Sari la conținut

Accident in Bucuresti...


Dimitris
 Share

Postări Recomandate

poate ca cei care i-au dat motorul sunt la fel ca el sau poate ca si mai si :grinbandit:

Eu nu inteleg ce aveti cu firma BGS? Daca avea motocicleta personala si nu scria nimic pe ea pun pariu ca nu mai zicea unul nimic. El este raspunzator pentru faptele sale si cred ca va fi tras la raspundere si la firma si la politie. Nu mai amestecati firma.

 

 

P.S.

 

Anul de abia a inceput...aveti grija de voi! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu cred ca are legatura gradul de dobitocenie cu firma la care este angajat. si nu conteaza de la ce firma este, conteaza ce a facut si-i doresc in continuare sa nu mai urce pe motor niciodata in viata :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are faptul ca lucra la BGS si ca a cazut? Asta nu inteleg...de ce faceti atata tam-tam si atatea referiri la firma BGS.  :grinbandit:

are legatura cu faptul ca a pus un dobitoc cu chef de wheelie la viteza mare si in intersectie pe un motor puternic.

Ma indoiesc ca au teste psihologice speciale pt motociclisti.

Ca angajator esti responsabil pt ceea ce fac angajatii tai in timpul serviciului, si ai datoria sa nu le dai sarcini pe care nu sunt capabili sa le execute (exemplu: stai cuminte si mergi frumos, fugaresti fierul doar la interventii).

In plus ar trebui sa le faca cursuri speciale de pilotaj, nu numai ai carnet - hai pe motor. sunt curios cati km avea ala pe motor puternic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce aveti cu firma BGS? Daca avea motocicleta personala si nu scria nimic pe ea pun pariu ca nu mai zicea unul nimic. El este raspunzator pentru faptele sale si cred ca va fi tras la raspundere si la firma si la politie. Nu mai amestecati firma.

 

 

P.S.

 

Anul de abia a inceput...aveti grija de voi!  :grinbandit:

Astia de la BGS au precedente in lumea moto. Nu e singurul topic cu implicati de la BGS. Cu firma nu avem nimic cu ce-i care-i angajeaza avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

extraordinar, ar trebui dupa parerea voastra sa angajeze papa-lapte ca agenti de paza, care merg "cumintzei" si "au etica condusului" :banana:

 

faptul ca era angajat la bgs nu incrimineaza cu nimic bgsu. de ce nu va luati mai bine de gardienii publici, care au arme de foc si nu stiu sa inchege doua vorbe....sint curios cite teste psihologice trec aia pina le da puscociu pe mina....

 

sigmundfreuzilor ce sinteti :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o reclama pe care o fak, e logik sa para periculosi... cum au luat si hammerul asa au luat si motoarele. Crezi ca aia de la BGS sunt mari batausi?? nu cred ca au centura neagra sau alte deastea... BGS este o firma care a reusit sa isi faca o imagine de "pericol"...

p.s. ala nu a fakut wheelie in interesectie, motorul a alunecat in interesectie

p.s.s au pus radar pe regina elisabeta... sunteti happy acum??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa spui probabil ca a intrat in intersectie pe o roata, nu ca a alunecat. motociclistul cazuse, il durea in pix... dar un motor mai serios si cu ceva viteza poate sa faca VARZA un matiz.

 

PS: anyway, wheelie la 160kmh, in oras?

PPS: spune-i aluia cu matizul ca acum este radar. sunt sigur ca o sa fie tare satisfacut. :grinbandit:

PPPS: observi cum se inmuletesc numarul de "P" si nu de "S"? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa spui probabil ca a intrat in intersectie pe o roata, nu ca a alunecat. motociclistul cazuse, il durea in pix... dar un motor mai serios si cu ceva viteza poate sa faca VARZA un matiz.

 

PS: anyway, wheelie la 160kmh, in oras?

PPS: spune-i aluia cu matizul ca acum este radar. sunt sigur ca o sa fie tare satisfacut.  :grinbandit:

PPPS: observi cum se inmuletesc numarul de "P" si nu de "S"?  :banana:

Tu iti dai seama ce motor trebuie sa aiba baiatul si de cata putere sa dispuna pentur a face un wheelie in oras la 160 km/h??? Cel putin un ZX10...din cate stiu a fost implicat un ZZR...care este o motocicleta sporttouring nu foarte puternica si nu prea face wheelie.

 

 

@DCSAN20

 

 

Vad ca ai o problema cu BGS-ul...ai patit ceva din cauza lor? Spune-le lor nu noua!

Editat de sabin_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. motociclistul a cazut cand l-a ridicat pe o roata, motorul nu are cum sa mearga singur pe o roata :banana:

2. viteza de 160 km/h probabil a fost evaluata de vreo baba, martor la eveniment. Chestiile astea sunt relative

3. mersi pt explicatia cu p si cu s :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint curios cite teste psihologice trec aia pina le da puscociu pe mina....

Fii sigur ca daca un idiot din ala l-ar impusca pe vreunul de prost, iese cu scandal ca i-au dat arma idiotului.

Iar de periculosii de la bgs...ce sa spun, asta a mai ajuns la interventia aia pentru care venea asa de periculos? I-a folosit la ceva?

