Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

pai mergem pe traseul pe unde sunt probele din raliul sibiului si e foarte fain

 

Nu stiu care e traseul de raliu... ai cumva o harta...

E f tare poza ta intre cele 2 motoare. Trebuie sa-mi fac si eu una intre Dominatoarele mele, sa ma dau mare, ca eu am si micutzul si pe ala mare.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu care e traseul de raliu... ai cumva o harta...

E f tare poza ta intre cele 2 motoare. Trebuie sa-mi fac si eu una intre Dominatoarele mele, sa ma dau mare, ca eu am si micutzul si pe ala mare.

:baldy:

 

merci merci

 

http://www.raliulsibiului.ro/

 

asta cautam

http://www.raliulsibiului.ro/index.php?Doc...te:Harta_traseu

 

drumuri pentru astfel de motoare. sa vedeti ce bune sunt berile si gratarele acolo in inima muntelui :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schumy parca tu ai avut acum probleme cu melcul la km. cat costa ala de plastic?

 

Am luat eu de curand de la service-ul Honda de pe Bd. Timisoara, parca 22 euro fara tva a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci merci

 

http://www.raliulsibiului.ro/

 

asta cautam

http://www.raliulsibiului.ro/index.php?Doc...te:Harta_traseu

 

drumuri pentru astfel de motoare. sa vedeti ce bune sunt berile si gratarele acolo in inima muntelui :baldy:

 

Arata tare bine traseele propuse de tine.

Sa vedem cum se anunta eventualii participanti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a luat tipu de la care am luat Dominatorul printr-un prieten de al lui. Asa a fost intelegerea, fiindca eu vazusem ca era dus de cand am fost la drive-test.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOPS!

 

QUOTE (cristi cbr @ May 5 2009, 05:26 PM)

deci: circulat anul trecut 10 mii km cu motul 7100(5mii km) si 300v factory(aprox 4-5 mii km): distributia zornaia si la rece si la cald tot timpul+ vibratii serioase in motor de incepusem sa mi fac griji.

in martie anul asta mi-a recomandat cineva motorex 10w40 full sintetic. am facut schimbul si rezultate----> nu se mai aude absolut NIMIC la lantul de distributie in orice turatie ar fi, vibratiile motorului au disparut complet in orice interval de turatie, motorul (cbr 600f 95')lucreaza MUUULT mai fin

 

 

ce suparat e omul pe motul...

 

 

singura marca de ulei pe care NU voi mai baga in motocicleta este motul'ul (7100, 300v cu astea am mers eu)....cu ce merg de la incepoutul sezonului si voi merge in continuare? MOTOREX desigur

 

 

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are chef de o iesire la munte in weekendul 16-17 mai? daca vremea e buna

Cam din scurt, prietene! Atat pentru tine, dar si din punctul meu de vedere.

 

De exemplu, eu trebuie sa bag ceva bani in intretinerea motorului (schimbat ulei furca, curatat + reglat carburatorul, cumparat melc si inca vreo cateva maruntisuri de pus la punct). Inainte de toate, trebuie sa fac rost de bani pentru toate amanuntele astea.

 

Asa ca ma gandesc ca poate organizam o intalnire a Dominatorilor prin iunie, in a doua jumatate. Ce pareri aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care e traseul de raliu... ai cumva o harta...

E f tare poza ta intre cele 2 motoare. Trebuie sa-mi fac si eu una intre Dominatoarele mele, sa ma dau mare, ca eu am si micutzul si pe ala mare.

:moto:

 

 

 

cum merge 250 fata de 650?

 

cate kile are si cum se comporta pe aratura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi in iulie sau august ar exista o sansa sa particip si eu, dar daca ii in a 2-a jumatate a lui iunie va salut din Thassos.

Apai tinem cont si de programul tau, din cate am inteles mai sunt si altii cu program incarcat in iunie. La inceputul lui iulie (in jur de 10 iulie) voi participa la o actiune in Piatra Craiului. Poate imediat dupa, who knows, ca tot sunt in apropierea Sibiului... Sau ne vedem in Piatra Craiului, ca-i tot in centrul tarii? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum merge 250 fata de 650?

 

cate kile are si cum se comporta pe aratura?

