Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chiar nu stie nime un parbriz de domi pe undeva la un pret rezonabil?

30-40 euro e rezonabil. Mai apare cate unul pe e-bay. Maxim 50 euro livrat.

 

Nu se mai fabrica noi decat pentru modelele 88-91.

 

Incearca la distribuitori Givi. Ei au parbrizul aftermarket pentru '96 (48eur) - daca se mai livreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de amortizoru spate , e vreo diferenta intre rd02 si rd08 , ca la dominatoru din 95 mi se pare mult mai ridicata de spate fata de asta din 98, sunt reglate la acelasi filet ?

Difera de la an la an inaltimea seii. Intre 95 si 97 e cea mai joasa. In 88-89 si dupa 97 sunt cele mai inalte. Insa amortizoarele de RD02 sunt majoritatea praf (nu am vazut prea multe in stare macar acceptabila) si sunt mult mai lasate decat erau la inceputul anilor 90 (metalul din arc e "imbatranit").

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca supapele de XR600 se potrivesc la dominator 650?

trimite un mail la honda, specifica anul de la xr600 si anul de la dominatorul pe care vrei sa le pui

fiind capacitati diferite ma indoiesc ca se potrivesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca supapele de XR600 se potrivesc la dominator 650?

Este destul de probabil. Intre XR600 si NX650 difera doar diametrul cilindrului. Stiu un NX care a mers cu chiulasa de XR ceva vreme ca omului ii sarise o supapa la chiulasa de NX. Ah, si pistonul avea o bartai julitura cat o juma de verigheta. Si mergea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca supapele de XR600 se potrivesc la dominator 650?

Conform codului de piesa nu ar trebui sa se potriveasca, trebuiesc masurate pentru a fi sigura treaba.

Atasez si listele cu coduri si preturi...poate iti vor folosi.

Pentru Domi

Pentru XR

 

Stima,

 

Liviu

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ebay.com, gasesti la 80e (80$ + TVA = 80e) plus transport un set de supape. Tot acolo 90e axa cu came. Aveau si set de culbutori tot la vreo 80-90e. Ah si daca nu depasesti valoarea de 100e sau iei pe firma, poti sa scazi TVAul.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un disc de frana spate pentru un SLR in stare decenta si la un pret decent are cineva?

daca nu stie careva cat ajunge unul nou si unde gasesc ?

 

atasez o poza cu specificatiile discului si modelele de la care mi se potriveste

post-24426-0-44465800-1319495797_thumb.jpg

 

 

P.S.: da stiu ca trebuie sa se pasuiaca si placutele dupa disc de aia imi fac comanda de placute noi, alea vechi is lipsa momentan

 

@mzrider /index.php?/topic/669319-evacuari-moto-romania/

 

@mzrider /index.php?/topic/669319-evacuari-moto-romania/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca isi ia cineva evacuari de la baietii aia, sunt si eu curios cat de bune sunt calitativ.

User-ul @andreiganea a comandat si primit deja tobele de la noi. Zilele acestea le va monta si a promis ca va posta un filmulet.

Mai este un user cunoscut de pe forum a carui toba va fi gata w-e -ul acesta + o pereche pentru un KTM 690 si o rotunda de 100 mm pentru un TT de 600.

Imediat cum am filmulete de la clienti le voi posta. Ca si voi, si eu imi doresc sa apara cat mai repede (si cat mai multe) pareri si filmulete autohtone.

Nu am cu Dominator, dar am poze cu un FMX si cu un SLR pentru a va face o idee despre produsele noastre:

post-53825-0-45694700-1319584526_thumb.jpgpost-53825-0-93462100-1319584526_thumb.jpgpost-53825-0-75839600-1319584527_thumb.jpg

 

Filmulete cu produsele noastre gasiti si aici:

EVACUARI

 

Mai multe detalii despre oferta noastra aici:

Evacuari Moto Romania

 

Stie cineva ce varianta de tobe as avea pt un rd 02? M-ar interesa in principiu un set de 2 tobe dar nu stock.

Avem 3 diametre pentru tobele rotunde - 88mm (150 euro perechea), 100mm (180 Euro/per) si 110mm (200 Euro/per). Pretul include costul accesoriilor specifice - db-killer, sita/site anti zgomot, arcuri si urechi de prindere, etc.

Nu stiu diametrul evacuarilor de la Dominator, dar ma gandesc ca 100 sau 110 mm.

Ti-am raspuns putin mai detaliat si pe PM.

 

 

Puteti opta si pentru alte profile, daca doriti: ovale, triovale, hexagonale sau conic hexagonale.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba singulara, carene spate decupate, far din ala chior, aripa Acerbis aripa inferioara eliminata, roata fata de FMX (cred, posibil sa fie chiar si originalul), guma subtirica pe spate, codita modificata usor. Ah, si scut termic pe airbox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...