Sari la conținut

Turul Romaniei Cu Oldtimer


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai ca e mai frumoasa coloana decat viteza... :makeout: :wink:

:P :makeout: Subscriu si eu aici, desi pe undeva Jean Taxi are dreptate .Eu zic ca aici intervine si caracterul omului ,personalitatea.Poate gresesc, dar asta-i parerea mea..... :makeout: :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:friends: :friends: Noutati? Ceva? Organizare? :lol: :P :blbl:

Organizre?! :wink: Peste 2-3 zile m-a apuc de demontat mz-ul in mici bucatele, il sablez, il vopsesc, cromez, RAR, acte police, costum adecvat pt un oldtimer si sa nu uit de baterie, apoi PRIMA PEDALA si cu banii stransi la pusculita pt tur.., va dau si organigrama traseului, doar ca idee. Ce zici, a dreaku organizare! :) :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizre?! :blbl: Peste 2-3 zile m-a apuc de demontat mz-ul in mici bucatele, il sablez, il vopsesc, cromez, RAR, acte police, costum adecvat pt un oldtimer si sa nu uit de baterie, apoi PRIMA PEDALA si cu banii stransi la pusculita pt tur.., va dau si organigrama traseului, doar ca idee. Ce zici, a dreaku organizare! :) :friends:

:friends: :rock: Vad ca te-ai pus serios pe treaba , domle cu RT-u.! In orice caz : si daca nu ai sa poti face turul anul asta, din partea mea ai tot respectu pt. lucrul pe care-l faci cu MZ-u.Unii ar fi aruncat motorul la fier vechi si si-ar fi cumparat un moto asa ca " lumea " ! :P :wink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizre?! :rock: Peste 2-3 zile m-a apuc de demontat mz-ul in mici bucatele, il sablez, il vopsesc, cromez, RAR, acte police, costum adecvat pt un oldtimer si sa nu uit de baterie, apoi PRIMA PEDALA si cu banii stransi la pusculita pt tur.., va dau si organigrama traseului, doar ca idee. Ce zici, a dreaku organizare! :P :friends:

 

daca sablezi piesele ,si te apuci de vopsit,

am o cutie pt mz 125 in stare destul de buna

nu ai nevoie?

 

 

 

 

gratis! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sablezi piesele ,si te apuci de vopsit,

am o cutie pt mz 125 in stare destul de buna

nu ai nevoie?

 

 

 

 

gratis! :friends:

 

Mai frate, o cutie din aia mai patratzoasa de mz 1,25, nu ai cumva ca imi trebuie pentru IFA MZ BK 350 ca e identica, daca nu ai si nu o vrea altcineva pe asta, as vrea-o eu, pe bani bineinteles, in ultima instanta as pune din asta sa pot sa o duc la ITP ca oricum nu cred sa stie aia cum arata IFA.

 

Mersi mult si asfalt uscat si spor la reconditionari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aj veni ji yo...de unde plecatzi??????dak ajungeti prin craiova vin si yo!!!k vreu sa vad ce imi mai poate ij-u....e un planeta 3 tunat cu furca la 70 de grade :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gura mica, BatraneLup, parca ai fi nevasta-mea, poate mere oricine in acest tur, dar, va fi un tur care se va desfasura in conditii spartane, asta pt a intra mai bine in atmosfera epocii cand au fost fabricate :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca am vandut ETZ-ul si chiar regret putin pt ca e un motor bun (sper sa il aprecieze cel ce l-a cumparat) dar prea imi doream un motor 4T mai nou si mai chopper. in nici un caz nu vreau o vitezana; nu imi plac vitezanele desi am fost si in situatia in care am oprit comunista mea din drum ca sa ajut (cu sculele) o vitezana pe marginea drumului si ma bucur ca am fost de folos :friends:

MZ-ul ramane motorul meu de suflet si chiar daca o sa calaresc o japo, o sa fi mandru sa merg in coloana cu voi :friends:

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit asa o idee, sa fac ocolul tarii cu MZ-ul meu de 125, din 61, sa ascult cum canta greierii si cum creste iarba.Am sa fac treaba asta iar daca cineva mai este interesat sa iasa la interval.Am facut turul tarii cu CBR-ul si mare lucru nu am vazut, deh, viteza bat-o vina, deci; ceva tovarasi de drum?PSNumai cand ma gandesc la consum imi vine sa plec acum! Imi doresc ceva mai spartan, cazare la cort, dus la rau, mancat mere padurete, va tine?

