Sari la conținut

Un accident - Duci din Timisoara


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am vazut poza de mai sus, este chiar Duci a fost un baiat de miloane si va ramine ptt toti care lau cunoscut...numi vine sa cred ...inca un prieten...piedut:(

 

R.I.P. :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit eu a fost o frana lunga, Duti avea o casca Uvex semideschisa, in concluzie nu avea cum sa vorbeasca la telefon.

Ceva cam ca si asta.

Ba poti vorbi!!!

Dar asta nu conteaza in cazul asta!!!

A mai plecat unul dintre noi!!!

:D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu Sa-l Odihneasca...

 

Daca asa a fost?

 

imi-indianul Apr 19 2005, 03:36 PM Post #10

 

 

Rookie

 

 

Group: Members

Posts: 23

 

Joined: 31-May 04

Member No.: 175

 

 

 

Am gasit ceva dar aceasta este una din variante!!!

 

 

Ei bine, Sambata la ora 10am, un motociclist ce circula regulamentar pe strada Vasile Carlova a fost acrosat de un autoturism BMW, care a parasit locul accidentului. Scena: strada fara marcaje (deci nu are benzi de circulatie), pe partea dreapta (spre raul Bega) circulau cca 5 TIR-uri in frunte cu un trailer. Prin stanga lor, motociclistul depasea coloana (avea motocicleta inmatriculata, casca de protectie si farul aprins). Din vorbele unor martori (am iesit la cca 2 minute in curte), ar fi aparut unul cu un BMW care vroia si el sa depaseasca coloana dar printre camioane si motociclist. Rezultatul: o masa de carne nemiscata, intr-o baltoaca de sange. Am fost cutremurat... A ajuns si Politia dupa 2+5 minute, peste inca 2, salvarea, dar degeaba. Stirea a fost prezentata la protv ca si cum setea de viteza a motociclistului i-a adus moartea: FALS! Intr-adevar, s-a dus dincolo, un biet tanar de 27 de ani, inginer, care probabil avea teluri, familie... Dar altul, pe care-l manca in poponeata, a trebuit sa-l striveasca si apoi sa-si vada de drum mai departe.

Intreband la fata locului un organ ce trebuie facut pentru a monta limitatoare de viteza pe asfalt, am primit raspunsul inteligent ca nu astea lipsesc tarii ci ca oamenii trebuie sa aiba constiinta. Da, am spus, aveti dreptate, tovarase!

Tocmai primisem cu o zi inainte si raspunsul la cererea catre Directia Circulatie din Primarie de a monta limitatoarele de viteza. Au montat doua indicatoare rotunde cu 30km/h, legate cu sarma de cate un stalp de telegraf. Asta e tot ce pot ei...

Apropos de constiinta: nemtii au de vreo 15 ani astfel de denivelari pe toate strazile rezidentiale si la capitolul constiinta...

 

 

Poate ne reconsideram pozitia fata discutia de aici /index.php?showtopic=17403

 

Condoleante familiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, RENEGADE, dar varianta mi se pare cusuta cu ata alba ... cum sa-l acroseze BMW-ul? din spate? (Duci inteleg ca depasea coloana de camioane, BMW la fel) sau din fata? (caz in care Duci a facut o depasire hazardata). Cred ca BMW-urile ucigase inventate de martori oculari nu fac bine nimanui ... soferii de pe camioane TREBUIAU SA VADA CE S-A intimplat si nu cred ca cineva le-a inchis gura in fata Politiei. Nu a existat timp si cash pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUUUUUUUUUU!!!!! M-am saturat! Prea multi in prea putin timp!

 

Cand o sa inceapa lumea sa constientizeze ca trebuie facut ceva pentru a prevenii asemenea tragedii????

 

R.I.P. :lol:

 

 

Nyugodj bĂŠkĂŠben Csaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...