Sari la conținut

Preturi piese motociclete estice


Nobloody
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei interesati, pot aduce de la Suceava piese pentru orice motociclete de fabricatie estica. Piesele sunt de fabricatie ucraineana, nu de la basarabeni, facute prin cine stie ce garaj. Am vorbit cu cel care le aduce si nu mi-a putut furniza o lista completa de preturi deoarece are f. multe piese. Solutia ar fi ca doritorii sa-mi lase o lista cu componentele pe care le vor si eu sa-i comunic omului lista, la care el sa-mi faca pretul, dupa care voi afisa pe forum preturile, urmand ca in urma consultarii acestei liste cei interesati sa-mi zica daca la pretul respectiv le convine sa le aduc piesele sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

un piston pentru ij planeta 5 ,cota 3.0

Pretz si in cat timp il aduci

 

m-ar mai interesa si un set de segmenti pentru un nipru ,mt 11(pretz) :lol:

 

bafta :lol:

Editat de BeRelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sincer vorbind ce mi-e ca e de la basarabeni ce mi-e ca e de la ucrainieni, ca IJu se face in Rusia. Avantaj ar fi doar la Nipru ca e facut la KMZ Kiev, si cu toate astea, piesele pe care le aduce Tunaru din UCRAINA pt Nipra sunt praf. :lol: .. (Da e adevarat, Tunaru chiar le ia din Ucraina)

Cum la calitate nu mai sper, ma intereseaza pretul...

Intreaba-l te rog pe om cu cat da kilu de cilindru si legatura de segmenti la Planeta.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati, pot aduce de la Suceava piese pentru orice motociclete de fabricatie estica. Piesele sunt de fabricatie ucraineana, nu de la basarabeni, facute prin cine stie ce garaj. Am vorbit cu cel care le aduce si nu mi-a putut furniza o lista completa de preturi deoarece are f. multe piese. Solutia ar fi ca doritorii sa-mi lase o lista cu componentele pe care le vor si eu sa-i comunic omului lista, la care el sa-mi faca pretul, dupa care voi afisa pe forum preturile, urmand ca in urma consultarii acestei liste cei interesati sa-mi zica daca la pretul respectiv le convine sa le aduc piesele sau nu.

arbore +volanta Dnepr(arbore complet echipat , biele +cuzineti+bucsi biele)

pret si in cit timp se poate rezolva.

Si ma intereseaza sa aiba aceieasi provenienta , adica conul de stringere sa corespunda la volanta cu cel de la arbore.Si binenteles fier de calitate(cit se poate...)

si daca ai un numar de telefon ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:lol: cumva d-l GASPAR VASILE? sau altcineva? sau de la cernauti? sunt DOOOOAR curios!aprops(poate mai citeste si d-l cristi tunaru) am luat u grup conic pt dnepr, 9/35 , si in 20 km s-a facut lucios pinionul de atac, si coroana, iar daca pui o pila pe ele , se ia f.f.f.f.f.f.f.f.f usor (oare asa trebuie sa fie un grup conic????? ) noroc ca nu am mers mai mult si mai tare cu el.... ca cine stie ce imi mai rupeam....pacat ca am dat 1,4mil acu 2 ani pe el...... tzapa curata..... dar asta e , suntem in romania( si cum spune un titlu din revista MOTOLIFE: "ATENTIE LA SACALI" :lol:

 

BAFTA! :lol:

 

 

:lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: cumva d-l GASPAR VASILE?  sau altcineva? sau de la cernauti? sunt DOOOOAR curios!aprops(poate mai citeste si d-l cristi tunaru) am luat u  grup conic pt dnepr, 9/35 , si in 20 km s-a facut lucios pinionul de atac, si coroana,  iar daca pui o pila pe ele , se ia f.f.f.f.f.f.f.f.f  usor (oare asa trebuie sa fie un grup conic????? ) noroc ca nu am mers mai mult si mai tare cu el.... ca cine stie  ce imi mai rupeam....pacat ca am dat 1,4mil acu 2 ani pe el...... tzapa curata.....  dar asta e , suntem in romania( si cum spune un titlu din revista MOTOLIFE: "ATENTIE LA SACALI"  :lol:

 

BAFTA! :lol:

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

Gabi draga, nu zic ca pisele nu sunt proaste... dar l-ai montat CORECT? Are nevoie de reglaje milimetrice in vreo doua locuri, ca altfel ajunce invalid! :lol:

Bafta si vb pe la Arc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de la Tunaru nu mi-am luat tzeapa. Prefer sa pun de multe ori piesele de Ij Festival din 60 pe ea decat piese pe care el le gaseste. Fiindca sunt de fabrica, nu de strungari , sau mesteri particulari ucrainieni...

