Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc tuturor pentru urari si incurajari.

 

@jcdenton am blocat usa pe "open" asa ca abia astept sa iti iei si tu asa ceva mai ales ca stiu cat de mult iti doresti.

 

@AdiRadulescu undeva langa Faget... dar cum precizam sus sunt incepator... insa pe viitor te astept in zona Fagetului. Dupa cum bine stii este plina cu trasee frumoase numa' bune pt motoarele noastre :X :laugh:

Pai eu is din margina :rock: da stau in timisoara de vreo 9 ani, motoru' e acolo...am fost pe la poieni si luncani da singur e cam naspa...deci astept propuneri pentru excursii....a pot sa spun ca si io is incepator :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un traseu scurt pe care il am in cap asa de ... juma de zi cu pauza de masa ar fi sa plecam din Faget... Gladna (luam inca un prieten cu un Kawasaki KLX ), Zolt, apoi sus in munti punem de niste mici sau gratar, coboram prin Luncani la Valea lu' Liman si ne reintoarcem la Faget sa bem ceva pe o terasa... :rock: :>

Daca o fi prea scurt ne putem abate si pe la Pietroasa - Crivina - Poieni acolo iar e frumos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un traseu scurt pe care il am in cap asa de ... juma de zi cu pauza de masa ar fi sa plecam din Faget... Gladna (luam inca un prieten cu un Kawasaki KLX ), Zolt, apoi sus in munti punem de niste mici sau gratar, coboram prin Luncani la Valea lu' Liman si ne reintoarcem la Faget sa bem ceva pe o terasa... :rock: :>

Daca o fi prea scurt ne putem abate si pe la Pietroasa - Crivina - Poieni acolo iar e frumos :laugh:

 

E ok!

 

nu stiu daca mai ajung in zona pana la sfarsitul lui august, doar atunci am concediu. Ramane sa mai vb pe tema asta.Chiar ma bucur ca am tovarasi de drum pt ca singur e tare plictisitor...iti las id-ul de mes "radulescu_222"

Deabia astept sa turez mototu' pe dealuri.....

Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a inceput cam de 100 km sa bata lantu de distributie rau de tot..nu ma mai inteleg om cu persoana ..in fine..am observat ca nu mai merge nici asa perfect ca prima oara..acum 15000 km cand am cump dr-u' .. am desfacut bujiile ..cam afumate..sa fie singura problema lantu ?..din cauza asta am bujiile afumate ..?..oare daca schimb lantu de distributie o sa mai am asemenea probleme ...?...ma gandesc ca daca e slab lantu ..nu mai actioneaza cu precizie axa si supapele nu inchid cand trebuie ..fie mai devreme fie mai tarziu .... vrea sa va mai intreb de unde pot cumpara nishte neoprene pt furca cum are Soricelu' ... el le are de la salon ..parca..in alta parte nu gasesc..?... aa..uitasem ..si niste handguarduri daca stiti mai accesibile ...:laugh: ..

Editat de Cristi_from_hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, nui stres la mine merge de 2000 km zici cai lant de drujba ,numa se aude cum freaca in locasu ala al lui si cand am schimbat uleiu 2cm din contrapatina era rupta !!!! :)

Poate iti cauti iara alt motor!!ai grija! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nui stres , acuma seara man uitat ''ciudat'' lantu de distributie lovea in lateralul locasului si ini rupea bucati mici din catra patina mica!!

nu intaleg cum o rezistat asa!

 

Ba stres cam este, si trebuie reparata degraba buba.

