Sari la conținut

Bancuri


07ary
 Share

Postări Recomandate

Gigi Becali intră într-o discotecă Âşi este întrebat de o domniÂşoară apetisantă:

-Domnule Becali, dansați?

Latifundiarul răspunde:

-Nu bă, aÂşa merg eu!

 

Gigi Becali nu face flotări, le cumpără gata făcute!

 

Dumnezeu plăteÂşte drepturi de autor lui Gigi Becali pentru Biblie!

 

Doar punctele de la “i” au voie să stea deasupra lui Gigi Becali

 

Ca europarlamentar, Gigi Becali va anula Legea Gravitației

 

Donald Trump a fost ucenicul lui Gigi Becali

 

Gigi Becali poate să apară la mai multe emisiuni în acelaÂşi timp. În direct.

 

Gigi Becali merge la pescuit. ÎÂşi ia o undiță de aur, momeală de diamant,etc. La un moment dat, prinde peÂştiÂşorul de aur:

-Becali, Gigi Becali, dă-mi drumul că eu sunt peÂştiÂşorul de aur.

-PeÂştiÂşorul de aur?! Ce peÂştiÂşor de aur, bă?

-Ăla cu trei dorințe…

-Bine, bă, da’ zi-le repede!

 

Capacitatea discului de la un calculator se măsoară în Gb (Gigi Becali).

 

O batrana pe moarte, vai de capul ei! La usa suna postasul. Ea cu glas slabit!

Cine-i acoloooo?

I se raspunde: POSTA!

Batrana vesela: Cati sunteti maica?

 

Badea Gheorghe, jerpelit, facea autostopul. In curand apare o super-masina, opreste si-l intreba: -Unde mergi bade? -La Bucuresti, nepoato. -Si crezi ca te ia cineva fiind asa jerpelit? -Ma gandeam ca pt. 200 de dolari m-o lua si pe mine cineva... -200 de dolari? Suie! Urca mosul in masina. La un moment dat, soferita isi aprinde un trabuc. Din spate, Gheorghe zice: - Nu te supara, daca iti dau 500 de dolari imi dai si mie un trabuc? Soferita ,fericita, ii intinde mosului un trabuc. Dupa un timp,mosul zice: -Auzi, da daca iti dau 1000 de dolari imi faci un sex oral? Dupa un timp de gandire aia executa lucrarea. Gheorghe, relaxat, dupa o juma`de ora: -Fato,fato, nu stiu ce o sa se-ntample ca neam de neamu`meu n-a avut atatea datorii cate am eu la tine...

 

Politistul care cerceta un caz de sinucidere o intreaba pe secretara: -Draguto, nu stii de ce s-a aruncat seful tau pe fereastra? -N-am idee, dar era asa un om dragut si atent! Luna trecuta mi-a cumparat o blana, saptamana trecuta mi-a cumparat o masina sport, iar azi dimineata un inel cu diamant! Dupa aceea mi-a spus ca ar vrea sa se culce cu mine si m-a intrebat ce ii cer in schimb. -Si ce i-ai raspuns? -Ca aici in birou, lumea imi da de obicei 50 de dolari...

 

O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW al anului, scump ca naiba, si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund linga usa masinii... Cu picioarele deschise si fara chiloti, isi observa "pasarica" si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca: - Din cauza ta am masina, - Din cauza ta am bijuterii - Din cauza ta am bani - Din cauza ta pot avea barbatul care vreau - Din cauza ta am ... Deodata incepe sa se pise... si ...duios ii replica: - Nu, nu plinge, mai, ca nu te cert !!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baiatul

> ciobanului se hotaraste sa ii zica lui tat-su

> adevarul

> despre

> orientarea sa sexuala.

> Intr-o dimineata isi

> ia inima-n dinti se incordeaza si-i spune

> batranului:

> "Aaaa.. apoi

> auzi, taa...!! Eu voi sa ti-o zic p-aia buna... Eu mi-s

> GAY..."

> Ciobanul sta, se

> gandeste oleaca, apoi il ia pe fecior usurel si fara

> patima:

> "Ma baiete!! Tu

> te porti in costum Armani??"

> "....No..."

> "Te dai cu

> parfum Boss?"

> "...No..."

> "Da' masina

> d-aia... Porsche, ai ma?"

> "Apoi, tatuca,

> doara stii bine ca n-am..."

> "He, he... mai

> baietane! D'apoi tu nu esti gay ma, tu esti un poponar

> de rand..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUM INCEPE CEARTA...