Dar carburatoarele, cauciucurile, camerele, rulmentzii speciali, ambielajele sunt OK. Dar piese cum ai luat tu clar nu-s facute la fabrica si nu-s cementate....

La fel si pistoanele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dark rider: nu, pe om nu-l cheama Gaspar Vasile, iar eu personal tot ce-am luat de la el a fost cat de cat de calitate.

uitasem sa specific, in privinta calitatii stiu ca nu se poate cere foarte mult cind e vorba de pese sovietice, dar cel putin la un nivel la care sa accepti sa le montezi in motorul tau, pentru a umbla ceva vreme cu el(si nu pentru al vinde..)

Asta in masura in care poti sa ai ceva control asupra a ceea ce iti ofera furnizorul tau.

Daca nu , mai bine ne intilnim undeva si povestim niste beri despre cum nu reusesc rusii sa faca lucruri mari si tari in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dark rider: nu, pe om nu-l cheama Gaspar Vasile, iar eu personal tot ce-am luat de la el a fost cat de cat de calitate.

am auzit ca se face mai nou pt ural grup de fuga 10/34? cine ce stie de asta. dar cutia de veteze in 5 trepte de Ural potriveste pe Nipru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu omul si cam astea ar fi preturile pentru piese:

 

@BeRelu: piston Planeta 5, cota 3 - 200.000; segmenti - 80.000; bolt - 40.000; set segmneti Dnepr - 350.000.

 

@Aleko: Cilindru+segmenti Planeta5 (set complet) - 2.000.000

@drobu: pt. Dnepr: arbore - 2.000.000; volanta - ?(voi afla); biele - 800.000; cuzineti - 200.000; bucse biele - 100.000

 

 

Preturi la alte piese:

 

set motor Jawa TS(cilindru+piston+segmenti+bolt+ambielaje) - 150E

set motor IJ Jupiter 5 - 80$

set motor Minsk - 1.200.000

carburator Minsk - 650.000

carburator IJ(model nou, merge si la Dnepr - KAPEX) - 900.000

pinion de atac de 22 dinti(IJ) - 120.000

grup fuga Dnepr - 1.600.000

oala ambreiaj Minsk - 450.000

 

Lista o sa mai fie actualizata pe saptamana aviatoare cu noi preturi.

Cat despre partea cu livrarea, la 4-5 zile dupa ce ati facut comanda si ati achitat un avans de 50% aveti piesele. Comenzile le puteti lasa si aici pe site, daca nu se supara moderatorii, sau ma puteti contacta la tel. 0722470774. Daca aveti nevoie de ceva ce n-o sa fie in lista, se poate aduce pe comanda. De mentionat ca preturile afisate sunt preturile omului, comisionul meu ramanand sa fie discutat (ideea e sa-mi acopar drumul dus-intors).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzumesc Nobloody, am retinut: 2000000 lei cilindru... :lol: super tare, pai inseamna ca daca le iau din Ucraina mi le dau aia pe gratis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In anuntul initial s-a strecurat o greseala:

-setul motor de Ij Jupiter 5 este 140$(cilindri, pistoane, segmenti, ambielaje), nu 80$ cum am specificat initial. Separat se pot vinde ambielaje - 70$, si tot restul, cilindri, pistoane, segmenti - 70$.

 

Mai adaug la lista initiala:

 

- set motor Voshod: - (cilindru, piston, segmenti) - 1.700.000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

hai salut noblody :huh: uite ca sunt si eu in nevoie de niste tacheti pt nipranu meu :laugh: am nevoie de un pretz informativ :laugh: stii tu , mai bine cauti prin toata piata ,decat sa te "infigi" la primu' care vinde.... (gen gaspar , tunaru....si care o mai fi) astept P.M.-ul tau :lol:

 

 

BAFTA! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca as cumpara :

3 cauciuce Enduro +camere

2 jicloare de debit 165 (de Nipru)

4 arcuri noi de la supape ( de Ural) arcuri cat mai tari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...