 

A rezistat fiindca e facuta cu cap dar n-o sa mai reziste mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, azi diminiata iam dat o forja intro groapa plina de 50 cm namol 1 ora numa 2-3 ca sa ies afara acuma seara am fakut comanda la contra patine si un intinzator de distrbutie 60 E mult dar sportu o cere!! am 2 poze nus clare dar na ;) !

post-34197-1249920679_thumb.jpg

post-34197-1249920696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vremea frumoasa ....sa tot fi "haiduc" :cheers:

post-28174-1250345118_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Este vremea frumoasa ....sa tot fi "haiduc" :(

post-28174-1250345118_thumb.jpg

post-28174-1250347162_thumb.jpg

 

Mesaj completat

 

post-28174-1250347162_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Nu stiu de ce nu ma lasa sa modific......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Intereseaza pe cineva un DR 650 RS an1991 SP42B -40k?

 

Tel:0724.208.176

 

PS: foile spate sunt facute prin forjare (40 si 42 dinti)- 50Ron buc ca si pinionul de 16 dinti

 

Moto se afla la Valenii De Munte

post-3690-1250440986_thumb.jpg

post-3690-1250441153_thumb.jpg

post-3690-1250441232_thumb.jpg

post-3690-1250441566_thumb.jpg

post-3690-1250441612_thumb.jpg

post-3690-1250441656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu vesti... am mers spre varful Padesu' doar ca nu am ajuns acolo.

Am lasat acasa doi prieteni unul cu un cross Honda de 600 si celalalt cu un Suzuki Big 750 cc si am ajuns sa plecam doar 3 si anume Marius cu un Kawasaki KL 250 enduro, subsemnatu' cu vaca mea si..... Darius cu un M.Z. de 250.

Plecarea cam tarzie pe la 16:00 din Faget initial doar pentru o plimbare. L-am luat din Gladna pe Marius si am inceput sa urcam pantele de dupa Zolt. Ca "fundatie" pentru cauciucuri... piatra sparta si balast cat cuprinde. La urcare din Zolt ramanem cu M.Z.-ul in brate. Il impingem, transpiram ca naiba si in cele din urma o ia din loc. Trecem frumusete de munti, in dreapta munte in stanga hãu si ajungem in Luncani. Cum am un coleg acolo si i-am promis o vizita ne-am dus si pe la el.

Am renuntat din pacate sa urcam pe varf, in golul alpin, din 2 motive. Ora tarzie si "frica" sa nu ne lase iar M.Z.-ul acolo sus.

Oricum am programat deja inca o "iesire", data viitoare vom fi mai multi si o sa va aduc poze din "varf de munte" :(

Am coborat din Luncani pe la Valea lui Liman - Tomesti - Balosesti - Branesti de asemenea un traseu frumos si deloc usor fiindca de la Tomesti am dat peste un drum care pe langa piatra sparta si balast mai are in el si un fel de praf de prundis sau ceva asemanator. Pe scurt iesirea mi-a placut la nebunie si ABIA ASTEPT sa vina urmatoarea!!!

 

:lol:

 

post-46367-1250632525_thumb.jpg post-46367-1250632595_thumb.jpg

Urcarea de dupa Zolt ce a "omorat" M.Z.-ul

Marius si cu mine asteptand sus

 

post-46367-1250632929_thumb.jpg

post-46367-1250632970_thumb.jpg

....asteptand...

Darius incepe sa se vada dar nu-i mai "tragea" motoru' deloc

 

 

post-46367-1250633023_thumb.jpg post-46367-1250633072_thumb.jpg

Cu chiu cu vai a ajuns pe el aici si apoi impinge nene. Toti 3 normal

:D. In sfarsit a luat-o din loc si vedem Luncaniul.... :laugh:

 

post-46367-1250632302_thumb.jpg post-46367-1250632405_thumb.jpg post-46367-1250632225_thumb.jpg

post-46367-1250631718_thumb.jpg post-46367-1250631948_thumb.jpg

post-46367-1250632138_thumb.jpg

Coborarea de la Luncani pana la Valea lui Liman... alta frumusete.