 

 

Domnule Jean,am citit pe mai multe topicuri ce scrii tu si mi-am dat seama pana la urma ca esti unul dintre aceia care mai sunt MOTOCICLISTI!Ideea ta este una buna,ba chiar foarte buna! :wink: In locul tau nu as fi dezbatut public aceasta nebunie placuta de a face turul tarii cu un motor asa vechi. :P Poate era mult mai interesant sa apari aici si sa postezi direct pozele cu batrana de prin toate lipiturile tarii,sa povestesti si sa impartasesti sfaturi urmatorilor amatori. :rock:

Citind pe topic,am observat ca sunt o galagie de ¨motociclisti¨ :friends: care mai de care amatori de drumetie,intrebandu-se ¨unde oare repar mobra daca se strica¨ sau ¨cine ma poate ajuta daca raman in drum¨ s.a.m.d.Acum poate ma intelegi de ce era mai bine singur,sau cu vreo 2-3 prieteni buni de drum.

In ziua de astazi,a fi ¨motociclist¨ este un lucru la moda,nu vreau sa intru in detalii.

Mult timp m-am gandit si eu la o astfel de excursie dar ceva mai lunga si tot pe o comunista,dar din multe motive am ajuns doar sa ma gandesc si sa astept acel moment cand ma voi simti cu adevarat liber...

Acum poti sa tragi niste concluzii din ce am vrut eu sa iti transmit aici si iti urez o excursie cat mai frumoasa si fara incidente!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl:

Domnule Jean,am citit pe mai multe topicuri ce scrii tu si mi-am dat seama pana la urma ca esti unul dintre aceia care mai sunt MOTOCICLISTI!Ideea ta este una buna,ba chiar foarte buna! :wink: In locul tau nu as fi dezbatut public aceasta nebunie placuta de a face turul tarii cu un motor asa vechi. :P Poate era mult mai interesant sa apari aici si sa postezi direct pozele cu batrana de prin toate lipiturile tarii,sa povestesti si sa impartasesti sfaturi urmatorilor amatori. :rock:

Citind pe topic,am observat ca sunt o galagie de ¨motociclisti¨ :friends: care mai de care amatori de drumetie,intrebandu-se ¨unde oare repar mobra daca se strica¨ sau ¨cine ma poate ajuta daca raman in drum¨ s.a.m.d.Acum poate ma intelegi de ce era mai bine singur,sau cu vreo 2-3 prieteni buni de drum.

In ziua de astazi,a fi ¨motociclist¨ este un lucru la moda,nu vreau sa intru in detalii.

Mult timp m-am gandit si eu la o astfel de excursie dar ceva mai lunga si tot pe o comunista,dar din multe motive am ajuns doar sa ma gandesc si sa astept acel moment cand ma voi simti cu adevarat liber...

Acum poti sa tragi niste concluzii din ce am vrut eu sa iti transmit aici si iti urez o excursie cat mai frumoasa si fara incidente!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Jean,am citit pe mai multe topicuri ce scrii tu si mi-am dat seama pana la urma ca esti unul dintre aceia care mai sunt MOTOCICLISTI!Ideea ta este una buna,ba chiar foarte buna! :bigstar: In locul tau nu as fi dezbatut public aceasta nebunie placuta de a face turul tarii cu un motor asa vechi. :bigstar: Poate era mult mai interesant sa apari aici si sa postezi direct pozele cu batrana de prin toate lipiturile tarii,sa povestesti si sa impartasesti sfaturi urmatorilor amatori. :bigstar:

Citind pe topic,am observat ca sunt o galagie de ¨motociclisti¨ :bigstar: care mai de care amatori de drumetie,intrebandu-se ¨unde oare repar mobra daca se strica¨ sau ¨cine ma poate ajuta daca raman in drum¨ s.a.m.d.Acum poate ma intelegi de ce era mai bine singur,sau cu vreo 2-3 prieteni buni de drum.

