Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

Inteleg si iti dau partial dreptate. Te-a suparat cineva? Gospo?

Cel mai misto la Man este ca, deobicei, este undeva in centru si ne putem aduna din mai multe colturi ale tarii.....altfel pana la Cluj am nevoie de 1 zi dus, una intors, si macar una sa stai acolo. greu cu timpul..... Asa vineri sunt la munca. plec pe la pranz, in 3-4 ore sunt acolo, duminica beau cafea si la pranz sunt acasa. Impac si capra  (eu) si varza (nevasta). Hai, poate te mai gandesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu neaparat de CJ e vorba la cabana lui Radu unde ne-am adunat acum cativa ani

 

am putea inchiria o cabana prin centrul tari undeva si sa ne adunam tot asa, mai multi acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, chucki a spus:

As veni si eu dar sunt plecat..... poate MAN?

 

In principiu si eu tot un 90% voi fi prezent. Din pacate nu cu Big-ul..... este la odihana (sper ca nu vesnica). Chiar imi e dor de el.....

La cum vad eu treaba dumneata esti o combinatie intre Radu si Mureto. Interesat de ce o sa iasa.

😁

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

nu neaparat de CJ e vorba la cabana lui Radu unde ne-am adunat acum cativa ani

 

am putea inchiria o cabana prin centrul tari undeva si sa ne adunam tot asa, mai multi acolo

Am putea. Intotdeauna e greu cu timmingul ...

...eu am luat acum doua zile excavator ca sa fac una alta la cabana ... :D   asa ca daca venti, ziceti-mi ca sa aduc mai mult lopeti :)  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, chucki a spus:

Cat despre MAN: nepretuite discutiile filozofice de noatea tarziu si orbecaiala de dimineata dupa

Asta si vreau sa experimentez.

 

Acum 4 ore, chucki a spus:

Amandoi sunt oameni deosebiti

Mi-am dat seama ;).

 

Acum 4 ore, chucki a spus:

Asa vineri sunt la munca. plec pe la pranz, in 3-4 ore sunt acolo

Idem, locuiesc in1 decembrie,Ilfov si lucrez in Otopeni, asa ca are sens sa plec direct de la munca spre Râșnov.

 

La mine este mai greu cu plecatul teleleu, avand doi copii micuti, incerc sa petrec cat mai mult timp cu ei, cat mai vor si ei sa petreacă cu mine.

 

Dar dacă se organizeaza o intrunire, incerc sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, povești...ce-mi plac! Am avut niște isprăvi anul trecut prin Iran, dar nu-și au locul aici,

fiind urzite de mersul cu avionul. În orice caz, în materie de motocicleală persanii m-au dat gata.

Am rămas cu gura căscată din prima zi, când un motociclist de-al lor, intră într-o intersecție pe culoarea roșie, nonșalant prin fața unui autobuz,

dând mesaje pe telefonul mobil cu mâna stângă și cu țigara în colțul gurii.

Cum putea fuma? Normal, pentru că n-avea cască.

Și o altă chestie interesantă! Una din motociclete (dar am văzut mai multe) în locul unde trebuia să aibă numărul de înmatriculare avea o adaptare pentru prins tableta.

Acum nu știu dacă rula doar un singur JPG  cu numărul lui sau avea program de schimbare automat, însă mi s-a părut ceva incredibil

Se poate documenta dacă doriți, am poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.02.2023 la 19:11, Muretto Grundieg a spus:

Ce bine arată, să nu care cumva să-l arunci! Când te plictisești de el, fă o strigare pe-aici, o să-i găsim noi un stăpân :)

 

s-ar putea sa mai am eu unul... 

ma bag in garaj diseara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Acum 31 minute, raducod a spus:

... eu voi fi la MAN de joi.

buna ziua,voi ajunge vineri dupa amiaza, va rog sa imi lasai un pm cu nr dvs de telefon sa va contactez.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine dati la 0735293455 sau 0722496633   - nu apeluri la ore mici ca va imbogatesc vocabularul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, raducod a spus:

....noh, nu vă mai tăt atâta că aduc ceva ”de gură”....   să fie bine.... bine ?

