Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Are ture de Formula 1, trebe turat in draci ca sa se intample ceva. M-am dat pe CB1 si e cadavru. Daca esti satanist si dai in el trage mai tare ca GSul sus dar GSul e mai fun tu ride si are mai mult cuplu de jos. Din punctul meu de vedere 4 linie nu au ce cauta in sub 500-600 cc.

 

Asta da argument :D decat un motor de turatie mai bine un motor cu cuplu de la relanty!

asa imi plac si mie dar dak vrei sa le combini poti opta pt un bandit de 600.

 

Asfalt uscat :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... as avea doua chestiuni (intrebari) : 1. si-a schimbat cineva toba originala de la GS ? [daca da ... cu ce? ....avantaje/dezvantaje ?]

2. un far de GS sau o alternativa ..stie careva ?

eu mi-am luat GS-ul cu toba deja schimbata...am Laser K!...SUNA DEMENTIAL

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 21:12 -------------

Am si eu o intrebare pentru voi ... sunt cam nehotarat, ce imi puteti zice de un gs 500 si un bandit de 400, ma intereseaza fiabilitate, cost de intretinere consum si toate cele ce le diferentiaza. Prin martie cred ca o sa imi achizitionez si eu un moto si nu stiu ce sa aleg, mi se pare mai dragut banditul dar nu stau asa bine cu bugetul, nu ar fi problema pretul de achizitie ca nu ar fi mare diferenta.

astapt raspunsuri :D si

asfalt uscat ca sa cam indreptat vremea merge o plimbare

pana in martie, aprilie va invidiez

100% GS-ul....este mai ieftin, consuma mult mai putin( consuma intre 3.7-6%...banditul intre 5.5-8%)

 

 

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 21:16 -------------

Salut toti GS'istii. am si eu intrebare legata de toba .. o toba mai galagioasa unde pot gasi / ce preturi?

si intrebarea nr 2.... are cineva idee unde gasesc cutiile astea latyerale ... topcase + suportii de fier??? post-17960-1202142580_thumb.jpg

iti pot aduce eu si toba si top case + suport...spune-mi te rog ce an este motorul ca sa pot sa-ti zic un pret

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 22:21 -------------

eu mi-am luat GS-ul cu toba deja schimbata...am Laser K!...SUNA DEMENTIAL

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 21:12 -------------</small><br/>

100% GS-ul....este mai ieftin, consuma mult mai putin( consuma intre 3.7-6%...banditul intre 5.5-8%)

<small>--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 21:16 -------------</small><br/>

uite ce pot sa iti aduc de la louis

suportul la 99.95 euro ( cod 10022570)

cutiile la 69.95 euro/ buc (cod 10025915)

in total te costa 309.8 euro

urmatorul transport in vine in jurul datei de 17-18 februarie

post-19041-1202156268_thumb.jpg

post-19041-1202156287_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mai baieti ... sincer am vazut ieri un bandit de 400 in realitate, e belea moto asta pe bune dar nu cred ca o sa imi permit sa pierd cativa litri in plus la 100 km si dinastea. imi super place si gs-ul nu am stat langa unu ca sa ii aud motorul dar sper sa o fac cat mai repede, cred ca o sa raman tot la iubita mea de catva timp incoace GS-ul.

Oricum tinetimi pumnii ca pe 6 acum dau examenul de permis :D

sunt nerabdator si abia astept sa vina si un moto :kiss: Va multumesc mult pentru ajutor asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D intrebare intrebatoare .... am fost la reprezentanta zuzuki .... deh.. niste probleme si am intrebat de crash'paduri. la mine, fiind F'ul (carenata) trebuie sa imi gaureasca carena pt a mi le monta. totul ok pana acum. toata chestia asta ma costa 2.5 mil buloanele si 50 lei manopera...tolal 3 mil. cum vi se pare??? la o cazatura, in comparatie cu 700 euro carenele ... + semnale + de se'o mai strica e f mult. mie mi se pare ok pretul de 3 mil .... voi ce parere aveti?

p.s. mi-au aratat cum arata pe o busa :kiss: tot la fel, gaurita carena .. aratau super :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discuta cu bubucaty de-aici de pe forum, ea a avut GS-ul carenat cu buloane Powerbronze de la noi, a luat si tranta cu el si a scapat de bani dati pe carene :D Parca pusese si poze in paginile de pe la inceputul topicului :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D intrebare intrebatoare .... am fost la reprezentanta zuzuki .... deh.. niste probleme si am intrebat de crash'paduri. la mine, fiind F'ul (carenata) trebuie sa imi gaureasca carena pt a mi le monta. totul ok pana acum. toata chestia asta ma costa 2.5 mil buloanele si 50 lei manopera...tolal 3 mil. cum vi se pare??? la o cazatura, in comparatie cu 700 euro carenele ... + semnale + de se'o mai strica e f mult. mie mi se pare ok pretul de 3 mil .... voi ce parere aveti?

