Sari la conținut

Accident Mortal Bistrita Nasaud


Reaper
 Share

Postări Recomandate

:bigstar: daca de pe acum s'a inceput asa, am vaga impresie ca va fi iarasi un an foarte nasol. in sensul in care ne vom cerna si mai mult. pot spune ca mi'e teama. totusi, sa speram cu totii ca nu vor mai fi accidente, sau ca numarul acestora se va reduce considerabil.

 

:P rip pt rider.

 

nu trebuie sa ai doar o impresie, trebuie sa fii convins ca va fi si mai macel.

a crescut exponential nr motocicletelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cretinism - Problema evidenta cu acei cativa cativa neuroni ai conducatorului moto.....probabil din cauza temperaturii scazute, de afara, circulatia sangelui s-a ingreunat prin putinul creier existent. Datorita acestei probleme evidente, conducatorul moto a fost surprins(in timpul iernii) de polei, zapada sau carosabil inghetat(cauciucuri reci..etc). Nu putem spera decat ca astfel de specimene sa poata invata de la specimenele care se sacrifica, cum este acest sofer moto. :bigstar:

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cretinism - Problema evidenta cu acei cativa cativa neuroni ai conducatorului moto.....probabil din cauza temperaturii scazute, de afara, circulatia sangelui s-a ingreunat prin putinul creier existent. Datorita acestei probleme evidente, conducatorul moto a fost surprins(in timpul iernii) de polei, zapada sau carosabil inghetat(cauciucuri reci..etc). Nu putem spera decat ca astfel de specimene sa poata invata de la specimenele care se sacrifica, cum este acest sofer moto. :bigstar:

 

pe tine nu te-a surprins niciodata poleiul, n-ai iesit niciodata iarna cu motoreta, nu i-ai dat gaz ca e drumul bun, n-ai cazut niciodata ca ai blocat fata?...gandeste-te putin inainte sa critici, puteam fi oricare in locul lui.

de morti numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la inceput imi parea rau de astfel de evenimente.imi ramaneau in minte foarte multa vreme dar astazi chiar nu ma mai misca asa ceva. sincer imi pare rau de motocicleta,este singura care nu avea nici o vina.

consider ca trebuie sa fii cel putin dus cu sorcova pentru a iesi cu un speed pe vremea asta la sosea . indiferent daca era ud sau zapada ei au ignorat cel mai important lucru : CAUCIUCURI RECI .

fara RIP , a platit cu viata prostia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuvintele sunt de prisos!!! nu-i judec, ca nici eu nu sunt mai bun!!!

ce ramane acum de facut e sa invatam din greselile lor!!!

bafta tuturor!!! asfalt uscat!!! ride safe oameni buni!!!

RIP :bigstar: :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine nu te-a surprins niciodata poleiul, n-ai iesit niciodata iarna cu motoreta, nu i-ai dat gaz ca e drumul bun, n-ai cazut niciodata ca ai blocat fata?...gandeste-te putin inainte sa critici, puteam fi oricare in locul lui.

de morti numai de bine.

 

 

Ba da, am facut tot ce ai spus tu mai sus.....si miine o sa ies cu motoreta....singura diferenta este ca eu unu traiesc.....poate te intrebi de ce? poate ca, eu unu, stiu sa adaptez atentia la conditiile de drum...... nu ca personajul in cauza, pe care ,cel mai probabil, l-a surprins temperatura scazuta si conditiile vitrege de drum.

 

Trageti concluzii si invatati din greselile altora......invatati sa conduceti motoreta in asa fel incat sa puteti ramane in viata si-ntregi.

