Sari la conținut

Care Este Diferenta dintre Chopper Si Cruiser?


lucacelnebun
 Share

Postări Recomandate

foarte bun reportajul cu o mica specificatie:D....sper ca ai mai evoluat putin la partea cu limba romana de atunci...imi cer scuze daca deranjeaza ce am zis, dar simteam nevoia

 

aaaa, si inca ceva...pana la urma ce e de exemplu suzi M1800R.....multumesc pentru intelegere daca exista din partea ta:D

cruiser fara indoiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cititi acest topic ....pus de mine cu mult timp in urma ....ISTORIA CHOPPERELOR UNDE A INCEPUT.....

 

/index.php?...ria+chopperelor

 

Opritiva din discutiile astea fara sens daca nu stiti exact sa explicati...anumiti termeni in lumea motociclistilor (chopperistilor)...

 

In ziua de azi e siplu de gasit pe net o explicatie la orce termen folosit de unii dintre voi aici pt anumite motociclete....

 

...Cu ani in urma era o placere sa ai o discutie aici pe forum la chopperisti cu cineva.....acum dupa cum imi dau seama oricine stie si afirma orce....

 

unii dintre voi de aici stiti bine la ce ma refer....si nu cred ca ma insel de loc......

 

asta este timpurile se schimba

 

va salut

 

 

Mai bine de atat nu se poate.....Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bun reportajul cu o mica specificatie:D....sper ca ai mai evoluat putin la partea cu limba romana de atunci...imi cer scuze daca deranjeaza ce am zis, dar simteam nevoia

 

Nici o problema, cind ma grabesc scriu asa, asta este nu am fost bun la gramatica de loc . Ar mai fii si chestia ca sunt de 7 ani in spania si sincer romineste vorbesc doar aici pe forum...a mea femeie e spaniola si pretenii englezi si spanioli...fara sa vreau uit multe cuvinte nevorbind romaneste mai de loc......

 

Asta este viatai dura, sigur ai inteles reportajul, cu toate greselile mele :lol:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o problema, cind ma grabesc scriu asa, asta este nu am fost bun la gramatica de loc . Ar mai fii si chestia ca sunt de 7 ani in spania si sincer romineste vorbesc doar aici pe forum...a mea femeie e spaniola si pretenii englezi si spanioli...fara sa vreau uit multe cuvinte nevorbind romaneste mai de loc......

 

Asta este viatai dura, sigur ai inteles reportajul, cu toate greselile mele :laugh:

l-am inteles:), sper sa nu uiti de tot limba romana:P....(roaga-ti rudele de aici sa iti trimita carti, o sa te ajute;).....asta e un sfat de la un om care nu a citit nici o carte in viata lui:))) BAFTA!:lol: (sper sa nu fiu nevoit sa plec din tara...ca de carti nu stiu daca ma apuc:)))

Editat de vrajitoru_23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am inteles:), sper sa nu uiti de tot limba romana:P....(roaga-ti rudele de aici sa iti trimita carti, o sa te ajute;).....asta e un sfat de la un om care nu a citit nici o carte in viata lui:))) BAFTA!:D (sper sa nu fiu nevoit sa plec din tara...ca de carti nu stiu daca ma apuc:)))

Problema e ca nu ai gasit cartea care sa te faca sa o citesti pe toata!Crede-ma ca cartile iti stimuleaza mult imaginatia, sunt ca un film numa ca totul se realizeaza de imagineata ta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie-mi plac cruiserele cu aspect de chopper... cruiserele alea mai chele cu roata subtire pe fata, mai suple...dar de fabrica.

vezi VN800A, Dragstar 1100, Softail Custom, etc...

 

imi plac mai mult bobberele decat chopperele.... imi plac si cruiserele cu aspect de bobber (crossbones, fat bob)

asta vorbind dpdv practic.

 

estetic imi place orice chopper/bobber facut bine si frumos, din orice cruiser.

 

nu prea inghit costumurile astea new-wave....sunt bling bling si nu le vad rostul

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi mah Lordule ce draq .... :P

Dai o bere cu prima ocazie :laugh:

E glumeam si eu :D !Asta e, mai tre so muste omu' din cand in cand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi mah Lordule ce draq .... :P

Dai o bere cu prima ocazie :laugh:

rau baietasul asta....dar lasa ca e bine pt cei care nu "stie" cum se scrie corect...toate cele bune baieti...poate la anu ma altur voua si cu o mobra ca carnet am....hai ca o "mica cacofonie" nu strica:))....:D BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am obosit sa mai explic diferenta intre chopper si cruiser. Acum reactionez urat cand cineva imi numeste Drifterul "chopper". Si de ce le explici, parca d-aia nu pricep. So, here it is again:

 

Cruiser - orice motor care arata ca un ciopar, asa cum l-a scos ma-sa din fabrica, si chiar si cu mici modificari ge ntobe, ghidon, sea sau cobi.

Chopper - orice cruiser sau alt motor pe care s-a pus un nene cu flexu' si i-a facut modificari radicale, nu doar o toba shiny.

Custom - OCC :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a reactivat o discutie mai veche, ia sa bagam noi niste carbuni pe foc:

 

Pentru toate cele 3 categorii (cruiser, chopper, custom) amintite mai sus este caracteristic sau nu motorul Vtwin? Daca da, Honda GoldWing mai poate intra in categoria cruiser? Dar BMW r1200c ce este, ca nu seamana cu nimic?

 

Harley Davidson CVO sunt motociclete stock sau custom? In principiu sunt motociclete de serie dar sunt customizate manual, in serie mica sau dupa cerintele specifice ale clientilor.

 

 

ca fapt divers, tot romanul poarta adidasi si "trage" la xerox asa ca, in mod firesc, toti care avem cruisere cu o pereche de genti in spate spunem ca avem choppere. in Romania termenii sunt oarecum sinonimi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...