Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

E cineva in Brasov care lucreaza cu fibra de carbon?

 

intreaba si tu la 0741 120 126 - dl. Marton

are un service/reparatii tinichigerie si mai facea "tuning" la masini. tabla acoperita cu fibra de carbon. sau asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

credeam ca mai am prin garaj...nu am.

ultima data am vazut la hornbach, numai ca se cheama vaselina siliconica.

care este:

Non Melting • Non Toxic • High Dielectric • Odorless • Water Proof

 

bafta. :unsure:

 

Salut, am fost aseara prin Hornbach, sa-mi iau mancare pentru pesti ca faceau foamea si am cautat si vaselina aia, am intrebat la vopsele, n-aveau si a dat omu'(binevoitor, de altfel) de acolo de la ghiseu o gramada de telefoane pe la toate "sectiile" sa intrebe daca au, dar nimeni nu stia nimic. Nu sti cum se cheama marca? Sau la care raion o gasesc?

 

p.s. totusi unul dintre angajati mi-a aratat un spray siliconic, care rezista la apa si temperaturi ridicate (200oC) dar nu scria nicaieri ca-i dielectric. Fiind pe baza de siliciu ma gandesc ca e destul de rezistent la curent, dar nu era ce cautam yo, asa ca a ramas sa ma mai interesez si eventual sa revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am fost aseara prin Hornbach,si am cautat si vaselina aia, am intrebat la

 

intri la hornbach, treci de caserii, o iei la stanga

raionul de tevi, fitingaraie, robineti, etc

mergi spre partea opusa caseriilor - spre interiorul magazinului,

gasesti raftul cu solutii de lipit tevi, abrazive, adezive, etc.

raftul de jos, in tuburi ca de pasta de dinti.

vaselina siliconica.

 

maine merge un coleg la hornbach, da-mi un semn si iti cumpara un flacon. costa nesemnificativ, cativa lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de un cauciuc sh in stare cat de cat 160-170/70 -17 contra cost bineinteles sau bere depinde ce prefera proprietaru :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de un cauciuc sh in stare cat de cat 160-170/70 -17 contra cost bineinteles sau bere depinde ce prefera proprietaru :P :P

 

160/60 R 17 dunlop sportmax de supermoto te ajuta? da pm.

tocit putin "pe centru" dar "marginile" bune ... nu radeti, ba! :P arta e sa iei viraje repede fara sa inclini motoru' :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

caut cu disperare stator pentru un Honda Varadero din 2000 sau daca stiti pe cineva care se ocupa de rebobinare, merci mult

 

Sebi

Pe strada pe care este cimitirul central mergi drept inainte pana ajungi aproape de intrarea in Stupini. Treci si de statia de epurare a apei , pe care o ai pe partea dreapta. La intrarea in stupini, pe partea stanga, scrie mare atelier de bobinaj. E un batranel foarte simpatic si profi si sunt sigur ca poate sa t.e ajute. Dar trebuie sa te duci cu statorul desfacut. Nu face lucrari de demontare - montare. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strada pe care este cimitirul central mergi drept inainte pana ajungi aproape de intrarea in Stupini. Treci si de statia de epurare a apei , pe care o ai pe partea dreapta. La intrarea in stupini, pe partea stanga, scrie mare atelier de bobinaj. E un batranel foarte simpatic si profi si sunt sigur ca poate sa t.e ajute. Dar trebuie sa te duci cu statorul desfacut. Nu face lucrari de demontare - montare. Succes

 

recomand aceeasi persoana.

am dus si eu statorul la bobinat, mi l-a facut intr-o saptamana, m-a costat 300 de lei.

inca nu am apucat sa-l testez.

inainte de a face omu' operatiunea arata ca in poza atasata.

post-16994-1243626920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand aceeasi persoana.

am dus si eu statorul la bobinat, mi l-a facut intr-o saptamana, m-a costat 300 de lei.

inca nu am apucat sa-l testez.

inainte de a face omu' operatiunea arata ca in poza atasata.

 

Merci mult pe raspunsuri baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna. Am si eu nevoie de un pic de ajutor.

Mi-a expirat ITP-ul si nu stiu unde sa merg sa fac altul. Este careva de aici prieten cu cineva care se ocupa de asa ceva si care ar vrea sa ma ajute? Sau stiti un loc unde imi pot face ITP-ul?

As prefera daca cunoaste cineva si ar putea sacrifica putin timp sa vina cu mine. Promit ca voi recompensa cu o bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am si eu nevoie de un pic de ajutor.

Mi-a expirat ITP-ul si nu stiu unde sa merg sa fac altul. Este careva de aici prieten cu cineva care se ocupa de asa ceva si care ar vrea sa ma ajute? Sau stiti un loc unde imi pot face ITP-ul?

As prefera daca cunoaste cineva si ar putea sacrifica putin timp sa vina cu mine. Promit ca voi recompensa cu o bere :D

 

Am uitat sa mentionez. Este trecut in acte ca moped (afecteaza asta cu ceva?).

Alexis, maine vroiam... daca zici ca se poate si ai timp :moto: (dar nu este cu un fel de programare sau telefon inainte?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez. Este trecut in acte ca moped (afecteaza asta cu ceva?).

Alexis, maine vroiam... daca zici ca se poate si ai timp :D (dar nu este cu un fel de programare sau telefon inainte?)

link

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intri la hornbach, treci de caserii, o iei la stanga

raionul de tevi, fitingaraie, robineti, etc

mergi spre partea opusa caseriilor - spre interiorul magazinului,

gasesti raftul cu solutii de lipit tevi, abrazive, adezive, etc.

raftul de jos, in tuburi ca de pasta de dinti.

vaselina siliconica.

 

maine merge un coleg la hornbach, da-mi un semn si iti cumpara un flacon. costa nesemnificativ, cativa lei.

 

Azi, intr-un final am rezolvat. Merci de directii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cordiale salutari!!!

am si eu nevoie de un generator de curent...de sambata pana duminica...il inchiriez, nu stiu...daca ma puteti ajuta, careva cumva...va raman recunoscator...! (dau si o bere...2...3) multam fain!

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garnituri pt o pompa de frana la un Transalp din '88 stie careva pe unde gasesc?

Dau o bere! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cordiale salutari!!!

am si eu nevoie de un generator de curent...de sambata pana duminica...il inchiriez, nu stiu...daca ma puteti ajuta, careva cumva...va raman recunoscator...! (dau si o bere...2...3) multam fain!

asfalt uscat!

0724496304 - claudiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut un service unde se lucrează bine Âşi repede ca să-mi schimb cablul de la frâna de mână

careva?

mulțumesc!

 

 

 

e laci din sacele daca vrei iti dau nr lui de telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...