Sari la conținut

Voi Ce Ati Alege


dori_x
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Am de ales intre un Kawasaki zzr 600 din 1993 si o Yamaha yzf 750r , 1994-1997. Voi ce ati alege ? Am avut pana acum o Honda CBX 550 F , o motocicleta mai veche, dar destul de buna . Cele doua modele le-am gasit la 2000-2500 de euro .

Aaa, sau o Honda cbr 600 F din 1999 , adusa acum din Italia, 2500 euro , consumabile schimbate si un an garantie ?

Mie-mi place foarte mult zzr-ul, chiar daca este mai vechi . Cbr-ul este mai nou, mai fiabil (asa se zice) si am si garantie. Nu prea stiu nimic despre Yamaha . Doar ca este mai puternica decat celelalte .

Voi ce parere aveti ? Ce sa aleg ?

 

--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 23:49 -------------

Salut ! Am de ales intre un Kawasaki zzr 600 din 1993 si o Yamaha yzf 750r , 1994-1997. Voi ce ati alege ? Am avut pana acum o Honda CBX 550 F , o motocicleta mai veche, dar destul de buna . Cele doua modele le-am gasit la 2000-2500 de euro .

Aaa, sau o Honda cbr 600 F din 1999 , adusa acum din Italia, 2500 euro , consumabile schimbate si un an garantie ?

Mie-mi place foarte mult zzr-ul, chiar daca este mai vechi . Cbr-ul este mai nou, mai fiabil (asa se zice) si am si garantie. Nu prea stiu nimic despre Yamaha . Doar ca este mai puternica decat celelalte .

Voi ce parere aveti ? Ce sa aleg ?

A, uitasem. As alege, CBR-ul, dar nu-mi place ca are seaua dintr-o singura bucata . Aveti idee daca se poate modifica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am de ales intre un Kawasaki zzr 600 din 1993 si o Yamaha yzf 750r , 1994-1997. Voi ce ati alege ? Am avut pana acum o Honda CBX 550 F , o motocicleta mai veche, dar destul de buna . Cele doua modele le-am gasit la 2000-2500 de euro .

Aaa, sau o Honda cbr 600 F din 1999 , adusa acum din Italia, 2500 euro , consumabile schimbate si un an garantie ?

Mie-mi place foarte mult zzr-ul, chiar daca este mai vechi . Cbr-ul este mai nou, mai fiabil (asa se zice) si am si garantie. Nu prea stiu nimic despre Yamaha . Doar ca este mai puternica decat celelalte .

Voi ce parere aveti ? Ce sa aleg ?

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 23:49 -------------</small><br/>

A, uitasem. As alege, CBR-ul, dar nu-mi place ca are seaua dintr-o singura bucata . Aveti idee daca se poate modifica ?

 

CBR-ul numai sa nu fie teapa, mi se pare cam ieftin la 2500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR-ul mi-l aduce cineva care are magazin aici si le aduce din Italia. A zis ca se verifica acolo, aici imi schimba uleiul si bujiile si-mi da o casca . Noua . Totul in 2500 . A zis ca are moto ieftine ptr ca le cauta pe acolo si le gaseste si mai ieftine ..... Si imi da garantie 1 an . De asta, eu as zice ca intr-un an, daca are probleme, o sa le vad garantat :friends: Si oricum, nu stiu cat de mult o s-o tin pana trec la clasa urmatoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR-ul mi-l aduce cineva care are magazin aici si le aduce din Italia. A zis ca se verifica acolo, aici imi schimba uleiul si bujiile si-mi da o casca . Noua . Totul in 2500 . A zis ca are moto ieftine ptr ca le cauta pe acolo si le gaseste si mai ieftine ..... Si imi da garantie 1 an . De asta, eu as zice ca intr-un an, daca are probleme, o sa le vad garantat :friends: Si oricum, nu stiu cat de mult o s-o tin pana trec la clasa urmatoare .

Si pe tipul cu CBR nu il cheama Pinochio?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe tipul cu CBR nu il cheama Pinochio?

Nu, vorbesc serios. Sa va dau un exemplu, are acum in magazin, printre altele, un Suzuki de 800, choper, din 2003 , cu 3300 euro . Si credeti-ma este in stare foarte buna . Asa ca eu il cred .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

daca are motociclete asa ieftine poate ne akuti cu o adresa ceva

 

cred ca cbr-ul este cel mai bun insa ma s mira sa fie ok la bani astia sau anul este mai vechi :friends:

Stiu, ca si pe mine m-a mirat . Dar fiind de aici ( Tg-Jiu ) si chiar cunoscandu-l ( el in Italia, sotia aici ) , si dandu-mi garantie 1 an, nu cred sa fie teapa . Mi-a aratat niste poze cu ea. E neagra si arata destul de bine . Nu stiu ce sa zic ... Cred ca o sa risc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, ca si pe mine m-a mirat . Dar fiind de aici ( Tg-Jiu ) si chiar cunoscandu-l ( el in Italia, sotia aici ) , si dandu-mi garantie 1 an, nu cred sa fie teapa . Mi-a aratat niste poze cu ea. E neagra si arata destul de bine . Nu stiu ce sa zic ... Cred ca o sa risc