In ziua de astazi,a fi ¨motociclist¨ este un lucru la moda,nu vreau sa intru in detalii.

Mult timp m-am gandit si eu la o astfel de excursie dar ceva mai lunga si tot pe o comunista,dar din multe motive am ajuns doar sa ma gandesc si sa astept acel moment cand ma voi simti cu adevarat liber...

Acum poti sa tragi niste concluzii din ce am vrut eu sa iti transmit aici si iti urez o excursie cat mai frumoasa si fara incidente!!! :bigstar:

...foarte frumos!Foarte romantic! :bigstar:

...cati dintre voi au experimentat traficul din zilele de azi pe un drum national?

Cati dintre voi au mers cu un utilaj de asta cu 2 roti cu 90/h si au fost depasiti de tiruri care circula lejer cu 110/h si nici macar nu se obosesc sa faca manevrede depasire?...ca sa nu mai vorbesc de gramada de disperati pe patru roti pe care nu-i mai intereseaza liniile continue , podurile, trecerile de pietoni, doar sa depaseasca ce le sta in fatza...

Parerea mea ca lectura lui 'Jules Vernes' este mai 'safe'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane,daca nu as stiu prea multe,chiar teas crede :bigstar: Daca tot vrei sa pleci vezi sa ai prieteni care se pricep la motoare sa nu ramai pe drum.

Piei, Satana!! :bigstar: .Drobule, asta e singurul lucru care m-a nelinisteste, faptul ca eu voi mere cu 80 la ora si voi fi depasit non stop, de multi poate nu chiar elegant, dar nu m-a incurc in amanunte..,vor fi, sigur, surprize neplacute dar si din cele f placute, e o lge a compensarii in orice.PS multam de incurajari, HondaSan, mai vorbim pana atunci :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata iti spun : este o adevarata placere sa conduci cu 80km/h .

viata pe sosea nu este ca pe forum.este mult mai frumoasa.

nu sunt tir-uri care merg cu 110km/h , si nu sunt nebuni pe sosea.totul depinde de cum conduci tu.

dupa cum stii , eu si nae am facut turul asta . iti vorbesc din experienta pe sosea , nu am avut probleme de genul la ce se discuta aici. daca nu ploua si nu ai probleme mecanice totul va fi de vis.

daca voi merge si eu cu nae , cu mecanica nu vei avea de ce sa-ti faci griji.

:bigstar: 4pistons :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata iti spun : este o adevarata placere sa conduci cu 80km/h .

viata pe sosea nu este ca pe forum.este mult mai frumoasa.

nu sunt tir-uri care merg cu 110km/h , si nu sunt nebuni pe sosea.totul depinde de cum conduci tu.

dupa cum stii , eu si nae am facut turul asta . iti vorbesc din experienta pe sosea , nu am avut probleme de genul la ce se discuta aici. daca nu ploua si nu ai probleme mecanice totul va fi de vis.

daca voi merge si eu cu nae , cu mecanica nu vei avea de ce sa-ti faci griji.

:bigstar: 4pistons :bigstar:

Am vrut eu sa te intreb daca esti acelasi cu Piticu care facu turul cu Nae, aveai mai demult un Suzuki albastru de 400 parca, asa e?.Ar fi treaba daca ati merge si voi :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, o cutie din aia mai patratzoasa de mz 1,25, nu ai cumva ca imi trebuie pentru IFA MZ BK 350 ca e identica, daca nu ai si nu o vrea altcineva pe asta, as vrea-o eu, pe bani bineinteles, in ultima instanta as pune din asta sa pot sa o duc la ITP ca oricum nu cred sa stie aia cum arata IFA.

 

Mersi mult si asfalt uscat si spor la reconditionari.

trimite-mi pm cu adresa ta si o pun la posta romana

e moaka doar banii de transport imi treb.

 

fancourier cere 17 lei pt transport poti alege.

da-mi pm. :bigstar:

 

scuze pt oftopic!

Editat de lakopeter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trimite-mi pm cu adresa ta si o pun la posta romana

e moaka doar banii de transport imi treb.

 

fancourier cere 17 lei pt transport poti alege.

da-mi pm. :D

 

scuze pt oftopic!

Ai primit PM :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...