Sari la conținut

Honda Cbr600 2001 Facuta Praf


Postări Recomandate

FRATILOR SA VEZI SI SA NU CREZI.UN CBR 600F IA POCNIT BASCULA SPATE IN MERS REZULTATU:CARENE DISTRUSE,MOTOR SPART,CADRU DISTRUS GENTILE INDOITE.VITEZA APR.60.MAINE VIN SI CU POZE.PARCA HONDA SE ZICE CA E CEA MAI FIABILA?MIE NU MI SE MAI PARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda este fiablila, clar!....m-as gandi la mers cu roata descentrata sau la mai stiu eu ce, dar la lipsa de fiabilitate, nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR SA VEZI SI SA NU CREZI.UN CBR 600F IA POCNIT BASCULA SPATE IN MERS REZULTATU:CARENE DISTRUSE,MOTOR SPART,CADRU DISTRUS GENTILE INDOITE.VITEZA APR.60.MAINE VIN SI CU POZE.PARCA HONDA SE ZICE CA E CEA MAI FIABILA?MIE NU MI SE MAI PARE.

 

Crede-ma ca o bascula la care nu s-a umblat de catre "mecanici" nu are cum sa faca asa ceva. Nu conteaza ca e Honda, Yamaha sau altceva. Cel mai probabil bascula aia a fost lovita si apoi sudata prost.

 

Sau a fost data jos si apoi nu a fost prinsa bine, sau roata a fost data jos ai apoi pusa aiurea.

 

Oricum ar fi, nu are nici o treaba cu fiabilitatea. Eu sunt la al 2 lea motor Honda si n-am avut nici o problema, nici macar un surub slabit, NIMIC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte ciudat ... cati detinatori de cbr600f au patit asa?

ceva pute acolo...dupa cum au zis si cei de adineauri poate ca si-a bagat nasu nea marin pe acolo.

Eu zic ca o honda intretinuta si pusa la punct cum trebuie merge ca un ceas.

A mea are 13 ani si inca nu am avut o problema de surub cu ea. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca se poate intampla asa ceva fara sa se fi mesterit inainte pe acoolo...adica mai bine spus, cred ca este IMPOSIBIL asa ceva, indiferent ca e honda, yamaha, kawa sau orice altceva dintre astia greii...

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca o bascula la care nu s-a umblat de catre "mecanici" nu are cum sa faca asa ceva. Nu conteaza ca e Honda, Yamaha sau altceva. Cel mai probabil bascula aia a fost lovita si apoi sudata prost.

 

Sau a fost data jos si apoi nu a fost prinsa bine, sau roata a fost data jos ai apoi pusa aiurea.

 

Oricum ar fi, nu are nici o treaba cu fiabilitatea. Eu sunt la al 2 lea motor Honda si n-am avut nici o problema, nici macar un surub slabit, NIMIC.

Si eu cred la fel: un motor facut in Japonia care nu a ruginit ani de zile prin Japonia sau Europa sau prin cine ce stie de port intre astea doua puncte, si care dupa un accident nasol n-a fost "reparat" de meseriasi cu suduri de 2 lei nu are cum sa se rupa in mers; in fond nici asa-zisele "comuniste" nu sunt atat de proaste ca sa se rupa in doua cand mergi pe ele, doar ca nu trag atat de tare si mai au diverse defectiuni pe la motor mai des decat pe alealalte.

As fi curios sa aflu anul de fabricatie al "agregatului, si daca e de inainte de 2006 sa stiu prin ce tari a hoinarit, cati km are la bord, cati posesori a avut inainte, si ce scria in cartea de identitate ca numar de km la fiecare vanzare, pentru ca suspectez fie un motor lovit rau si reparat prost fie unul deosebit de vechi si tinut in conditii precare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci clar ceva iti scapa , informeazate si vino cu detali clare . e ceva putred in toata chestia asta si cred ca si tu sti asta. Si sincer chiar daca ar fi adevarat (cu toate ca eu :burnout: nu cred nici macar din poze :wave: ) HONDA ramane oricum foarte fiabila. Asfalt uscat. Ps.1 Sper pana maine sa afli exact motivul pentru care i-a pocnit bascula spate la o motocicleta Honda. Ps.2 Cine stie de cate ori a fost sudata acea bascula si de catre cine??!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce va mirati asa? nu vedeti ca de 1 an de zile apar motoare aduse de prin Italia la preturi mai mici si decat acolo, iar la anunt: 5000 km reali, niciodata cazuta, sau "scapata" odata in garaj sau impecabila, proprietar mos de 60 de ani sau mizda care nu l-a scos ca ii era frica...sau tot felul din astea...si ele de fapt is date pe circuit la greu, is birjalite sau chiar facute din 2-3 motoare diferite...stim foarte bine lucrul acesta, nu trebuie sa va ascundeti baieti...stiti voi cine! :wave: :burnout:

si va mirati ca shiet happens? pai e chestie de noroc la astfel de motoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR SA VEZI SI SA NU CREZI.UN CBR 600F IA POCNIT BASCULA SPATE IN MERS REZULTATU:CARENE DISTRUSE,MOTOR SPART,CADRU DISTRUS GENTILE INDOITE.VITEZA APR.60.MAINE VIN SI CU POZE.PARCA HONDA SE ZICE CA E CEA MAI FIABILA?MIE NU MI SE MAI PARE.

 

 

ma...ne lesi...cine stiu ce gunoi luat pe citiva euroi ai si acum faci polemica pe fiabilitatea Honda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-o fi pocnit in mers neatins de nimeni, poate doar de stafia de la ZEroTV. . Cat de blambec sa fii sa crezi ca un motor implicat intr-un accident nu trebuie sa se rupa, numai pentru ca e de firma "fiabila"?!!? :burnout:

ce accident? cica in timp ce mergea!?! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poze ma ... era Dan Diaconescu care vrea sa isi faca forum moto si testa piata . Daca se plateau posturile ca sms-urile alea ale lui , tocmai isi mai lua un set de jante cu cristale Swarovski la Rolls de pe urma noastra .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Bai frate mai laso dracu de vrajela ca nu cred ca o bascula se poate rupe asa dintr-o data la nici-o mobra,nici la alea comuniste dar la astea de acuma,cine stie din ce gunoi o fi fost facuta,dar si asa nu avea cum sa se rupa,nu stiu dar ceva nu miroase a bine mai intereseazate si mai pune ceva pe aici ca sa vedem care o fi fost treaba,din ce cauza,etc.,etc. :wave:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca Honda nu e fiabila, atunci bunica e fata mare. ai bagat unii detinatori de Honda in sperieti. o Honda in care nu si-a bagat nasul unul sau niste parteneri ai vacii castrati, nu are cum sa cedeze. de fapt nici una cu nume. mai ales Honda. poate era de ciocolata si a iesit omul cu ea cand a dat caldura...:burnout: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...