Sari la conținut

un scuter 50 cc


unnamed
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

la de km/h nu prea cred ca ai rezista la o plomba asa ca ai grija,eu am un Aprilia Scarabeo din 2004,de 49 si pe bord are 80 da acu trece dincolo de el un pic si am un demaraj destul de bun da nu stiu dc nu fuge mai tare ca astea(daca nu ma insel)au motoarele la fel ca cele de pe Aprilia SR,parca poductie Miarelli?Si la oba nu am mai umblat,eu sunt primu proprietar,si nu stiu daca mai are vre-un limitator,daca aveti vre-o informatie in legatura cu problema mea sa-mi spuneti si mie,multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

160 - 200 km/h. Ei, nu chiar scooter, ci jucariile care au participat la clasa de viteza de 50 cc

bainene ce face marmota?????mai inveleste ciocolata in staniol.....da cu apa pe fata bai frate si nu mai visa atat eu am un rs 50 si fug cu el pana la 100km/h...motorul este perfect e k nou

dar la suta ajung in 1,5 km strada dreapta ... asa ca nu va mai faceti iluzi eu am mers cu scuterul si nu m-am luat dupa ce arata in bord m-am luat dupa prietenul meu care era cu masina in spatele meu si se uita in bord

 

bai fratilor nu mai vb aiurea si nu va mai laudati un scuter nu merge mai mult de 100 ....eu am un rs 50 si are motorul perfect aproape nou...ii pun benzina super aditivata 99+ si cel mai bun ulei si am mers cu el cu 100 km/h ....am 120 in bord am asa ca nu va mai unflati in pene ...nic un aerox si nimic nu face un rs asa ca stiu motoare de 125 care nu ajung la 110-120km/h ...daca vreti sa stiti cu adevarat cum merge scuterul vostru,luativa un prieten cu masina si sa se tina din spatele vostru pe un drum drept...ata am avut de zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bainene ce face marmota?????mai inveleste ciocolata in staniol.....da cu apa pe fata bai frate si nu mai visa atat eu am un rs 50 si fug cu el pana la 100km/h...motorul este perfect e k nou

dar la suta ajung in 1,5 km strada dreapta ... asa ca nu va mai faceti iluzi eu am mers cu scuterul si nu m-am luat dupa ce arata in bord m-am luat dupa prietenul meu care era cu masina in spatele meu si se uita in bord

 

bai fratilor nu mai vb aiurea si nu va mai laudati un scuter nu merge mai mult de 100 ....eu am un rs 50 si are motorul perfect aproape nou...ii pun benzina super aditivata 99+ si cel mai bun ulei si am mers cu el cu 100 km/h ....am 120 in bord am asa ca nu va mai unflati in pene ...nic un aerox si nimic nu face un rs asa ca stiu motoare de 125 care nu ajung la 110-120km/h ...daca vreti sa stiti cu adevarat cum merge scuterul vostru,luativa un prieten cu masina si sa se tina din spatele vostru pe un drum drept...ata am avut de zis

....aveti grija de voi si fiti atenti la soferi care iau permis cu spaga.... :ok: :D :) :) asta ptr. ei si ptr voi ;) :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

QUOTE(ZIDU @ Apr 22 2005, 07:46 PM)

 

160 - 200 km/h. Ei, nu chiar scooter, ci jucariile care au participat la clasa de viteza de 50 cc

 

 

 

bainene ce face marmota?????mai inveleste ciocolata in staniol.....da cu apa pe fata bai frate si nu mai visa atat eu am un rs 50 si fug cu el pana la 100km/h...motorul este perfect e k nou

dar la suta ajung in 1,5 km strada dreapta ... asa ca nu va mai faceti iluzi eu am mers cu scuterul si nu m-am luat dupa ce arata in bord m-am luat dupa prietenul meu care era cu masina in spatele meu si se uita in bord

 

bai fratilor nu mai vb aiurea si nu va mai laudati un scuter nu merge mai mult de 100 ....eu am un rs 50 si are motorul perfect aproape nou...ii pun benzina super aditivata 99+ si cel mai bun ulei si am mers cu el cu 100 km/h ....am 120 in bord am asa ca nu va mai unflati in pene ...nic un aerox si nimic nu face un rs asa ca stiu motoare de 125 care nu ajung la 110-120km/h ...daca vreti sa stiti cu adevarat cum merge scuterul vostru,luativa un prieten cu masina si sa se tina din spatele vostru pe un drum drept...ata am avut de zis

 