Domnu aveți mesaj pe WhatsApp..... Și eu ajung tot vineri pranz- după-amiază. Un loc la umbra păstrezi și pentru eu? Dau o sticla pentru doamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.07.2024 la 21:46, chucki a spus:

Domnu aveți mesaj pe WhatsApp..... Și eu ajung tot vineri pranz- după-amiază. Un loc la umbra păstrezi și pentru eu? Dau o sticla pentru doamna.

la 12 -12:30 ma urnesc din Otopeni, va sun cand ajung in Rasnov.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău că nu ai venit Domnul Muretto.... Mi-a părut mai slabă întrunirea de anul asta. Acum imi dau seama că lipsa dumneavoastră a fost un minus.

Toată lumea a ajuns bine?

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dada, Domnul Muretto n-a venit, deci intrunirea a fost mai slaba.... asta ca sa-i spalam pacatele acestuia 😁

Oricum, la anul, MAN va fi sigur alternativa cu pondere mai mica fata de altele.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băieți, vă mulțumesc, posibil să exagerați dar așa, în formă brută cum e, sună bine.

Încă n-am încasat prima pensie, dar o aștept cu nerăbdare pentru a vă putea răsplăti cum se cuvine.

Am ratat ceva la concursul de tricouri ude? Anul trecut propusesem și varianta pentru masculi, adică de chiloți uzi.

Nu știu dacă s-a adoptat și dacă au fost participanți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, chucki a spus:

Toată lumea a ajuns bine?

am ajuns bine , dar cu incidente.... cumva, geanta a scapat pe dreapta, in dreptul tobei si rezultatul il vedeti.

Vineri, verificam geanta din 10 in 10 minute, sambata nici un stres n am avut pana nu m-am oprit sa beau apa.

photo_2024-07-15_15-17-16.jpg

photo_2024-07-15_15-18-24.jpg

Acum 3 ore, raducod a spus:

dada, Domnul Muretto n-a venit, deci intrunirea a fost mai slaba.... asta ca sa-i spalam pacatele acestuia 😁

Oricum, la anul, MAN va fi sigur alternativa cu pondere mai mica fata de altele.

 

 

Cred ca majoritatea au fost la "RIDE THE VIBE" in Valcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ulei_moto a spus:

am ajuns bine , dar cu incidente.... cumva, geanta a scapat pe dreapta, in dreptul tobei si rezultatul il vedeti.

Vineri, verificam geanta din 10 in 10 minute, sambata nici un stres n am avut pana nu m-am oprit sa beau apa.

photo_2024-07-15_15-17-16.jpg

photo_2024-07-15_15-18-24.jpg

Cred ca majoritatea au fost la "RIDE THE VIBE" in Valcea.

da, regula este sa nu fixezi cu cordelina elastica si sa nu verifici, pentru e ELASTICA si bagajul aluneca acolo de unde nu mai are unde sa se duca ....

Iti recomand sa cumperi cordelina la metru, din aceea de care folosesc camioanele la prelata de la semiremorca, cu cirlige de la Regele Merlin sau alti furnizori.

 

... as pune niste poze dar din pacate AI-ul din telefon a considerat sa focuseze pe unu/altu si ceilalti sunt in plan tertz, blurati, asa ca n-are sens....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred că am poze decât de la Măgura....

IMG_20240713_130808198_HDR.jpg

IMG_20240713_130806680_HDR.jpg

IMG_20240713_130424318_HDR.jpg

IMG_20240713_122654200_HDR.jpg

Iata-l și pe prietenul lui Ciprian.... Pare că s-a simțit bine

Screenshot_20240714-212122.png

Screenshot_20240714-212159.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...