Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da tocmai asta e dilema mare ca io am patit asa la motor in 2 timpi nu la diesel si teoretic nu credeam ca se poate dar practica mi-a demonstrat azi contrariul. mersi

:cheers: se numeste " CALAMINA" din cauza ei se produce autoaprinderea!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dieselu nu se strica atunci cand face autoaprindere - el chiar asa functioneaza

 

prin autoaprindere in cazu' de fata intelegem ca motoru' merge in continuare dupa ce ai luat contactu' .

fara legatura cu ce spui tu - modul de producere a aprinderii/exploziei in cilindru...fara scanteie adica.

 

ingineri in motoare nu avem? ca noi doar ne dam cu parerea... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si pe la altii cum ca de vina ar fi benzina cu cifra octanica mare. O sa incerc cu benzina mai proasta, sper sa mearga asa. oricum mersi tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si pe la altii cum ca de vina ar fi benzina cu cifra octanica mare. O sa incerc cu benzina mai proasta, sper sa mearga asa. oricum mersi tuturor

Copilu...esti pe dos!!!!!!!!!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am si eu nevoie de ceva.......o siguranta de lant cu clema (nu care se nituieste) 520 cu O-ring.....sau o presa de lant, contra cost bineanteles.......

Imi trebuie azi, ca maine vreau sa ma dau, asa ca e valabil doar azi.

 

Gabi 0746093456.

 

P.S. Daca stie cineva nr. de tel. a lui Dan Platica alias Riot de pe net....ar mai fi ceva sanse.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua.

Va rog mult daca puteti sa imi recomadati si mie un vopsitor bun prin brasov. Nu imi trebuie aerograf, doar vopsit negru. Eventual daca poate face si o carena dupa cea originala.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua.

Va rog mult daca puteti sa imi recomadati si mie un vopsitor bun prin brasov. Nu imi trebuie aerograf, doar vopsit negru. Eventual daca poate face si o carena dupa cea originala.

 

Multumesc

 

 

0767779336 - ciprian popa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiti careva un service unde sa-mi verifice daca incarca bateria??

thx anticipat

 

Pe Avram Iancu in spate la Casa Bistriteana.Reprezentanta Varta.Tibi:0726388124-baiat super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiti careva un service unde sa-mi verifice daca incarca bateria??

thx anticipat

 

Verifica singur : cu un aparat de masura legat la bornele bateriei inainte si in timp ce merge motorul.

In timp ce merge trebuie sa fie in jur de 14-14,5V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca Fundatia pentru Siguranta Motociclistilor a scos un Manual de Siguranta pe Doua Roti si nu reusesc sub nici o forma sa il gasesc. Poate cineva sa mi spuna daca este de gasit pe net sau in librarii?

 

http://www.msf-usa.org/index_new.cfm?spl=2...agename=Library

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

----------------------------------

 

Imi trebuie o bucata cam de 3-4cm dintr-o teava de 21 sa-mi confectionez o unealta, aveti idee pe unde as putea gasi?

 

 

Imi mai trebuie 1l de ulei de furca, hidraulic SAE10, am batut magazinele auto si degeaba, nu au nici prin depozite. Am auzit ca ar exista Motorex la 40lei/l la un magazin de biciclete. La magazine moto inca nu am ajuns. Gasesc?

 

tnx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

----------------------------------

 

Imi trebuie o bucata cam de 3-4cm dintr-o teava de 21 sa-mi confectionez o unealta, aveti idee pe unde as putea gasi?

 

 

Imi mai trebuie 1l de ulei de furca, hidraulic SAE10, am batut magazinele auto si degeaba, nu au nici prin depozite. Am auzit ca ar exista Motorex la 40lei/l la un magazin de biciclete. La magazine moto inca nu am ajuns. Gasesc?

 

tnx

 

Uleiuri si nu numai, Motul si Motorex, gasesti la noi la magazin.

MYMOTO TUNING BRASOV

Str. Mihai Viteazul nr. 79, TEL. 0720285805

 

Toate bune,

Karmina

 

 

 

Stie cineva unde pot cumpara maine antigel de la Motorex?

 

Tot la MYMOTO TUNING, str. Mihai Viteazul 79. Pt. urgente in afara programului, exista si un nr. de tel. 0722575757 si daca suntem in zona, va servim cu placere.

 

Asfalt uscat,

Karmina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna la 0727720998 si vezi pt aerograf. teava de inox gasesti si in practiker.

 

Multzam fain!

Berea ta e la mine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

 

vreau sa imi schimb cauciucurile, insa cele pe care le vreau au tire load index mai mic decat cele actuale.

dimensiunea e 120/70/12 fata si 140/70/12 spatele.

load index-ul actual e 60 fata si 65 spatele.

load index-ul viitor e 51 (195 kg) pentru fata si 60 (250 kg).

intrebarea e ce anume afecteaza load index-ul? doar uzura, sau si "comportamentul"?

estimez ca incarcarea totala (motor + pasager) la 300 kg. 150 trotineta si diferenta eu cu pasagerul si eventualul bagaj.

m-am uitat in manual, nu se specifica nimic de load index...

please help.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine-l stie pe coco <nu stiu numele real>, sau cu ID-ul scooterone2008, sa-mi dea si mie niste informatii ?

 

Joi am sa-l cunosc si personal fiindca e reprezentantul moped91.com si am comandat prin el niste piese. Are e-mail scooterone2008 la yahoo, raspunde la e-mail, si telefonul il gasesti in anuntul

http://www.bikeshop.ro/motorcycles/motorcy...998-140890.html

Stiu si numele dar nu am incuviintarea lui, asa ca mai departe cu google. Mai mult inca nu stiu nici eu.

 

--owene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...