Sotia s-a asezat langa mine, in timp ce butonam canalele de televiziune...

M-a intrebat: " Ce vezi la televizor?"

I-am raspuns: "Praful".

Si atunci, a inceput cearta....

============ ========= ========= =========

Intr-o seara, dorind sa petrecem in oras, sotia mi-a cerut s-o duc intr-un loc scump .

Si atunci, am dus-o la o benzinarie.

Apoi, a inceput cearta...

============ ========= ========= =========

Stateam la o masa la bowling cu sotia; eu schimbam priviri cu o fata ametita bine, singura la masa de alaturi, in timp ce ea legana paharul.

Sotia m-a intrebat: " o cunosti?"

"Da" am spus. " este o prietena mai veche... A inceput sa bea de cand ne-am despartit, sunt deja ani buni de atunci, si de aceea n-o mai prea vezi treaza.

- "O, Doamne!", spuse sotia, "nu mi-am inchipuit ca cineva poate sarbatori atata timp !"

si...a urmat cearta....

============ ========= ========= =========

Dupa pensionare, m-am dus la Casa de Pensii sa-mi iau decizia.

Femeia care m-a primit, mi-a cerut cartea de identitate ca sa definitiveze dosarul.

Am cautat prin toate buzunarele, pana cand am inteles, ca am uitat-o acasa.

Functionarei i-a parut rau de mine, ca trebuie sa merg acasa si sa vin iar mai tarziu, dar a gasit o solutie; mi-a zis: "Descheie-te la camasa!"

M-am descheiat si ea a vazut parul rar si carunt de pe piept.

Mi-a spus: "parul asta carunt, e suficient pentru mine, sa te cred".

Si mi-a procesat dosarul.

Intors acasa, i-am povestit bucuros sotiei ce mi s-a intamplat.Ea mi-a spus: -" Hai! Si de ce nu ti-ai dat jos si pantalonii?

Puteai obtine si o pensie de invalid permanent... "

============ ========= ========= =========

Femeia goala, se priveste in oglinda...

Nu e multumita de ce vede, si-i spune sotului:

"Ma simt oribila; par batrana, grasa si urata. Am nevoie de parerea ta, sincera.?

Sotul raspunde: " Ai vederea perfecta !!!".

============ ========= ========= =========

Mi-am scos sotia la un restaurant. Chelnerul, mi-a luat mie comanda:

"Vreau o friptura de vita, cu garnitura." chelnerul m-a intrebat:

"Nu va ingrijoreaza vaca nebuna ?"

"Nu, poate sa-si comande si singura ce vrea" - am raspuns.

Si atunci...

==========================================

Sotul se intoarce de la medic si sotia ingrijorata il intreaba:

"Ei, ce ti-a zis medicul?".

El raspunse:

"Incepand de azi, nu mai facem dragoste; mi-a spus sa nu ma ating de grasimi"

==========================================

O femeie de 47 de ani, goala in usa de baie, isi intreaba sotul:

"Tu crezi ca-mi arat varsta?..."

Sotul raspunse:

"Daca ma uit la parul tau, iti dau 29; la bust 32; pentru talie 36; la picioare 30..."

Ea: "Multumesc iubitule, chiar crezi asta? "

El :

"Asteapta, ca n-am terminat de adunat!..."

===============================

Dupa ce s-au certat bine, doi soti merg in masina fara sa-si vorbeasca.

Trecand prin dreptul unei crescatorii de porci, el spune:

"Nu stiam ca ai rude prin zona asta..."

Ea raspunde:

"Ei bine, am - socrii!..."

Editat de kia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un centru de cercetari nucleare directorul ingrijorat se adreseaza inginerilor:

- Baieti s-a blocat calculatorul, mai stie cineva cum se face o inmultire?

 

Medicul catre pacient:

- Aveti o boala contagioasa extrem de rara. O sa fiti mutat intr-o camera separata si acolo veti manca numai pizza si clatite.

- Si astea ma vor ajuta sa ma fac bine?

- Nu, dar asta-i singura mancare care incape pe sub usa .

 

 

Politistul, cu rasuflarea taiata sare intr-o masina si ii ordona soferului:

- Repede, urmareste masina din fata noastra, nu cumva sa o scapi din vedere!

- Fiti linistit, sunt tractat de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule doctor, am avut un cosmar toata noaptea: se facea ca trageam de o usa pe care scria ceva. - Si ce scria? - Impinge...

