Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

Per total mi-a placut (raportat la faptul ca nu prea am vazut prea mare lucru de productie autohtona).

 

Mici precizari:

 

Se putea lucra mai bine la aspectele filmate. Crosetatul ala prin trafic pare cam de-an boulea , fara semnalizare, bagat in fata la altii + mersul ala fara maini in stil hipster. Adica se puteau alege alte miscari/aspecte de filmat (surse de inspiratie exista o gramada pe net)

 

La partea de post procesare: unele secvente (majoritatea) sunt cam agresiv prelucrate (probabil in mod voit,aici e o chestie de gust probabil). Unele secvente prezinta prea multe zone arse,fara detaliu...


Dpdv al calitatii, nu stiu cu ce-i filmat, dar se putea si mai bine.

 

Operatorul se pare ca nu prea stapaneste tehnica de follow focus :) (decat daca poate a vrut in mod intentionat sa para nepriceput). Se vede clar cum pierde focusul la anumite scene, si nu ma refer la alea in care o face in mod voit (sau poate ma insel,si chiar si alea pe care eu le consider gresite,se vor artistice de fapt) (gen 1:39-1:41).

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nici nu i-a luat fata Opelului la min 1:43, chiar deloc :)

 

exact la asta ma refer . Daca faci genul asta de filmulet, fazele de genul ala nu au ce cauta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Am tot cautat si pe net dar n-am gasit nimic. Care esti cu un Suzuki gs ceva anii '80-'90 facut cafe Brat style cu sa dubla lunga si rezervorul maron/ruginit, da-mi un link cu poze ca nu mai am somn :alcy: farul ala pe galben face tot tacamu'

Roni,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi sukhoi :)

Pedros, o sa tot caut acolo pe fb si sper sa-l gasesc, intre timp am mai gasit un vf de-mi rascoleste sentimentele fata de Honda :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu voi. Am admirat o şi eu la Patrick în service. Frumoasă mobră. Am înțeles că aşa a achiziționat o din Ungaria. Să o stăpănească sănatos. Şi poate share uieşte şi cu noi nişte poze.

O seară bună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mare DA frate :D in realitate arata mai bine ca in poze; si se aude ca o adevarata batrannica in putere

kick-ul ala te face sa te simti barbat numa' cand stii ca-i acolo :))

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am auzit-o-n mers. E interesanta jucaria.

Pana la urma ce e, un GSX750?

 

Roni, daca te mananca sa te duci sa o vezi, imi iei si mie motorul din service si mi-l aduci acasa? Dau o bere! :)

PS: Vezi ca n-are RCA!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...