Sari la conținut

Probleme F2?


is75bbc
 Share

Postări Recomandate

la mine se aude un sunet putin ciudat , ca un slab trancanit, ca si cum ar sari putin lantul... cand trag ambreajul nu se mai aude, cred ca e de la lantul de distributie.

Mai e inca o chestie ciudata... cand franez se aude in telescoape un mic pocnet.Ca si cum s-ar lovi ceva.Am inteles ca poate trebuie schimbat uleiul din telescoape, habar nu am inca...

Inca nu am rezolvat problema. :blink:

astept sa vina primavara sa ma duc sa ii fac revizia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am cazut pe stg la 10km/h si dupa 1timp mi s-a crapat capacul de pe stg pe verticala :blink:

apoi mi-a burat surubul care tine maneta ambreiaj de maner(undeva pe A2-autostrada buc-cernavoda)

Atat:)

si yo tre sa schimb uleiul din telescoape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... cand franez se aude in telescoape un mic pocnet...

Regleaza rulmentii de la jug (coloana de directie). Ai joc.

(Nu stringe nici prea tare, numa' pina dispare jocu' si ghidonul se invirte inca liber, sub greutatea lui. Daca nu stii ce faci mai bine du-te la mecanic.)

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine se aude un sunet putin ciudat , ca un slab trancanit, ca si cum ar sari putin lantul... cand trag ambreajul nu se mai aude, cred ca e de la lantul de distributie.

 

Daca nu se mai aude cand tragi ambreiajul, nu e de la motor. Mai degraba vezi ambreiajul sau cutia de viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine se aude un sunet putin ciudat , ca un slab trancanit, ca si cum ar sari putin lantul... cand trag ambreajul nu se mai aude, cred ca e de la lantul de distributie.

Mai e inca o chestie ciudata... cand franez se aude in telescoape un mic pocnet.Ca si cum s-ar lovi ceva.Am inteles ca poate trebuie schimbat uleiul din telescoape, habar nu am inca...

Inca nu am rezolvat problema. :bigstar:

astept sa vina primavara sa ma duc sa ii fac revizia.

 

 

Daca nu se mai aude cand tragi ambreiajul, nu e de la motor. Mai degraba vezi ambreiajul sau cutia de viteze.

 

 

oala de la ambreiaj e vinovata de acel zgomot, dar oricum nu merita schimbata (dupa putin timp devine iarasi zgomotoasa). e unul din defectele cbr-ului de 600.

 

mai pot aminti de releul de incarcare (nu numai pt cbr 600) care se repara prin inlocuire.

 

altceva? nu prea... e totusi HONDA! :bigstar:

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oala de la ambreiaj e vinovata de acel zgomot, dar oricum nu merita schimbata (dupa putin timp devine iarasi zgomotoasa). e unul din defectele cbr-ului de 600.

 

Asa e. Cam la toate apare chestia asta. Totusi inafara de pacanitul respectiv, altceva nu prea stie sa faca defectul asta.

Eu unul nu mi-as bate capul cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...