Sari la conținut

Accident Grav La Arad - 13.01.2008


sil3nt_control
 Share

Postări Recomandate

:wink: nu e de bine. nici jumate din prima luna a acestui an si deja 2 accidente grave. primul soldat cu mort, acum cu vatamari corporale destul de grave. speram ca se vor face bine, ca nu vor ramane cu urmari grave.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/doi-so...contrasens.html

 

in reportaj sunt prezentate 3 accidente, ultimul fiind cel despre care se vb aici

 

...

Şi în Arad, o fată de 15 ani şi un tânăr de 24 au fost duşi de urgenţă la spital, după ce motocicleta lor s-a izbit de autoturismul din faţă. Tânăra s-a lovit la coloană, iar băiatul are fracturi la ambele mâini.

 

În urma impactului, o scânteie a aprins cele două vehicule, care au ars în întregime. Poliţiştii sunt de părere că motociclistul nu a păstrat distanţa şi s-a apropiat prea mult de maşină.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In reportajul de la tv, nu s-a mentionat nimic de fractura la coloana..ci leziune..sper sa nu fie grav. azi e 13 asa e. nu intotdeauna..insa pt unii....sper sa fie norocoasa si pt cei 2..si sa reziste...sanatate maxima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa roata subtire spate, toba 2in1 (bicilindru) si manarele alea cu cuiele de de agatat bagaje, parea a fi un Suzuki GS500.

Sper sa nu fie atat de grav cum ziceau la tv, si sa isi revina amandoi!

.... cu siguranta NU era un Suzuki GS500 ... are 4 cilindri ... doua discuri de frana pe fata ... si dupa codita spate as spune ca era ''ceva'' mai sportiva

.... orice ar fi fost... e greu sa-ti mai dai seama din imaginile alea .. dar exclus gs..

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... cu siguranta nu era un Suzuki GS500 ... are 4 cilindri ... doua discuri de frana pe fata ...

.... orice ar fi fost... e greu sa-ti dai seama din imaginile alea .. dar exclus gs..

Da. My mistake. Pe reportajul de la Prima, la prima vedere parea un bicilindru. Acum am vazut reportajul de la PRO, unde se vede clar ca are 4 cilindrii.

 

Recuperare grabnica si totala amandoura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sorin28m

din pacate se intampla....

astazi am trecut prin sanicolau si m-am intersectat cu un motociclist (2persoane) care mi-a sarit in ochi pt ca a cumparat motocicleta de la mine (kawa zr7f!

m-am uitat dupa el si i-am zis colegului care era cu mine..-uite-l ce grija are de motor(mergea cu 20 / h pe o portiune cu piatra cubica !)

Baiatul este incepator si nu avea mania vitezei din cate stiu eu !

din poze este clar ca este zr7

si sigur este el pt ca dupa 10 min m-am intersectat cu salvarea si politia !

Insanatosire grabnica !

post-20185-1200261025_thumb.jpg

post-20185-1200261115_thumb.jpg

Editat de sorin28m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sorin28m

cu ala cu zx-ul verde m-am intersectat pe pod la subcetate dupa ce m-am intersectat cu asta cu zr7-le la sinicolau

ala mergea destul de tare in schimb asta cu accidentul mergea ca si cu mopedul cand am trecut pe langa el

probabil cum a scapat de piatra cubica ia dat gaz

avea nr rosu pe moto

este din aradul nou baiatul , pe constitutiei sta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci pana la urma iar ne intoarcem la vechea poveste...motor prea bomba pt unu' fara experienta...nasol... :wink:

Kristake...be gentil with him...nu se stie ce-a facut..poate ala cu masina i-a franat in fatza si el fiind incepator l-a furat peisajul si a uitat sa puna frana....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai abtineti-va fratilor pe alunecusul asta. Va mana al din lac sa va dati pe gheata pe doo roti in trafic? :wink:

 

Sper din toata inima sa se faca bine amandoi. De prostie n-o sa-i vindece nimeni, da' macar sanatosi si intregi sa fie. Sa-i ajute Dumnezeu.

 

PS: + asta /index.php?showtopic=163878 sunt deja doua accidente grave in primele zile din an. Pe bune, stiti ce misto e sa te dai vara?

Editat de ahonen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu in dimineata asta la stiri... Multa sanatate celor doi!!!

Chiar daca aveau viteza mica, se puteau duce pe alunecusul asta chiar si 20m... Eu am cazut o data la 40 la ora si am alunecat pe mazga vreo 15m. Oricum, e bine ca nu a ars nimeni in afara de fiarele alea.

Poate cei care sunt din Arad sa ne dea mai multe amanunte in continuare legate de starea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :wink: :P ..daca va uitati la unul din filmulete cind ia interviu la soferul daciei el asa cam dezinvolt spune ca nu avea viteza ca nu sunt nici 100 de metrii de cind a iesit in sosea!!...nu cumva asta este un ciudat din ala care te vede ca vii cu motoru si i-si zice in sinea lui, da-l in p..a mea de motorist ca asta vine incet si ce poa sa-mi faca daca ma loveste...ehh, rahat...mai bine ies in fata lui si ai intorc spatele sa vad ce frine are!!