 

O viitoare mireasa merge la ginecolog pentru un control de rutina. Fiind

mai din varful muntelui ii cam lipseau cunostintele de anatomie

masculina. Dar isi ia inima in dinti si il intreaba pe medic:

- Ce e chestia aia care atarna intre picioarele logodnicului meu?

- Acela e un penis, domnisoara.

Viitoarea mireasa, sfioasa, intreba din nou:

- Si chestia aia rosie din varful penisului?

- Acela il numim capul penisului...

Domnisoara, prinzand curaj, mai pune o intrebare:

- Si chestiile alea rotunde ce-s cam la 35 de cm de capul penisului?

Medicul, putin confuz:

- Domnisoara, la logodnicul dumneavoastra nu stiu cum e, dar la mine alea-s deja bucile.

 

Un mos si baba lui, sot si sotie, mor intr-un accident si ajung in Rai. Acolo ingerul de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune: - Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate. Mosul se intoarce catre baba lui si ii zice: - Vezi ce proasta ai fost? Puteam sa fim aici de acum 10 ani, dar nuuuuu... , tu ai vrut sa mancam sanatos!

post-36086-1256897447_thumb.jpg

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spune femeia: "Locul asta e mizerabil. Haide, sa curatam amandoi. Toate lucrurile tale sunt pe podea, si ai sa ramai fara haine daca nu le speli chiar acum"

Ce aude barbatul: " Bla bla bla bla. HAIDE, bla bla AMANDOI. Bla bla bla bla PE PODEA, bla bla bla FARA HAINE bla bla bla bla CHIAR ACUM.''

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avion: un domn si o fetita.

Domnul zice:

- Ce-ar fi sa stam de vorba?, se pare ca timpul trece mai repede conversand

- Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?

- Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.

- De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: O vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?

- Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.

- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre (cuvant urat) nu stiti nimic???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e diferența între o femeie Âşi o mină? În femeie intră materie primă Âşi iese forță de muncă pe cînd în mină intră forță de muncă pentru a scoate materie primă.

 

Diferența dintre un poponar Âşi un frigider: frigiderul nu trage o băÂşină cînd scoți carnea din el.

 

Care este diferența dintre un gladitor Âşi o fecioară? Primul luptă pînă la ultima picătură de sînge, a doua - pînă la prima.

 

La puÂşcărie ai trei mese pe zi. La birou ai o gustare pe care o mai Âşi plăteÂşti.

 

La puÂşcărie îți acordă vizite pentru familie Âşi prieteni. La birou nu apuci să suni familia Âşi prietenii.

 

La puÂşcărie întreținerea o plăteÂşte statul Âşi nu trebuie să lucrezi. La birou, după ce munceÂşti, din banii pe care ți-i dau deduci toate taxele Âşi ce mai rămîne?...

 

Care e diferența dintre cuib Âşi budă? În cuib, ouăle se aÂşează, în budă atîrnă…

 

Ce diferență este între poliție Âşi vînt? Poliția bate mai tare…

 

Care este diferența între o blondă Âşi un tomberon? Măcar tomberonul e scos o dată pe săptămînă.

 

Care e deosebirea dintre bikini franțuzeÂşti Âşi cei ruseÂşti? Cei franțuzeÂşti îți intră în fund, cei ruseÂşti în cizmă!

 

Două vaci stăteau într-un copac Âşi croÂşetau apa folosind 2 cărămizi. La un moment dat, una dintre ele o întreabă pe cealaltă:

- Cît e ceasul, mă?

Cealaltă scoate termometrul din căciulă Âşi zice:

- Joi!

Morala: Nu îndoiți sticle de Pepsi.

 

Care e diferența între întuneric Âşi tare? Întuneric e toată noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine un cuplu la medic, putini tristi si-i zic:

-D-le doctor, nu inteleg nimic ce se intampla. Iaca, nevasta-mea ii blonda, eu-s brunet, de ce-a iesit copilu roscat?

-Cand ati facut ultima data dragoste? O luna in urma?

-Nu.

-Doua?

-Nu.

-Juma de an?

-Nu.

-Un an?

-Nu.

-Pai, ati ruginit, mai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferențe între cele 2 sexe!

1. Numele:

Dacă Ana, Maria, Cristina Âşi Andreea se întâlnesc la o cafea, ele vor dialoga, spunându-Âşi Ana, Maria, Cristina Âşi Andreea.

Dacă Radu, Mihai, George Âşi Marius ies la o bere, vor dialoga spunându-Âşi (afectuos): “Grasule”, “(cuvant jignitor)”, “Ăestosule”, "Cap" sau “MoÂşule”.

