Sari la conținut

Sambata la Rosiori - 02.04 -


theBD
 Share

Postări Recomandate

Eu vin!!!

 

De altfel propun ca :

 

1. dimineata sa mergem intr-un supermarket sa luam 2 -3 pachete de pulpe pui .. etc sa avem ce manca!

 

2. se va merge croaziera 100kmph!

 

3. SUPER ORDONAT. Fara depasiri in cadrul grupului. Se va stabili ordinea de mers de la inceput. Nu se ramane in urma aiurea .. etc

 

Telefonul meu e in semnatura. Lasati si voi .. sa le avem (e bine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah! Organizator e Ares mah, nu eu.

Motivul plecarii este aducerea masinii lui Ares la Turnu, pentru reparatii, etc. Cu auto merge tatal lui Ares, el o sa mearga cu motorul, desigur, si noi restul la fel. Ideea este ca ar trebui sa mergem ori in spatele masinii, care cred ca tine 100 km/h la croaziera, ori sa plecam inaintea ei daca nu tine. Trebuie vorbit au Ares. Fac eu treaba asta :grinbandit: si va anunt.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un loc in spate? As veni si io... Cam la cat estimati cheltuielili?

Daca vrea careva sa-si injumatateasca cheltuielile pe benzina, ori vb deseara pe unde ne adunam, ori la tel: 0744.158.180 (Raul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheltuieli:

 

maxim 300km dus intors:

 

consum 4% - 12 litri -> 385.000 lei benzina (e cam 32.000 litrul)

consum 5% - 15 litri -> 480.000 lei

consum 6% - 18 litri -> 575.000 lei (se ingroasa gluma).

 

Eu sper sa nu depasesc 4% :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: Si asta suna interesant ...

 

bagatzi o ora decenta de plecare ..nu f dimineatza k murim de frig ..si in plus EEEEE SIMBATAAAAA!

 

si neaparat o oprire la un OMV pt o cofi :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nu e gluma de 1 aprilie,

deci treaba sta in felul urmator:

 

- nu trebuie cumparat nimic din bucuresti, ca oricum trecem prin Rosiori de Vede(cam asta e destinatia, nu Turnu Magurele)

- important este să plecăm maxim la ora 8:30 dimineaţa, ca să avem timp de un grătărel, daca voi tot vreţi să reveniţi în Bucureşti seara de sâmbătă.

- ORA DE PLECARE este 8.00 AM;

- loc întălnire: EVEREST ROMANĂ;

- data plecării: SĂMBĂTĂ, 02.04.2005.

- distanţa Bucureşti - Roşiorii de Vede(jud.Teleorman): cca. 130 km.

 

Având în vedere că majoritatea suntem chopperişti, viteza de croazieră va fi de aproximativ 90-100 km/h in afara localităţilor, iar în rest, 50-60 km/h.

 

am nevoie de o cifră aproximativă a numărului de oameni care merg, să ştiu să le zic alor mei cât să se pregătească. Asta cam pana în ora 18, astăzi.

 

Deocamdata, din câte văd pe aici, plimbăcioşii sunt ăştia:

-Eu, 0745 102 805

-Baiazid, 0788 181 385

-Mielu, 0723 159 722

-Stimpy ???

-Nucu

-TheBD 0742 035 455

 

Pentru comentarii ma gasiti pe Y! messenger: voodooman_vic@yahoo.com

sau pe mobilul afisat mai sus.

 

Show must go on.

 

V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa discutii private :banana: cu dl Ares ...ne-am gindit sa va intrebam daca nu cumva preferati intilnirea la un OMV din drumul nostru, avind in vedere k everestul e destul de scump iar la OMV au cafea mult mai buna? putem sa bem una pina se string toti plus k putem alimenta motoarele ...

e doar o propunere ..nu dati cu parul :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marce zice ca ar fi unul , da nu m-am prins care.

ma rog, uiite citatul:

 

pai daca ai zis k o luam spre sos alexandriei ..e unul acolo jos la rondul cosbuc ..la casa poporului..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti unde e magazinul Motor Unu acum? acolo la intersectia aia este Rondul Cosbuc ..si daca o iei un pic in sus pe linia tramvaiului 32 care vine de la Unirii si merge in Rahova ..la vreo 100 m pe partea stinga e un OMV

 

nu se poate sa nu il stiti! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bre, acuma cred ca stiu unde e OMV-ul ala. cred ca de la Unirii, de unde intorc tramvaiele pe acolo, se merge spre rahova urmarind linia de tramvai a lu' 15 sau 32. si undeva pe stanga se afla OMV-ul respectiv. gresesc?

 

si cred ca se iese elegant pe soseaua Alexandriei, daca nu ma insel.

 

nu mai am harta bucurestiului aia de RATB, ca era mai simplu cu ea in fata.

Editat de ares666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Ares, acolo e! Se iese k lumea prin 13 septembrie asta daca vrei sa scapi de trecerea pe Calea Rahovei.

Daca o sa fim multi e mai ok sa ne vdm intr-o beniznarie decit sa atragem atentia parcind pe trotuar in fata la Everest multe motoare.

Eu una va astept la OMV la ora la care ziceti voi k ajungeti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai la EVEREST, ca nu cred ca e vreo problema sambata, nu deanjam pe nimeni, nu turam motoare nu nimic.

 

deci la 8 la everest, si apoi ne duci tu de nas pana la omv, ca fara cafea nu ma trezesc bine. ok asa?

 

Lista actualizata:

EU: 0745 102 805

Mielu: 0723 159 722

TheBD: 0742 035 455

R_MARCE: 0723 250 051

Nucu(???)

Stimpy 0742 029 528

Moshulika (???)

 

apropos, oameni buni, am nevoie de siguranta, cum am spus, spuneti clar care veniti, dintre cei marcati cu ???, adica Nucu si Moshulika.

 

eu zic ca e un grup suficient de mare incat sa nu ne incurcam in trafic, sa se mearga linistit cei o suta si ceva de km, si suficient de mic incat sa incapem in curte, sa bagam un gratar.

 

de cumparat de ale gurii, putem lua din Rosiorii de Vede, ca sunt deschise magazinele, ca sa nu ne caram cu carnea in rucsaci, sa se incalzeasca si sa curga zeama pe acolo. parerea mea.

 

a ramas sa ne intalnim la Everest Romana, discret, ca sa nu suparam organe, sau daca va este mai la indemana, ne putem vedea direct la Academia Militara, dat fiind faptul ca au o platforma mare in spatele cladirii, la baza dealului academiei (asta este pe langa eroilor, spre 13 septembrie.), acuma mi-a venit ideea.

Editat de ares666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...