Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

in alta ordine de idei... stie cineva un vopsitor bun si ieftin pentru un set complet de carene?

 

Ia vezi aici. Nu l-am incercat, dar preturile par ok (asta comparativ cu pretul pt vopsit spoiler spate la un VW Jetta in service VW - 800 RON, sa nu dau nume :rusinica:).

Sa inteleg c-ai dat cu CBR-ul prin sant?

 

Apropo, lume. Ceva intalniri de weekend in Bucuresti? Ca se face frumos afara :crack:

Editat de anescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce ma sfatuiti sa aleg?

 

-Kit lant Regina 90E

-Kit lant RK (japonia) 100 E

-kit lant DID (japonia) 110E

 

nu e vorba ca stau in 20 euro dar ma gandesc ca cel mai scump nu e obligatoriu sa fie si cel mai bun.

 

mersi.

 

DID X-Ring am avut la GS 500 (schimbat nou) si am si la Bandit acum si mi se pare supercalitate. De celelalte nu pot spune nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat kit Regina, am cu el vreo 1000 km si nu a trebuit sa il intind in perioada asta. DAr l-am uns din belsug (doua spray-uri cu teflon ~ 70ron).

 

 

Si DA! gs-ul este o motocicleta ieftina (chiar de noua ~ 4500euro) deoarece nu uzeaza piesele atat de repede cum le uzeaza una sport sau altele mai puternice. Spre exemplu cauciucul meu de pe spate are mai mult de 20.000km(in oras) si are uzura doar vreo 30%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi aici. Nu l-am incercat, dar preturile par ok (asta comparativ cu pretul pt vopsit spoiler spate la un VW Jetta in service VW - 800 RON, sa nu dau nume :rusinica:).

Sa inteleg c-ai dat cu CBR-ul prin sant?

 

Apropo, lume. Ceva intalniri de weekend in Bucuresti? Ca se face frumos afara :crack:

 

doamne fereshte... ceberica e bine... intrebam pt o prietena care isi face carene noi... anzwaz.. mersi de informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am incercat sa iau de la inceput topicul asta( urias !!! dar asta e de bine) pentru ca in curand o sa ma alatur si eu geseistilor. maine imi vine mobra. gs naked, noua, din 2007 . gri cu negru. nu sunt lamurit cu ceva. imi e necesar CASCO ? nu obligatoriu intreb. ci necesar. cam ce m-ati sfatui? pentru ca ... m-am interesat si e destul de mult , e un pic peste 10% , asta insemnand peste 400E pe an. acuma voi tre sa stiti mai bine. care aveti sau ati avut casco si daca v-a prins bine . si ar trebui sa fie facuta asigurarea asta pana ies cu mobra pe strada. acum eu tind spre a renunta , nu stiu..

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta de pana acum nu merita Casco. De banii aceia ar fi mai folositor un echipament csuper.

 

Cred ca sentimentul de securitate e cel mai util lucru de la asigurare.

 

Daca faci accident grav...mai bine nu il faci. Ce mai conteaza niste bani cand stai distrus intr-un spital, daca il mai apuci si pe ala? Poate echipamentul acela super te-ar fi salvat de asta.

 

Daca e accident usor, cadere de pe loc etc, nici aici nu e bun casco. Daca te folosesti o data de asigurare ca sa recuperezi 100 de euro de exemplu, dupa aceea asigurarea devine mai scumpa sau/si primesti mai putin data viitoare cand mai ai nevoie. Asa ca esti tentat sa nu il folosesti cand ai o doar oglinda sau un plastic de schimbat, ca sa il pastrezi pentru ceva mai mare. Iar bani din buzunarul tau.

 

Nu merita, afacerea asigurarilor e facuta ca sa iasa banii pentru societatile de asigurari, nu pentru clienti. Singura chestie pe care o dobandesc clientii e un sentiment de securitate. Dar e unul fals.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am incercat sa iau de la inceput topicul asta( urias !!! dar asta e de bine) pentru ca in curand o sa ma alatur si eu geseistilor. maine imi vine mobra. gs naked, noua, din 2007 . gri cu negru. nu sunt lamurit cu ceva. imi e necesar CASCO ? nu obligatoriu intreb. ci necesar. cam ce m-ati sfatui? pentru ca ... m-am interesat si e destul de mult , e un pic peste 10% , asta insemnand peste 400E pe an. acuma voi tre sa stiti mai bine. care aveti sau ati avut casco si daca v-a prins bine . si ar trebui sa fie facuta asigurarea asta pana ies cu mobra pe strada. acum eu tind spre a renunta , nu stiu..

bafta!