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai ii de zis pacat ca sa inatamplat si R.I.P. .Dar cand va aud cu vorbe sa invatam din greselile lor imi vine sa rad ,pai daca invata vreunu din gresala altora nu mai erau accidente deloc , de obicei aia care scriu "sa invatam din gresala celorlalti " aia merg a doua zi si ii da in gura la moto de ii sar pistoanele , Prima oara cand nu aveam moto si citeam pe forum cum ii bine sa mergi ce trebuie sa nu faci cu ce viteza sa circuli eram constincios si daca ma intrebai cand ai moto cum mergi ziceam ca merg cu 40 in spatele masinilor fara o depasire si cu armura de otel pe mine dar dupa ce til iei nu mai ii asa , in prima zi am invatat sa schimb vitezele in a 2 am mers un pic prin oras si dupaia vum vum ia sa vad cat mere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai ii de zis pacat ca sa inatamplat si R.I.P. .Dar cand va aud cu vorbe sa invatam din greselile lor imi vine sa rad ,pai daca invata vreunu din gresala altora nu mai erau accidente deloc , de obicei aia care scriu "sa invatam din gresala celorlalti " aia merg a doua zi si ii da in gura la moto de ii sar pistoanele , Prima oara cand nu aveam moto si citeam pe forum cum ii bine sa mergi ce trebuie sa nu faci cu ce viteza sa circuli eram constincios si daca ma intrebai cand ai moto cum mergi ziceam ca merg cu 40 in spatele masinilor fara o depasire si cu armura de otel pe mine dar dupa ce til iei nu mai ii asa , in prima zi am invatat sa schimb vitezele in a 2 am mers un pic prin oras si dupaia vum vum ia sa vad cat mere

 

 

singura diferenta e ca eu nu am spus nimic de viteza.....am spus doar sa adaptati antentia la conditiile de drum...din punctul meu de vedere toata stima si respectul daca puteti merge cu 200 sau 300km/h pe gheata...ideea e sa ramaneti in viata si nevatamati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la inceput imi parea rau de astfel de evenimente.imi ramaneau in minte foarte multa vreme dar astazi chiar nu ma mai misca asa ceva. sincer imi pare rau de motocicleta,este singura care nu avea nici o vina.

consider ca trebuie sa fii cel putin dus cu sorcova pentru a iesi cu un speed pe vremea asta la sosea . indiferent daca era ud sau zapada ei au ignorat cel mai important lucru : CAUCIUCURI RECI .

fara RIP , a platit cu viata prostia .

esti prea dur. sigur, au gresit.

dar sa-ti para rau doar de niste fiare?

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu dur, nu ma bucur ca a murit nimeni, dar nici trist nu pot sa fiu. Cand ies cu motocicleta iarna, o fac pe riscul meu. Cand merg cu motocicleta cu viteza, o fac pe riscul meu. Cand merg cu motocicleta noaptea (nu stiu cat de iluminat poate fi un DN) o fac tot pe riscul meu. Cand merg fara echipament de protectie, da tot pe riscul meu. Cand le fac pe toate 4 in acelasi timp inseamna fie ca mi s-a urat de viata, fie ca sunt cam retardat, inconstienta a fost demult depasita.

De fapt, pot sa ma bucur. Ma bucur ca nimeni in afara de cei doi nu a patit nimic. Unii care merg la 12 noaptea cu o "motocicleta Honda NEINMATRICULATA" (probabil Fireblade, sau cel putin 600RR ca numai de-alea face Honda) si "fara echipament de protectie", si era sa uit "fara carnet categoria A" au oricum zile numarate.

Daca omorau pe cineva cunoscut / drag nu stiu daca mai arunca fiecare cu RIP in stanga si in dreapta.

 

Nu stiu de ce se ascunde toata lumea in spatele RIPurilor si nu spune lucrurilor pe nume. Cati alti indivizi cel putin la fel de dubiosi, inconstienti si periculosi ca astia nu mor?

 

Mi-as pune mai degraba problema a cui era motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptele s-au intamplat , asa ca degeaba se agita unii incoace si incolo , educatia rutiera se face in timp si asa cum ii placea unui prieten sa spuna : Nu fiecare om care se urca pe motocicleta e neaparat si motociclist.Sa ii fie tarana usoara "pilotului" si multa sanatate pasagerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...