Sau poate daca iti venea motorul ala tie in cap acceptai scuza cu imaginea de periculosi? Legile nu sint si pentru supermanii si recuperatorii astia de 2 neuroni de la firmele de paza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu iti dai seama ce motor trebuie sa aiba baiatul si de cata putere sa dispuna pentur a face un wheelie in oras la 160 km/h??? Cel putin un ZX10...

sabine, parca tu ai postat odata un filmulet frumos cu un wheelie la peste 200 km/h, nu? si parca era un motor de 600 :grinbandit:

 

P.S. foarte periculos este baiatul, daca asa vrea el sa para, "distrugatorul de matizuri", "neuronul pe doua roti", "motodobitocul" sau mai bine "dobitociclistul".

Editat de cyborg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"marii" experti motociclisti strikes again. Nu conteaza ca-i angajat la BGS sau la XYZ ci faptul ca a fost in stare de asa ceva in oras, pe Kogalniceanu, in trafic. Asta denota multa prostie si uite-asa cum te mai vede unul cu moto pe strada te injura si nu stii de ce :banana:

 

Multumiri "expertilor" de genul asta pentru faptele lor de "vitejie" :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DCSAN20

 

 

Vad ca ai o problema cu BGS-ul...ai patit ceva din cauza lor? Spune-le lor nu noua!

Nu am nici o broblema cu BGS se pare ca citesti selectiv ,chiar am zis ca unii sunt chiar de treaba fara fite in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ziceti "slava domnului" ca nu s-a incheiat cu o tragedie si lasati impartialitatile la o parte si aici e valabila tot vorba "capu face capu trage"

in mod normal ar trebui sa i se anuleze permisul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce unii dintre voi acuza psihologii BGS-ului.Eu zic ca de vina au fost psihologii care l-au considerat "apt ptr. a conduce autovehicule categ. A".Dar oricum stim bine cu totii cum se obtine psiho in scoala si oricum si daca se face pe bune, a taia pe foaie cifra 2 intre impare si 7 intre pare si a apasa niste butoane colorate in fata calculatorului nu este un mijloc de depistare a unui inapt ptr. conducerea vehiculelor pe drumurile publice.

Editat de Catallin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sabine, parca tu ai postat odata un filmulet frumos cu un wheelie la peste 200 km/h, nu? si parca era un motor de 600 :grinbandit:

 

P.S. foarte periculos este baiatul, daca asa vrea el sa para, "distrugatorul de matizuri", "neuronul pe doua roti", "motodobitocul" sau mai bine "dobitociclistul".

Daca te uiti bine motocicleta s-a ridicat pe o roata la 80km/h in filmuletul ala nu la 200. Ca a ajuns la 200 e alta treaba....

 

Tu mergi pe un r1, nu s-a ridicat nicodata motocicleta pe o roata?

 

 

@alex307

 

Care e legatura cu poza aia? :banana:

 

 

Bine ca nu s-a incheiat urat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aflat de eveniment de la Adolphyno, in Etrusco si, dupa ce am plecat din Etrusco, la OMV Gara vad un Matiz verde sifonat, ii intreb daca ei sunt oamenii cu evenimentu' si, surprize, chiar ei erau. Nu erau suparati ci mai degraba mirati: "Da, domn'e, noi am intrat in intersesctie pe verde si a intrat cu motoru' in noi de ne-a rasturnat...!" :grinbandit:

p.s.

Si, referitor la toata discutia, bine ca n-a murit nimeni. Si nu inteleg ce comentam atat ca era de la BGS? Conteaza ca e vorba de un motociclist care a avut (provocat) un accident, care se putea solda cu consecinte mult mai grave. Ce scrie pe tricoul lui conteaza prea putin. Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-au zis cumva sau ai vazut din intamplare unde era lovit matizul? ma refer la inaltimea punctului de impact, fata de sol?

 

PS: chestia cu 160kmh este foarte subiectiva, e adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o dovada de cat de teribilishti sunt motociclishti. Ma intreb ce ar fi pe strazi daca shoferii idiotzi ar avea mashini cu potentzialul pe care-l au motoarele.

Imi pare rau de accident dar mai mult de cei din matiz.

INCETATZI SA MAI CONFUNDATZI STRADA CU PISTA, INCONSHTIENTZILOR.

 

 

Vretzi sa va datzi in figuri cu riscul de a vatama oameni nevinovatzi.

Nu exista comparatzie cu filmuletzul de pe autostrada soarelui ... cat de cat riscurile de vatamare ale altor persoane era redus intrucat nu circula nimeni pe strada.

 

Tot ce incercam sa facem cu fluturashii in scopul de a sensibiliza shoferii este distrus de un astfel de specimen. Sustzin in continuare ca trebuie sa educam motociclishti intai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti bine motocicleta s-a ridicat pe o roata la 80km/h in filmuletul ala nu la 200. Ca a ajuns la 200 e alta treaba....

 

Tu mergi pe un r1, nu s-a ridicat nicodata motocicleta pe o roata?

ba da, se ridica mereu pe o roata si fara ca sa vreau. dar si dobitociclistul putea s-o ridice pe a lui la 80 si s-o duca asa pana la 160. de ce as crede ca avea viteza FOARTE mare? pentru ca am vazut tot felul de accidente, precum matizuri lovite de bmw seria 7 si n-au fost rasturnate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca rasturnarea sa fie cauzata de mai multzi factori. Poate shoferul a tras brusc de volan pentru a evita ciocnirea iar in acel moment sa se fi intamplat accidentul.

Multa sanatate accidentatzilor. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...