 

Sal,

 

S-o stapanesti sanatos. Cred ca mai indicat, mai ales daca ai luat modelul naked ar fi sa-ti instalezi crash pads. Exista cel putin 2 optiuni pt GS500, si cred ca per total sunt mai folositoare decat CASCO. Eu am avut casco la a mea doar in primul an, cand aveam credit pe ea. Cum l-am platit anticipat dupa aia nu mi-am mai facut asigurare. Oricum, o sa vezi ca-s niste scartari, in anul urmator ti-o vor evalua dupa valoarea din nu stiu ce catalog, plus coeficient de uzura, etc, o sa ramai surprins cat de putin valoreaza o motocicleta veche de 18 luni :crack: (a mea mai valora vreo 3300, desi noua a costat 6050).

 

De curiozitate, cat mai costa una naked? parca era vreo 4800 ultima data cand m-am uitat dupa pret.

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 09:06 -------------</small><br/>

Din experienta de pana acum nu merita Casco. De banii aceia ar fi mai folositor un echipament csuper.

 

...

 

Nu merita, afacerea asigurarilor e facuta ca sa iasa banii pentru societatile de asigurari, nu pentru clienti. Singura chestie pe care o dobandesc clientii e un sentiment de securitate. Dar e unul fals.

 

 

Total de acord. Pantaloni cu protectii sau macar genunchiere. Asta pe langa o jacheta cu protectii adecvate, o casca buna si manusi :crack:. Sau o plasa de protectie, ca acuma vina vara :rusinica:

Editat de anescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrez un Suzuki GS 500 din 1992. Repararea lui ma costa prea mult timp si bani, desi culmea, am toate piesele si trebuie doar asamblate ca sa mearga. Asta si cheia, care e data disparuta.

 

So...cine are nevoie de chestii de pe ea....go for it. Am si un numar de piese noi noute, originale, luate prin reprezentanta Suzuki, pe care nici nu le-am desfacut din ambalaj.

Editat de Piratul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Little Brother Posted Yesterday, 08:42 PM

Buna intrebare. Eu am una din 2005 si chiar imi puneam intrebarea asta.

 

Naked? Credeam ca sunt doar carenate de cativa ani incoace S-o stapanesti sanatos

multumesc frumos Little Brother ! da, se pare ca sunt si naked, a mea asa e.

@Piratul, da, cred ca ai dreptate. oricum societatile de asigurari sunt undeva peste lege. sau au legea lor. cred ca o sa renunt la idee.

@anescu . 4000 de iepuroi . atata costa. cu un mic discount ca e comandata pe perioada targului . era 4500 pretul de lista.

deabia astept, ma sunt cateva ore pana vine :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrez un Suzuki GS 500 din 1992. Repararea lui ma costa prea mult timp si bani, desi culmea, am toate piesele si trebuie doar asamblate ca sa mearga. Asta si cheia, care e data disparuta.

 

So...cine are nevoie de chestii de pe ea....go for it. Am si un numar de piese noi noute, originale, luate prin reprezentanta Suzuki, pe care nici nu le-am desfacut din ambalaj.

 

salut

 

am eu nevoe de ceva piese...motorul il dezmembrezi sau numai cu totul......imi trebuie senzorii de aprindere(generator)-asa scrie in carte -....si capacul din dreapta si aripa fata

 

da add pe mas si vb

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 12:33 -------------

Din experienta de pana acum nu merita Casco. De banii aceia ar fi mai folositor un echipament csuper.

 

Cred ca sentimentul de securitate e cel mai util lucru de la asigurare.

 

Daca faci accident grav...mai bine nu il faci. Ce mai conteaza niste bani cand stai distrus intr-un spital, daca il mai apuci si pe ala? Poate echipamentul acela super te-ar fi salvat de asta.

