Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Nu mai stiu exact dar din cate ami amintesc,este de la o Yamaha model mai vechi pe care am gasito la un centru de fier vechi si am luat radiatorul de la ea.Pt prindere m-am folosit de urechea care tinea trusa de scule ,si an partea de sus de urechea unde era prins claxonul!Vizavi de efecte,numai bune pt sanatatea motorului :peace: Cantitatea de ulei creste aproape nesemnificativ,undeva la 100g.Racordul este facut pe conducta cea lunga de metal ce vine de la motor la cadru an partea de sus!Bineanteles am taiat conducta,pt a ma racorda cu furtunele de la radiator!

Editat de turbo_dominator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

care aţi scos decompresorul de pe axul cu came?

care sunt efectele ?

mă cam scot din pepeni zgomotele la rece.

lanţul de distribuţie are sub 10k......

supapele sunt reglate .....chiar şi aia din dreapta faţă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu lam scos decompresorul ,si pot sa ati zic ca nu ati recomand pt ca la rece nu ati mai anvarte motorul,si faci praf electromotorul,la mine cat la-m fortat fara dec.mi-a sarit din rotor cuprul unde actioneaza carbunii,dupa care am luat electromotor.Rezolvarea a fost prin schimbarea arcului la decompresor cu unul nou si nici o problema,merge perfect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne este pe pana,este pe caneluri dar bagat fortat,eu la-m scos batut cu un ciocan si cu o bucata de bronz,la-m pus pe doua bucati de lemn asezat an zona unde sunt suruburile si batut cu bucata de bronz an ax!



Sa ai grija la remontare ca are o singura pozitie an care intra pe caneluri,si se poate baga la presa ca sa nu ati sara arcurile! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am demontat axul la presa, am comandat arculetul la dilly, ba chiar si pe cel de intindere a lantului de distributie, daca tot mai face larma, ma gandesc si la lant,,,, desi are sub 4000

mai vedem, comunicam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mo,am umblat vreo 2 ani fara decompresor si a fost ok,acum am decompressor second-hand ca mi-a fost tarsa sa umblu fara el,am cumparat si io arculet nou si tot degeaba buba este la intinzatorul lantului de distributie care este de o conceptie de rahat,rezolvare/ am sudat un cap de surub de imbus de la un surub de 8mm de tija axului ce tine intinzatorul si cand il bag inauntru il tin cu cheia fortat sa intinda lantul si atunci bag surubul de blocare.daca acea tija este bagata normal numai prin impingere nu mai intinde intinzatorul cum trebe si supapa de evacuare dreapta trebe reglata cu atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Pe scurt: taiat cateva din suruburile de prindere a pinionului spate (shimbare kit lant) poate stiti voi de unde pot face rost de 6 suruburi. dominator din 93

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni!

 

 

Vad ca inca se mai da lumea cu dominatoare! Eu ma tot uit cand aud sau vad unul prin trafic - poate recunosc rider-ul :D

 

 

Mai stiti ceva de vechiul meu domi? Stiu ca ajunsese la jumba odata :) :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vrei cauciuc spate 120/90/17 nou cu eticheta(dot07)cu100ron?Tel 0720 656 676



Era un baiat,Duracel parca,m-a oprit in trafic si spunea ca are probleme cu cdi-ul,o fi rezolvat-o?



Cauciucul este E-08 profil mai street asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...