 

2. Achitarea notei de plată:

 

Când se primeÂşte nota de plată, Radu, Mihai, George Âşi Marius vor plăti fiecare câte 10 lei, chiar dacă nota este de 25 lei. Niciunul nu va avea mărunt Âşi niciunul nu va recunoaÂşte că ar dori rest…

Când femeile primesc nota, scot imediat calculatorul din geantă.

 

3. Banii:

 

Un bărbat va plăti 20 lei pentru ceva ce valorează doar 10 lei, însă îi este necesar.

O femeie va plăti 20 lei pentru ceva ce valorează 10 lei Âşi nu îi este necesar, dar este la reducere.

 

4. Baia Âşi lucrurile personale:

 

Un bărbat are 5 obiecte în baie: o periuță de dinți, pastă de ras, aparatul de ras, un săpun Âşi un prosop luat de la vreun hotel.

Numărul mediu aproximativ al obiectelor din baia unei femei este de 337. Un bărbat nu este capabil să identifice majoritatea acestora.

 

5. Argumente Âşi discuții:

 

Femeia are întotdeauna ultimul cuvânt, în orice fel de conflict.

Orice ar avea de spus un bărbat după aceea, este doar începutul unei noi discuții.

 

6. Viitorul:

 

O femeie îÂşi face griji cu privire la viitor până când se căsătoreÂşte.

Un bărbat nu îÂşi face niciodată griji referitoare la viitor, până când se căsătoreÂşte.

 

7. Succesul:

 

Un bărbat realizat este acela care produce mai mult decât poate cheltui soția sa.

O femeie realizată este aceea care poate găsi un astfel de bărbat.

 

8. Mariajul:

 

O femeie se căsătoreÂşte cu un bărbat, sperând că acesta să se schimbe, însă el nu o va face.

Un bărbat se căsătoreÂşte cu o femeie, sperând că aceasta să nu se schimbe, însă ea o va face.

 

9. Natural:

 

Bărbații se trezesc la fel de atrăgători ca atunci când s-au culcat.

Femeile, cumva, se “deteriorează” în timpul nopții.

 

În cadrul unui experiment sociologic, unei grupe de 50 de oameni, în care erau în mod egal femei Âşi bărbați, i s-a dat un text Âşi însărcinarea să aÂşeze în cadrul acelui text o virgulă.

Textul era:

"Dacă bărbatul ar Âşti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe ."

Toți bărbații au aÂşezat virgula după cuvântul "are".

Toate femeile au aÂşezat virgula după cuvântul "femeia".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În cadrul unui experiment sociologic, unei grupe de 50 de oameni, în care erau în mod egal femei Âşi bărbați, i s-a dat un text Âşi însărcinarea să aÂşeze în cadrul acelui text o virgulă.

Textul era:

"Dacă bărbatul ar Âşti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe ."

Toți bărbații au aÂşezat virgula după cuvântul "are".

Toate femeile au aÂşezat virgula după cuvântul "femeia".

 

asta e super tare B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER TEORIE !!!

 

Turma de bivoli se deplaseaza intotdeauna cu viteza celui mai incet bivol din turma.

Cand turma este vanata, de obicei este ucis cel mai slab si mai din urma bivol.

Aceasta selectie naturala este benefica turmei ca intreg, pentru ca astfel, prin eliminarea celor mai

slabi membri, se imbunatatesc viteza si sanatatea turmei.

 

Cam in acelasi mod, creierul uman poate opera doar atat de repede cat ii permite cea mai slaba celula.

Consumul de alcool, dupa cum se stie, omoara celulele creierului, dar in mod normal prima data

omoara celulele cele mai slabe.

In acest mod, consumul regulat de bere distruge cele mai slabe celule cerebrale, facand creierul o masina

mult mai rapida si mai eficienta.

Acesta este si motivul pentru care , intotdeauna te simti mai destept dupa cateva beri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sincer nu stiu daca e de ras sau de plans

dar pentru cei de la noi cu vitezane care merg tare in linie dreapta

sigur se vor gandi daca nu cumva au gresit motocicleta :P

:laugh:

Foarte bine , Mircea.....ai postat perfect...aici la bancuri! :clap:

...cam sinucigas individu'.....se crede pe circuit....no problem....numai ca pe circuitul asta mai trec si masini...

...mai bine-si taie venele.....macar se duce dracu' SINGUR! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: - Ce credeti, cine sunt mai inteligenti: femeile sau barbatii?