 

Daca e accident usor, cadere de pe loc etc, nici aici nu e bun casco. Daca te folosesti o data de asigurare ca sa recuperezi 100 de euro de exemplu, dupa aceea asigurarea devine mai scumpa sau/si primesti mai putin data viitoare cand mai ai nevoie. Asa ca esti tentat sa nu il folosesti cand ai o doar oglinda sau un plastic de schimbat, ca sa il pastrezi pentru ceva mai mare. Iar bani din buzunarul tau.

 

Nu merita, afacerea asigurarilor e facuta ca sa iasa banii pentru societatile de asigurari, nu pentru clienti. Singura chestie pe care o dobandesc clientii e un sentiment de securitate. Dar e unul fals.

salut

 

sunt cu totul de acord la ceea ce ai spus......doar ca as face o precizare legata la noua grila de calcul pentru acc. .........acum cu noile legi 200 euro trebuie sa scoatem noi din buzunar in caz de acc.....ceea ce nu cred ca te face sa merite acel casco. daca ai o cazatura mai usoara poate cu banii aceea il repari si nu mai ai de facut mii de acte(birocratia ne omoara).... :rusinica: ...daca cazi mai serios sar putea sa nu mai ai nevoe de casco.....sunt de parere si eu mai bine un echipament mai seros........sunt patit ....anul trecut am avut si eu un acc....am avut pest 160/ora si am scapat ..mai putin gs-ul...... :crack:

 

 

parerea mea ......un castum face diferenta.....nu vreau sa speriu pe nimeni dar daca as pune 2-3 poze cu costumul...sau ce a mai ramas probabil cred ca va-ti convinge ca pe doua roti un echipament bun e mai util decat ....casco....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrez un Suzuki GS 500 din 1992. Repararea lui ma costa prea mult timp si bani, desi culmea, am toate piesele si trebuie doar asamblate ca sa mearga. Asta si cheia, care e data disparuta.

 

So...cine are nevoie de chestii de pe ea....go for it. Am si un numar de piese noi noute, originale, luate prin reprezentanta Suzuki, pe care nici nu le-am desfacut din ambalaj.

 

Vreau eu OGLINZILE!!!!! le iau sigur!

 

poti sa imi lasi mesaj pe cristianvasile78@yahoo.com

 

 

merci.

 

PS: iti las aici mesaj deoarece casuta imbox este plina si nu imi da voie sa trimit mesaul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :rusinica: :crack: gata !!!! a venit si suzi a mea !! cu acordul vostru de astazi o sa ma alatur si eu grupului de geseisti. am mers doar cativa kilometri , maine o scot la drum . trebuie sa fiu foarte gentil cu ea, sa ii duc la capat rodajul. vin un pic mai tarzior si cu ceva poze . sanatate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-34342-1206131447_thumb.jpgpost-34342-1206131903_thumb.jpgpoze, cum am promis. calitatea lasa un pic de dorit, se innoptase si nu aveam decat telefonul :rusinica: , dar e in regula, maine va fi soare , muuult soare .

 

cristian78 Posted 47 minutes ago

bine ai venit. felicitari si sa te bucuri de ea.

JhOn Posted Today, 09:11 PM

felicitari pt achizitie. si bine ai venit in randul posesorilor de GeSeuri

 

Multumesc pentru felicitari!

 

O intrebare as mai avea. ce benzina recomandati voi ? cifra octanica. si de unde eventual. sunt ceva diferente la calitate intre benzinarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu bag lukoil de 95 de regula si nu se plange

la alte peco uri bag premium,dar evit peco urile no name.deci caut petrom,omv,mol,rompetrol

 

--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 09:11 -------------
deci merge aproape cu orice.am bagat si cu cifra octanica mai mare,dar tot asa o simteam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu bag lukoil de 95 de regula si nu se plange

la alte peco uri bag premium,dar evit peco urile no name.deci caut petrom,omv,mol,rompetrol

 

Agip, Petrom, OMV, Mol, Rompetrol. Never de la o benzinarie "no name" (la fel si la masina). De obicei de 95, premium FARA plumb sau echivalent (ca fiecare ii zice altfel)

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 19:23 -------------</small><br/>

poze, cum am promis. calitatea lasa un pic de dorit, se innoptase si nu aveam decat telefonul :rusinica: , dar e in regula, maine va fi soare , muuult soare .