 

In rest nu am mai facut poze ca nu am mai oprit... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca vrei sa vi la urmatoarea iesire cand sper ca o sa ajungem pe Pades te asteptam pe la Faget... :( Si atunci sigur vom fi mai multi... :lol:

 

 

De la mine la tine ii drum lung si cale batuta am moto inmatriculat dar fara permis!!! :lol: mda in fine numa prin zona asta ma plimb uliuc , unip ivanda cruceni ciacova urseni giroc modos! :laugh:post-34197-1250791207_thumb.jpg

Editat de StreetFighter69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la mine la tine ii drum lung si cale batuta am moto inmatriculat dar fara permis!!! :lol: mda in fine numa prin zona asta ma plimb uliuc , unip ivanda cruceni ciacova urseni giroc modos! :laugh:post-34197-1250791207_thumb.jpg

la mine e invers :lol: caut sa cumpar acte de dr chear si big imatriculat sa fie talonu numerele si cartea.seriile le bat pe al meu si pun numerele alea.eu am cartea dar e mult de alergat ca sa-l inscriu.daca stiti pe careva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....imi trebuie si mei un lant de distributie pentru un dr 650, `93.Daca stiti sa-mi spuneti si mie ceva magazine de unde as putea sa-mi comand, preturi.Orice sfat m-ar putea ajuta.

mersi

Salut,

in arad nu stiu niciun magazin...in timisoara incearca la NOMAD, calea buziasului 0745327294. www.nomadsport.ro, eu de aici imi iau piese.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

in arad nu stiu niciun magazin...in timisoara incearca la NOMAD, calea buziasului 0745327294. www.nomadsport.ro, eu de aici imi iau piese.bafta

nu-i problema unde ii magazinu, poate fi oriunde.exista destule firme de curierat.Mersi mult de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e invers :lol: caut sa cumpar acte de dr chear si big imatriculat sa fie talonu numerele si cartea.seriile le bat pe al meu si pun numerele alea.eu am cartea dar e mult de alergat ca sa-l inscriu.daca stiti pe careva...

 

 

 

Sal, man stiu niste acte de CS cadru acte tot pana in 2011 nush cate vrea dar ii de dr de 650 din 92 uite nr a lu ala dar yo nu mai vb cu el nu pomeni de mine va dau apa va dau sapun spalativa!! 0743317510 il cheama razvan!!

Mesaj completat

nu-i problema unde ii magazinu, poate fi oriunde.exista destule firme de curierat.Mersi mult de info

 

 

 

Sal, piese aduce calitate :lol: , dar ii o prob are niste scoruri!! sincer lant distributir did dr 89 600 280 euro!! mia cerut mie si dupa 2 luni mio cerut 120 de euro!!

Si am cumparat de la cineva din Dumbravita il cheama Adelin nr lui de tel 0720242886! am luat de la el placute frana lant distributie lant pt pompele de balbotare!! supape set pt dr !!! [ piston cilindru segmenti] am 16 000 km nam niki o problema numa ca yo geniu nu am pus intinzatoru cum trebe !! dar lantu ii stas!!!! merge de sparge!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, man stiu niste acte de CS cadru acte tot pana in 2011 nush cate vrea dar ii de dr de 650 din 92 uite nr a lu ala dar yo nu mai vb cu el nu pomeni de mine va dau apa va dau sapun spalativa!! 0743317510 il cheama razvan!!

Mesaj completat

 

 

 

 

Sal, piese aduce calitate :D , dar ii o prob are niste scoruri!! sincer lant distributir did dr 89 600 280 euro!! mia cerut mie si dupa 2 luni mio cerut 120 de euro!!

Si am cumparat de la cineva din Dumbravita il cheama Adelin nr lui de tel 0720242886! am luat de la el placute frana lant distributie lant pt pompele de balbotare!! supape set pt dr !!! [ piston cilindru segmenti] am 16 000 km nam niki o problema numa ca yo geniu nu am pus intinzatoru cum trebe !! dar lantu ii stas!!!! merge de sparge!! :makeout:

Mersi.....am sa incerc sa-l contactez.Iti dai seama ca u m-as putea apropia de asa scoruri.. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...