Raspuns: - Desigur, femeile! Ati vazut vreodata o femeie care sa se

casatoreasca cu un barbat numai pentru faptul ca alesul sau are picioare lungi?

 

Un rus se scoala dimineata si vede tancuri cu steagul Americii in fata casei.

Iese urland: “freedom,freedom!”.

Un soldat iese din tanc: “niet freedom. HALLOWEEN!”

 

Sotul vine acasa si-si prinde sotia in pat cu amantul.

Vizibil socat, intreaba:

- Ce se intampla aici ??!!?

Sotia , uitandu-se catre amant, zice:

- Eh, ti-am spus io ca-i prost?!!

 

Miezul noptii, poate spre 3 dimineata. Un tip se trezeste avind un puternic impuls de a face pipi.

Somnoros, se intoarce pe dreapta, in speranta ca ii trece. Nimic. Se intoarce pe stinga, dar dupa 5 minute renunta, se ridica anevoie din pat, se duce la baie, si incepe a face pipi, ca omul, de...

Uitind-se in jos, se adreseaza cu obida organului:

- Vezi, eu ma scol cind vrei tu...

 

- Bunico, nu mi-ai văzut o cutie de pastile pe care scria Ecstasy?

- Dă-le dracului de pastile, tu ai văzut dragonul din bucătărie ?!

 

Doi caini, unul gras, frumos - celalalt slab, jegarit, se intalnesc.

Cel slab: cum faci de arati asa bine?

Cel gras: nu stiu, stau la un tip in halat alb, unu Pavlov. Si, de fiecare data cand se aprinde un bec, imi aduce o multime de bunatati!

Cel slab: si de ce crezi ca face asta?

Cel gras: habar n-am, cred ca si-a creat un reflex.

 

Gica face poze pe malul lacului, cand nevasta-sa il striga disperata : - Gica! Repede, se ineaca mama! Gica: - Degeaba, nu mai am spatiu pe card...

 

Cum se obtine lumina cu ajutorul apei?

- Spaland geamurile!

 

De ce s-a inventat ciocolata alba?

- Ca sa se murdareasca si negri la gura.

 

 

Cum se saluta somalezii?

- Ce vant te aduce pe aici frate?

 

Ce au facut stramosii nostri dupa ce au trecut Dunarea?

- Si-au uscat hainele...

 

 

SOTIA isi intreaba sotul: - Dragule, ce-ti place mai mult la mine: trupul meu perfect, sau fata mea foarte frumoasa?

SOTUL raspunde: - Simtul umorului!”

 

Un american si un rus se laudau:

Americanul: - Bai, la noi e super... cand trece Bush, toata lumea arunca cu fructe in el, il scuipa, il injura, etc etc...

Rusul: - Ba, la noi este si mai misto. Cand trece Putin, toata lumea se pisa pe el... care mai de care...

Americanul: - Ei, hai sa fim seriosi; am exagerat si eu putin... Il injuram dar mai in soapta... aruncam spre el... dar nu il atinge nimeni...

Rusul: - Ei, pai si noi am exagerat putin... Intr-adevar, ne pisam, dar nu ne dam pantalonii jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ostean vine in goana la Stefan cel Mare.

- Maria Ta, Maria Ta, vin turcii!!!

- Cati sunt, ostene??

- 1000 de turci.

- Bine, adu-mi camasa mea rosie, ca daca sunt ranit in lupta sa nu vada ostenii sangele si sa lupte in continuare.

Pleaca Stefan la lupta, castiga batalia.

A doua zi:

- Maria Ta, Maria Ta, vin turcii!!!

- Cati sunt?

- 5000 de turci.

- Adu-mi camasa rosie sa nu vada ostenii mei sangele, daca sunt ranit in batalie.

Stefan castiga lupta si de data asta.

A treia zi:

- Maria Ta, Maria Ta, vin turcii!!

- Cati sunt, ostene?

- Multi, Maria Ta, cata frunza si iarba, peste 10 000 de turci.

- Bine, adu-mi camasa mea cea rosie si ... pantalonii mei maro.

 

 

Un tip se plange la serviciu ca din fereastra lui se vede camera in care se dezbraca fetele, din care cauza nu poate lucra normal. Vine comisia, priveste pe fereastra si nu vede nimic. Ii spune :

- Pai nu se vede nimic !

- Da ???...... Dar ia urcati pe dulap!