 

 

Multumesc pentru felicitari!

 

 

Nu se vad pozele :crack:. De fapt in ultimele zile nu prea am mai vazut nici o poza pe forum...

 

Felicitari pt moto.

 

Maine nimeni nu iese la o plimbare? Asa, usurica, intalnire la Biker's (din Vatra Luminoasa, nu Otopeni, dar poate ajungem si pana acolo)?

Editat de anescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@anescu

mai nu stiu cum sa fac . am observat ca nu merg pozele. dar nu reusesc.

Plimbare vroiam sa propun si eu. Am tot mers astazi, am facut vreo 200 de km. M-am plimbat singur. Sa ma invat cu motorul. As vrea sa ies si maine. Eu nu stiu unde vine Biker`s . Na.. sunt nou in bransa. Dar pot sa gasesc daca imi dai ceva repere. Chiar sper sa fie vreme buna sa mergem la o plimbarica. Sunt deschis la orice varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la benzina ... fara plumb 95 ( cea cu pisolul verde, am avut ocazia sa nu scrie pe pompa... dar m'am luat dupa culoare, daca nu ma insel la lukoil sunt 2 tipuri de 95, cu si fara plumb. ) am incercat si 98, si carerra 100 de la OMV insa nu am observat diferente. singura diferenta a fost la bani.

 

cat de plimbare.... eu sunt pe bara, pieton pt cateva luni. m'a luat radarul vineri seara :crack: 118 pe kiseleff. cred ca scoateam mai mult ... :rusinica: ...dar am zis sa nu ma grabesc :crack:

 

 

biker's din oras... este pe matei voievod... nu mai stiu numarul. pe linia lu 86 si 90. aproape de universitatea de arta teatrala si cinematografica I. L. Caragiale. chiar pe acolo in acele curti se vinde apa minerala la sticla de ciob, vei vedea cu siguranta. poarta e mereu deschisa iar in curte sunt mereu motoare.

 

las' ca recuperez eu aceste zile frumoase :crack: :crack: :crack:

 

--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 22:11 -------------
p.s. piratule, nu prea te'am vazut pe mess. mai ai maneta de ambreiaj??? o verau eu cat mai urgent caci.... am reusit permormanta s'o rup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de plimbare.... eu sunt pe bara, pieton pt cateva luni. m'a luat radarul vineri seara :crack: 118 pe kiseleff. cred ca scoateam mai mult ... :rusinica: ...dar am zis sa nu ma grabesc :crack:

biker's din oras... este pe matei voievod... nu mai stiu numarul. pe linia lu 86 si 90. aproape de universitatea de arta teatrala si cinematografica I. L. Caragiale. chiar pe acolo in acele curti se vinde apa minerala la sticla de ciob, vei vedea cu siguranta. poarta e mereu deschisa iar in curte sunt mereu motoare.

 

Pai n-ai dovada pt 15 zile? Sau ti-au dat numai pt vineri, cat sa ajungi acasa :crack:? 3 luni? Trece juma de sezon :crack:

 

Da, Biker's e acolo unde zice si JhOn. Matei Voievod face legatura intre Blvd Carol si Soseaua Mihai Bravu (este continuarea strazii Vatra Luminoasa). Cum vii de la Mihai Bravu, treci de semaforul de la Agricultorilor (e singurul pe Matei Voievod), mai urmeaza o strada la dreapta cam la 200 m, si dupa asta cam la 100m pe partea dreapta.

 

Daca facem o plimbare eu as zice undeva la ora 15-16, ca pana pe la 14 sunt cu treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea... imi pare rau de patanie. Stiu unde e UNATC-ul, ai fost exact in detalii :crack: , cred ca am inteles destul de bine cum sa ajung.

 

Pai n-ai dovada pt 15 zile? Sau ti-au dat numai pt vineri, cat sa ajungi acasa :crack:? 3 luni? Trece juma de sezon :rusinica:

 

Daca facem o plimbare eu as zice undeva la ora 15-16, ca pana pe la 14 sunt cu treaba.

catalyn84 e id-ul meu. e ok si dupa amiaza. acum vad ca e cam innorat. sper sa se faca frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...