Daca te referi la ce a zis ZIDU sa stii ca are dreptate , insa sunt facute special pentru circuit si sa reziste o cursa , e ca si cum ai compara un peugeot 206 standard cu cel din WRC

 

Scuterul tau nu prinde mai mult pentru ca nu ai modificat la el nimic , e stock :peace: ... cauta pe internet ce modificari ii poti face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bainene ce face marmota?????mai inveleste ciocolata in staniol.....da cu apa pe fata bai frate si nu mai visa atat eu am un rs 50 si fug cu el pana la 100km/h...motorul este perfect e k nou

dar la suta ajung in 1,5 km strada dreapta ... asa ca nu va mai faceti iluzi eu am mers cu scuterul si nu m-am luat dupa ce arata in bord m-am luat dupa prietenul meu care era cu masina in spatele meu si se uita in bord

 

bai fratilor nu mai vb aiurea si nu va mai laudati un scuter nu merge mai mult de 100 ....eu am un rs 50 si are motorul perfect aproape nou...ii pun benzina super aditivata 99+ si cel mai bun ulei si am mers cu el cu 100 km/h ....am 120 in bord am asa ca nu va mai unflati in pene ...nic un aerox si nimic nu face un rs asa ca stiu motoare de 125 care nu ajung la 110-120km/h ...daca vreti sa stiti cu adevarat cum merge scuterul vostru,luativa un prieten cu masina si sa se tina din spatele vostru pe un drum drept...ata am avut de zis

uite ce face marmota, cauta pe google. recordurile in mile pe ora http://www.landracing.com/records/bonnevil...oto50175rec.htm

cauta si istoria tomos

http://www.juen.com/racing50cc/

Tomos and Kreidler

We are concentrating our efforts on restoration and creating replicas of the two best and fastest 50cc racing motorcycles, Tomos and Kreidler. Those motorcycles in early 1980s produced over 20 HP, weighed less then 100 lb, and achieved speed of over 200 Km/h. With today materials and technology, perhaps we can push this limits even further.

 

@neamtzu_ro - incearca sa vb cu marmotica aia, poate te invata sa folosesti internetul si cate ceva despre miracolul GOOGLE

iti pun o poza sa vezi despre ce e vorba

post-351-1136332860_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu am 6140 cu el si a fost delimitat la 5900. Din cate am inteles este un limitator la toba,unul la variator si inca unul la un jigler.Le-ai scos pe astea?

 

unde ai delimitat-o???

 

 

da, sunt scoase toate limitatoarele....

@mirciulik86 pana acum i-ai facut setul? ai schimbat segmentii?

 

UITE ASTA E TOBA MEA! unde ar putea sa aiba limitator, de desfacut nu potzi sa o desfaci ca e dintr-o bucata :ok:

 

post-4148-1138300849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UITE ASTA E TOBA MEA! unde ar putea sa aiba limitator, de desfacut nu potzi sa o desfaci ca e dintr-o bucata :laugh:

 

Se poate (nu se vede din poza daca ai sau nu) sa aiba la prezon, un fel de saiba cu diametrul interior mai mic decat cel al galeriei, si atunci impiedica gazele sa iasa. Ai putea sa tai jos si ramificatia aia si sa refaci galeria in locul respectiv; in unele cazuri are efect. Asa e toba si la mine, inchisa ... cred ca si evacuarea finala (terminatia tobei), mai mica diametral decat galeria propriu zisa are efect negativ.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Trimis: Joi 04 21, 2005 11:41 am Titlul subiectului:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Yo am o Yamaha TZR50 2001 cu modificari (cilindru de 74cc nu de 50, carburator de 24 si amestecatorul de ulei si benzina scos, adica fac yo amestecatura, si alte modificari minore) care ajunge pe la 160km/h , si va zic motocicleta iti da o senzatie chiar unica caci are o acceleratie de eram sa cad pe spate prima zi, si am mai condus si Suzuki Marrauder 250cc daca iti plac coperele asta o sa-ti placa mult caci e super comoda si usor de condus, yo recomand tutoror celor care nu au mers pe o motocicleta s.o faca ca dupa aceea nu or sa mai vrea sa mai coboare , yo va zic ca yo n-am coborat pana n-am ramas fara benzina.

_________________

P4C 2.8 + PCU21-FD, 512 DDR400 Kingston, Asus P4P800-E Deluxe, Asus Rad9550Ge/TD 370/540, Maxtor 120gb S-ATA + Seagate 200gb S-ATA, DVD-rw Emprex Dual 8x, Vina 450W

:laugh: :moto: :( :) :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:-gasit pe un forum

Editat de revo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...