Mesaj completat

Un tamplar si un betiv mor in aceeasi zi si ajung in rai , in fata lui D-zeu, care le spune :

 

- Tamplarule, tu mergi la tamplarie iar tu betivule, mergi la bar.

 

Tamplarul sare in sus de nervi, ca el a lucrat toata viata si-l intreaba pe

 

D-zeu de ce l-a trimis la atelier. La care, D-zeu ii raspunde:

 

- Cand iti dadeai cu ciocanul peste degete spuneai "D-zeu ma-tii", iar betivul cand bea zicea "Doamne ajuta"!!!

Mesaj completat

ORDONANTA DE URGENTA!!

La facerea lumii, Dumnezeu, pentru a-i ajuta pe oameni să prospere, a hotărât să dea

printr-o "Lege Divină" fiecărei nații câte două virtuți.

Astfel, El i-a facut :

- pe elvețieni - ordonați Âşi respectuoÂşi față de legi;

- pe nemti - disciplinați Âşi raționali;

- pe englezi - perseverenți Âşi studioÂşi;

- pe japonezi - muncitori Âşi răbdători;

- pe unguri - hotărâți Âşi buni meseriaÂşi;

- pe francezi - culți Âşi rafinați;

- pe spanioli - veseli Âşi ospitalieri

.............Âşamd.

Când a ajuns la români, I-a spus îngerului consilier care-Âşi nota:

- românii vor fi inteligenți, cinstiți Âşi buni politicieni..

Dupa ce a publicat-o în "Monitorul Celest", îngerul a remarcat:

- Doamne, ai dat tuturor popoarelor câte două virtuți, iar românilor trei. Oare în

acest fel, nu cumva ei îi vor depăÂşi Âşi exploata pe toți ceilalți ?

- Aoleu, aÂşa e ! Ai dreptate ! Atunci să revenim cu o "Ordonanță de urgenta".

" Pentru că virtuțile DumnezeieÂşti, odată acordate, nu se mai pot lua înapoi,

precizez că nimeni nu va putea avea si folosi mai mult de două virtuți, în acelaÂşi

timp!"

ÂŞi astfel, se explică de ce românii...

- care sunt inteligenți Âşi cinstiți, în nici un caz nu fac politică;

- cei care sunt cinstiți Âşi fac politică, in mod sigur nu sunt inteligenți;

- care fac politică Âşi sunt inteligenți, categoric nu sunt cinstiți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cuplu este invitat la un bal mascat. Ea acuza o durere mare de cap si ramane acasa ;

sotul isi ia costumul si pleaca la petrecere singur.

Sotia, dupa ce a dormit o ora, simtindu-se mai bine,decide sa mearga si ea la petrecere, sigura ca sotul nu ii cunoaste costumul, vrea sa se distreze urmarindu-l pe acesta.

Ajunsa la serbare, isi vede sotul mascat, dansand si pipaind pe toate tipele cu care s-a intalnit.

Ea decide sa vada pana in ce punct poate sa ajunga sotul ei cu distractia asa ca sa aseaza langa el, incercand sa il atraga; in fine, el nu rezista si o trage intr-o camera intunecoasa si fac sex nebun.

Fara sa isi spuna nimic si fara sa isi dea jos mastile cei doi se despart; ea, fuge acasa smechereste, isi ascunde masca si se baga in pat ca sa vada cum se comporta el cand ajunge acasa.

Cand el soseste, ea se face ca abia s-a trezit si il intreaba cum a fost la petrecere.

El zice: ca de obicei, stii ca ma distrez foarte bine.

-Cum? insista ea. Ai dansat mult?

El: - Iti jur ca nu am dansat deloc. Cum am ajuns acolo m-am intalnit cu Pietro,Antonio si Giovanni si cu alti prieteni si am urcat la mansarda sa jucam carti, asa ca am jucat poker toata noaptea, nici macar nu am auzit muzica, desi cred ca a fost o petrecere speciala, pentru ca tipul caruia i-am imprumutat costumul meu m-a asigurat ca s-a distrat la nebunie!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine sotul acasa si isi intreaba nevasta:

el:auzi?ce ai face daca as cistiga la Loto?

ea:as lua jumatate si te-as parasi!

el:perfect.am cistigat 12 dolari....ia 6 si dispari!

Mesaj completat

"I just had an argument with a girl I know. She was saying how it's unfair that if a guy fucks a different girl every week, he's a legend, but if a girl fucks just two guys in a year, she's a slut. So in response I told her that if a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock ..."

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...