Sari la conținut

Sambata la Rosiori - 02.04 -


theBD
 Share

Postări Recomandate

Bravo mai, frumos drumul.

Atentie mare la radare ca sunt gramada.

De ce nu va intalniti voi pe la pod la grozavesti, ca e si un OMV intre grozavesti si apaca si in plus se iese foaarte usor spre alexandria (drept in fata pana la drumul taberei, nitel stanga la razoare si apoi drumul sarii - antiaeriana)

(42 minute din regie in alexandria cu oltcitul :grinbandit: pe traseul asta)

Pacat ca ivan al meu nu stie ce e aia suta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, topicul este inchis.

 

sunt suficienti oameni pentru un grup nici prea mare nici prea mic pentru propria noastra siguranta in deplasare.

 

cei care vor merge sigur:

1.eu

2.baiazid

3.mielu

4.theBD

5.R_MARCE

6.stimpy

7.sorin

 

end of story. stiu ca sorin si r_marce se vor simti straini de noi restu chopperistilor, ca vor vrea sa mearga si ei conform motoretelor lor, nu alor noastre, dar ii "convingem" noi sa nu depaseasca 100 km/h. :grinbandit:

 

numa bine,

ne vedem maine dimineata la ora 8 la everest de la romana (intre McDonald's si KFC).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nucu has entered the building. you're in, dude.

cei care vor merge sigur:

 

1.me, myself and I ,ca am bagaj si nu am loc de pasager... (si m-am saturat de mers cu pasager)

2.baiazid + miss Baiazid :grinbandit:

3.mielu + nevasta (?!? da nu stiu sigur)

4.theBD

5.R_MARCE

6.stimpy + consoarta (la fel, nu stiu sigur)

7.sorin

8.nucu

 

numa bine,

ne vedem maine dimineata la ora 8 la everest de la romana (intre McDonald's si KFC).

 

p.s nenea lupule, esti binevenit, ca oaspete de onoare, desi cred ca o sa mergi in pitesti, din cate te-am auzit.

 

p.s.2: eu cred ca raman pana duminica la ai mei, ca nu i-am vazut de la Craciun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,salutare...Ce pacat ca citesc si eu topicul asta la spartul targului :banana: :grinbandit: pentru ca as fii venit si eu negresit ,bineinteles asta daca ma luati mi pe mine...:laugh:(Ce rau imi pare...Poate data viitoare ma anunta si pe mine cineva la telefon.Sper ca ati vreme buna si va astept cu poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

in primul rand, Drog', ma aigur ca te sun data viitoare cand mai merem pe undeva. oricum, ne vedem la salon sambata.

 

in legatura cu plimbarea, mie mi-a placut foarte mult, se putea si mai bine daca era vreme de mers cu motorul, ca sincer, a fost cam frig ieri. Dar cu pauza de ceai fierbinte, a mers ok. Si gratarul, a fost delicios, cel putin mie mi-a placut mult, nu mai mancasem de mult fripturi.

 

Contrar asteptarilor mele, in loc sa ma intrebe parintii ce si cum e cu motorul meu, se holbau la motoarele prietenilor mei :grinbandit:

 

data a coincis si cu aniversarea bunicii mele (e tinerica , doar 75 de primaveri :banana: ) , care cand a vazut atatea motoare i-au dat lacrimile. era tot familionul la tzara, asa ca am nimerit bine.

 

pacat ca nu am putut sa bem, ca am plecat in aceeasi zi, dupa amiaza inapoi in bucuresti. Tata pregatise niste vin si tzuica, tataie la fel, ce mai, loc de dormit era, dar copiii astia erau grabiti nene sa ajunga inapoi la bucuresti. asta e, ai mei spera sa revenim cat de curand, dar sa stam la o cana de vin cu ei, sa stam mai mult sa ne simtim si mai bine, ca alta e cand bei o bere, un vin, o tzuica la gratar, nu?

 

Lista cu participanti a fost:

baiazid + cristina,

mielu + mona,

nucu,

the BD,

sorin,

si eu.

 

Seara in bucuresti, singurii tristi care mai aveau chef de-o bere, am fost eu, baiazid si sorin cu niste prietene. Restul s-au predat la somn. :laugh:

 

De mers s-a mers atat la dus cat si la intors foarte incet, pentru ca era vant, si pe chopper e nasol rau daca nu ai geam care sa te apere cat de cat. Ma rog, eu fiind in capul grupului, am mers ca bunica, mai ales prin localitati, ca sunt incepator, si prefer sa bag benzina decat sa cotizez la Polizei, pentru depasire de viteza si cine stie ce alte gafe...

 

Tin sa le multumesc tuturor pentru participare, mai ales lui sorin si lui nucu, pentru ca ne-au "tolerat" viteza de croaziera cu care ei rpobabil nu sunt obisnuiti (90-100 km/h), dar cred ca restul ne-am simtit "safe" la viteza aia. Afost fain, ati promis ca mai mergem, cand se incalzeste suficient afara. I'm going to hold you for it.

 

 

pozele urmeaza Luni, cand le descarca cumatru' Baiazid. stay put.

 

PS. Marce, Moshulica, Stimpy : ru-si-ni-ca. Hai ca pe Stimpy il stiu ca e friguros din fire, dar Marce, no excuse. Uite, Sorin s-a trezit mai tarziu decat noi si ne-a ajuns din urma in Alexandria. Intr-adevar, ora aia e criminala, de acuma ne trezim mai tarziu sa facem plimbari.

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, am zis ca a venit si dkz da cum e in teste cu utilaju' s-a predat pe la iesire din Bucuresti. Oricum next time, baga mare :grinbandit:

 

oricum a fost fain, daca nu era asa frig poate aveam alta parere despre viteza aia de croaziera. Si pana una alta e ok sa vezi cum se poate merge incet. toti am fost odata incepatori.

 

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ares: multumim pentru gazduire si tratatie! :banana: Tre sa mai facem o iesire de-asta ca a fost super!

 

@Sorinake: lasa-ne bre cu "incepatorii"! :ok: Am facut mushki la maini pe vantul ala tinandu-ma de ghidon! Mai ales la peste 120... Concluzia: daca nu la motorul asta, la urmatorul sigur o sa am grija sa am windshield!!!

 

Poze, la Baiazid cand o ajunge la munca maine. :laugh:

 

CONCLUZIA: In afara de frig nu am avut a ne plange mai de nimic. Drumul a fost bun, trafic destul de usor, mers ordonat, fripturica excelenta, sarmalele (din care unii, nu dam nume, n-au mancat :grinbandit: ) senzationale! Pacat ca numai pasagerii au putut degusta minunata tzuica fiarta si vinul... dar deh, nu le poti avea pe toate odata!

 

Hai sa avem bafta si numai drumuri uscate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...