator sau insotitor.

 

2. Viteza de rulare este rezonabila, avind in vedere distanta totala de parcurs in acceasi zi, respectiv 20 - 30 km/ora peste cea legala. De aceea startul nu este matinal.

 

3. PUNCTE DE REGRUPARE

Pentru cei care pot ajunge mai usor la iesirea spre autostrada sau care vin mai tirziu ori se pierd pe drum propunem urmatoarele puncte de regrupare:

3.1. Arc triumf ora 9,00

3.2. Metro Militari ora 9,30

3.3. Iesirea din Pitesti spre Rimnicu Vilcea, curba la 90 de grade la stinga, unde este si bifurcatia spre Curtea de Arges, la Benzinarie, ora 10,45

3.4. Horezu, Centru (hotel), ora 12,15

3.5. Pestera Muierii, ora 13,00

 

3.6. Pestera Muierii, ora 15,00, PLECAREA spre Bucuresti

 

Costi - Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e loc, poate ma bag si eu. da nu e cam matinal 9 dimineata mah ?

 

Sorinake

N-aveti un loc liber (in spate sau in fata, nu conteaza)? :friends: Si raman datoare cu un drum , la toamna. :cheers: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE VREM NOI? ETUVA!

 

Nu vint, nu ploaie, nu frig, nu prea cald, nu denivelari ale carosabilului, nu aglomeratie si blocaje, nu radare, nu politai, nu distante mari, nu........

 

Luna viitoare se aduna in Belgia cca 300 motociclisti care au facut ocolul pamintului sau al unui continent. Cu pretentiile noastre nu le ajungea o viata.

 

Eu ma voi duce simbata la Polovraci ca antrenament. In Mai plec in tarile nordice si nu ma astept sa fie conditii mai bune ca la noi.

 

Costi (Constantin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este de salutat initziativa shi o urmam neconditzionat dar am un program stabilit cu o saptamana inainte shi nu pot sa-l aman.

Fara suparare dar este mai bine daca astfel de initziative s-ar anuntza mai din timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o initiativa mai mult decat laudabila (salutari domnul Costi! si va multumim).

La fel si eu, as fi venit, indiferent de vreme, dar motorul meu nu este inca pregatit pentru drumuri lungi. Promit insa ca data viitoare sa nu mai ratez.

 

P.S. Intr-adevar Placebo are dreptate. Ar fi bine daca s-ar putea anunta ceva mai dni vreme.

 

P.P.S. Si poate ar fi binevenita pentru unii dintre noi o estimare a bugetului necesar pentru un astfel de tur...

 

 

Drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum rezultatul excursiei.

Am participat trei: Costi, Doru si Stefan. Dus intors cca 500 km. Drum uscat la dus si pina la intrarea pe autostrada , la Pitesti, la intoarcere. Nu a pliuat dar ultima ora de mers a fost frig.

Am plecat din Buc la ora 9,30 si am ajuns la Pestera Muierii la 13,00.

Am decolat de acolo dupa vizitarea Pesterii, la 15,00 si am ajuns in Buc la 19,00.

 

Experianta obtinuta este utila.

Asteptam alta data mai multi amatori de senzatii si oboseala.

 

Atasat sunt pozele cu Pestera si drumul.

 

Costi

post-13-1111311715_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oooo,.............asta da echipa! .................ma bucur sa va revad......aproape sunt invidios................tot respectul din partea mea si ma simt onorat ca odata am facut o 'cheia' impreuna :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragut motoru albastru!!! ce motor e ?

Well mister... I believe t'is a TRIUMPH!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...