 

 

Diferenta de putere e mare... DAR la cele aprox 130 Km si 6 viteze urca pe orice carare de munte cu conditia sa nu fie noroi prea mare.

E clar un motor pt 1 persoana desi eu am folosit-o si cu pasager la tururi lungi.

Cat priveste consumul... e pana in 2,5%, TRAZNET!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de putere e mare... DAR la cele aprox 130 Km si 6 viteze urca pe orice carare de munte cu conditia sa nu fie noroi prea mare.

E clar un motor pt 1 persoana desi eu am folosit-o si cu pasager la tururi lungi.

Cat priveste consumul... e pana in 2,5%, TRAZNET!

 

super

 

domnu Sebi oricum bagam mai multe ture la vara asa ca ne mai hotaram pe parcursul unui pahar :wacko:

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

 

 

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

 

 

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si eu nevoie de niste piese pt dominator o foaie spate sh oglinda dreapta disc frana spate cauciuc spate din bucuresti ms

 

 

am io pinion de 40 pe Xr. daca este bun pe domi si vrei ti-o aduc la bucuresti cu 50 lei. transport gratuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar nu crezi sincer ca a stat cineva sal traduca in romana???????????

http://www.eikholt.net/hpalt/dommi/index01.htm

 

 

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

 

 

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

 

 

si un manual de reparatie model 92 94 se poate fie si in engleza ms

 

 

Pentru cauc, daca vrei Mitas la chemtraders in Popesti Leordeni (aproape de fosta fabrica Danubiana).

Heidenau ... s-a mai discutat pe topic in urma, altele la userul romi3 parca.

 

Piese, daca vrei noi, baga un oki la dillypoint.ro. SH mai greu ca sunt practic vorbind consumabile majoritatea din lista ta.

Cred ca mai am pe acasa o foaie spate cu dintii un pic orientati dupa bataia vantului dar deh...e SH.

 

 

sal am si eu nevoie de niste piese pt dominator o foaie spate sh oglinda dreapta disc frana spate cauciuc spate din bucuresti ms

 

Am bagat si eu 10W50 Motul 5100 si nu prea mi-a convenit (agatza). Merge mult mai bine cu Yacco MVX500 15W50. Insa asta nu inseamna sa ma cacao in Motul. In VFR am bagat 300V si imi place.

 

 

OOPS!

 

QUOTE (cristi cbr @ May 5 2009, 05:26 PM)

deci: circulat anul trecut 10 mii km cu motul 7100(5mii km) si 300v factory(aprox 4-5 mii km): distributia zornaia si la rece si la cald tot timpul+ vibratii serioase in motor de incepusem sa mi fac griji.

in martie anul asta mi-a recomandat cineva motorex 10w40 full sintetic. am facut schimbul si rezultate----> nu se mai aude absolut NIMIC la lantul de distributie in orice turatie ar fi, vibratiile motorului au disparut complet in orice interval de turatie, motorul (cbr 600f 95')lucreaza MUUULT mai fin

 

 

ce suparat e omul pe motul...

 

 

singura marca de ulei pe care NU voi mai baga in motocicleta este motul'ul (7100, 300v cu astea am mers eu)....cu ce merg de la incepoutul sezonului si voi merge in continuare? MOTOREX desigur

 

 

 

:moto:

Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan!

 

cu Dan, Sebi si ceilalti

 

:moto:

 

lucrez la un traseu super

 

40 pentru un dominator e foarte putin. O sa traga numa peste 3000 de ture si o sa patinezi in DRACI ambreiaju la viteza mica.

 

tu de cat ai pinionul? cat e standard?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti Dominator albastru model <89 si recunoasteti ca va dadeati in we prin zona Cluj, Scarisoara, Pestera Ursilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti Dominator albastru model <89 si recunoasteti ca va dadeati in we prin zona Cluj, Scarisoara, Pestera Ursilor?

 

serbane ai fost joia trecuta cu cei din sibiu la bere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serbane ai fost joia trecuta cu cei din sibiu la bere?

sa nu-mi spui ca erai prin intunericul ala pe acolo :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaia standard e de 45 pentru modelul 89/90 (sau pana in anul in care s-au redus calutii) si 46 pentru orice model 91 sau peste.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...