...oare nu cumva acel sofer de dacie este un asemenea om?...stiti voi de care ca toti ne-am confruntat cu o situatie asemanatoare!!...

...sau poate ca dor incerc eu sa-l scot pe motorist... :makeout: ...cine stie?..

 

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 09:43 -------------

Mai abtineti-va fratilor pe alunecusul asta. Va mana al din lac sa va dati pe gheata pe doo roti in trafic? :makeout:

...la noi in arad de o saptamina este vreme buna, ziua avem chiar si 12-13 grade!!...nu-i alunecus si nici zapada nu am avut anu asta!...eu in weekend-ul asta am facut 400km, chiar si in ungaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ii putin ciudat ca parca incearca sa se scoata soferul daciei, daca stie ca ii nevinovat ce tot atatea expplicatii??????????si eu cred ca i-a iesit in fata motociclistului de pe o straduta si mergea incet..........

cine stie ce o fi fost ....... insanatosire cat mai rapida si fara urmari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand le doresc insanatosire grabnica celor doi.

In al doile rand, vreau sa atrag un pic atentia, si nu o spun din dorinta de a avea castiguri de vreun fel. Pentru ca numarul motoarelor si scuterelor a crescut simtitor, pentru ca examenul se obtine foarte usor, pentru ca nu exista reglementari in ceea ce priveste puterea si experienta etc as sugera sa sprijinim Asociatia Motociclistilor in lupta cu sistemul asta infect.

Nu putem sa asteptam rezultate din partea unei AMR care are pana in 100 de membri. Altceva ar insemna sa spuna AMR ceva in numele a 1000 de oameni.

Vrem sa schimbam procedura de obtinere a permisului, procedura de scolarizare a conservarilor, vrem sa urmarim evolutia accidentelor pana la solutinarea dpdv al legii, vrem sa facem multe dar aven nevoie de sprijinul in primul rand moral din partea voastra.

Inca o data insanatosire grabnica celor doi si totodata imi cer scuze daca am fost offtopic. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou...

 

n-am nimic cu nimeni dar cand esti incepator (si evident ca era dupa cum s-a produs accidentul) nu iei frate oameni cu tine pe motor. ei ce vina au ca reflexele tale nu sunt formate?

 

si mai lasati-l pe ala cu dacia. cred ca si ala era un biker slayer care avea ca scop sa darame toate motoarele de pe strada.

 

romania, ianuarie, motocicleta... nu prea se potriveste nu credeti? mai ales fara experienta. nu e mai bine pe caldura, cu asfalt si implicit cauciucuri calde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou...

 

n-am nimic cu nimeni dar cand esti incepator (si evident ca era dupa cum s-a produs accidentul) nu iei frate oameni cu tine pe motor. ei ce vina au ca reflexele tale nu sunt formate?

 

si mai lasati-l pe ala cu dacia. cred ca si ala era un biker slayer care avea ca scop sa darame toate motoarele de pe strada.

 

romania, ianuarie, motocicleta... nu prea se potriveste nu credeti? mai ales fara experienta. nu e mai bine pe caldura, cu asfalt si implicit cauciucuri calde?

 

Insanatosire grabnica accidentatilor.

Stiu ca in alte parti ale tarii este un frig naprasnic , dar ieri, in Arad, la ora acidentului erau 14 grade Celsius si un Soare stralucitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ne rugam, sa se faca bine, si sa vina ei sa ne povesteasca ce s-a intamplat.

 

 

eu ma uit lung in fiecare dimieata si o vad cum se iteste din zapada. sunt convins ca daca ar fi 10 grade, soare, si drumul uscat nu m-as da in laturi sa o incalec. acum sa dam cu zapada-n el ca era incepator... fiecare are limitele lui, unii se subestimeaza, altii se supraestimeaza... stim foarte bine cu totii expresia... ca doar nu o sa mi se intample tocmai mie...

 

insanatosire grabnica si recuperare 100% le doresc la amandoi. Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la noi in arad de o saptamina este vreme buna, ziua avem chiar si 12-13 grade!!...nu-i alunecus si nici zapada nu am avut anu asta!...eu in weekend-ul asta am facut 400km, chiar si in ungaria!

 

 

ce aderenta are o anvelopa moto pe asfaltul rece :wink: mergi constient si prudent daca vrei sa te dai si vara :P :makeout:

 

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 15:23 -------------

Insanatosire grabnica accidentatilor.

Stiu ca in alte parti ale tarii este un frig naprasnic , dar ieri, in Arad, la ora acidentului erau 14 grade Celsius si un Soare stralucitor.

 

poti sa te freci cu razele solare ca asfaltul ii tot rece si anvelopa moto nu are aderenta :makeout: tre sa mrgi mai prudent si constient daca vrei sa te dai si la vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...