p.s. mi-au aratat cum arata pe o busa :kiss: tot la fel, gaurita carena .. aratau super :hug:

 

Am vazut si eu cum arata buloanele alea, drept sa zic la o cazatura eu cred ca oricum ti se face praf carena, far, semnalizare, etc pt ca sunt puse jos de tot, protejeaza de fapt motorul :D. am vazut chiar 2 tipuri diferite, unul doar ca un bat mai gros pus inaintea motorului, si un model care seamana cu un Y, care vine ca un bull bar peste motor. Ambele sunt insa pt modelul fara carena. La primul iti dau aia gaura in carena, care arata oribil, parerea mea, iar al doilea nu stiu daca ti-l pot monta peste carena, chiar si cu gauri...

 

Si primul model sigur gasesti si la altii, mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautand buji cu "2 ground electrodes" de genul CR9EK pt unele GSX-uri am gasit un sitte care poate va fi de ajutor si pentru alti posesori de motociclete.

Am gasit pt GS si buji echivalente de la Champion, Denso, sunt multe variante dar cu 2 ground electrodes nu exzista pe diametru de 12.

 

Respect

 

http://www.sparkplugs.com

si am gasit si ce cautam (NGK JR9C)

 

Asfalt uscat :D

Editat de tamas_daniell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare gs-isti ... mi-am luat si eu permisul azi, as vrea si eu un gs bun si dragut ma puteti orienta si pe mine ...? ce ziceti de varianta de a aduce de afara, cum ma ajunge ?

astept sfaturi si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt permis :D

daca vrei un GS bun dar scump( adica pretul maxim al pietei cred) atunci ti-l dau pe al meu.

il dau cu 2000 euro dar sa iti spun de ce:

i-am schimbat acum o luna kitul de lant (Regina) acum o saptamana consumabilele....placute ferodo, filtru de aer K & N, filtru de ulei , ulei motul 10w40, iar pe 20 feb trebuie ii voi schimba si anvelopa pe spate pt ca e c-am uzata si ii voi pune un Bridgestone BT45 ....+ ca mai are niste dotari suplimentare fata de modelul standard si anume: parbriz de la puig, alarma cu pager cu posibilitate de upgrade, suport top case+ top case 42 L, toba Laser K1 (suna fantastic de bine)

merge si arata impecabil, tocmai de aceea cer pretul destul de mare fata de altii...

daca vrei mia ieftin putem discuta, eventual ti-l dau fara alarma, top-case,......vedem noi

motorul e din 92 si are 40500km

post-19041-1202332168_thumb.jpg

post-19041-1202332259_thumb.jpg

post-19041-1202332294_thumb.jpg

post-19041-1202332337_thumb.jpg

Editat de adya suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adya tata daca tu dai motorul asta inseamna ca ramai pieton !?! :D

 

@r.i.p daca vrei musai gs atunci ti l recomand pe al lui adya e fff ingrijit si nu are bube sau probleme ascunse.. mai bine decat sa iei la 1200(sa zicem) din afara +transport si inscriere samd si sa nu ai certitudinea ca i bun... sfatul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam de poze Adya. Cred ca cel mai probabil... dupa "modelul" tau imi voi tuna GS-ul... Chiar nu gaseam pe net niste poze mai bune sa le arat celor care se vor ocupa la un moment dat de "pictarea" si aranjarea lui. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: poate omu vrea o carenata :kiss:

din 2006 la 13.500 kilometrii. ti-am dat si un P.M.

 

--- Mesaj completat în 07 Feb 2008 17:54 -------------
nu merge s apag poze... sunt facute la rezolutie prea mare. dc vrei iti trim poze pe mail // mess. id'ul este la profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: poate omu vrea o carenata :kiss:

din 2006 la 13.500 kilometrii. ti-am dat si un P.M.

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Feb 2008 17:54 -------------</small><br/>nu merge s apag poze... sunt facute la rezolutie prea mare. dc vrei iti trim poze pe mail // mess. id'ul este la profil.

 

Deja o mariti? Si nici macar nu te-am vazut calare pe ea :what:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja o mariti? Si nici macar nu te-am vazut calare pe ea :kiss:.