 

Cauta un mecanic priceput care sa o analizeze, nu risca ca totusi is bani. 2500 din care mai scazi profitul lui rezulta un pret de vanzare in italia ridicol de mic pt un CBR din 99. Si cu casca noua si mai stiu eu ce consumabile schimbate deja e suspecta treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta un mecanic priceput care sa o analizeze, nu risca ca totusi is bani. 2500 din care mai scazi profitul lui rezulta un pret de vanzare in italia ridicol de mic pt un CBR din 99. Si cu casca noua si mai stiu eu ce consumabile schimbate deja e suspecta treaba.

Da, asa m-am gandit si eu . S i stiti ce am facut ? Am luat ( dar tot de la el ) o Honda NX 650 Rivere. 2 cilindri in V , transmisie pe cardan, racire pe apa. Merge super bine . Pretul ? 1000 euro. Nu am luat-o inca . Doar am probat-o. Merge destul de bine. Maine o sa ma duc sa vad ce fac cu actele, poate reusesc sa iau nr rosii sa pot sa o probez la drum mai lung. Eu zic ca este destul de buna si puternica ptr un incepator ca mine. Mai ales ca nu are carene :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am de ales intre un Kawasaki zzr 600 din 1993 si o Yamaha yzf 750r , 1994-1997. Voi ce ati alege ? Am avut pana acum o Honda CBX 550 F , o motocicleta mai veche, dar destul de buna . Cele doua modele le-am gasit la 2000-2500 de euro .

Aaa, sau o Honda cbr 600 F din 1999 , adusa acum din Italia, 2500 euro , consumabile schimbate si un an garantie ?

Mie-mi place foarte mult zzr-ul, chiar daca este mai vechi . Cbr-ul este mai nou, mai fiabil (asa se zice) si am si garantie. Nu prea stiu nimic despre Yamaha . Doar ca este mai puternica decat celelalte .

Voi ce parere aveti ? Ce sa aleg ?

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 23:49 -------------</small><br/>

A, uitasem. As alege, CBR-ul, dar nu-mi place ca are seaua dintr-o singura bucata . Aveti idee daca se poate modifica ?

 

 

orice doar cebere nu :bigstar:

gasesti deja pe fiecare colt de strada :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice doar cebere nu :bigstar:

gasesti deja pe fiecare colt de strada :bigstar:

 

 

Si? :bigstar: Omul a vrut sa stie care este cea mai ok din cele 3. Nu a intrebat care e cea mai putin intalnita, ca sa fie el cat mai "individualist".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe varianta CBR. este mult mai buna decat celelalte .

pretul este ok , este pretul modelului. nu este ieftina deloc.

daca vrei sa te convingi cat de ok este pretul , intra pe MOTO.IT si o sa te lamuresti.

noi aducem motoare din italia si cunuastem preturile foarte bine.

:bigstar: pistons

alex-0765888825

piticu-0768322327

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa m-am gandit si eu . S i stiti ce am facut ? Am luat ( dar tot de la el ) o Honda NX 650 Rivere. 2 cilindri in V , transmisie pe cardan, racire pe apa. Merge super bine . Pretul ? 1000 euro. Nu am luat-o inca . Doar am probat-o. Merge destul de bine. Maine o sa ma duc sa vad ce fac cu actele, poate reusesc sa iau nr rosii sa pot sa o probez la drum mai lung. Eu zic ca este destul de buna si puternica ptr un incepator ca mine. Mai ales ca nu are carene :bigstar:

:bigstar: bai smechere.... :bigstar: da-ne minca-l-ar nenea si noua adresa , telefon , ceva a lu' smecheru ' ala care aduce asa fineturi din italia aia....ntv la 1 mie de euri ......bravos natiune....sa ne pui si poze......si nu uita da-ne ceva nr de telefon sa ne luam si noi hapkiokar :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hai sa va arat niste poze cu noua mea achizitie . Am avut ceva probleme cu pompa de benzina. Am dat-o jos si de atunci, merge absolut perfect. Nu cred sa fie nici o problema, daca am rezervorul intotdeauna mai mult de jumatate. Eu asa cred . Nu ? Desi are cam 70000 de km. merge foarte bine. I-am schimbat uleiul si filtrul ... si atat. Am auzit ca sunt motore de genul asta care ajung si la 200000 de km fara probleme. Ramane de vazut . Eu o s-o tin maxim un sezon si apoi o sa iau alta, mai " vitezana" :burnout:

post-14332-1204352982_thumb.jpg

post-14332-1204353072_thumb.jpg

post-14332-1204353105_thumb.jpg

post-14332-1204353139_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...