Sari la conținut

"noua" Achizitie


ro nin
 Share

Postări Recomandate

Am găsit Uralul asta "la pachet", căutam piese pentru Nipra şi omul le dădea cu totul, are acte cu număr vechi, mai am rezervorul original şi ghidonul. Astea ar fi disponibile la schimb pentru câte ceva din ce-mi trebuie mie-destul de multe din câte se vede.E înscris cu ataş, omul nu mai are ataşul dar am găsit unul de Simson, sper să meargă. Aştept sugestii, oferte-aş vrea să-l refac dar nu neapărat original îmi place aşa cum are rezervorul şi ghidonul.

Ghidonul e gol, n-are comenzile.

Editat de ro nin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit Uralul asta "la pachet", căutam piese pentru Nipra Âşi omul le dădea cu totul, are acte cu număr vechi, mai am rezervorul original Âşi ghidonul. Astea ar fi disponibile la schimb pentru câte ceva din ce-mi trebuie mie-destul de multe din câte se vede.E înscris cu ataÂş, omul nu mai are ataÂşul dar am găsit unul de Simson, sper să meargă. AÂştept sugestii, oferte-aÂş vrea să-l refac dar nu neapărat original îmi place aÂşa cum are rezervorul Âşi ghidonul.

Ghidonul e gol, n-are comenzile.

Atasul de Simson nu il dai separat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dau nimic de pe Ural, ataşul de Simson vreau să-l pun la ea.

Disponibile sunt astea

 

attachmentid=275860]

 

Şi în primul rând mi-ar trebui aripile şi capacul de la aprindere.

 

De ce-l compătimeşti magic4ce- dezvoltă ideea!

Editat de ro nin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ataÂşul de Simson vreau să-l pun la ea.

 

Crezi tu ca se potriveste atas de Simson?Ia si mai studiaza putin problema.Tu ai 2 prinderi sus si 2 jos iar la Simson doar 1 sus si 2 sau 3 jos si chiar daca l-ai pune asa ,doar cu o prindere sus nu stiu cum ai putea sa-l reglezi pe bila de jos/fata care la tine e mult mai pe mijlocul motocicletei fata de Simson.PS.Poate te-ar interesa un schimb cu un atas de Dnepr/Ural (pune o poza cu atasul tau).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce-l compătimeşti magic4ce- dezvoltă ideea!

 

ca a ajuns in halul ala :bigstar:

si te compatimesc si pe tine daca vrei sa-l restaurezi... vei baga multi bani si multa munca in fierul ala

dar daca o vei face serios vei avea si recompense. daca nu il vei vinde altuia iar eu o sa mai zic odata "pacat de el" :bigstar:

multa bafta. daca te pot ajuta cu vre-un sfat nu ezita sa folosesti pm. am oarecare experienta in boxere (mica ce-i drept dar e ceva in plus decat nimic) :bigstar:

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit Uralul asta "la pachet", căutam piese pentru Nipra Âşi omul le dădea cu totul, are acte cu număr vechi, mai am rezervorul original Âşi ghidonul. Astea ar fi disponibile la schimb pentru câte ceva din ce-mi trebuie mie-destul de multe din câte se vede.E înscris cu ataÂş, omul nu mai are ataÂşul dar am găsit unul de Simson, sper să meargă. AÂştept sugestii, oferte-aÂş vrea să-l refac dar nu neapărat original îmi place aÂşa cum are rezervorul Âşi ghidonul.

Ghidonul e gol, n-are comenzile.

 

 

 

ma intereseaza atasul de simson dau la schimb atas original de ural si ceva piese pe care le vad lipsa la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...atasul de simson se poate monta in locul scaunului din spate, la cele 80 kg pe care le are...oricum nu-l poate prinde fara modificari nasoale la cadrul de ural...

si chiar daca il prinde cumva , va trebui sa umble cu doi saci de 50 de kile plini cu pamant in atas...si o butelie :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...atasul de simson se poate monta in locul scaunului din spate, la cele 80 kg pe care le are...oricum nu-l poate prinde fara modificari nasoale la cadrul de ural...

si chiar daca il prinde cumva , va trebui sa umble cu doi saci de 50 de kile plini cu pamant in atas...si o butelie :bigstar:

 

O.K. mi-am însuşit critica-evident constructivă

Editat de ro nin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O.K. mi-am însuşit critica-evident constructivă

Hei! :bigstar: ...nici o critica...

dar ar fi pacat sa te chinui sa strici un atas...oricum nu cred ca-i potriveste geometria, simsonul sau mz-ul care foloseau genul asta de atase au alta pozitinare a rotilor, si ar fi imposibil sa repozitionezi avansul rotii de atas fata de cea din spate a uralului.. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule...bafta mare la reparatii...crede-ma vei avea nevoie...Ai mai avut nipru? Functional va fi sigur...mai ales daca il iei in starea de junghi si il aduci tu la starea coresp dar sa nu uiti...piesele de nipru nu-s neaparat ieftine shi nici neaparat bune...E o motocicleta ce te atrage prin cuplu...masivitate si sunet dar te duce adesea in pragul depresiei atunci cand te lasa cand ti-e lumea mai draga :cheers:De cele mai multe ori ajungi dupa o "restaurare" minora la niste sume de-ti plangi de mila si iti doresti sa-ti fi luat japoneza... :bigstar: no offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...