 

Nu neaparat o marit, dar dc imi este oferit un pret echitabil pe ea... as da'o. nu ma grabesc, nu stau in banii ei asa ca nu o dau pe bani putini deoarece este aproape noua. deja am facut aproximativ 250 - 300 kilometrii anul asta cu ea in 2 iesiri :what: ... iar pt tot sezonul ... mi-am propus sa trec de 30.000. (acum are 13.500) plec de paste si 1 mai cu ea in grecia ... + multe drumuri prin frumoasa noastra tara.

saptamana viitoare, vineri scap de examene ... hai sa ne vedem si noi la o bere / suc .... ce spune'ti?

oricum, este un super motor pt incepator, m'a invatat multe intr-un timp f scurt. recomand tuturor incepatorilor!!!

Ionut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic OffTopic:

 

Azi, cu conserva. Mergeam pe o strada cu prioritate. De pe o straduta laterala in panta, iese un scuter cu botul cam in drum. Frana usor, evitare, claxon un pic piscat, trec. La urmatoare intersectie stateam. Vine scuterul la geam, claxon. Las geamul si ma gandesc ca incepem vreun scandal (??!!). Omul isi cerea scuze ca a iesit in drum. Apoi ne recunoastem reciproc :kiss: era Adya_suzuki :kiss:

 

Asta e diferenta intre om motociclist/scuterist si un ciuli-buli (if you know what I mean :what: )

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

intr o alta ordine : convoc o intalnire a gs-istilor,ce ziceti,cine se baga ?

 

eu o convoc, eu am zis primul :what: asadar. miercuri, 13 februarie pe la 7 la ursu. prezenta obligatorie :kiss:

 

 

--- Mesaj completat în 08 Feb 2008 12:33 -------------
o intrebare .... ce baterie imi recomandati pt gs??? cu gel e buna? 12 A cu 9 V e buna? la 13 sute???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.yuasabatteries.com/vehicle_search.asp si vezi exact ce voltaj si amperaj iti trebuie. :what:

http://www.yuasabatteries.com/BatteryPrint.asp?id=39 - 12V - 11 Amperi trebuie :kiss: De asemenea daca vrei sa adaptezi alta baterie trebuie sa fii atent si la pozitia bornelor + -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asemenea daca vrei sa adaptezi alta baterie trebuie sa fii atent si la pozitia bornelor + -

 

.. si la pozitia "chestiei" la care se conecteaza furtunasul de prea-plin de la baterie. Cel original e la mine pe partea dreapta si am fost nevoit sa-mi pun altul, pe stanga pentru ca asa are bateria (Exide)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.yuasabatteries.com/vehicle_search.asp si vezi exact ce voltaj si amperaj iti trebuie. :what:

http://www.yuasabatteries.com/BatteryPrint.asp?id=39 - 12V - 11 Amperi trebuie :kiss: De asemenea daca vrei sa adaptezi alta baterie trebuie sa fii atent si la pozitia bornelor + -

 

multumesc mult pt informatii. acum, are cineva idee..... unde o gasesc si eu la un pret rezonabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adya tata daca tu dai motorul asta inseamna ca ramai pieton !?! :what:

@UgluK bineinteles ca nu raman pieton..ma voi orienta cel mai probabil spre un cruiser

Editat de adya suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adya tata daca tu dai motorul asta inseamna ca ramai pieton !?! :kiss:

@UgluK bineinteles ca nu raman pieton..ma voi orienta cel mai probabil spre un cruiser

 

am mai vorbit cate ceva pe mes de moto tau ... ii super dragut dar ...nu stiu ce sa zic o sa mai vorbim peste o luna cand o sa am banii si cine stie, daca o sa imi ajunga poate iti fac si o vizita. oricum o sa ne mai auzim si pe mess si mersi pentru sfaturi baieti ... :kiss:

SI inca ceva... are idee cineva, daca e sa merg dupa unul afara cam cat o sa ma ajnga, ce trebuie sa platesc pentru el...

asfalt uscat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adya tata daca tu dai motorul asta inseamna ca ramai pieton !?! :kiss:

@UgluK bineinteles ca nu raman pieton..ma voi orienta cel mai probabil spre un cruiser

 

am mai vorbit cate ceva pe mes de moto tau ... ii super dragut dar ...nu stiu ce sa zic o sa mai vorbim peste o luna cand o sa am banii si cine stie, daca o sa imi ajunga poate iti fac si o vizita. oricum o sa ne mai auzim si pe mess si mersi pentru sfaturi baieti ... :kiss:

SI inca ceva... are idee cineva, daca e sa merg dupa unul afara cam cat o sa ma ajnga, ce trebuie sa platesc pentru el...

asfalt uscat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...